Cła i podatki w procedurach celnych - studia podyplomowe w Poznaniu

Cła i podatki w procedurach celnych - studia podyplomowe w Poznaniu

Cła i podatki w procedurach celnych - studia podyplomowe w Poznaniu
Dodaj do ulubionych

Cła i podatki w procedurach celnych - studia podyplomowe w Poznaniu

Studia na kierunku cła i podatki w procedurach celnych to studia podyplomowe, których program kształcenia trwa 1 rok. Studia możesz podjąć w formie niestacjonarnej i online (hybrydowo).

 

Cła i podatki w procedurach celnych to studia podyplomowe w Poznaniu, których celem jest przekazanie słuchaczom obszernych informacji oraz kompetencji w zakresie problematyki celnej oraz podatkowej.

Studia umożliwiają przedsiębiorcom zajmującym się międzynarodowym obrotem towarowym zdobycie wiedzy w zakresie polskiego i unijnego prawa celnego.

Zobacz, na jakich uczelniach w Poznaniu jest kierunek cła i podatki w procedurach celnych - studia podyplomowe

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu

JAKIE WYMAGANIA REKRUTACYJNE?

Studia w Poznaniu na kierunku cła i podatki w procedurach celnych przeznaczone są dla osób, które zajmują się międzynarodowym obrotem towarowym, a także dla kandydatów zawodowo związanych z obsługą celną biznesu.

To także idealny wybór dla osób ubiegających się o uzyskanie wpisu na listę agentów celnych. O przyjęcie na studia w ramach tego kierunku mogą ubiegać się kandydaci mający wykształcenie wyższe minimum na poziomie studiów pierwszego stopnia. O uzyskaniu miejsca na studiach decyduje kolejność zgłoszeń – aż do wyczerpania limitu miejsc.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU CŁA I PODATKI W PROCEDURACH CELNYCH?

Studia na kierunku cła i podatki w procedurach celnych realizowane są w weekendy, raz lub 2 razy w miesiącu w formie hybrydowej. Część zajęć odbywa się w siedzibie Uczelni, a część za pomocą technik kształcenia na odległość.

Autorski program kształcenia obejmuje zagadnienia związane z elektronicznym zgłoszeniem celnym, prawem celnym w systemie prawa publicznego, pochodzeniem towarów czy procedurami uproszczonymi.

Kształcenie kończy się zdaniem pisemnego egzaminu z wynikiem pozytywnym z całego materiału obejmującego program studiów. W trakcie roku akademickiego odbywają się dwa egzaminy praktyczne – z procedur celnych oraz z postępowania w sprawach celnych.

Wykładowcy to uznani na świecie praktycy związani z prawem celnym. Prowadzą zajęcia w formie wykładów problemowych, przedstawiając również zagadnienia z zakresu problematyki VAT w transakcjach wewnątrzwspólnotowych.

 

1. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku cła i podatki w procedurach celnych, możemy podzielić na:

1. Typ

2. Tryb:

 

2. Zdobywana wiedza i umiejętności

Absolwenci studiów na kierunku cła i podatki w procedurach celnych wykazują się rozbudowaną wiedzą w zakresie polityki celnej UE i umów celnych w obsłudze celnej. Znają także przepisy unijnego prawa celnego w obsłudze firm.

Potrafią wypełnić zgłoszenia celne, uproszczenia i ułatwienia celne, a także prowadzić postępowania celne. Znają zasady zastosowania narzędzi w zakresie procedur celnych przywozowych i wywozowych, sankcji karnych czy postępowań karnoskarbowych. Po ukończeniu kształcenia uczestnik ma także możliwość ubiegania się o wpisanie na listę z nazwiskami agentów celnych.

Poza tym w trakcie studiów uczestnicy zdobywają wiedzę w zakresie handlu zagranicznego, obsługi celnej i podatkowej oraz logistycznej, która jest niezbędna do prowadzenia międzynarodowej wymiany towarowej w warunkach procesów europejskiej integracji gospodarczej.

 

ILE TRWAJĄ STUDIA NA KIERUNKU CŁA I PODATKI W PROCEDURACH CELNYCH?

Studia na kierunku cła i podatki w procedurach celnych, trwają 1 rok (studia podyplomowe).

 

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU CŁA I PODATKI W PROCEDURACH CELNYCH

Uczestnicy po ukończeniu kierunku studiów cła i podatki w procedurach celnych są przygotowani do pracy w zawodzie agentów celnych. Wykazują się rozszerzoną wiedzą związaną z prawnymi aspektami obsługi celnej firm w międzynarodowym obrocie towarowym.

Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku cła i podatki w procedurach celnych

  • agent celny,
  • przedstawiciel firm realizujących transakcje w ramach rynku UE z krajami trzecimi,
  • spedytorzy,
  • administracja skarbowa,
  • Straż Graniczna,
  • Centralne Biuro Antykorupcyjne,
  • Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego,
  • Inspekcja Handlowa.

Studia na kierunku cła i podatki w procedurach celnych obejmują merytoryczne zagadnienia z zakresu handlu zagranicznego – w szczególności obsługi celnej, podatkowej i logistycznej.

Komentarze (0)