Edukacja plastyczna - studia podyplomowe w Krakowie

Edukacja plastyczna - studia podyplomowe w Krakowie

Edukacja plastyczna - studia podyplomowe w Krakowie
Dodaj do ulubionych

Edukacja plastyczna - studia podyplomowe w Krakowie

Studia na kierunku edukacja plastyczna to studia podyplomowe, których program kształcenia trwa 1,5 roku. Studia możesz podjąć w formie niestacjonarnej.

 

Edukacja plastyczna to studia podyplomowe w Krakowie, których zadaniem jest przekazanie słuchaczom informacji w zakresie historii sztuki, prawa autorskiego, oświatowego, filozofii czy promocji kultury plastycznej.

Studia kształcą ekspertów, którzy odnajdą się w pracy w roli aktywnych twórców, uczestników kultury współczesnej, animatorów, nauczycieli edukacji plastycznej czy medialnej.

Zobacz, na jakich uczelniach w Krakowie jest kierunek edukacja plastyczna - studia podyplomowe

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Akademia Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie

Jakie są wymagania na studia podyplomowe na kierunku edukacja plastyczna

Studia w Krakowie na kierunku edukacja plastyczna, adresowane są do absolwentów studiów wyższych dowolnego kierunku. Kandydat powinien mieć przygotowanie pedagogiczne i kwalifikacje do nauczania.

W ramach rekrutacji prowadzona jest też rozmowa z kandydatem, który prezentuje swoje portfolio. Rozmowa obejmuje również zakres zagadnień i doświadczeń zawodowych kandydata.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU EDUKACJA PLASTYCZNA?

Studia na kierunku edukacja plastyczna obejmują interdyscyplinarne treści dydaktyczne w zakresie zagadnień kultury czy nowoczesnych metod edukacyjnych. W programie zajęć uwzględniono przedmioty obejmujące tematyką malarstwo, rzeźbę, rysunek, grafikę czy działania multimedialne.

Kształcenie ma profil artystyczny z uwzględnieniem przekazywania uczestnikom umiejętności dydaktycznych, które są niezbędne do prowadzenia zajęć i pracy w szkołach czy domach kultury.

Zajęcia nastawione są na rozwój osobowości studenta – w odkrywaniu oraz rozwijaniu własnego potencjały twórczego, a także budowaniu ścieżki rozwoju osobistego. Dydaktyka kładzie duży nacisk na partnerskie oraz indywidualne relacje ze słuchaczami.

W siatce zajęć uwzględniono interesujące przedmioty w zakresie filozofii, technologii informacyjnej, historii sztuki z elementami krytyki czy fotografii.

 

Typ i tryb studiów

Studia na kierunku edukacja plastyczna, możemy podzielić na:

1. Typ

2. Tryb:

 

Zdobywana wiedza i umiejętności

Absolwenci studiów na kierunku edukacja plastyczna znają zagadnienia edukacji artystycznej i potrafią je realizować w praktyce w trakcie różnych, nowoczesnych działań – warsztaty twórcze, projekty artystyczne oraz edukacyjne.

Wykazują się umiejętnościami w zakresie rzeźby, form przestrzennych czy ceramiki. Tworzą obiekty rzeźbiarskie w różnych technikach i za pomocą różnych tworzyw. Potrafią także realizować angażujące przestrzeń formy rzeźbiarskie.

Poza tym absolwent swobodnie posługuje się wybranymi warsztatowymi technikami grafiki. Opracowuje materiały reklamowe, plakaty, znaki graficzne, wykonuje edycję obrazu w różnych programach komputerowych.

Wie, jak stosować analogowe i cyfrowe metody rejestracji oraz przetwarzania obrazu. Za pomocą zdjęć potrafi wyrażać własne przekonania artystyczne. Zna jednocześnie zagadnienia sztuki współczesnej i w przestrzeniach publicznych. W efekcie potrafi realizować interdyscyplinarne projekty artystyczne i wystawiennicze.

Absolwenci wykazują się także rozwiniętymi umiejętnościami plastycznymi i zdolnościami artystycznymi. Mają jednocześnie rozbudowany warsztat pedagogiczny i wychowawczy. Znają techniki arteterapii i elementy socjologii. Potrafią zastosować je w pracy z grupą.

 

ILE TRWAJĄ STUDIA NA KIERUNKU EDUKACJA PLASTYCZNA

Studia na kierunku edukacja plastyczna, trwają 1,5 roku (studia podyplomowe).

 

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU EDUKACJA PLASTYCZNA

Kształcenie umożliwia absolwentom zdobycie kwalifikacji i wiedzy, dzięki którym zyskują przygotowanie do prowadzenia własnej działalności twórczej jako artyści. Odnajdą się także w pracy w instytucjach zarządzających kulturą i zajmujących się promowaniem sztuki.

Mogą jednocześnie rozpocząć praktykę zawodową na rynku artystycznym. Podejmą pracę również w szkołach i placówkach oświaty jako nauczyciele – po uzyskaniu odpowiednich kwalifikacji w tym zakresie.

Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku edukacja plastyczna

  • struktury promocyjno-marketingowe firm,
  • wydawnictwa,
  • ośrodki radiowe i telewizyjne,
  • muzea,
  • centra sztuki,
  • galeria,
  • instytucje upowszechniania sztuki i kultury plastycznej,
  • nauczyciele we wszystkich typach szkół i placówek edukacji pozaszkolnej.

Studia na kierunku edukacja plastyczna, kształtują w uczestnikach osobowość twórczą. W efekcie absolwenci mogą podejmować zadania wymagające kreatywności oraz zdecydowania twórczego.

Komentarze (0)