Stosunki międzynarodowe - Rzeszów

Stosunki międzynarodowe - Rzeszów

Studia na kierunku stosunki międzynarodowe w Rzeszowie możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym) oraz niestacjonarnym.

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Status uczelni
Typ uczelni
Poziom studiów
Forma studiów
Więcej filtrów
Czas trwania
Uniwersytet Rzeszowski

Uniwersytet Rzeszowski

Stosunki międzynarodowe stopień: (I), czas trwania: 3 lata
forma: stacjonarne, niestacjonarne

Ścieżki kształcenia na kierunku stosunki międzynarodowe

27.05.2024

Stosunki międzynarodowe – studia Rzeszów 2024 | woj. podkarpackie

Stosunki międzynarodowe w Rzeszowie to 3-letnie studia I stopnia (licencjackie), których program oferuje 2 różne specjalności. Studia można podjąć na 1 uczelni w formie stacjonarnej (dziennej) lub niestacjonarnej (zaocznej). Ceny na stosunkach międzynarodowych w Rzeszowie w 2024 r. zaczynają się od 3100 zł za pierwszy rok studiów.

Stosunki międzynarodowe - Rzeszów
Studia na kierunku stosunki międzynarodowe w Rzeszowie
Rok akademicki 2024/2025
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia)

Opis kierunku

Stosunki międzynarodowe to interdyscyplinarny kierunek studiów, na którym zgłębisz wiedzę z prawa, ekonomii czy geografii. W programie nauczania znajdują się takie przedmioty jak polityka zagraniczna czy systemy polityczne. Studia na stosunkach międzynarodowych kładą duży nacisk na umiejętności językowe studentów, dzięki czemu absolwenci posługują się angielskim na poziomie zaawansowanym. Program kształcenia przewiduje również naukę o kontroli zbrojeń i rozbrojenia, terroryzmie, a także polityce bezpieczeństwa Polski.

Osoby, które ukończyły studia na kierunku stosunki międzynarodowe, potrafią analizować i prognozować trendy światowej polityki, co może dać im przepustkę do pracy w organizacjach bezpieczeństwa państwa czy w polityce. Odnajdą się również w roli dyplomaty, służbach zagranicznych i organizacjach międzynarodowych takich jak np. ONZ i Międzynarodowy Czerwony Krzyż, a także pozarządowych np. Amnesty International. Absolwenci stosunków międzynarodowych posiadają uniwersalne umiejętności, które pozwolą znaleźć zatrudnienie w międzynarodowych korporacjach.

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku stosunki międzynarodowe w Rzeszowie rozpocznie się 27 maja 2024 r. i potrwa do 19 lipca 2024 r. | Stosunki międzynarodowe Rzeszów - terminy rekrutacji >

Gdzie studiować kierunek stosunki międzynarodowe w Rzeszowie

W Rzeszowie stosunki międzynarodowe możesz studiować w ramach kierunku na 1 uczelni publicznej: Uniwersytecie Rzeszowskim.

W rekrutacji na studia I stopnia na kierunku stosunki międzynarodowe, w roku akademickim 2023/2024, Uniwersytet Rzeszowski oferuje 60 miejsc w ramach bezpłatnych studiów stacjonarnych. Ponadto na kandydatów czekają jeszcze miejsca na studiach płatnych na URCena za pierwszy rok studiów wynosi około 3100 zł.

 

Kierunek stosunki międzynarodowe - uczelnie w Rzeszowie:

Sprawdź

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek stosunki międzynarodowe w Rzeszowie

W procesie rekrutacji na studia w Rzeszowie na specjalność stosunki międzynarodowe w roku akademickim 2024/2025 najczęściej wymagane jest złożenie odpowiednich dokumentów. | stosunki międzynarodowe Rzeszów - przedmioty maturalne

Studia ekonomiczne, do kanonu których należą między innymi Stosunki międzynarodowe, stwarzają dosyć trudne, bo wprost proporcjonalne do wachlarza możliwości zawodowych czekających na absolwentów, wymagania rekrutacyjne. 

Bez względu na to, jakie kierunki studiów w Rzeszowie rozważasz, zawsze miej na względzie, że wymagania rekrutacyjne mogą się różnić w zależności od wybranej uczelni oraz zmieniać w czasie. Jak dowiedzieć się o nadchodzących zmianach? W wygodny sposób – za pośrednictwem strony internetowej danego wydziału.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Jak wyglądają studia na kierunku stosunki międzynarodowe w Rzeszowie

Studia na kierunku stosunki międzynarodowe w Rzeszowie realizowane są w ramach pierwszego stopnia. Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają trzy lata. 

Uczelnie w Rzeszowie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku.

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

Uczelnie w Rzeszowie - kierunek stosunki międzynarodowe:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Uniwersytet Rzeszowski (Kolegium Nauk Społecznych UR) stacjonarne, niestacjonarne I stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Program studiów i przedmioty

Stosunki międzynarodowe, wykładane na Uniwersytecie Rzeszowskim, to doskonałe przygotowanie do podjęcia pracy w szeroko rozumianym sektorze związanym z nawiązywaniem i utrzymywaniem relacji z kontrahentami zagranicznymi, badaniem zmian gospodarczych, analizą rynku, a także dziedzinach ściśle społecznych. W ofercie edukacyjnej, prezentowanej przez wymienioną wcześniej uczelnię, znajdziesz między innymi:

 • politykę gospodarczą,
 • zarządzanie w biznesie międzynarodowym,
 • międzynarodowe stosunki polityczne,
 • globalizacja i regionalizacja,
 • geografia polityczna i ekonomiczna,
 • statystyka,
 • podstawy ekonomii,
 • funkcjonowanie Unii Europejskiej.
Ile trwają studia na kierunku stosunki międzynarodowe w Rzeszowie

Ile trwają studia na kierunku stosunki międzynarodowe w Rzeszowie

Studia na kierunku stosunki międzynarodowe w Rzeszowie trwają 3 lata (studia I stopnia).

Sprawdź

Stosunki międzynarodowe w Rzeszowie - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia I stopnia 3 lata licencjat
Jaka praca po stosunkach międzynarodowych

Jaka praca po stosunkach międzynarodowych

Zabezpieczenie materialne i pewna przyszłość finansowa determinuje poczucie bezpieczeństwa i wyznacza jakość dorosłego życia, dlatego możliwości zawodowe, oferowane przez ukończenie studiów na wybranym kierunku, są jednym z głównych predyktorów ich wyboru. Jak wygląda ścieżka kształcenia, wyznaczona przez Stosunki międzynarodowe w Rzeszowie?

Kształtowanie przyszłości zawodowej rozpoczyna się już na studiach i ma wymiar wyboru konkretnej specjalizacji. Oczywiście decyzja w sprawie ujednolicenia kształcenia i ograniczenia go do wybranej dziedziny nie jest decydująca w perspektywie dalszego rozwoju. Absolwenci opisywanego kierunku rozpoczną karierę w placówkach administracyjnych, czuwając nad poprawnością wdrażanych przepisów oraz stosując odpowiednie pisma w razie ich nieprzestrzegania.

Dla ceniących codzienny kontakt z klientem otworzy się wiele możliwości zatrudnienia w międzynarodowych korporacjach pozyskujących i utrzymujących kontakt z klientem zagranicznym, praca w placówkach dyplomatycznych oraz własnej działalności gospodarczej to kolejne opcje generowane przez Stosunki międzynarodowe w Rzeszowie.

Jak wygląda rekrutacja na stosunki międzynarodowe w Rzeszowie

Stosunki międzynarodowe - rekrutacja na uczelniach w Rzeszowie

sprawdź rekrutacja na studia w Rzeszowie

Ile kosztują studia na kierunku stosunki międzynarodowe w Rzeszowie

Studia stacjonarne na kierunku stosunki międzynarodowe w uczelniach publicznych są bezpłatne. Z kolei za naukę na studiach niestacjonarnych w uczelniach publicznych będziemy musieli zapłacić. Ile kosztują studia na kierunku stosunki międzynarodowe w Rzeszowie? Cena za pierwszy rok studiów wynosi około 3100 zł.

Sprawdź

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Stosunki międzynarodowe Rzeszów studia i stopnia


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Stosunki międzynarodowe Rzeszów studia stacjonarne

Stosunki międzynarodowe Rzeszów studia niestacjonarne

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku stosunki międzynarodowe w Rzeszowie

Studia I stopnia

Stosunki międzynarodowe w Rzeszowie

Jakie opinie mają studia na specjalności Stosunki międzynarodowe w Rzeszowie

Wybór ścieżki kształcenia nie należy do najłatwiejszych. Wielu młodych ludzi, niegotowych do ukształtowania swojej przyszłości już w momencie pisania matury, często wybiera przypadkowo, marnując lata na zgłębianiu nieinteresującej dziedziny. Opinie starszych kolegów pomogą rozwiać wątpliwości.

Matylda, studentka pierwszego roku Stosunków międzynarodowych w Rzeszowie, mówi:

„Uważam, że przyszłość naszego świata będzie efektem umiejętności nawiązywania poprawnych relacji z ludźmi z całego globu. Wychodząc z tego założenia, postanowiłam podjąć Stosunki międzynarodowe. Nauka niekiedy jest ciężka, jednak dostarcza bardzo ciekawej wiedzy. A dlaczego Rzeszów? To bardzo niedoceniane miasto, pełne wspaniałych perspektyw.”

5 uczelni w Rzeszowie

Według danych statystyczny co piąty mieszkaniec Rzeszowa jest studentem! To znaczy, że uczelnie w Rzeszowie wybiera wielu młodych ludzi — to zdecydowanie świadczy o ich poziomie. W mieście funkcjonuje 5 szkół wyższych, w tym 2. publiczne: Uniwersytet Rzeszowski oraz Politechnika Rzeszowska. 
Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują rzeszowskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Rzeszowie

 #MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

Jakie studia ekonomiczne wybrać

Co zdawać na maturze

komentarze (0)

Teraz najważniejsze

matura 2024

zmiany na maturze 2024

arkusze maturalne

wyniki matur 2023

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia

 • Rekrutacja polskojęzyczna: studia@wwsb.edu.pl, +48 690890760, Rekrutacja angielskojęzyczna: admissions@wwsb.edu.pl; +48 730556366 https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=Warszawska+Wyższa+Szkoła+Biznesu,+Juliana+Smulikowskiego,+Warszawa,+Polska https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/9f3e5-wwsb-studia-warszawa.jpg Warszawska Wyższa Szkoła Biznesu
 • ul. Kanonicza 25, , 31-002 Kraków https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJAQK5zxJbFkcRSBImvgyn87I https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/637b9-UPJP2-kierunki.jpg Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie
 • ul. Gdańska 32, , 90 - 716 Łódź https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/a4759-akademia-muzyczna-Lodz.jpg Akademia Muzyczna im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi
 • Rekrutacja polskojęzyczna: studia@wue.waw.pl, +48 690890760, Rekrutacja angielskojęzyczna: admissions@wue.waw.pl; +48 790873343 https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJtfTx9WbLHkcRJ-9oEs0ONR8 https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/a900f-wue-studia-warszawa.jpg Warszawska Uczelnia Ekonomiczna
 • ul. Grabowa 22 , 61-473 Poznań https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJxQqR-shaBEcRtW8Fv2CulCw https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/bfbe4-wseit-studia-poznan.jpg Wyższa Szkoła Edukacji i Terapii im prof. Kazimiery Milanowskiej w Poznaniu
 • ul. Wieniawskiego 1, 61-712 Poznań https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJz4c7yzVbBEcRHBHjFGivWoo https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/71e16-UAM-KIERUNKI.jpg Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu