Bezpieczeństwo żywności - Wrocław

Bezpieczeństwo żywności - Wrocław

Bezpieczeństwo żywności - Wrocław

Studia we Wrocławiu

bezpieczeństwo żywności

Odkryj kierunek bezpieczeństwo żywności we Wrocławiu i sprawdź gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

25.07.2022

Bezpieczeństwo żywności studia Wrocław - 2022 | woj. dolnośląskie

Studia na kierunku bezpieczeństwo żywności to studia inżynierskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3,5 roku (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (inżyniera).

Studia na kierunku bezpieczeństwo żywności w mieście Wrocławiu
Rok akademicki 2022/2023
Forma studiów
Poziom studiów
Czas trwania

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym. 

Opis kierunku

Studia we Wrocławiu na kierunku bezpieczeństwo żywności to studia interdyscyplinarne z zakresu szeroko rozumianej technologii produkcji i przetwarzania żywności. Program studiów dostarcza studentom wiedzy między innymi z zakresu sposobów modyfikowania składu w tym również sposobów służących wzbogacaniu żywności w dodatkowe substancje funkcjonalne. Studenci poszerzą również wiedzę z zakresu pojęć dotyczących produkcji żywności, modyfikacji genetycznych, zasad utrwalania, pakowania, przetwarzania, magazynowania oraz transportowania żywności.

 

Praca po studiach

Absolwenci z zakresu bezpieczeństwa żywności dzięki zdobytej wiedzy oraz kompetencjom bez problemu znajdą pracę między innymi w firmach, które zajmują się obrotem żywności, w szeroko rozumianym przemyśle spożywczym oraz w jednostkach, które zajmują się certyfikacją bezpieczeństwa żywności.

czytaj dalej wszystko o Bezpieczeństwo żywności - Wrocław

Spis treści

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek bezpieczeństwo żywności?

Osoby, które zastanawiają się nad wyborem kierunku bezpieczeństwo żywności, aby przystąpić do procesu rekrutacji, muszą zdać maturę na poziomie podstawowym i złożyć komplet wymaganych dokumentów.

Najczęściej wymagane przedmioty maturalne w procesie rekrutacyjnym na studia na kierunku bezpieczeństwo żywności:

 • biologia,
 • chemia,
 • fizyka,
 • język obcy,
 • język polski,
 • matematyka.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

Bezpieczeństwo żywności w mieście Wrocławiu

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU BEZPIECZEŃSTWO ŻYWNOŚCI WE WROCŁAWIU?

Studia w Warszawie na kierunku bezpieczeństwo żywności skupiają się przede wszystkim na wykształceniu cennych i potrzebnych umiejętności praktycznych, które przydadzą się i będą wykorzystywane w przyszłej pracy zawodowej.

Studenci kierunku bezpieczeństwo żywności zdobędą między innymi wiedzę z zakresu zarządzania jakością produkcji, a także znajomości krajowego prawa żywnościowego.

Dzięki możliwości uczestniczenia w ciekawych warsztatach, wykładach oraz zajęciach i ćwiczeniach studenci zdobędą praktyczną wiedzę, oraz pierwsze doświadczenie zawodowe jeszcze w trakcie trwania studiów.

 

1. Tryb i typ studiów

 

Studia na kierunku bezpieczeństwo żywności możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (inżynierskie)

 

2. Tryb:

 • studia stacjonarne

 

Zdobywana wiedza i umiejętności

Studia we Wrocławiu na kierunku bezpieczeństwo żywności to studia skupiające się na wykształceniu praktycznych umiejętności, dzięki którym studenci zdobędą praktyczną wiedzę i kompetencje przede wszystkim z zakresu technologii produkcji i przetwarzania żywności.

Studenci będą mieli możliwość uczestniczenia w rozwijających wykładach, warsztatach praktycznych i ćwiczeniach oraz innych praktycznych zajęciach, które pozwolą na zdobycie wiedzy, dzięki której po ukończeniu studiów będą gotowi do tego, by móc podjąć pracę w zawodzie.

Program studiów dostarcza studentom między innymi wiedzę z zakresu prawa żywnościowego zarówno w Polsce, jak i w Unii Europejskiej, nadzoru sanitarnego oraz weterynaryjnego, wdrażania oraz nadzorowania systemów zarządzania bezpieczeństwem i jakością żywności w przedsiębiorstwach, a także chemii żywności i nauk technicznych, ekonomicznych, żywieniowych oraz technologicznych.

ILE TRWAJĄ STUDIA NA KIERUNKU BEZPIECZEŃSTWO ŻYWNOŚCI WE WROCŁAWIU?

Studia na kierunku bezpieczeństwo żywności trwają 3,5 roku (studia I stopnia).

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU bezpieczeństwo żywności WE WROCŁAWIU?

Uczelnie we Wrocławiu kładą nacisk na rozwijanie umiejętności oraz zdobywaniu kompetencji potrzebnych do rozpoczęcia pracy w zawodzie po ukończeniu studiów.

Absolwenci studiów na kierunku bezpieczeństwo żywności posiadając szeroką wiedzę oraz umiejętności z zakresu zarządzania jakością produkcji, a także znajomości krajowego prawa żywnościowego mają szerokie możliwości zatrudnienia.

Absolwenci między innymi mogą rozpocząć pracę na takich stanowiskach jak na przykład ekspert w dziedzinie jakości oraz bezpieczeństwa żywności, a także jako pracownik zarówno w laboratoriach kontroli jakości, jak i innych jednostkach kontrolno-pomiarowych.

Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku bezpieczeństwo żywności:

 • specjalista do spraw bezpieczeństwa i jakości,
 • pracownik w laboratoriach kontroli jakości oraz certyfikacji produktów,
 • pracownik jednostek kontrolno-pomiarowych,
 • pracownik instytucji kontroli żywności,
 • pracownik na stanowisku inżynierskim w przedsiębiorstwach.​

Kierunki ochrona i bezpieczeństwo w mieście Wrocławiu

Komentarze (0)

Popularne

studia

matura 2022

 

Teraz najważniejsze

wyniki matur 2022

matura poprawkowa 2022

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Bezpieczeństwo żywności w miastach

Nadchodzące wydarzenia