Studia sportowe Lublin

Studia sportowe Lublin

Studia sportowe Lublin

Największy wybór studiów

sportowych w Lublinie

Odkryj kierunki sportowe i sprawdź gdzie możesz studiować 

Studia sportowe Lublin | woj. lubelskie

Studia sportowe w Lublinie jako takie nie są prowadzone. Możecie tu wybrać się na studia turystyczne, przygotować się do pracy w branży rekreacyjnej. Tylko Uniwersytet Przyrodniczy prowadzi studia wychowania fizycznego. Studia te przygotowują przyszłych nauczycieli w-fu do profesjonalnego wspierania rozwoju psychoruchowego dzieci w wieku szkolnym. Lublin odznacza się jednak na tle innych uczelni prowadzących kierunki sportowe specjalnością, jaka prowadzone jest na kierunku wychowanie fizyczne - jeździectwo i sporty wodne. Połączenie jazdy konnej z pływaniem - taka specjalizacja pojawia się tylko w Lublinie. Jeśli chcesz związać swoje życie z branżą turystyczną, poszukujesz wrażeń w biznesie hotelarskim, bądź w organizacji wycieczek i wakacji - to wybierz studia sportowe w Lublinie. Spójrz, jakie kierunki możesz tutaj wybrać.

KIERUNKI SPORTOWE W LUBLINIE

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W LUBLINIE SĄ STUDIA SPORTOWE

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Rekrutacja na studia sportowe w Lublinie

Aby dostać się na studia sportowe w Lublinie należy na odpowiednio wysokim poziomie zdać maturę z przedmiotów wiodących. Jakie to przedmioty? Sprawdźcie w wykazie rekrutacyjnym, informatory dostępne są na stronie każdego uniwersytetu przy każdym kierunku. Przedmioty te zmieniają się z roku na rok, dlatego za każdym razem warto sprawdzić, czy aby na pewno wysoki poziom zdanej matematyki ma kluczowe znaczenie czy też nie.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Praca po studiach sportowych

Po studiach sportowych turystycznych czeka na Ciebie praca w hotelach, w biurach i agencjach podróży, bądź praca podróżnika - samodzielnego, zbierającego fundusze na swój własny podbój świata. Warto wybrać studia turystyczne w języku angielskim, mają one bardziej praktyczny wymiar. Przygotują Was do pracy w międzynarodowych agencjach podróży, w firmach zajmujących się marketingiem i reklamą turystyki.

Często absolwenci tego rodzaju studiów znajdują zatrudnienie w zagranicznych miejscowościach jako przewodnicy turystyczni. Współpracują z samorządami w opracowywaniu polityki turystycznej, prowadzą badania historycznego miejscowości, zajmują się turystyką z każdej perspektywy. Po studiach wychowania fizycznego oczywiście czeka na Was praca w szkołach jako nauczyciela w-fu, jak i jako trenerzy w popularnych ORLIKACH czy na stadionach miejskich. Absolwenci wychowania fizycznego, którzy trenują wybraną dyscyplinę to także trenerzy, właściciele klubów fitness, trenerzy personalni.

STUDIA SPORTOWE W LUBLINIE - PODYPLOMOWE

WARTO TO WIEDZIEĆ

 


UNIWERSYTET MARIE CURIE SKŁODOWSKIEJ STUDIA SPORTOWE

W Lublinie jako takich studiów sportowych nie uświadczycie. Prowadzone są tu studia turystyczne, które należą do grupy studiów sportowych. Uniwersytet im. Marie Curie-Skłodowskiej zaprasza na kierunki:

  • tourism management - studia I stopnia, stacjonarne, studia w języku angielskim
  • turystyka i rekreacja - studia I i II stopnia, stacjonarne

Dowiedz się więcej>

 


UNIWERSYTET PRZYRODNICZY W LUBLINIE STUDIA SPORTOWE

Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie zaprasza na studia wychowanie fizyczne - studia licencjackie, stacjonarne i niestacjonarne, w ramach których możecie realizować specjalności takie jak: jeździectwo i sporty wodne, specjalizacja nauczycielska.

Dowiedz się więcej>

 TEMATY POWIĄZANE

 

 

Komentarze (0)