Żywienie człowieka i ocena żywności - Warszawa

Żywienie człowieka i ocena żywności - Warszawa

Żywienie człowieka i ocena żywności - Warszawa

Studia w Warszawie

żywienie człowieka i ocena żywności

Odkryj żywienie człowieka i ocenę żywności w Warszawie i sprawdź, gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

14.02.2023

Żywienie człowieka i ocena żywności studia Warszawa 2023 | woj. mazowieckie

Studia na kierunku Żywienie człowieka i ocena żywności w Warszawie to studia inżynierskie lub magisterskiektórych program kształcenia trwa od 3,5 roku do 4 lat (studia I stopnia) lub  1,5 roku (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu inżyniera lub magistraStudia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym).

Studia na kierunku żywienie człowieka i ocena żywności w Warszawie
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania od 3,5 do 4 lat (studia I stopnia), 1,5 roku (studia II stopnia)

Uczelnie

W Warszawie żywienie człowieka i ocena żywności możesz studiować w ramach kierunku na 1 uczelni publicznej: Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie (Wydział Żywienia Człowieka SGGW).
 

Opis kierunku

Żywienie człowieka i ocena żywności to studia, dzięki którym można zdobyć interdyscyplinarne wykształcenie. Ideały związane ze zbilansowaną dietą są dla Ciebie ważne? Wiesz, że zdrowe posiłki mogą być także smaczne? Zależy Ci najwyżej jakości spożywanych produktów? Tym bardziej poczujesz satysfakcję podczas kształcenia wyższego.

 

Praca po studiach

W programie kształcenia znajdziesz zajęcia poświęcone dietetyce, żywieniu klinicznemu, chemii żywności itd. Uczestniczyć będziesz zarówno w wykładach, jak i laboratoriach! Po zakończeniu kształceniu czekać będzie na Ciebie praca między innymi w ośrodkach badawczych, inspekcjach sanitarnych czy przemyśle spożywczym!

czytaj dalej wszystko o Żywienie człowieka i ocena żywności - Warszawa

Zobacz, na jakich uczelniach w Warszawie jest kierunek ŻYWIENIE CZŁOWIEKA I OCENA ŻYWNOŚCI

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie

Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie

Żywienie człowieka i ocena żywności stopień: (I)  (II), czas trwania: 4 lata • 1,5 roku • 3,5 roku
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek żywienie człowieka i ocena żywności w Warszawie?

Studia na kierunku żywienie człowieka i ocena żywności wymagają rozbudowanej wiedzy już na poziomie rekrutacji. W praktyce oznacza to, że szansę na kształcenie mają wyłącznie najlepsi absolwenci szkół średnich. Chcesz być jednym z nich? Odpowiednio wcześnie przygotuj się zatem do procedury rekrutacyjnej. 

Przyszli kandydaci, chcący aplikować na ten kierunek, muszą – oprócz przedmiotów obligatoryjnych – zdać na maturze biologię lub chemię (do wyboru) na poziomie rozszerzonym. Oczywiście okazanie wyników z tych dwóch przedmiotów wyraźnie zwiększy twoje szanse na dostanie się na studia.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Żywienie człowieka i ocena żywności w Warszawie

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU ŻYWIENIE CZŁOWIEKA I OCENA ŻYWNOŚCI?

Skutki skoku cywilizacyjnego nie zawsze mają pozytywny wydźwięk. Dostęp do wysoce przetworzonej żywności, fast foody, cukier czyhający na każdym kroku mają niezwykle destrukcyjny wpływ na nasze zdrowie. Na szczęście współczesne trendy zwracają się ku naturalności, przede wszystkim w sferze kulinarnej. Coraz częściej zwracamy uwagę na to, jak ważną rolę spełnia zbilansowane żywienie i jakościowa ocena pokarmów, które przyjmujemy.

Osoby zajmujące się żywieniem człowieka i oceną żywności mogą występować w charakterze dietetyków, którzy wspierają ludzi na drodze do ich świadomego podejścia w jedzeniu. Teraz właściwie każdy interesuje się tym, jak powinna wyglądać zbilansowana dieta, dostarczająca odpowiedniej ilości składników pokarmowych, jednak wciąż potrzeba wykwalifikowanych specjalistów z tej dziedziny, którzy dysponują rozbudowaną wiedzą. Jeżeli od zawsze fascynowały cię kulinaria, większość wolnego czasu spędzasz w kuchni na gotowaniu, masz świadomość, jak powinna wyglądać zbilansowana dieta i przede wszystkim interesujesz się biologią i chemią, to studia na kierunku żywienie człowieka i ocena żywności są stworzone dla ciebie!

 

1. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku żywienie człowieka i ocena żywności podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (inżynierskie)
 • Studia II stopnia (magisterskie)

 

2. Tryb:
 • studia stacjonarne
 • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku żywienie człowieka i ocena żwyności w Warszawie realizowane są zarówno w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia inżynierskie, które trwają od trzech i pół roku do czterech lat. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające półtora roku.

Uczelnie w Warszawie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku.

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

2. Program studiów i przedmioty

Program studiów na kierunku żywienie człowieka i ocena żywności przemyślany jest w ten sposób, by przyszli dietetycy dysponowali wszechstronną wiedzą z zakresu anatomii człowieka, patomorfologii, zasad zdrowego odżywiania, tak by uczynić ich profesjonalistami, którzy wzbudzają społeczne zaufanie. Podczas całego cyklu nauki studenci zetkną się z przedmiotami takimi jak:

 • anatomia i fizjologia człowieka
 • genetyka
 • mikrobiologia ogólna
 • kliniczny zarys chorób

 

Są to zagadnienia niezbędne, bez których kierunkowa edukacja o zasadach żywienia nie byłaby możliwa. Równolegle do tych przedmiotów prowadzone są więc zajęcia, które obejmują zakres zagadnień ściśle związanych z dietetyką. Studenci zapoznają się z zasadami żywności dietetycznej i funkcjonalnej i chemią żywności. Uczelnie w Warszawie przygotowały szeroką propozycję kształcenia o tym profilu. O tym, jaki ośrodek akademicki wybrać, dowiesz się z działu poniżej.

Ile trwają studia na kierunku żywienie człowieka i ocena żywności w Warszawie?

Studia na kierunku Żywienie człowieka i ocena żywności w Warszawie, w zależności od typu studiów trwają od 3,5 roku do 4 lat (studia I stopnia) lub 1,5 roku (studia II stopnia).

Żywienie człowieka i ocena żywności w Warszawie - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia I stopnia od 3,5 do 4 lat inżynier
studia II stopnia 1,5 roku magister

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU ŻYWIENIE CZŁOWIEKA I OCENA ŻYWNOŚCI?

Oznacza to, że jako absolwent tego kierunku będziesz posiadać wiedzę w zakresie sposobu i stanu odżywienia oraz wspomagania leczenia chorób dietozależnych. Co więcej, nauczysz się przygotowywać plan racjonalnego żywienia z uwzględnieniem potraw niezbędnych w danej diecie. Przy obecnym zainteresowaniu zdrowym trybem życia nie powinieneś mieć większych problemów ze znalezieniem zatrudnienia.

Możesz się o nie starać w:

 • publicznych lub niepublicznych ośrodkach opieki zdrowotnej
 • placówkach żywieniowych
 • zakładach żywienia zbiorowego

 

Nic także nie stoi na przeszkodzie, abyś w przyszłości prowadził własną praktykę. Jeżeli zatem interesujesz się szeroko pojętym tematem zdrowej żywności to ten kierunek będzie dla ciebie świetnym początkiem kariery w tej dziedzinie!

Gdzie studiować na kierunku żywienie człowieka i ocena żywności w Warszawie?

Studia możesz podjąć na uczelni publicznej: Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.

Uczelnie na których można studiować kierunek żywienie człowieka i ocena żywności w Warszawie

czytaj dalej uczelnie w Warszawie

Uczelnie w Warszawie - kierunek żywienie człowieka i ocena żywności:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie (Wydział Żywienia Człowieka SGGW) stacjonarne, niestacjonarne studia I i II stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Żywienie człowieka i ocena żywności w Warszawie?

 

STUDIA W WARSZAWIE - ważne informacje

kierunki studiów w Warszawie

studia w Warszawie

 

ŻYWIENIE CZŁOWIEKA I OCENA ŻYWNOŚCI - ważne informacje

żywienie człowieka i ocena żywności studia

zasady rekrutacji na studia

Poziom i tryb studiów


Kierunki medyczne w Warszawie

Rozwiń

59 Uczelni w Warszawie

Warszawa przyciąga młodych ludzi z całego kraju. Przyjeżdżają tu na studia lub do pracy, w nadziei na zdobycie wykształcenia, doświadczenia zawodowego i wysoko płatnej pracy z perspektywami. Liczą na prestiż, sukces.

Warszawa ma wiele do zaoferowania dla studentów i kandydatów, ale także wiele od nich wymaga – progi punktowe oraz liczba chętnych na studia są tu wysokie. Również liczba studentów jest największa w Polsce: 15 uczelni publicznych i ponad 40 niepublicznych. Największą popularnością cieszą się Uniwersytet Warszawski, Politechnika Warszawska oraz Szkoła Główna Handlowa w Warszawie.

Warszawskie uczelnie są uznawane za prestiżowe nie tylko w Polsce ale i za granicą. Cenione są za profesjonalną kadrę naukową i szerokie perspektywy rozwoju.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Warszawie# MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

Jakie studia inżynierskie wybrać

Co zdawać na maturze

 

Komentarze (0)

wsaib

Teraz najważniejsze

matura 2024

zmiany na maturze 2024

arkusze maturalne

wyniki matur 2023

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia