Filologia rosyjska - Rzeszów

Filologia rosyjska - Rzeszów

Studia na kierunku filologia rosyjska w Rzeszowie możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym).

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Status uczelni
Typ uczelni
Poziom studiów
Forma studiów
Więcej filtrów
Czas trwania
Uniwersytet Rzeszowski

Uniwersytet Rzeszowski

12.02.2024

Filologia rosyjska studia Rzeszów | woj. podkarpackie

Studia na kierunku filologia rosyjska w Rzeszowie to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra). Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym

Filologia rosyjska - Rzeszów
Studia na kierunku filologia rosyjska w Rzeszowie
Rok akademicki 2024/2025
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia)

Uczelnie

Studia w Rzeszowie 2024/2025 na kierunku filologia rosyjska możesz podjąć na 1 uczelni publicznejUniwersytecie Rzeszowskim (Kolegium Nauk Humanistycznych UR).

 

Opis kierunku

Studia na kierunku filologia rosyjska to doskonała propozycja dla wszystkich miłośników języka rosyjskiego, którzy oprócz umiejętności lingwistycznych chcą zdobyć także szeroką wiedzę z obszaru rosyjskiej kultury, literatury oraz podstaw historycznych, mających wpływ na aktualne ukształtowanie polityczne tego kraju. W trakcie kształcenia studenci wezmą udział w rozwijających zajęciach poświęconych fonetyce, fonologii i gramatyce. Co więcej, staną się też ekspertami do pisania wysokiej jakości tekstów w języku rosyjskim.

 

Praca po studiach

Absolwenci filologii rosyjskiej będą mogli znaleźć zatrudnienie w placówkach dyplomatycznych, biurach tłumaczeń, szkołach językowych, a także w różnego rodzaju redakcjach i wydawnictwach. Praca czekać będzie na nich również w międzynarodowych firmach i korporacjach zajmujących się kontaktem z klientami rosyjskojęzycznymi. Dodatkowo nic nie stoi też na przeszkodzie, aby absolwenci filologii rosyjskiej związali swoją karierę zawodową z prężnie rozwijającą się branżą turystyczną, co będzie możliwe dzięki ich perfekcyjnej znajomości języka, historii oraz kultury rosyjskiej.

 

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek filologia rosyjska w Rzeszowie?

Niemal wszystkie humanistyczne kierunki studiów w Rzeszowie bazują na przedmiotach takich, jak język polski, język obcy, dlatego też właśnie one odgrywają główną rolę w procesie rekrutacji na filologię rosyjską.

 

W procesie rekrutacji na studia 2024/2025 na kierunku filologia rosyjska w Rzeszowie najczęściej brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:

 • język obcy,
 • język polski

 

Chcąc upewnić się, czy dane postanowienia są aktualne, odwiedź stronę internetową wybranej wcześniej uczelni i zapoznaj się w sposób dokładny z jej regulaminem.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Filologia rosyjska w Rzeszowie

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU FILOLOGIA ROSYJSKA?

Wraz z dynamiczną globalizacją, rosną wymagania współczesnych pracodawców w kwestii opanowania przez potencjalnych pracowników więcej niż jednego języka obcego w stopniu przynajmniej komunikatywnym. Wielu studentów pragnie odpowiedzieć na to zapotrzebowanie, dlatego postanawia kształcić się na wybranych studiach filologicznych, które otwierają wiele pragmatycznych ścieżek zawodowych.

Filologia rosyjska jest jedną z najpopularniejszych kierunków humanistycznych, zaraz obok filologii angielskiej i germańskiej. Jeżeli zdecydujesz się na kształcenie właśnie w tym obszarze, zagwarantujesz sobie uzyskanie wszechstronnych kompetencji, możliwych do wykorzystania w różnych dziedzinach życia zawodowego.

Studia w Rzeszowie na kierunku filologia rosyjska każdego roku przyciągają wielu zainteresowanych, urodzonych humanistów, chcących poszerzać swoje zainteresowanie kulturą i literaturą Rosji. Niestety kierunek ten nie wpisze się w upodobania dosłownie każdego studenta, co jest kwestią dosyć oczywistą. Zatem nim aplikujesz na filologię rosyjską w Rzeszowie, zastanów się, czy:

 • Uwielbiasz kontrowersję i niebanalność, jaka płynie z dzieł literackich najwybitniejszych rosyjskich pisarzy?
 • Marzysz o ciągłym poznawaniu kultury państw rosyjskojęzycznych?
 • Nie masz żadnych trudności z nauką nowych języków, a co więcej sprawia ci to dużą przyjemność?

Trzykrotna twierdząca odpowiedź powinna pozbawić cię jakichkolwiek wątpliwości – filologia rosyjska w Rzeszowie to najprawdopodobniej kierunek skrojony idealnie na twoją miarę!

 

1. Typ i tryb studiów:


Studia na kierunku filologia rosyjska możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (licencjackie)
 • Studia II stopnia (magisterskie)

2. Tryb:

 • studia stacjonarne

 

Studia na kierunku filologia rosyjska w Rzeszowie realizowane są zarówno w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają 3 lata. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające 2 lata.

Uczelnie w Rzeszowie umożliwiają kształcenie w trybie stacjonarnym. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku.

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne.

 

2. Program studiów i przedmioty

Studia filologiczne możesz rozpocząć między innymi na Uniwersytecie Rzeszowskim, dając sobie tym samym szansę na rozwój w wybranym obszarze kreślonym przez spektrum zainteresowania konkretnego języka. Filologia rosyjska to coś więcej, niż zgłębienie jedynie wiadomości związanych z językiem, jego gramatyką, fonetyką, czy fonologią. Jako student:

 • poznasz najważniejsze dla kształtowania rosyjskiej kultury dzieła literackie
 • dowiesz się o fenomenie tak kontrowersyjnych pisarzy jak Dostojewski czy Nabokov
 • poznasz historyczne podstawy kształtowania tamtejszych tradycji
 • zapoznasz się z historią samej Rosji

Ile trwają studia na kierunku Filologia rosyjska w Rzeszowie

Studia na kierunku filologia rosyjska w Rzeszowie, w zależności od typu studiów trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

Filologia rosyjska w Rzeszowie - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia I stopnia 3 lata licencjat
studia II stopnia 2 lata magister

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU FILOLOGIA ROSYJSKA?

W związku z tym, że uczelnie w Rzeszowie starają się w jak najdokładniejszy sposób odpowiedzieć na potrzeby współczesnych studentów poprzez dopasowanie specyfiki nauczania do potrzeb pracodawców, absolwenci filologii rosyjskiej mogą liczyć na przyszłościowe i stabilne zatrudnienie.

Kształtowanie swojej przyszłości zawodowej rozpoczniesz już na etapie wyboru konkretnej specjalności. Będziesz mógł podjąć pracę w placówkach oświatowych, takich jak przedszkola, szkoły podstawowe i średnie, a także w ośrodkach akademickich i świetlicach środowiskowych.

 • biura tłumaczeniowe,
 • wydawnictwa prasowe
 • mass media

Również staną przed tobą otworem.

 

Ponadto zatrudnisz się w międzynarodowych korporacjach nawiązujących i podtrzymujących kontakty z klientami rosyjskojęzycznymi. Wachlarz wyboru jest na tyle szeroki, że z pewnością znajdziesz coś dla siebie.

Gdzie studiować na kierunku filologia rosyjska w Rzeszowie?

Studia możesz podjąć na uczelni publicznej: Uniwersytecie Rzeszowskim.

Uczelnie na których można studiować kierunek filologia rosyjska w Rzeszowie:

czytaj dalej uczelnie w Rzeszowie

Uczelnie w Rzeszowie - kierunek filologia rosyjska:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Uniwersytet Rzeszowski (Kolegium Nauk Humanistycznych UR) stacjonarne I stopnia, II stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Filologia rosyjska w Rzeszowie?

 

STUDIA W RZESZOWIE - ważne informacje

kierunki studiów w Rzeszowie

studia w Rzeszowie

 

FILOLOGIA ROSYJSKA - ważne informacje

filologia rosyjska studia

studia filologiczne w Polsce

zasady rekrutacji na studia

 

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Filologia rosyjska Rzeszów studia i stopnia

Filologia rosyjska Rzeszów studia ii stopnia


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Filologia rosyjska Rzeszów studia stacjonarne

5 uczelni w Rzeszowie

Według danych statystyczny co piąty mieszkaniec Rzeszowa jest studentem! To znaczy, że uczelnie w Rzeszowie wybiera wielu młodych ludzi — to zdecydowanie świadczy o ich poziomie. W mieście funkcjonuje 5 szkół wyższych, w tym 2. publiczne: Uniwersytet Rzeszowski oraz Politechnika Rzeszowska. 
Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują rzeszowskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Rzeszowie

 #MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

Jakie studia filologiczne wybrać

Co zdawać na maturze

komentarze (0)

wsaib

Teraz najważniejsze

matura 2024

zmiany na maturze 2024

arkusze maturalne

wyniki matur 2023

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia

 • Drzwi Otwarte https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJ-1e4NozBD0cRCFt8gAWtS5k https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/bfdcf-wsh-wroclaw.jpg Wrocławska Akademia Biznesu w Naukach Stosowanych
 • Drzwi Otwarte https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJlUta6UScGEcReTNKOPAxYMc https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/36d11-wsosp-deblin.jpg Lotnicza Akademia Wojskowa
 • Aula Uniwersytecka Wydziału Prawa i Administracji UMCS https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJCxKWr2NXIkcRYECcap5lmJQ https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/99092-umcs-kierunki.jpg Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie
 • ul. Bursaki 12, 20-150 Lublin https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=Wyższa+Szkoła+Przedsiębiorczości+i+Administracji+w+Lublinie https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/67f82-wspa-lublin.jpg Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie
 • UL.ROLNA 43,, 40-555 KATOWICE, WOJ. ŚLĄSKIE https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=wyższa+szkoła+techniczna+katowice https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/b6936-wst-katowice.jpg Akademia Śląska
 • Dzień Otwarty https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJpcG_olI0A0cR17wMAwJ6-kM https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/83981-umk-torun.jpg Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu