Digital marketing - Rzeszów

Digital marketing - Rzeszów

Studia na kierunku digital marketing w Rzeszowie możesz podjąć na 1 niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej w trybie niestacjonarnym.

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Status uczelni
Poziom studiów
Forma studiów
Czas trwania
Więcej filtrów
Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie

Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie

Digital marketing stopień: (II), czas trwania: 1,5 roku
forma: niestacjonarne

Uczelnie, gdzie digital marketing jako specjalność / ścieżka kształcenia

Collegium Humanum - Szkoła Główna Menedżerska (filia w Rzeszowie)

Collegium Humanum - Szkoła Główna Menedżerska (filia w Rzeszowie)

Management - studia online stopień: (I)  (II)
forma: online

Specjalności na kierunku management - studia online

Pokaż więcej

05.05.2024

Digital marketing - studia Rzeszów 2024 | woj. podkarpackie

Studia na kierunku digital marketing to studia magisterskie, których program kształcenia trwa 1,5 roku (studia magisterskie) i kończy się uzyskaniem dyplomu magistra inżyniera. Studia możesz podjąć w trybie niestacjonarnym.

Digital marketing - Rzeszów
Studia na kierunku digital marketing w Rzeszowie
Rok akademicki 2024/2025
Forma studiów niestacjonarne
Poziom studiów studia II stopnia
Czas trwania 1,5 roku (studia II stopnia)

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku digital marketing w Rzeszowie rozpocznie się 22 kwietnia 2024 r. i potrwa do 31 lipca 2024 r. | Digital marketing Rzeszów - terminy rekrutacji >

Opis kierunku

Studia na kierunku digital marketing koncentrują się na nauce strategii i technik marketingowych wykorzystywanych w środowisku cyfrowym, takim jak Internet, media społecznościowe, aplikacje mobilne itd. Program studiów łączy podstawy marketingu z umiejętnościami związanymi z technologią, analizą danych oraz komunikacją w przestrzeni cyfrowej. Studenci uczą się na temat nawyków i preferencji konsumentów w kontekście działań marketingowych. Poznają także różne strategie marketingowe w środowisku cyfrowym, takie jak content marketing, influencer marketing itd.

Praca po studiach

Absolwenci kończąc studia w Rzeszowie na tym kierunku mają wiele możliwości zatrudnienia w różnych sektorach związanych z marketingiem, sprzedażą, komunikacją i zarządzaniem w przestrzeni cyfrowej. Mogą podjąć zatrudnienie jako specjaliści do spraw marketingu cyfrowego w agencjach marketingowych, które oferują usługi związane z kampaniami reklamowymi, mediami społecznościowymi i content marketingiem. Będą też odpowiedzialni za analizę danych z mediów społecznościowych i monitorowanie skuteczności kampanii.

Wymagania rekrutacyjne

Rekrutacja na studia w Rzeszowie na ten kierunek uwzględnia ocenę uzyskaną przez kandydata na dyplomie ukończenia studiów wyższych po pokrewnej ścieżce dydaktycznej. Osoba ubiegająca się o przyjęcie na ten kierunek musi też wykazywać się znajomością języka angielskiego na poziomie co najmniej B2.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

Jak wyglądają studia na kierunku digital marketing?

Studia na tym kierunku prowadzone są w języku angielskim i łączą w sobie aspekty tradycyjnego marketingu z nowoczesnymi technikami marketingu w środowisku cyfrowym. Program studiów zapewnia uczestnikom wiedzę teoretyczną i praktyczne umiejętności, które są niezbędne do prowadzenia skutecznych kampanii marketingowych w Internecie oraz zarządzania marką w przestrzeni cyfrowej.

Kierunki studiów w Rzeszowie, które są związane z marketingiem, zwykle skupiają się na tym, aby zapoznać studentów z podstawowymi koncepcjami marketingu. Nie inaczej jest w przypadku studiów na kierunku digital marketing, które obejmują wprowadzenie do segmentacji rynku, tworzenia strategii marketingowych oraz zarządzania marką.

Studenci uczą się także o zrachowaniach konsumentów w środowisku cyfrowym, w tym o czynnikach wpływających na decyzje zakupowe online. Poznają zasady optymalizacji stron internetowych pod kątem wyszukiwarek SEO oraz prowadzenia płatnych kampanii reklamowych w wyszukiwarkach SEM.

Uczelnie w Rzeszowie w ramach tego kierunku studiów organizują też praktyki zawodowe lub staże w firmach zajmujących się marketingiem cyfrowym. Studenci mają więc możliwość praktycznego zastosowania zdobytych umiejętności.

 

Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku digital marketing możemy podzielić na:

1. Typ

 • studia magisterskie.

 

2. Tryb:

 • studia niestacjonarne.

 

Zdobywana wiedza i umiejętności

Absolwenci rozumieją podstawowe zasady i teorie marketingu, takie jak segmentacja rynku czy pozycjonowanie marki. Mają wiedzę na temat zachowań konsumentów w środowisku cyfrowym. Potrafią tworzyć i wdrażać skuteczne strategie marketingowe online.

Optymalizują strony internetowe pod kątem wyszukiwarek, aby poprawić widoczność witryn w wynikach wyszukiwania. Prowadzą płatne kampanie reklamowe w wyszukiwarkach lub na innych platformach internetowych.

Wyróżnia ich też zdolność do interpretowania danych z różnych źródeł online, aby ocenić skuteczność kampanii marketingowych i działań cyfrowych. Mają również umiejętności korzystania z narzędzi do analizy danych, takich jak Google Analytics.

Uczelnie w Rzeszowie - kierunek digital marketing:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie niestacjonarne II stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Ile trwają studia na kierunku digital marketing?

Studia na kierunku digital marketing trwają 1,5 roku (studia magisterskie).

Digital marketing w Rzeszowie - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia II stopnia 1,5 roku magister

Jaka praca po studiach na kierunku digital marketing

Absolwenci mogą pracować jako specjaliści do spraw marketingu cyfrowego w agencjach marketingowych, które oferują usługi związane z kampaniami reklamowymi, mediami społecznościowymi i content marketingiem.

Odnajdą się też jako specjaliści odpowiedzialni za zarządzanie mediami społecznościowymi dla firm lub osób publicznych, w tym za tworzenie strategii, treści i kampanii reklamowych. Mogą także analizować dane z mediów społecznościowych i monitorować skuteczność kampanii. Znajdą zatrudnienie również w obszarze tworzenia i zarządzania kampaniami reklamowymi online, w tym kampaniami Pay-Per-Click oraz kampaniami reklamowymi w mediach społecznościowych.

Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku digital marketing

 • agencje marketingowe,
 • media społecznościowe,
 • SEO i SEM,
 • e-commerce,
 • reklama cyfrowa,
 • content marketing,
 • analityka internetowa,
 • branding i komunikacja,
 • doradztwo marketingowe,
 • start-upy.

Absolwenci są przygotowani do pracy w dynamicznie rozwijających się obszarach marketingu internetowego, co czyni ich cennymi specjalistami dla wielu firm. Mogą oni pracować w roli specjalistów do spraw marketingu cyfrowego, menedżerów mediów społecznościowych, analityków danych czy na wielu innych stanowiskach związanych z promocją w przestrzeni cyfrowej.

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Digital marketing Rzeszów studia ii stopnia


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Digital marketing Rzeszów studia niestacjonarne

Digital marketing w Rzeszowie

Popularne kierunki zarządzanie i marketing niestacjonarne w Rzeszowie

komentarze (0)

Teraz najważniejsze

matura 2024

zmiany na maturze 2024

arkusze maturalne

wyniki matur 2023

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia