Chemia kosmetyczna - Warszawa

Chemia kosmetyczna - Warszawa

Studia na kierunku chemia kosmetyczna w Warszawie możesz podjąć na 1 niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej w trybie stacjonarnym (dziennym) oraz niestacjonarnym.

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Status uczelni
Poziom studiów
Forma studiów
Czas trwania
Więcej filtrów
Wyższa Szkoła Inżynierii i Zdrowia w Warszawie

Wyższa Szkoła Inżynierii i Zdrowia w Warszawie

Chemia kosmetyczna stopień: (I), czas trwania: 3,5 roku
forma: stacjonarne, niestacjonarne

15.01.2024

Chemia kosmetyczna studia Warszawa 2024 | woj. mazowieckie

Studia na kierunku chemia kosmetyczna to studia inżynierskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa  3,5 roku (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu inżyniera. Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnym

Chemia kosmetyczna - Warszawa
Studia na kierunku chemia kosmetyczna w Warszawie
Rok akademicki 2024/2025
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I stopnia
Czas trwania 3,5 roku (studia I stopnia)

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku chemia kosmetyczna w Warszawie rozpocznie się 15 marca 2024 r. i potrwa do 25 września 2024 r. | Chemia kosmetyczna Warszawa - terminy rekrutacji >

Uczelnie

Studia w Warszawie 2024/2025 na kierunku chemia kosmetyczna możesz podjąć na 1 niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej: Wyższej Szkole Inżynierii i Zdrowia w Warszawie.
 

Opis kierunku

Chemia kosmetyczna to studia o charakterze ścisłym, które pozwalają zdobyć precyzyjną wiedzę kierunkową. Studenci w trakcie kształcenia otrzymują rozbudowane kwalifikacje związane z naukami chemicznymi. Uczą się oni między innymi, jak wygląda proces wytwarzania produktów kosmetycznych oraz jak oddziałują one na człowieka czy środowisko. Studenci chemii kosmetycznej w szczegółowy sposób zapoznają się więc ze składami kosmetyków oraz z ich zastosowaniem czy produkcją. Prowadzą również badania nad oceną ich jakości. Uczą się także korzystania nie tylko z nowoczesnych metod, lecz także narzędzi analitycznych. W siatce zajęć mogą spodziewać się przedmiotów takich jak np. kosmetyka dermatologiczna, podstawy biofarmacji kosmetyków czy zarządzanie w przemyśle kosmetycznym.

 

Praca po studiach

Po ukończeniu studiów na kierunku chemia kosmetyczna absolwenci mogą ubiegać się o pracę w firmach kosmetycznych, laboratoriach i przedsiębiorstwah produkcyjnych. Atrakcyjne oferty pracy mogą znaleźć także w firmach kosmetycznych zajmujących się produkcją i dystrybucją kosmetyków i produktów kosmeceutycznych, a także w firmach przemysłowych jako konsultanci i menadżerowie oraz eksperci i technicy surowcowi.

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek chemia kosmetyczna?

Jeśli w kręgu twoich zainteresowań znajduje się kierunek taki jak chemia kosmetyczna, sprawdź koniecznie, jakie przedmioty zdawać podczas egzaminów maturalnych. Można zaliczyć do nich te z puli ścisłej, czyli chociażby chemię lub biologię. Zorientuj się także, które z przedmiotów powinieneś zdawać na poziomie rozszerzonym, by mieć pewność, że znajdziesz się na listach osób przyjętych!

szczegółowe wymagania na uczelniach

Jak wyglądają studia na kierunku chemia kosmetyczna w Warszawie?

Dziś chcemy korzystać przede wszystkim z usług kosmetycznych, które oferowane są przez osoby o doskonałym wykształceniu kosmetologicznym. To jednak nie wszystko – zwiększa się także nasza świadomość konsumencka i zaczynamy zwracać uwagę, co znajduje się w składach używanych przez nas kremów, szamponów czy podkładów.

Nie wierzymy bezgranicznie producentom i reklamom, bardziej zaczyna nas interesować, jakie tajemnicze składniki skrywa INCI, znajdujące się na etykiecie każdego używanego przez nas kosmetyku. To również może generować zapotrzebowanie na specjalistów związanych z chemią kosmetyczną. Aktywnie na to odpowiadają uczelnie w Warszawie i przygotowują propozycje kształcenia, które zagwarantują doskonałe wykształcenie z chemii kosmetycznej.

 

Typ i tryb studiów

Studia na kierunku bioetyka możemy podzielić na:

1. Typ:

 • studia I stopnia (inżynierskie).

2. Tryb:

 • studia stacjonarne;
 • studia niestacjonarne.

Studia w Warszawie na kierunku chemia kosmetyczna zostały stworzone z myślą o absolwentach szkół średnich, który rozpoczynają swoje kształcenie wyższe. Nauka na tym kierunku odbywa się wyłącznie na I stopniu. Studenci zdobywają wiedzę oraz kwalifikacje przez 3,5 roku, a na zakończenie nauki przystępują do obrony pracy inżynierskiej. Absolwenci kształcenia I stopnia mogą kontynuować swoją naukę na kierunkach pokrewnych.

Uczelnie w Warszawie oferują swoim studentom dwa tryby kształcenia – stacjonarny oraz zaoczny. Sprawdź, który z nich przyniesie ci więcej korzyści. Studia niestacjonarne pozwalają na większą elastyczność i pogodzenie różnych obowiązków, zajęcia odbywają się wtedy na ogół podczas weekendowych zjazdów naukowych. Należy pamiętać jednak, że kształcenie na uczelni niepublicznej zawsze wiąże się z uiszczaniem opłat za czesne.

 

Zdobywana wiedza i umiejętności

Kierunki studiów takie jak chemia kosmetyczna oferują swoim studentom przede wszystkim praktyczne wykształcenie, które osadzone będzie na stabilnych podstawach teoretycznych. W programie kształcenia odnaleźć można zatem przedmioty takie jak: statystyczne opracowanie danych pomiarowych, mikrobiologia ogólna czy chemia ogólna, nie- i organiczna.

Największe znaczenie będą mieć jednak kwalifikacje otrzymywane podczas wszystkich semestrów kształcenia. Można zaliczyć do nich między innymi organizowanie i zarządzanie procesami produkcji kosmetyków, kontrolowanie tych procesów, umiejętność dostosowywania się do wszelkich norm prawnych czy wykorzystywanie wiedzy farmakologii, toksykologii, receptury kosmetycznej, chemii kosmetycznej oraz technologii kosmetycznej itd.

Uczelnie w Warszawie - kierunek chemia kosmetyczna:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Wyższa Szkoła Inżynierii i Zdrowia w Warszawie stacjonarne, niestacjonarne I stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Ile trwają studia na kierunku chemia kosmetyczna w Warszawie?

Studia na kierunku chemia kosmetyczna w Warszawie trwają 3,5 roku i kończą się uzyskaniem tytułu inżyniera.

Chemia kosmetyczna w Warszawie - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia I stopnia 3,5 roku inżynier

Jaka praca po studiach na kierunku chemia kosmetyczna w Warszawie?

Bycie absolwentem tego kierunku oraz posiadanie tytułu inżyniera sprawi, że zostaną otwarte różnorodne drogi zawodowego rozwoju. Uczelnie w Warszawie dbają o to, by wykształcenie studentów opierało się przede wszystkim na praktycznych umiejętnościach. To one bowiem zostają w szczególności docenione przez potencjalnych pracodawców.

Możliwe miejsca zatrudnienia absolwentów kierunku chemia kosmetyczna:

 • ośrodki badawcze;
 • instytucje naukowe;
 • laboratoria zajmujące się analizą kosmetyków;
 • przedsiębiorstwa technologiczne i produkcyjne;
 • koncerny kosmetyczne;
 • firmy branżowe itd.

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Chemia kosmetyczna w Warszawie?

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Chemia kosmetyczna Warszawa studia i stopnia


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Chemia kosmetyczna Warszawa studia stacjonarne

Chemia kosmetyczna Warszawa studia niestacjonarne

Chemia kosmetyczna w Warszawie

 • Chemia kosmetyczna w Warszawie - studia I stopnia

  WYŚWIETL WIĘCEJ Zwiń

  Uczelnie w Warszawie - studia I stopnia na kierunku chemia kosmetyczna

  Wyższa Szkoła Inżynierii i Zdrowia w Warszawie

  Wyższa Szkoła Inżynierii i Zdrowia w Warszawie

  Chemia kosmetyczna stopień: (I), czas trwania: 3,5 roku
  tryb: stacjonarne, niestacjonarne

komentarze (0)

Teraz najważniejsze

matura 2024

zmiany na maturze 2024

arkusze maturalne

wyniki matur 2023

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia