Studia sportowe Lublin

Studia sportowe Lublin

Studia sportowe Lublin

Największy wybór studiów

sportowych w Lublinie

Odkryj kierunki sportowe i sprawdź gdzie możesz studiować 

Studia sportowe Lublin | woj. lubelskie

Studia sportowe w Lublinie jako takie nie są prowadzone. Możecie tu wybrać się na studia turystyczne, przygotować się do pracy w branży rekreacyjnej. Tylko Uniwersytet Przyrodniczy prowadzi studia wychowania fizycznego. Studia te przygotowują przyszłych nauczycieli w-fu do profesjonalnego wspierania rozwoju psychoruchowego dzieci w wieku szkolnym.

Lublin odznacza się jednak na tle innych uczelni prowadzących kierunki sportowe specjalnością, jaka prowadzone jest na kierunku wychowanie fizyczne - jeździectwo i sporty wodne. Połączenie jazdy konnej z pływaniem - taka specjalizacja pojawia się tylko w Lublinie. Jeśli chcesz związać swoje życie z branżą turystyczną, poszukujesz wrażeń w biznesie hotelarskim, bądź w organizacji wycieczek i wakacji - to wybierz studia sportowe w Lublinie. Spójrz, jakie kierunki możesz tutaj wybrać.

POPULARNE KIERUNKI SPORTOWE W LUBLINIE

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W LUBLINIE SĄ STUDIA SPORTOWE

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA - KIERUNKI SPORTOWE W LUBLINIE

SORTOWANIE:

KIERUNKI SPORTOWE W LUBLINIE

Rekrutacja i wymagania na studia sportowe w Lublinie

Aby dostać się na studia sportowe w Lublinie należy na odpowiednio wysokim poziomie zdać maturę z przedmiotów wiodących. Jakie to przedmioty? Sprawdźcie w wykazie rekrutacyjnym, informatory dostępne są na stronie każdego uniwersytetu przy każdym kierunku. Przedmioty te zmieniają się z roku na rok, dlatego za każdym razem warto sprawdzić, czy aby na pewno wysoki poziom zdanej matematyki ma kluczowe znaczenie czy też nie.

szczegółowe wymagania na uczelniach

STUDIA SPORTOWE W LUBLINIE - PODYPLOMOWE

Praca po studiach sportowych

Po studiach sportowych turystycznych czeka na Ciebie praca w hotelach, w biurach i agencjach podróży, bądź praca podróżnika - samodzielnego, zbierającego fundusze na swój własny podbój świata. Warto wybrać studia turystyczne w języku angielskim, mają one bardziej praktyczny wymiar. Przygotują Was do pracy w międzynarodowych agencjach podróży, w firmach zajmujących się marketingiem i reklamą turystyki.

Często absolwenci tego rodzaju studiów znajdują zatrudnienie w zagranicznych miejscowościach jako przewodnicy turystyczni. Współpracują z samorządami w opracowywaniu polityki turystycznej, prowadzą badania historycznego miejscowości, zajmują się turystyką z każdej perspektywy. Po studiach wychowania fizycznego oczywiście czeka na Was praca w szkołach jako nauczyciela w-fu, jak i jako trenerzy w popularnych ORLIKACH czy na stadionach miejskich. Absolwenci wychowania fizycznego, którzy trenują wybraną dyscyplinę to także trenerzy, właściciele klubów fitness, trenerzy personalni.

POZOSTAŁE UCZELNIE W LUBLINIE NA KTÓRYCH SĄ STUDIA SPORTOWE

WARTO TO WIEDZIEĆ

 


UNIWERSYTET MARIE CURIE SKŁODOWSKIEJ STUDIA SPORTOWE

W Lublinie jako takich studiów sportowych nie uświadczycie. Prowadzone są tu studia turystyczne, które należą do grupy studiów sportowych. Uniwersytet im. Marie Curie-Skłodowskiej zaprasza na kierunki:

  • tourism management - studia I stopnia, stacjonarne, studia w języku angielskim
  • turystyka i rekreacja - studia I i II stopnia, stacjonarne

Dowiedz się więcej>

 


UNIWERSYTET PRZYRODNICZY W LUBLINIE STUDIA SPORTOWE

Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie zaprasza na studia wychowanie fizyczne - studia licencjackie, stacjonarne i niestacjonarne, w ramach których możecie realizować specjalności takie jak: jeździectwo i sporty wodne, specjalizacja nauczycielska.

Dowiedz się więcej>

 TEMATY POWIĄZANE

 

 

Komentarze (0)