Rolnictwo - Warszawa

Rolnictwo - Warszawa

Studia na kierunku rolnictwo w Warszawie możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym) oraz niestacjonarnym.

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Status uczelni
Typ uczelni
Poziom studiów
Forma studiów
Więcej filtrów
Czas trwania
Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie

Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie

Rolnictwo stopień: (I)  (II), czas trwania: 4 lata • 1,5 roku • 3,5 roku
forma: stacjonarne, niestacjonarne

15.01.2024

Rolnictwo studia Warszawa 2024 | woj. mazowieckie

Studia na kierunku Rolnictwo w Warszawie to studia inżynierskie lub magisterskiektórych program kształcenia trwa od 3,5 roku do 4 lat (studia I stopnia) lub 1,5 roku (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu inżyniera lub magistraStudia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym).

Rolnictwo - Warszawa
Studia na kierunku rolnictwo w Warszawie
Rok akademicki 2024/2025
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania od 3,5 do 4 lat (studia I stopnia), 1,5 roku (studia II stopnia)

Uczelnie

Studia w Warszawie 2024/2025 na kierunku rolnictwo możesz podjąć na 1 uczelni publicznej: Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie (Wydział Rolnictwa i Ekologii SGGW).
 

Opis kierunku

Rolnictwo to studia, które mają charakter przyrodniczo-techniczny. Można zdobyć dzięki nim interdyscyplinarne wykształcenie. Uczelnie w Warszawie starannie opracowały swoje programy kształcenia. Nie może zabraknąć w nich treści związanych, chociażby z biologią, chemią, wiedzą o środowisku. Studenci poznają zagadnienia z zakresu produkcji roślinnej czy zwierzęcej. Otrzymują także podstawy wiedzy ekonomicznej i odnoszącej się do nauk o zarządzaniu. W siatce zajęć studenci mogą spodziewać się przedmiotów takich jak np. prawo cywilne i rolne, gleboznawstwo, fizjologia i żywienie zwierząt, hodowla roślin i nasiennictwo, rachunkowość rolna, a także standaryzacja płodów rolnych.

 

Praca po studiach

Rolnictwo to studia, dzięki którym można realizować się w przyszłości między innymi w pracy w przemyśle rolniczym czy spożywczym. Ich absolwenci decydują się także często na prowadzenie własnych gospodarstw. Znajdują również zatrudnienie w firmach zajmujących się ochroną środowiska czy też w administracji rządowej. Dodatkowo, pracują w rolniczych firmach konsultingowych oraz w przedsiębiorstwach handlowo-usługowych specjalizujących się w dystrybucji nasion, nawozów i środków ochrony roślin. Ponadto, znajdują zatrudnienie w organizacjach certyfikujących gospodarstwa ekologiczne.

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek rolnictwo w Warszawie?

Studia rolnicze zarezerwowane są przede wszystkim dla pasjonatów, którzy uwielbiają pracę w środowisku naturalnym. Pamiętaj też, że liczba przygotowanych miejsc kształcenia na tym kierunku zawsze jest dużo mniejsza od liczby osób chętnych.

W praktyce oznacza to, że swoje przygotowania maturalne będziesz musiał rozpocząć dość wcześnie. Przedmioty, dzięki którym znajdziesz się na listach osób przyjętych, to przykładowo: geografia, biologia, czy chemia i matematyka.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU ROLNICTWO?

Polska to kraj, w którym przemysł rolniczy odgrywa bardzo znaczącą rolę. Oznacza to, że w tej branży nieustannie potrzebni są nowi specjaliści, którzy dbać będą o zbilansowany rozwój tego sektora. Czym najogólniej zajmuje się rolnictwo? To właśnie jeden z działów gospodarczych, który zajmuje się szeroko rozumianym przetwórstwem płodów rolnych. Jego historia sięga czasów starożytnych, ponieważ to właśnie dzięki niemu człowiek może korzystać z dóbr, które pochodzą z natury. Dziś dodatkowo rośnie świadomość zbilansowanego żywienia, które z produktów wysoko przetworzonych przerzuca się głównie na produkty rolne o naturalnym pochodzeniu.

Sektor związany z rolnictwem jest niezwykle wymagający. Powinni pracować w nim ludzie, którzy mają świadomość, że praca w tej branży powinna wiązać się przede wszystkim z pasją. Niezależnie od aury, pory dnia i warunków panujących wokoło trzeba dbać o płody rolne, czy zwierzęta hodowlane. Dodatkowo współczesne rolnictwo czerpie z wielu rozwiązań technicznych i inżynieryjnych – jeśli zatem te elementy nie są ci straszne, to z powodzeniem możesz wybrać właśnie ten profil kształcenia.

 

1. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku rolnictwo możemy podzielić na:

1. Typ:

  • Studia I stopnia (inżynierskie)
  • Studia II stopnia (magisterskie)
2. Tryb:
  • studia stacjonarne
  • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku rolnictwo w Warszawie realizowane są zarówno w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia inżynierskie, które trwają od trzech i pół roku do czterech lat. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające półtora roku.

Uczelnie w Warszawie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku.

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

2. Program studiów i przedmioty

Polskie ośrodki akademickie mają bardzo bogatą ofertę studiów na kierunku rolnictwo. Dzieje się tak dlatego, ponieważ jest to jeden z tych sektorów przemysłowych, które odgrywają największe znaczenie dla gospodarki nie tylko krajowej, lecz także europejskiej. Dlatego też tak ważne jest dbanie o wykształcenie rolników, których umiejętności opierać się będą na stabilnej podstawie z wiedzy. Jeśli ty chciałbyś swoją przygodę z tym rozpocząć w stolicy, to również dostaniesz taką możliwość. O tym, jakie uczelnie w Warszawie mają w swojej ofercie studia rolnicze, dowiesz się z działu poniżej.

Program kształcenia na kierunku rolnictwo ma interdyscyplinarny charakter. Oznacza to w praktyce, że musi się w nim znaleźć wiele różnorodnych kwestii z pogranicza nauk ścisłych i technicznych. Czeka cię zatem intensywna powtórka chociażby z biologii i chemii. Co jeszcze odnajdziesz w programie kształcenia na tym kierunku? Przedmioty, z jakimi będziesz się stykać podczas wszystkich lat nauki, to przykładowo:

  • podstawy produkcji ogrodniczej
  • rachunkowość gospodarstw rolnych
  • agroturystyka

Uczelnie w Warszawie - kierunek rolnictwo:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie (Wydział Rolnictwa i Ekologii SGGW) stacjonarne, niestacjonarne I stopnia, II stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Ile trwają studia na kierunku rolnictwo w Warszawie?

Studia na kierunku Rolnictwo w Warszawie, w zależności od typu studiów trwają od 3,5 roku do 4 lat (studia I stopnia) lub 1,5 roku (studia II stopnia).

Rolnictwo w Warszawie - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia I stopnia od 3,5 do 4 lat inżynier
studia II stopnia 1,5 roku magister inżynier

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU ROLNICTWO?

Absolwenci warszawskich uczelni mogą mieć pewność, że studia na kierunku rolnictwo pozytywnie wpłyną na ich perspektywy zatrudnienia. Statystyki pokazują, że dziś ten sektor gospodarczy stanowi podstawę przemysłowego funkcjonowania. Dlatego też nieustannie są w nim potrzebni nowi, wykształceni specjaliści. Uczelnie w Warszawie zagwarantują ci także uczestnictwo w praktykach i stażach, np. w przemyśle rolniczym, dzięki któremu już podczas kształcenia zdobywać będziesz niezbędne kwalifikacje. A to one najbardziej doceniane są przez pracodawców.

Jak jeszcze będzie mogła wyglądać twoja kariera po ukończeniu studiów rolniczych? Będziesz doskonale przygotowany do:

  • prowadzenia własnej działalności gospodarczej, związanej z eksploatacją płodów rolnych
  • zajmowania się hodowlą zwierząt

 

Jeśli czujesz, że spełniałbyś się bardziej w sektorze turystycznym, również nic nie stoi na przeszkodzie.

Obecnie bardzo popularne są wszelkiego rodzaju gospodarstwa agroturystyczne, gdzie twoi goście mogliby poczuć klimat prawdziwego obcowania z naturą.

Gdzie studiować na kierunku rolnictwo w Warszawie?

Studia możesz podjąć na uczelni publicznej: Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.

Uczelnie na których można studiować kierunek rolnictwo w Warszawie

czytaj dalej uczelnie w Warszawie

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Rolnictwo w Warszawie?

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Rolnictwo Warszawa studia i stopnia

Rolnictwo Warszawa studia ii stopnia


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Rolnictwo Warszawa studia stacjonarne

Rolnictwo Warszawa studia niestacjonarne

Rolnictwo w Warszawie

59 Uczelni w Warszawie

Warszawa przyciąga młodych ludzi z całego kraju. Przyjeżdżają tu na studia lub do pracy, w nadziei na zdobycie wykształcenia, doświadczenia zawodowego i wysoko płatnej pracy z perspektywami. Liczą na prestiż, sukces.

Warszawa ma wiele do zaoferowania dla studentów i kandydatów, ale także wiele od nich wymaga – progi punktowe oraz liczba chętnych na studia są tu wysokie. Również liczba studentów jest największa w Polsce: 15 uczelni publicznych i ponad 40 niepublicznych. Największą popularnością cieszą się Uniwersytet Warszawski, Politechnika Warszawska oraz Szkoła Główna Handlowa w Warszawie.

Warszawskie uczelnie są uznawane za prestiżowe nie tylko w Polsce ale i za granicą. Cenione są za profesjonalną kadrę naukową i szerokie perspektywy rozwoju.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Warszawie# MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

Jakie studia rolnicze wybrać

Co zdawać na maturze

 

komentarze (0)

Teraz najważniejsze

kalkulator maturalny

matura 2024

arkusze maturalne

wyniki matur 2024

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia