Zarządzanie - Rzeszów

Zarządzanie - Rzeszów

Studia na kierunku zarządzanie w Rzeszowie możesz podjąć na 1 uczelni publicznej oraz 3 niepublicznych (prywatnych) szkołach wyższych w trybie stacjonarnym (dziennym) oraz niestacjonarnym.

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Status uczelni
Typ uczelni
Poziom studiów
Forma studiów
Więcej filtrów
Czas trwania
WSPIA Rzeszowska Szkoła Wyższa

WSPIA Rzeszowska Szkoła Wyższa

Zarządzanie stopień: (I), czas trwania: 3 lata
forma: stacjonarne, niestacjonarne
Collegium Humanum - Szkoła Główna Menedżerska (filia w Rzeszowie)

Collegium Humanum - Szkoła Główna Menedżerska (filia w Rzeszowie)

Zarządzanie stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
forma: stacjonarne, niestacjonarne

Specjalności na kierunku zarządzanie

Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza

Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza

Uczelnie, gdzie zarządzanie jako specjalność / ścieżka kształcenia

Uniwersytet Rzeszowski

Uniwersytet Rzeszowski

Socjologia stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
forma: stacjonarne

Specjalności na kierunku socjologia

Pokaż więcej
WSPIA Rzeszowska Szkoła Wyższa

WSPIA Rzeszowska Szkoła Wyższa

Administracja stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
forma: stacjonarne, niestacjonarne

Specjalności na kierunku administracja

Pokaż więcej
Collegium Humanum - Szkoła Główna Menedżerska (filia w Rzeszowie)

Collegium Humanum - Szkoła Główna Menedżerska (filia w Rzeszowie)

Administracja stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
forma: stacjonarne, niestacjonarne
Pokaż więcej
Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza

Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza

Zarządzanie i inżynieria produkcji stopień: (I)  (II), czas trwania: 4 lata • 2 lata • 3,5 roku • 1,5 roku
forma: stacjonarne, niestacjonarne

Specjalności na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji

Pokaż więcej
Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie

Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie

Logistyka stopień: (I), czas trwania: 3,5 roku
forma: stacjonarne, niestacjonarne

Specjalności na kierunku logistyka

27.05.2024

Zarządzanie – studia Rzeszów 2024 | woj. podkarpackie

Zarządzanie w Rzeszowie to 3-letnie studia I stopnia (licencjackie) lub 2-letnie studia II stopnia (magisterskie), których program oferuje 52 różne specjalności. Studia można podjąć na 4 uczelniach w formie stacjonarnej (dziennej) lub niestacjonarnej (zaocznej). Ceny na zarządzaniu w Rzeszowie w 2024 r. zaczynają się od 4900 zł za pierwszy rok studiów.

Zarządzanie - Rzeszów
Studia na kierunku zarządzanie w Rzeszowie
Rok akademicki 2024/2025
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia)

Opis kierunku

Studia na zarządzaniu dają studentów zaawansowaną wiedzę na temat potencjału rynków międzynarodowych oraz funkcjonowania firm w Polsce i za granicą. Uczestnicy zajęć zagłębią się w pojęcia związane z zarządzaniem, socjologią czy psychologią. Absolwenci kierunku posiądą umiejętność reagowania w sytuacjach kryzysowych i stosowania środków zapobiegawczych. Program studiów obejmuje m.in. prawo finansowe, podstawy marketingu i kultura organizacyjna. Absolwenci zarządzania mają też wiedzę na temat technik kreowania marki produktu. W planie zajęciowym możemy spodziewać się przedmiotów takich jak np. prawo gospodarcze, finanse przedsiębiorstw czy zarządzanie strategiczne.

Ukończenie studiów na kierunku zarządzanie pozwala odnaleźć się stanowiskach kierowniczych i doradczych w różnorodnych przedsiębiorstwach. Studia te są bazą do podjęcia pracy w zawodzie menedżera, prezesa, doradcy finansowego czy specjalisty ds. PR. Absolwenci mogą szukać zatrudnienia w różnorodnych sektorach gospodarki, np. w branży korporacyjnej, technologicznej i IT, finansowej, konsultingowej, nieruchomości czy chociażby hotelarsko-turystycznej

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku zarządzanie w Rzeszowie rozpocznie się 22 kwietnia 2024 r. i potrwa do 26 września 2024 r. | Zarządzanie Rzeszów - terminy rekrutacji >

Gdzie studiować kierunek zarządzanie w Rzeszowie

W Rzeszowie zarządzanie możesz studiować w ramach kierunku lub specjalności na 2 uczelniach publicznychPolitechnice Rzeszowskiej im. Ignacego Łukasiewicza, Uniwersytecie Rzeszowskim oraz 3 niepublicznych (prywatnej) szkole wyższejWSPIA Rzeszowskiej Szkole Wyższej, Collegium Humanum - Szkole Głównej Menedżerskiej, Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie.

 

Kierunek zarządzanie - uczelnie w Rzeszowie:

Sprawdź

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek zarządzanie w Rzeszowie

W procesie rekrutacji na studia w Rzeszowie na kierunku zarządzanie w roku akademickim 2024/2025 najczęściej wymagane przedmioty maturalne to: fizyka i astronomia, fizyka, geografia, język obcy, matematyka. zarządzanie Rzeszów - przedmioty maturalne

Jak wygląda rekrutacja na kierunek Zarządzanie w Rzeszowie? Za rekrutację odpowiada konkurs świadectw, w którym należy pochwalić się wysoką oceną z każdego przedmiotu zdawanego na maturze, z naciskiem położonym na matematykę. Warto sprawdzić dokładne kryteria kwalifikacyjne, gdyż mogą one ulegać zmianom, bądź różnić się w zależności od konkretnej uczelni.

 

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Jak wyglądają studia na kierunku zarządzanie w Rzeszowie

Studia na kierunku zarządzanie w Rzeszowie realizowane są w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają trzy lata. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające dwa lata.

Uczelnie w Rzeszowie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku.

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

Uczelnie w Rzeszowie - kierunek zarządzanie:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Collegium Humanum - Szkoła Główna Menedżerska (filia w Rzeszowie) stacjonarne, niestacjonarne I stopnia, II stopnia więcej
Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza (Wydział Zarządzania ) stacjonarne, niestacjonarne I stopnia, II stopnia więcej
WSPIA Rzeszowska Szkoła Wyższa stacjonarne, niestacjonarne I stopnia więcej
Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie stacjonarne, niestacjonarne I stopnia, II stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Program studiów i przedmioty

Zarządzanie to kierunek, w którym spotykają się różne zagadnienia. Studenci zaznajamiają się między innymi z: technikami zarządzania projektami, problemami zarządzania zasobami ludzkimi, współczesnymi technikami informacyjno- komunikacyjnymi, czy zasadami rachunkowości finansowej. W programach nauczania można odnaleźć między innymi takie przedmioty jak:

 • zachowania organizacyjne
 • badania marketingowe
 • finanse przedsiębiorstwa
 • prawo gospodarcze
 • zarządzanie jakością

 

Nabywane umiejętności

Kierunek Zarządzanie w Rzeszowie zakłada pozyskanie szerokiej wiedzy z obszaru nauk o zarządzaniu i nauk pokrewnych, którego efektem będzie przygotowanie do pracy w charakterze specjalisty. Studenci poznają istotę, prawidłowości i problemy funkcjonowania organizacji i instytucji publicznych, a także rozpoznawania i diagnozowania szeregu problemów, które wiązać się mogą z gospodarowaniem zasobami ludzkimi, rzeczowymi czy finansowymi.

Kierunek Zarządzanie w Rzeszowie to studia pierwszego i drugiego stopnia skierowane do tych, którzy chcą poznać tajniki organizowania, planowania, zarządzania i przewidywania.

Polecane:

 

Jakie są specjalności na zarządzaniu w Rzeszowie

Współczesne studia z zarządzania charakteryzują się tym, że bardzo często studenci tego kierunku otrzymują wybór specjalności i ścieżek kształcenia. 

Popularne specjalności na kierunku zarządzanie w Rzeszowie: komunikacja wizerunkowa (pr, branding, reklama i social media), management, informatyka w biznesieinnowacje i rozwój przedsiębiorstwainżynieria menedżerska, kryptowaluty w biznesie... 

Sprawdź specjalności na zarządzaniu w Rzeszowie

 

Czy warto iść na studia z zarządzania

Zarządzanie to kierunek, na którym odnajdą się osoby o różnych zainteresowaniach i planach na zawodową przyszłość. Podstawowy program oferuje pozyskanie wszechstronnej wiedzy, a poza tym bardzo często w ramach kierunku występują liczne specjalności, które można dopasować do edukacyjnych priorytetów i pomysłów na to, co pragnie robić się po ukończeniu kształcenia.

Sprawdź czy warto iść na studia

 

 

Ile trwają studia na kierunku zarządzanie w Rzeszowie

Ile trwają studia na kierunku zarządzanie w Rzeszowie

Studia na kierunku zarządzanie w Rzeszowie, w zależności od typu studiów trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

Sprawdź

Zarządzanie w Rzeszowie - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia I stopnia 3 lata licencjat
studia II stopnia 2 lata magister

Jaka praca po zarządzaniu

Jaką pracę można znaleźć po ukończeniu studiów na kierunku Zarządzanie w Rzeszowie? Studia w Rzeszowie na kierunku Zarządzanie przygotowują do pełnienia odpowiedzialnej roli na stanowiskach kierowniczych i menedżerskich, co w dzisiejszych czasach dynamicznie rozwijającej się gospodarki jest niezwykle dobrze opłacalne. Planujesz rozpoczęcie studiów na kierunku Zarządzanie w Rzeszowie, ale wciąż nie jesteś pewien, czy możliwości zawodowe odpowiedzą na twoje potrzeby?

Absolwenci bez trudu znajdą zatrudnienie w:

 • przedsiębiorstwach krajowych i międzynarodowych,
 • firmach usługowych,
 • administracji państwowej,
 • instytucjach samorządowych,

a także prowadząc własną, dobrze prosperującą działalność gospodarczą, opartą na dowolnym odłamie ściśle związanym z kierunkiem kształcenia. Dzięki praktycznym umiejętnościom, zgłębionym w trakcie edukacji na studiach, będziesz w stanie stworzyć sobie warunki do ciągłego samorozwoju oraz pomnażania budżetu bez konieczności regularnego spotykania się z szefostwem.

 

Ile zarabia się po zarządzaniu?

Absolwenci Zarządzania to wykwalifikowani specjaliści, poruszający się po wielu zagadnieniach. Dzięki studiom nastawionym na pozyskanie wszechstronnego wykształcenia, przygotowani są między innymi do: prowadzenia własnej firmy, kształtowania strategii firm i instytucji, zarządzania finansami, projektowania strategii marketingowych, zarządzania personelem, realizowania badań marketingowych oraz…do wykonywania wielu innych zadań. A jak prezentują się ich zarobki?

Średnie zarobki absolwentów Zarządzania w 2023 roku:

 • specjalista do spraw marketingu – 4000 złotych
 • specjalista do spraw sprzedaży i marketingu – 4250 złotych
 • specjalista ds. zarządzania jakością – 5800 złotych
 • office manager – 5250 złotych

Jak wygląda rekrutacja na zarządzanie w Rzeszowie

Zarządzanie - rekrutacja na uczelniach w Rzeszowie:

sprawdź rekrutacja na studia w Rzeszowie

 

Gdzie warto studiować zarządzanie?

Kandydaci na studia w Rzeszowie, zainteresowani kształceniem w obszarze zarządzania mogą skorzystać z oferty edukacyjnej jednej uczelni publicznej.

Zarządzanie studia – uczelnie publiczne (państwowe) w Rzeszowie:

 • Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza

dowiedz się więcej

 

Kandydaci na studia w Rzeszowie mogą także skierować swoją uwagę ku uczelniom niepublicznym, a tych które oferują Zarządzanie jest kilka.

Zarządzanie studia – uczelnie niepubliczne (prywatne) w Rzeszowie:

 • Collegium Humanum – Szkoła Główna Menedżerska
 • WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa
 • Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania

dowiedz się więcej

Ile kosztują studia na kierunku zarządzanie w Rzeszowie

Studia stacjonarne na kierunku zarządzanie w uczelniach publicznych są bezpłatne. Z kolei za naukę w uczelniach niepublicznych oraz na studiach niestacjonarnych w uczelniach publicznych będziemy musieli zapłacić. Ile kosztują studia na kierunku zarządzanie w Rzeszowie? Ceny w 2024 roku wahają się od 4900 zł do 7200 zł za pierwszy rok studiów. 

Sprawdź

Najczęściej zadawane pytania

Gdzie studiować zarządzanie w Rzeszowie

Zarządzanie jako kierunek w Rzeszowie można studiować stacjonarnie lub niestacjonarnie na jednej uczelni publicznej – na Politechnice Rzeszowskiej im. Ignacego Łukasiewicza.

Studia stacjonarne lub niestacjonarne na kierunku zarządzanie oferują także trzy rzeszowskie uczelnie prywatne: Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie, Collegium Humanum - Szkoła Główna Menedżerska (filia w Rzeszowie) oraz WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa.

Ponadto zarządzanie jako specjalność na innym kierunku oferują następujące szkoły wyższe w Rzeszowie:

 • Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza (lotnictwo i kosmonautyka)
 • Uniwersytet Rzeszowski (kulturoznawstwo)
 • Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie (logistyka)
 • Collegium Humanum – Szkoła Główna Menedżerska w Rzeszowie (pedagogika)
 • WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa (administracja)

Gdzie studiować zarządzanie bezpłatnie w Rzeszowie

Bezpłatne studia na zarządzaniu w Rzeszowie oferuje tylko jedna uczelnia publiczna – Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza. Bezpłatna nauka dotyczy tylko studiów stacjonarnych na tym kierunku.

Gdzie studiować zarządzanie niestacjonarnie w Rzeszowie

Niestacjonarną naukę na studiach na kierunku zarządzanie oferują następujące szkoły wyższe w Rzeszowie:

 • Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza
 • Collegium Humanum - Szkoła Główna Menedżerska (filia w Rzeszowie)
 • Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie
 • WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa

 

Warto pamiętać o tym, że studia niestacjonarne na kierunku zarządzanie we wszystkich szkołach wyższych w Rzeszowie są płatne.

Dowiedz się więcej zarządzanie w Rzeszowie studia niestacjonarne >

Ile kosztują studia niestacjonarne na zarządzaniu w Rzeszowie

Studia niestacjonarne na kierunku zarządzanie w Rzeszowie są płatne we wszystkich szkołach wyższych, a cena za jeden rok akademicki wynosi od 4900 zł do 7200 zł. ceny - zarządzanie Rzeszów > 

Czy są studia niestacjonarne bezpłatne

Niestety niestacjonarna nauka na kierunku zarządzanie w Rzeszowie jest płatna. Osoby, którym zależy na podjęciu bezpłatnych studiów na zarządzaniu, mogą zdecydować się na rozpoczęcie nauki stacjonarnej na uczelni publicznej.

Pokaż wszystkie

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Zarządzanie Rzeszów studia i stopnia

Zarządzanie Rzeszów studia ii stopnia


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Zarządzanie Rzeszów studia stacjonarne

Zarządzanie Rzeszów studia niestacjonarne

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku zarządzanie w Rzeszowie

Studia I stopnia

Rozwiń

Studia II stopnia

Rozwiń

Zarządzanie w Rzeszowie

Popularne kierunki zarządzanie i marketing niestacjonarne w Rzeszowie

Jakie opinie mają studia na kierunku Zarządzanie w Rzeszowie

Kandydaci na studia czasami zapominają o tym, że miejsce w którym zdobywa się wykształcenie również odgrywa istotną rolę. Kiedy wybierzesz wymarzony kierunek, powinieneś zorientować się w ofertach edukacyjnych, prezentowanych przez uczelnie z danych miast. Zatem jakie opinie ma kierunek Zarządzanie w Rzeszowie?

Bartłomiej, student pierwszego roku Zarządzania w Rzeszowie, mówi:

„Pochodzę z Rzeszowa i nigdy nie myślałem o tym, aby opuścić swoje rodzinne miasto. Poza tym, nie ma powodów, abym to robił, bo w Rzeszowie mogę zdobyć świetne wykształcenie. Studiuję Zarządzanie na drugim stopniu i wiem, że będę bardzo dobrze przygotowany do poprowadzenia kariery zawodowej.”

5 uczelni w Rzeszowie

Według danych statystyczny co piąty mieszkaniec Rzeszowa jest studentem! To znaczy, że uczelnie w Rzeszowie wybiera wielu młodych ludzi — to zdecydowanie świadczy o ich poziomie. W mieście funkcjonuje 5 szkół wyższych, w tym 2. publiczne: Uniwersytet Rzeszowski oraz Politechnika Rzeszowska. 
Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują rzeszowskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Rzeszowie

 

komentarze (0)

Teraz najważniejsze

matura 2024

zmiany na maturze 2024

arkusze maturalne

wyniki matur 2023

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia