Komunikacja cyfrowa - Rzeszów

Komunikacja cyfrowa - Rzeszów

Studia na kierunku komunikacja cyfrowa w Rzeszowie możesz podjąć na.

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Status uczelni
Poziom studiów
  Forma studiów
   Czas trwania
    Więcej filtrów

    Nie znaleziono uczelni spełniających kryteria wyszukiwania

    14.02.2024

    Komunikacja cyfrowa – studia Rzeszów | woj. podkarpackie

    Komunikacja cyfrowa w Rzeszowie to 3-letnie studia I stopnia (licencjackie), których program oferuje 2 różne specjalności. Studia można podjąć na 1 uczelni w formie stacjonarnej (dziennej) oraz niestacjonarnej (zaocznej). 

    Komunikacja cyfrowa - Rzeszów
    Studia na kierunku komunikacja cyfrowa w Rzeszowie
    Rok akademicki 2024/2025
    Forma studiów
    Poziom studiów
    Czas trwania
    Opis kierunku

    Komunikacja cyfrowa w Rzeszowie to kierunek studiów oferujący połączenie praktycznej wiedzy z zakresu komunikacji, zarządzania, a także powszechnie dziś wykorzystywanych nowoczesnych technologii. Studenci poznają również podstawy teorii komunikacji, humanistyki cyfrowej, zróżnicowania przestrzeni komunikacyjnej oraz budowania wizerunku. W programie kształcenia znajdują się również zagadnienia związane z cyfrowymi technikami audiowizualnymi, etyką mediów i komunikacją społeczną czy redakcją tekstów.

    Jako absolwent komunikacji cyfrowej posiadasz niezbędne umiejętności oraz specjalistyczną wiedzę z dziedziny komunikacji, co możesz wykorzystać m.in. na stanowisku brokera informacji, specjalisty do spraw marketingu internetowego, copywritera, jak również specjalisty w zakresie komunikacji wewnętrznej. Absolwenci tego kierunku dobrze odnajdują się również w roli content creatora, specjalisty analityki internetowej, e-commerce czy public relations.

     

    Uczelnie
    Studia w Rzeszowie 2024/2025 na kierunku komunikacja cyfrowa możesz podjąć na 1 niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej: Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie.

     

    Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek komunikacja cyfrowa w Rzeszowie?

    Z uwagi na fakt, iż studia na kierunku komunikacja cyfrowa w Rzeszowie oferowane są na uczelni niepublicznej, warunkiem do podjęcia nauki jest posiadanie świadectwa dojrzałości oraz opłacenie wymaganych kosztów studiów.

     

    *Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

    Jak wyglądają studia na kierunku komunikacja cyfrowa w Rzeszowie?

    Studia na kierunku komunikacja cyfrowa to odpowiedź na zapotrzebowanie współczesnego rynku pracy na wykwalifikowanych specjalistów z dziedziny komunikacji cyfrowej, którzy odznaczają się wysokimi kompetencjami komunikacyjnymi. W toku kształcenia spotkasz się więc z wieloletnimi praktykami biznesu i nowych technologii, którzy nauczą Cię, jak m.in. umiejętnie argumentować swoje racje i poglądy, prowadzić negocjacje, a także w jaki sposób skutecznie zarządzać własnym wizerunkiem, co pozwoli Ci zbudować silną markę osobistą.

    Ponadto, w czasie studiów nabędziesz zaawansowane, specjalistyczne umiejętności z dziedziny mediów i komunikacji, tworzenia przekazów multimedialnych, generowania treści, jak również profesjonalnego content marketingu. Będziesz mógł też podjąć współpracę biznesową dzięki uczelni, a także zaangażować się w różnorodne projekty i dopasowaną do Twoich zainteresowań działalność naukową.

     

    Typ i tryb studiów:

    Studia na kierunku komunikacja cyfrowa możemy podzielić na:

    1.         Typ

    • studia I stopnia (licencjackie)

    2.         Tryb

    • studia stacjonarne
    • studia niestacjonarne

     

    Zdobywana wiedza i umiejętności

    Podczas studiów na kierunku komunikacja cyfrowa nabędziesz interdyscyplinarną wiedzę z obszaru nauk humanistycznych oraz społecznych, z wyróżnieniem takich dyscyplin, jak m.in. językoznawstwo, wiedza o mediach, socjologia czy psychologia. Dowiesz się też więcej o metodach i technikach pozyskiwania i analizowania danych w komunikacji, a także o ewaluacji efektów działań komunikacyjnych.

    W toku studiów zaznajomisz się również z różnymi zagadnieniami dotyczącymi zasad funkcjonowania w społeczeństwie, struktury i organizacji typowych systemów komputerowych oraz technik obliczeniowych stosowanych w informatyce. Doświadczeni wykładowcy pokażą Ci, w jaki sposób wykorzystywać wiedzę na temat odbiorców działań komunikacyjnych, sposobów ich określania, jak również analizy ich więzi społecznych.

    Uczelnie w Rzeszowie - kierunek komunikacja cyfrowa:

    Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  

    Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

    Ile trwają studia na kierunku komunikacja cyfrowa w Rzeszowie?

    Studia na kierunku komunikacja cyfrowa trwają 3 lata (studia I stopnia).

    Jaka praca po studiach na kierunku komunikacja cyfrowa w Rzeszowie?

    Jako absolwent studiów na kierunku komunikacja cyfrowa będziesz posiadać szeroką wiedzę interdyscyplinarną i jednocześnie zróżnicowane umiejętności praktyczne, dzięki czemu będziesz mógł z łatwością znaleźć zatrudnienie zarówno w sektorze publicznym, jak i prywatnym. Będziesz przygotowany do pracy między innymi w agencjach public relations, instytucjach kultury, mediach, firmach sektora kreatywnego czy też w firmach sektora IT.

     

    Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku komunikacja cyfrowa:

    • specjalista w zakresie kontaktów z interesariuszami,
    • specjalista w zakresie komunikacji wewnętrznej,
    • specjalista w zakresie zarządzania wiedzą,
    • webmaster,
    • specjalista e-commerce,
    • specjalista ds. public relations,
    • broker informacji,
    • copywriter,
    • specjalista do spraw marketingu internetowego,
    • specjalista do spraw social media,
    • specjalista w zespole projektowym.

    komentarze (0)

    Teraz najważniejsze

    matura 2024

    zmiany na maturze 2024

    arkusze maturalne

    wyniki matur 2023

    rekrutacja na studia

    studia

    kierunki studiów

    studia podyplomowe

     

    Ciekawe

     


    gdzie studiować

     

     

    Nadchodzące wydarzenia