Kształcenie to łączy elementy sportu, rekreacji oraz zarządzania turystyką wiejską. Studenci uczą się podstaw aktywności fizycznej, agroturystyki, anatomii i fizjologii człowieka. W trakcie wykładów prowadzone są prezentacje teoretyczne z zakresu sportu, rekreacji oraz zarządzania turystyką wiejską.
Uczestnicy poznają także teorię i metodykę sportu, zarządzania w turystyce wiejskiej, marketingu i promocji w agroturystyce czy organizacji zajęć sportowych. Realizują też praktyki zawodowe, które umożliwiają zdobycie doświadczenia i kontaktów przydatnych w przyszłej pracy.
Zajęcia praktyczne w terenie mają z kolei formę wydarzeń sportowych, zarządzania obiektami agroturystycznymi. Poza tym prowadzone są spotkania dyskusyjne, warsztaty oraz prezentacje dotyczące aktualnych trendów i problemów w obszarze aktywności fizycznej i agroturystyki.
Typ i tryb studiów:
Studia na kierunku aktywność fizyczna i agroturystyka kwalifikowana możemy podzielić na:
1. Typ
2. Tryb:
Zdobywana wiedza i umiejętności
Dzięki licznym zajęciom praktycznym, jakie uwzględniły w programie tych studiów uczelnie w Lublinie, absolwenci potrafią tworzyć i prowadzić programy zajęć sportowych i rekreacyjnych dla różnych grup wiekowych oraz społecznych, w tym planować treningi, zajęcia fitness i programy wellness.
Oceniają kondycję finansową i zdrowotną uczestników, monitorując postępy oraz dopasowując programy aktywności fizycznej do indywidualnych potrzeb podopiecznych. Wyróżnia ich też wiedza na temat zapewniania bezpieczeństwa podczas zajęć sportowych.
Planują, organizują i zarządzają ofertą turystyczną w obiektach agroturystycznych, w tym zarządzają personelem, rezerwacją i obsługą klienta. Strategicznie podchodzą do promocji obiektów gastronomicznych, tworząc materiały promocyjne.