Informatyka i ekonometria - Rzeszów

Informatyka i ekonometria - Rzeszów

Studia na kierunku informatyka i ekonometria w Rzeszowie możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym).

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Status uczelni
Typ uczelni
Poziom studiów
Forma studiów
Więcej filtrów
Czas trwania
Uniwersytet Rzeszowski

Uniwersytet Rzeszowski

Informatyka i ekonometria stopień: (I), czas trwania: 3,5 roku
forma: stacjonarne

Specjalności na kierunku informatyka i ekonometria

12.02.2024

Informatyka i ekonometria studia Rzeszów | woj. podkarpackie

Studia na kierunku informatyka i ekonometria w Rzeszowie to studia inżynierskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3,5 roku (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (inżyniera). Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym

Informatyka i ekonometria - Rzeszów
Studia na kierunku informatyka i ekonometria w Rzeszowie
Rok akademicki 2024/2025
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia I stopnia
Czas trwania 3,5 roku (studia I stopnia)

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku informatyka i ekonometria w Rzeszowie rozpocznie się 27 maja 2024 r. i potrwa do 19 lipca 2024 r. | Informatyka i ekonometria Rzeszów - terminy rekrutacji >

Uczelnie

Studia w Rzeszowie 2024/2025 na kierunku informatyka i ekonometria możesz podjąć na 1 uczelni publicznejUniwersytecie Rzeszowskim (Kolegium Nauk Przyrodniczych UR).

 

Opis kierunku

Informatyka i ekonometria to kierunek studiów oferujący zdobycie szerokiej wiedzy oraz cennych umiejętności analitycznych, które z powodzeniem będzie można wykorzystać przy rozwiązywaniu praktycznych problemów ekonomicznych. W trakcie kształcenia studenci dowiedzą się więcej na temat szeroko rozumianej ekonomii, zarządzania i finansów, a także poznają metody i narzędzia matematyczne, statystyczne i ekonometryczne niezbędne do analizy zjawisk gospodarczych w skali zarówno mikro-, jak i makroekonomicznej. Co więcej, studenci omawianego kierunku nauczą się również podejmowania racjonalnych decyzji we wszelkiego rodzaju podmiotach i organizacjach gospodarczych.

 

Praca po studiach

Absolwenci informatyki i ekonometrii będą mieli przed sobą naprawdę szerokie możliwości rozwoju zawodowego. Z powodzeniem znajdą zatrudnienie na takich stanowiskach, jak m.in. analityk, specjalista do spraw produkcji, reklamy lub sprzedaży, analityk rynku pieniężnego, kierownik działu, specjalista do spraw zarządzania aktywami finansowymi czy analityk systemów informatycznych.

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek informatyka i ekonometria w Rzeszowie?

Nie ulega wątpliwości, że studia informatyczne na kierunku informatyka i ekonometria są niezwykle popularną propozycją, która daje szerokie możliwości zawodowe na arenie międzynarodowej. Z tego względu kandydatów do podjęcia tego interesującego kierunku z pewnością nie będzie brakowało.

 

W procesie rekrutacji na studia 2024/2025 na kierunku informatyka i ekonometria w Rzeszowie najczęściej brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:

 • informatyka,
 • język obcy,
 • matematyka

 

Aby zwiększyć swoje szanse w procesie rekrutacji, podejdź do matury z matematyki, języka obcego, informatyki, ponieważ z dużym prawdopodobieństwem właśnie te przedmioty odegrają główną rolę przy okazji twojej aplikacji. Zapoznaj się z regulaminem uczelni, unikając w ten sposób niewiedzy.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU INFORMATYKA I EKONOMETRIA?

Aplikantów na niektóre kierunki studiów w Rzeszowie nie brakuje, a ich liczba niejednokrotnie przekracza dostępne miejsca na danej uczelni. Mimo dość dużej różnorodności w specyfice nauczania, jakie mogą zaoferować konkretne placówki edukacyjne, wiele osób z niewiadomych przyczyn pragnie podjąć kształcenie nieadekwatne do posiadanych predyspozycji.

Informatyka i ekonometria to kierunek bazujący na kilku odrębnych dziedzinach nauki, dlatego zasługuje na miano interdyscyplinarnego. Idealny kandydat powinien wyróżniać się zamiłowaniem do przedmiotów technicznych, przejawiać zainteresowanie nowinkami ze świata IT, wykazywać ponadprzeciętne zdolności do wykonywania skomplikowanych analiz statystycznych, potrafić skutecznie pracować nawet pod presją czasu, a także posługiwać się na co dzień umiejętnością do logicznego i zarazem twórczego myślenia.

Jeżeli posiadasz przedstawiony zestaw cech, to studia na kierunki informatyka i ekonometria w Rzeszowie z pewnością okażą się najlepszym z możliwych wyborów!

 

1. Typ i tryb studiów:


Studia na kierunku informatyka i ekonometria możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (inżynierskie)

2. Tryb:

 • studia stacjonarne

 

Studia na kierunku informatyka i ekonometria w Rzeszowie realizowane są w ramach pierwszego stopnia. Pierwszy stopień to studia inżynierskie, które trwają 3,5 roku. 

Uczelnie w Rzeszowie umożliwiają kształcenie w trybie stacjonarnym. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku.

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne.

 

2. Program studiów i przedmioty

Studia w Rzeszowie na kierunku informatyka i ekonometria zawierają w sobie obszerny materiał. Nie ma w tym nic dziwnego z uwagi na wszechstronny charakter kształcenia, który zmierza do wykwalifikowania grona wyspecjalizowanych pracowników. Jeżeli zdecydujesz się na podjęcie informatyki i ekonometrii, staniesz przed szansą zdobycia wiedzy i umiejętności, odnoszących się do:

 • programowania w kilku najważniejszych językach
 • tworzenia stron internetowych, aplikacji, programów użytkowych
 • obsługi specjalistycznych programów statystycznych i ekonometrycznych
 • tworzenia wizualnego zaplecza multimedialnego

 

Podczas kształcenia nauczysz się również efektywnej współpracy grupowej oraz zapoznasz się z podstawami takich dziedzin, jak psychologia, socjologia oraz matematyka.

Uczelnie w Rzeszowie - kierunek informatyka i ekonometria:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Uniwersytet Rzeszowski (Kolegium Nauk Przyrodniczych UR) stacjonarne I stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Ile trwają studia na kierunku Informatyka i ekonometria w Rzeszowie

Studia na kierunku informatyka i ekonometria w Rzeszowie trwają 3,5 roku (studia I stopnia).

Informatyka i ekonometria w Rzeszowie - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia I stopnia 3,5 roku inżynier

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU INFORMATYKA I EKONOMETRIA?

Nie ulega wątpliwości, że wszystkie uczelnie w Rzeszowie posiadają przynajmniej jeden wspólny, ściśle określony cel, którym jest zapewnienie studentom wszechstronnego rozwoju kierunkowego, dzięki któremu zyskają oni szansę na zdobycie satysfakcjonującego zatrudnienia.

Informatyka i ekonometria to przyszłościowa propozycja, gwarantująca możliwość podjęcia pracy w międzynarodowych korporacjach, korzystających z narzędzi ekonometrycznych, przedsiębiorstwach związanych z branżą IT, instytucjach finansowych, takich jak banki, czy urzędy skarbowe na stanowiskach związanych z przeprowadzaniem analiz.

Jako absolwent informatyki i ekonometrii będziesz mógł pomyśleć o zajęciu stanowiska;

 • specjalisty do spraw modelowania ekonometrycznego
 • aktuariusza
 • administratora danych
 • twórcy programów, aplikacji i stron internetowych
 • analityka danych
 • programisty

 

Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na rozwijanie swoich kompetencji podczas pracy dla firm, czy też założysz własną działalność gospodarczą, jedno będzie pewne – satysfakcja z wykonywanego zawodu powinna być ogromna.

Gdzie studiować na kierunku informatyka i ekonometria w Rzeszowie?

Studia możesz podjąć na uczelni publicznej: Uniwersytecie Rzeszowskim.

Uczelnie na których można studiować kierunek informatyka i ekonometria w Rzeszowie:

czytaj dalej uczelnie w Rzeszowie

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Informatyka i ekonometria w Rzeszowie?

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Informatyka i ekonometria Rzeszów studia i stopnia


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Informatyka i ekonometria Rzeszów studia stacjonarne

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku informatyka i ekonometria w Rzeszowie

Informatyka i ekonometria w Rzeszowie

Popularne kierunki informatyczne niestacjonarne w Rzeszowie

5 uczelni w Rzeszowie

Według danych statystyczny co piąty mieszkaniec Rzeszowa jest studentem! To znaczy, że uczelnie w Rzeszowie wybiera wielu młodych ludzi — to zdecydowanie świadczy o ich poziomie. W mieście funkcjonuje 5 szkół wyższych, w tym 2. publiczne: Uniwersytet Rzeszowski oraz Politechnika Rzeszowska. 
Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują rzeszowskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Rzeszowie

 #MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

Jakie studia informatyczne wybrać

Co zdawać na maturze

komentarze (0)

Teraz najważniejsze

matura 2024

zmiany na maturze 2024

arkusze maturalne

wyniki matur 2023

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia

 • ul. M. Curie Skłodowskiej 9 w Bydgoszczy https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJ724Sa74TA0cRSEFzZZN7NAw https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/a8cef-collegium-medicum-bydgoszcz.jpg Collegium Medicum im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy
 • Campus A i Campus B Uczelni https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJw9Iqi84K_UYR9iOo4Jy7QV4 https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/788b5-wsz-gdansk.jpg Wyższa Szkoła Zdrowia w Gdańsku
 • Drzwi Otwarte https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJI9FtDzZbBEcRyR434R7X6sQ https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/aa7c5-umed-poznan.jpg Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu
 • ul. Poniatowskiego 15, 40-055 Katowice https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJh68e3kTOFkcRrdCzknj40eA https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/93b12-sum-studia.jpg Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach
 • ul. Bursaki 12, 20-150 Lublin https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=Wyższa+Szkoła+Przedsiębiorczości+i+Administracji+w+Lublinie https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/67f82-wspa-lublin.jpg Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie
 • ul. C. K. Norwida 25, 50-375 Wrocław https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJj3J0mSvoD0cRDoRZ5UArqfE https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/82a14-uniwersytet-przyrodniczy-wr.jpg Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu