Bioinżynieria zwierząt - Warszawa

Bioinżynieria zwierząt - Warszawa

Bioinżynieria zwierząt - Warszawa

Studia w Warszawie

bioinżynieria zwierząt

Odkryj kierunek bioinżynieria zwierząt w Warszawie i sprawdź, gdzie możesz studiować

Dodaj do ulubionych

Bioinżynieria zwierząt studia Warszawa 2021 | woj. mazowieckie

Studia na kierunku bioinżynieria zwierząt to studia inżynierskie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3,5 roku (studia I stopnia) lub 1,5 roku (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu inżyniera lub magistra.

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym.

 

Bioinżynieria zwierząt to studia, które najwięcej satysfakcji przyniosą umysłom ścisłym. Uczelnie w Warszawie opracowały programy kształcenia tak, aby znaczna część zajęć miała charakter praktyczny. Studenci otrzymują oczywiście niezbędne podstawy teoretyczne oscylujące wokół nauk chemicznych i biologicznych.

W trakcie kształcenia uczą się między innymi, jak stosować nowoczesne metody inżynierii genetycznej w pracy laboratoryjnej. Uczą się wykorzystywania technik molekularnych, biochemicznych oraz analitycznych. Po zakończeniu kształcenia absolwenci znajdą pracę w przemyśle biotechnologicznym, laboratoriach diagnostycznych czy ośrodkach badawczo-rozwojowych.

czytaj dalej wszystko o Bioinżynieria zwierząt - Warszawa

Zobacz, na jakich uczelniach w Warszawie jest kierunek bioinżynieria zwierząt

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie

Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie

Jednostka prowadząca

Bioinżynieria zwierząt stopień: (I)  (II), czas trwania: 3,5 roku • 1,5 roku
tryb: stacjonarne

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek bioinżynieria zwierząt?

Interesuje cię kierunek taki jak bioinżynieria zwierząt? Warto sprawdzić w takim razie odpowiednio wcześnie, jakie przedmioty powinieneś zdawać podczas egzaminów maturalnych. Należy też zorientować się również, które z nich warto zdawać w wersji rozszerzonej. Wtedy też znacząco zwiększysz swoje szanse na znalezienie się na listach osób przyjętych. Do najważniejszych przedmiotów podczas przygotowań maturalnych warto zaliczyć oczywiście te z grupy ścisłej!

szczegółowe wymagania na uczelniach

Bioinżynieria zwierząt w Warszawie - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania na uczelniach

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

BIOINŻYNIERIA ZWIERZĄT WARSZAWA STUDIA I STOPNIA

BIOINŻYNIERIA ZWIERZĄT WARSZAWA STUDIA II STOPNIA


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

BIOINŻYNIERIA ZWIERZĄT WARSZAWA STUDIA STACJONARNE

Jak wyglądają studia na kierunku bioinżynieria zwierząt w Warszawie?

Bioinżynieria zwierząt to jedna z nowoczesnych propozycji kształcenia, która została przygotowana przez uczelnie w Warszawie. Została ona stworzona z myślą o studentach, którzy nie boją się wyzwań związanych z intensywną nauką przedmiotów ścisłych. W siatce programowej odnaleźć można wiele wykładów, najważniejszy trzon stanowią jednak ćwiczenia praktyczne oraz laboratoria.

Studia na kierunku bioinżynieria zwierząt obfitują w przedmioty takie jak: biochemia eksperymentalna, zoologia, anatomia, genetyka, biologia komórki zwierzęcej, biologia mikroorganizmów. Oprócz tego studenci będą mogli rozwijać swoje kwalifikacje związane z nanobioinżynierią oraz makro- i mikrobioinżynierią.

 

Typ i tryb studiów

Studia na kierunku bioinżynieria zwierząt możemy podzielić na:

1. Typ:

 • studia I stopnia (inżynierskie);
 • studia II stopnia (magisterskie).

2. Tryb:

 • studia stacjonarne.

Studia na kierunku bioinżynieria zwierząt w Warszawie mają charakter dwustopniowy. Studenci swoją przygodę akademicką rozpoczynają od kształcenia I stopnia. W przypadku bioinżynierii zwierząt trwa ono trzy i pół roku. Studenci otrzymują wtedy podstawową wiedzę oraz tytuł inżyniera. Mogą oni kontynuować naukę podczas kształcenia II stopnia, które trwa z kolei półtora roku. Jest to czas poszerzania kwalifikacji oraz umiejętności.

Kierunek taki jak bioinżynieria zwierząt można rozpocząć wyłącznie w trybie stacjonarnym. Ma na to wpływ przede wszystkim duża liczba zajęć laboratoryjnych, które ciężko byłoby zrealizować popołudniami lub podczas weekendowych zjazdów naukowych.

 

Zdobywana wiedza i umiejętności

Bioinżynieria zwierząt to jeden z tych kierunków, który gwarantuje swoim studentom przede wszystkim praktyczną wiedzę oraz umiejętności. Co można do nich zaliczyć? Jeśli chodzi o wiedzę to między innymi znajomość struktury i zasad funkcjonowania organizmów zwierzęcych na poziomie molekuł, komórek, tkanek, organizmów i populacji czy wiedzę na temat matematyki, fizyki, techniki i chemii oraz wykorzystania ich podczas wykonywania podstawowych manipulacji  na materiale biologicznym.

Studenci bioinżynierii zwierząt dużo czasu spędzają podczas zajęć laboratoryjnych, gdzie uczą się, jak korzystać z podstawowych metod, technik i technologii fizycznych, chemicznych, technicznych, molekularnych i biochemicznych.

Ile trwają studia na kierunku bioinżynieria zwierząt w Warszawie?

Studia I stopnia na kierunku bioinżynieria zwierząt trwają 3,5 roku i kończą się otrzymaniem tytułu inżyniera. Studia II stopnia trwają z kolei 1,5 roku. Po obronie pracy dyplomowej studenci otrzymują tytuł magistra.

Jaka praca po studiach na kierunku bioinżynieria zwierząt w Warszawie?

Bioinżynieria zwierząt jest jedną z bardziej przyszłościowych nauk, która sprawia, że absolwenci tego kierunku mogą liczyć na aktywny rozwój zawodowy. Dziś bioinżynierowie zwierząt znajdują zatrudnienie w przemyśle spożywczym, laboratoriach czy różnorodnych ośrodkach badawczych. Uczelnie w Warszawie wyposażają swoich studentów w unikalne kwalifikacje, które powinny być szybko docenione na aktualnym rynku zatrudnienia.

Możliwe miejsca zatrudnienia absolwentów kierunku bioinżynieria zwierząt:

 • przemysł biotechnologiczny;
 • jednostki naukowo-badawcze;
 • laboratoria diagnostyczne;
 • laboratoria analityczne;
 • instytucje stosujące do badań modele zwierzęce itd.

Kierunki rolnictwo, leśnictwo i rybołóstwo w Warszawie

Rozwiń

Komentarze (0)