Studia rolnicze Warszawa

Studia rolnicze Warszawa

Studia rolnicze Warszawa

Największy wybór studiów

rolniczych w Warszawie

Odkryj kierunki rolnicze i sprawdź gdzie możesz studiować 

Studia rolnicze Warszawa | woj. mazowieckie

Studia rolnicze? Po co nam takie studia! Ano, w rolnictwie następuje niezwykle dynamiczny rozwój, prędkość zachodzących zmian wręcz szokuje, wymagania prawne stają się dziś codziennością, rozporządzenia, dodatkowe obostrzenia, co do produkcji rolnej, wymagają na rolnikach zmianę sposobu działania. Dziś nie wystarczy kochać ziemi, by być dobrze prosperującym rolnikiem. Dziś trzeba kochać ziemię i znać rozliczne nowoczesne technologie, by być lepszym od konkurencji i produkować jeszcze więcej! Studia rolnicze to studia przyrodniczo-techniczne, pozwalające poznać wiedzę tajemną z zakresu nowoczesnej produkcji roślinnej, środowiska, obiegu pierwiastków w nim, ekonomice agrobiznesu, postępu biologicznego, produkcji zwierzęcej, jak i systemów informatycznych!

Studia rolnicze w Warszawie skierowane są nie tylko dla praktyków, którzy zamierzają prowadzić gospodarstwo, czy to przejąć schedę po rodzicach czy założyć własne miejsce, to również nauka specjalistyczna dla osób pracujących w sektorze żywieniowym, produkcji warzyw, mięsa, zajmujących się certyfikacją upraw i tworzeniem nowych rozwiązań technologicznych dla rolnictwa. Studia te mogą być bardzo przydatne dla marketingowców, mających zamiar pracować w branży rolniczej – znajomość dziedziny jest kluczowa dla powodzenia w pracy!

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W WARSZAWIE SĄ STUDIA ROLNICZE

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA - KIERUNKI ROLNICZE W WARSZAWIE

SORTOWANIE:

Niestety, nic nie znaleziono

KIERUNKI ROLNICZE W WARSZAWIE

Rekrutacja i wymagania na studia rolnicze w Warszawie

Aby dostać się na studia rolnicze w Warszawie należy przede wszystkim zadbać o wyniki z egzaminów maturalnych, bowiem i tu obowiązuje konkurs świadectw i listy rankingowe. Polecamy szczególnej uwadze przedmioty: biologia, matematyka, język obcy. To one mogą Wam zagwarantować wstęp na studia rolnicze.

szczegółowe wymagania na uczelniach

STUDIA ROLNICZE W WARSZAWIE - PODYPLOMOWE

Praca po studiach rolniczych

Dzięki studiom rolniczym poznasz tajniki wiedzy na temat profesjonalnego prowadzenia gospodarstwa oraz rozwoju rolnictwa. Pracę z pewnością znajdziesz w agrobiznesie – możesz zainteresować swoją osobę firmy produkujące sprzęt rolniczy, jak i zajmujące się marketingiem środków ochrony roślin. Firmy hodowlano-nasienne jak i placówki inspekcji ochrony środowiska to również odpowiednie miejsca pracy dla absolwentów studiów rolniczych.

Oczywiście, jeśli masz powołanie do pracy naukowej i badawczej, to studia te w żaden sposób nie zablokują Twego rozwoju, jest sporo miejsc pracy w placówkach naukowo-badawczych i szkolnictwie, aby jednak starać się o taką pracę, potrzebny jest dobre zamysł badawczy i odpowiednie przygotowanie. Będąc absolwentem studiów rolniczych, możesz oficjalnie współpracować z redakcjami czasopism i magazynów rolniczych, stanowić organ doradczy dla współczesnych rolników, wejść w rolę przedstawiciela handlowego z branży agrobiznesu. I zawsze pozostanie CI możliwość pracy w gospodarstwie, prowadzenia nowoczesnej, zaawansowanej technologicznie farmy produkującej żywność. 

WARTO TO WIEDZIEĆ

 


SZKOŁA GŁÓWNA GOSPODARSTWA WIEJSKIEGO STUDIA ROLNICZE

W Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego, której sama nazwa wskazuje na specjalizacje w dziedzinie rolnictwa, możecie podjąć studia na kierunkach:

  • Rolnictwo – studia I i II stopnia, stacjonarne, niestacjonarne, specjalności: agronomia i agrobiznes, bioinżynieria rolnicza, informatyka w rolnictwie
  • Leśnictwo – studia I i II stopnia, stacjonarne, niestacjonarne
  • Ogrodnictwo – studia I i II stopnia, stacjonarne, niestacjonarne
  • Żywienie człowieka i ocena żywności – studia I i II stopnia, stacjonarne, niestacjonarne
  • Bioinżynieria zwierząt – studia I i II stopnia, stacjonarne, niestacjonarne

Wciąż nie ma zbyt wielu szkół rolniczych w Polsce, a edukacja z zakresu plonów nie jest aż tak popularna, jak zapotrzebowanie gospodarcze. Dlatego możemy podpowiedzieć, że decyzja o podjęciu studiów rolniczych może okazać się bardzo trafiona.

dowiedz się więcej

 TEMATY POWIĄZANE

 

 

Komentarze (0)