Filologia rosyjska - Kraków

Filologia rosyjska - Kraków

Advertisement

Filologia rosyjska - Kraków

Studia w Krakowie

filologia rosyjska

Odkryj filologię rosyjską w Krakowie i sprawdź, gdzie możesz studiować

Dodaj do ulubionych

16.02.2023

Filologia rosyjska studia Kraków 2023 | woj. małopolskie

Studia na kierunku filologia rosyjska to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra). Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym

Studia na kierunku filologia rosyjska w Krakowie
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia)

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku filologia rosyjska w Krakowie rozpocznie się 1 czerwca 2023 r. i potrwa do 14 lipca 2023 r. | Filologia rosyjska Kraków - terminy rekrutacji >

Uczelnie

W Krakowie filologię rosyjską możesz studiować w ramach kierunku na 2 uczelniach publicznychUniwersytecie Pedagogicznym im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie (Instytut Neofilologii UP) oraz Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie (Wydział Filologiczny UJ).
 

Opis kierunku

Bułhakow, Puszkin, Dostojewski – dorobek literacki krajów rosyjskojęzycznych jest naprawdę imponujący. Wiedzę na jego temat można zdobyć, wybierając kierunek filologia rosyjska. Studenci mają szansę na biegłe opanowanie języka oraz na poznanie historii krajów rosyjskojęzycznych. Kultura i literatura to kolejne z zagadnień, które znajdują się w programie zajęć na studiach z filologii rosyjskiej.

Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

 

Praca po studiach

Biegła znajomość języka rosyjskiego może okazać się niezbędna w pracy tłumacza, czy nauczyciela w szkole językowej. Eksperci od kultury krajów rosyjskojęzycznych mogą również pracować w mediach, wydawnictwach, czy międzynarodowych instytucjach.

czytaj dalej wszystko o Filologia rosyjska - Kraków

Zobacz, na jakich uczelniach w Krakowie jest kierunek FILOLOGIA ROSYJSKA

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Jagielloński w Krakowie

Uniwersytet Jagielloński w Krakowie

Filologia rosyjska stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
tryb: stacjonarne
Uniwersytet Pedagogiczny im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie

Uniwersytet Pedagogiczny im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek filologia rosyjska w Krakowie?

Studia filologiczne cieszą się dużą popularnością wśród świeżo upieczonych maturzystów. Filologia rosyjska nie jest w tym przypadku wyjątkiem, dlatego jeśli zamarzysz o rozpoczęciu tych studiów lub kontynuowaniu ich na drugim stopniu, powinieneś postarać się o uzyskanie wysokich wyników na egzaminie maturalnym lub zadbać o wysokie oceny podczas kształcenia pierwszego stopnia.

Na stronie internetowej wybranej uczelni znajdziesz niezbędne informacje, dzięki którym staniesz się w pełni przygotowany do czekającego cię procesu rekrutacji. Staraj się zaglądać tam systematycznie.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Filologia rosyjska w Krakowie

Jak wyglądają studia na kierunku filologia rosyjska w Krakowie?

Filologia rosyjska to kierunek adresowany do osób zainteresowanych zgłębianiem umiejętności językowych przy jednoczesnym zdobywaniu wiedzy z obszaru rosyjskiej kultury, literatury oraz podstaw historycznych, mających wpływ na aktualne ukształtowanie polityczne tego kraju.

Chciałbyś nauczyć się języka rosyjskiego w stopniu umożliwiającym swobodną komunikację? Jesteś urodzonym humanistą, dlatego nauka języków nie sprawia ci większych trudności? Chcesz zadbać o wykształcenie językowe, ponieważ zależy ci na dobrze płatnej pracy?

Twierdząca odpowiedź na którekolwiek z pytań może stanowić doskonały pretekst do rozpoczęcia kształcenia na filologii rosyjskiej w Krakowie!

 

1. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku filologia rosyjska możemy podzielić na:

 

1. Typ

  • Studia I stopnia (licencjackie)

  • Studia II stopnia (magisterskie)

 

2. Tryb:

  • studia stacjonarne

 

Filologia rosyjska w Krakowie jest kierunkiem realizowanym na studiach pierwszego oraz drugiego stopnia. Jeżeli aplikujesz na pierwszy stopień kształcenia, będziesz uczył się przez trzy lata, a zwieńczeniem okaże się dyplom z tytułem licencjata. Następnie możesz pomyśleć o kontynuowaniu zdobywania szerokich kompetencji podczas nauki na studiach magisterskich, które potrwają dwa lata.

W związku z tym, że filologię rosyjską w Krakowie możesz realizować w trybie stacjonarnym, twoja nauka najprawdopodobniej zostanie rozłożona pomiędzy pięcioma dniami roboczymi każdego tygodnia. Możliwość systematycznego pogłębiania kompetencji jest doceniana przez wielu kandydatów, dlatego konkurencja może okazać się duża.

 

2. Zdobywana wiedza i umiejętności

Chociaż niektórym zdawać by się mogło, że nauka na filologii rosyjskiej ogranicza się wyłącznie do opanowywania zagadnień lingwistycznych, prawda jest nieco inna. Studenci, którzy zdecydują się na ten kierunek, poznają dorobek literacki i kulturowy państw rosyjskojęzycznych, uczą się interpretacji oryginalnych dzieł tamtejszych twórców oraz zgłębiają podstawową wiedzę na temat historii i ekonomii Rosji.

Zajęcia praktyczne są natomiast nastawione na kształtowanie w przyszłych absolwentach umiejętności poprawnego wysławiania się przy użyciu różnorodnych zwrotów oraz dopasowywania ich specyfiki do danej sytuacji komunikacyjnej. Studenci uczą się fonetyki, fonologii i gramatyki, a ponadto stają się ekspertami do pisania wysokiej jakości tekstów w języku rosyjskim.

Ile trwają studia na kierunku filologia rosyjska w Krakowie?

Studia na kierunku filologia rosyjska trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

Filologia rosyjska w Krakowie - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia I stopnia 3 lata licencjat
studia II stopnia 2 lata magister

Jaka praca po studiach na kierunku filologia rosyjska w Krakowie?

Filologiczne kierunki studiów, jak na przykład filologia rosyjska, powstały z myślą o urodzonych humanistach i przyszłych poliglotach, którzy mają nadzieję na możliwość operowania tym wyjątkowym językiem w pracy zawodowej.

Absolwenci filologii rosyjskiej często podejmują współpracę z biurami tłumaczeniowymi, a po zdobyciu stosownych uprawnień dodatkowych mogą zająć się pracą na stanowisku tłumacza przysięgłego. Po ukończeniu kształcenia korporacje oraz przedsiębiorstwa zajmujące się kontaktem z klientami rosyjskojęzycznymi staną przed tobą otworem.

Dzięki znajomości historii i kultury rosyjskiej, pomyślisz o związaniu zawodowej przyszłości z biurami podróży lub zajęciu się organizowaniem wycieczek krajoznawczych dla Rosjan. Możesz również założyć własną szkołę językową lub rozpocząć działalność freelancera, udzielając korepetycji.

Jeżeli dostrzeżesz piękno kryjące się w rosyjskojęzycznej literaturze i poezji, będziesz mógł współpracować z wydawnictwami na stanowisku tłumacza. Czekać się będzie również zatrudnienie w placówkach oświatowych, gdzie zajmiesz się nauczaniem języka rosyjskiego lub na uczelniach wyższych, o ile nauczanie młodszych pokoleń sprawi ci satysfakcje.

 

Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku filologia rosyjska:

  • Biura tłumaczeń,

  • Szkoły językowe,

  • Placówki dyplomatyczne,

  • Biura podróży,

  • Wydawnictwa,

  • Massmedia.

Gdzie studiować na kierunku filologia rosyjska w Krakowie?

Studia możesz podjąć na uczelniach publicznych: Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie oraz Uniwersytecie Pedagogicznym im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie.

Uczelnie, na których można studiować filologię rosyjską:

czytaj dalej uczelnie w Krakowie

Uczelnie w Krakowie - kierunek filologia rosyjska:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Uniwersytet Jagielloński w Krakowie (Wydział Filologiczny UJ) stacjonarne studia I i II stopnia więcej
Uniwersytet Pedagogiczny im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie (Instytut Neofilologii) stacjonarne studia I i II stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Co warto sprawdzić przed procesem rekrutacji na studia na kierunku Filologia rosyjska w Krakowie?

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Filologia rosyjska Kraków studia i stopnia

Filologia rosyjska Kraków studia ii stopnia


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Filologia rosyjska Kraków studia stacjonarne

Kierunki filologiczne w Krakowie

Rozwiń

19 Uczelni w Krakowie

Może zadajesz sobie pytanie, czy Kraków jest miastem studenckim? Odpowiedź brzmi: tak! Co roku, tysiące maturzystów przybywa do naszego miasta, wybierając wśród dziesięciu publicznych i dziewięciu niepublicznych uczelni wyższych, tym samym dokonując jednej z kluczowych decyzji w swoim życiu. Co na to wpływa? Atmosfera, jaka tu panuje oraz bogata i różnorodna oferta edukacyjna, turystyczna i kulturalna. Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują krakowskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Krakowie


#MUSISZ TO WIEDZIEĆ

  

Komentarze (0)

wsaib

Teraz najważniejsze

matura 2023

zmiany na maturze 2023

arkusze maturalne

wyniki matur 2023

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia