Kierunek lekarski - Toruń

Kierunek lekarski - Toruń

Kierunek lekarski - Toruń

Studia w Toruniu na kierunku

Lekarskim

Odkryj kierunek lekarski w Toruniu i sprawdź gdzie możesz studiować 

Kierunek lekarski studia Toruń | woj. kujawsko pomorskie

„Pani Doktor, Panie Doktorze” – to brzmi dumnie, prawda? Ale na takie słowa należy mocno zapracować. Być lekarzem nie oznacza umiejętności wypisywania recept, czy skierowania na dalsze badania. Być lekarzem oznacza leczyć ciało, leczyć duszę, ze wszech miar pomagać.  Kierunek Lekarski to kierunek prestiżowy, a co się z tym wiąże, niełatwy i wymagający. Każdego roku kandydaci na studia pragną się uczyć, by zostać lekarzami. Na szczęście mają ku temu bardzo dobre warunki. 
Kierunek Lekarski w Toruniu to autorski pomysł polegający na połączeniu tematów i dyscyplin tak, aby uczyć się w sposób zrozumiały i zachowujący wiedzę na zawsze.
Kierunek Lekarski w Toruniu realizowany jest na jednolitych studiach magisterskich.

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W TORUNIU JEST KIERUNEK KIERUNEK LEKARSKI

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Jakie wymagania podczas rekrutacji na Kierunek Lekarski w Toruniu?

Jak wygląda rekrutacja na Kierunek Lekarski w Toruniu? Za proces kwalifikacyjny na studia odpowiada, wszystkim dobrze znany, konkurs świadectw, w którym należy pochwalić się wysokimi wynikami, przede wszystkim, z biologii, oraz chemii, albo fizyki, albo fizyki z astronomią, albo matematyki. Warto sprawdzić dokładne kryteria kwalifikacyjne, gdyż mogą one ulegać zmianom, bądź różnić się w zależności od konkretnej uczelni, albo wydziału. Listy przedmiotów do zaliczenia w toku nauki na Kierunku Lekarskim bywają nie najkrótsze, a widnieją na nich, między innymi, takie zagadnienia jak: fizjologia, biologia komórki, fizyka w medycynie, podstawy genetyki klinicznej, immunologia, choroby dzieci.

 

Jaka praca po studiach na Kierunku Lekarskim w Toruniu?

Jaką pracę można znaleźć po ukończeniu studiów na Kierunku Lekarskim w Toruniu? Absolwenci znajdą zatrudnienie w szpitalu, przychodni lekarskiej, stacji sanitarno-epidemiologicznej, zakładzie nauk podstawowych i klinice wyższej uczelni medycznej.     

 

Jakie opinie mają studia na Kierunku Lekarskim w Toruniu?

Czy ważne jest miejsce, w którym chcemy podjąć studia? Oczywiście, że tak i nie powinno się podejmować tak istotnej decyzji pochopnie. Warto zadać sobie pytanie: Jakie ma Kierunek Lekarski w Toruniu opinie? Olga, studentka Kierunku Lekarskiego mówi:
„Toruń to miejsce, w którym kształci się świetnych lekarzy. Przyjeżdżają tu studenci z całej Polski i też jestem tego przykładem, bo przyjechałam z Kalisza. Chcesz być dobrym lekarzem, startuj na kierunek lekarski w Toruniu.” 
 

 

 

szczegółowe wymagania na uczelniach

POPULARNE KIERUNKI MEDYCZNE W TORUNIU

KIERUNKI MEDYCZNE W TORUNIU

Rozwiń

Komentarze (0)