Grafika - Rzeszów

Studia w Rzeszowie

grafika

Odkryj grafikę w Rzeszowie i sprawdź gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

02.08.2022

Grafika studia Rzeszów 2022 | woj. podkarpackie

Studia na kierunku grafika to studia magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 5 lat (studia jednolite magisterskie) i kończy się uzyskaniem dyplomu (magistra).

Studia na kierunku grafika w Rzeszowie
Rok akademicki 2022/2023
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia jednolite magisterskie
Czas trwania 5 lat (studia jednolite magisterskie)

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku grafika w Rzeszowie rozpocznie się 30 maja 2022 r. i potrwa do 15 lipca 2022 r. | Grafika Rzeszów - terminy rekrutacji >

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym

Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

 

Opis kierunku

Studia na kierunku grafika to doskonała okazja do zdobycia nie tylko wszechstronnego wykształcenia humanistycznego i artystycznego, lecz również szerokiej wiedzy oraz cennych umiejętności w zakresie projektowania, rysunku, rzeźby czy malarstwa. W trakcie kształcenia studenci nauczą się m.in. projektowania różnego typu grafik, podejmowania działań promocyjnych, obsługi programów komputerowych, a także dysponowania wiadomościami z obszaru historii sztuki, kultury i grafiki. Pod okiem wykwalifikowanej kadry akademickiej wezmą też udział w szeregu zajęć praktycznych oraz warsztatowych, które znacząco rozwiną ich zdolności artystyczne.

 

Praca po studiach

Absolwenci grafiki z łatwością odnajdą się w roli animatorów kultury, którzy będą mogli spełniać się zawodowo w różnorodnych przestrzeniach artystycznych – między innymi w teatrach, galeriach sztuki czy instytucjach i ośrodkach zajmujących się promocją sztuki. Co więcej, wykwalifikowani graficy z powodzeniem znajdą też zatrudnienie w wydawnictwach, agencjach reklamowych i marketingowych, redakcjach prasowych oraz biurach projektowych.

czytaj dalej wszystko o Grafika - Rzeszów

Zobacz, na jakich uczelniach w Rzeszowie jest kierunek grafika

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Rzeszowski

Uniwersytet Rzeszowski

Grafika stopień: (Jednolite), czas trwania: 5 lat
tryb: stacjonarne

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek grafika?

Jeśli chcesz studiować grafikę w Rzeszowie, musisz najpierw spełnić określone wymagania kwalifikacyjne, a tym samym odznaczać się konkretnymi predyspozycjami. Warto wcześniej zainteresować się wymaganiami rekrutacyjnymi, ponieważ poszczególne uczelnie ustalają je indywidualnie.

Prócz obowiązkowych dla wszystkich maturzystów przedmiotów warto zdawać egzaminy dodatkowe na poziomie rozszerzonym. Uczelnie przewidują także egzaminy wstępne. 

szczegółowe wymagania na uczelniach

Grafika w Rzeszowie

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU GRAFIKA W RZESZOWIE?

Grafika to kompleksowo opracowywany kierunek artystyczny, który umożliwi Ci zdobycie wiedzy w zakresie nauk artystyczno-humanistycznych, a także ułatwi wykształcenie umiejętności plastycznych, animatorskich, graficznych.

Studia graficzne to idealna propozycja dla osób, które w życiu zawodowo chcą być aktywne artystycznie. Nauczysz się przygotowywać i rozprzestrzeniać przekazy wizualne i medialne o znaczeniu artystycznym, poznawczym, edukacyjnym, użytkowym.

Będziesz miał/a okazję poznać najważniejsze programy graficzne, a także nauczysz się wykorzystywać techniki druku tradycyjnego i cyfrowego oraz techniki multimedialne.

 

Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku Grafika możemy podzielić na:

1. Typ

  • Studia jednolite magisterskie

 

2. Tryb:

  • studia stacjonarne

 

Kierunek grafika w Rzeszowie możesz studiować w trakcie jednolitych studiów magisterskich. Studia tego typu trwają pięć lat, czyli dziesięć semestrów, i kończą się tytułem magistra.

Kierunek artystyczny w zakresie grafiki możesz studiować przede wszystkim w trybie stacjonarnym. Kształcenie na studiach dziennych odbywa się od poniedziałku do piątku.

Studia stacjonarne na uczelniach publicznych zazwyczaj są bezpłatne, kandydaci muszą jednak uiścić opłatę rekrutacyjną.

 

Zdobywana wiedza i umiejętności

W interdyscyplinarnie skonstruowanym programie studiów w zakresie grafiki znajdziesz takie przedmioty jak: podstawy grafiki warsztatowej – druk wypukły, wiedza o sztuce, działania interdyscyplinarne, techniki cyfrowe, projektowanie graficzne, filozofia kultury i sztuki.

W trakcie realizowanych zajęć nauczysz się przygotowywać przekazy wizualne i medialne w celach artystycznych, poznawczych, edukacyjnych i użytkowych, a co najważniejsze będziesz świadomie je upowszechniać.

Zdobędziesz także inne pożądane na rynku pracy umiejętności w zakresie zarządzania zasobami ludzkimi. Poznasz najpopularniejsze programy graficzne, jak również rozwiniesz kompetencje językowe w zakresie języka obcego na poziomie biegłości B2+ Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego Rady Europy.

Rozwiniesz się w sposób twórczy, dzięki czemu z pewnością odnajdziesz się w pracy w ośrodkach i instytucjach kultury i sztuki oraz w mass-mediach.

ILE TRWAJĄ STUDIA NA KIERUNKU GRAFIKA W RZESZOWIE?

Studia na kierunku Grafika trwają 5 lat (jednolite studia magisterskie).

Grafika w Rzeszowie - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
jednolite magisterskie 5 lat magister

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU GRAFIKA W RZESZOWIE?

Wszechstronne wykształcenie artystyczno-humanistyczne oraz umiejętności ułatwiające działanie w zakresie sztuk plastycznych i w ramach animacji kulturowych, zwłaszcza kultury współczesnej, umożliwia absolwentom grafiki odnalezienie się na współczesnym rynku pracy.

Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku grafika:

  • instytucje kultury
  • wydawnictwa
  • drukarnie
  • agencje graficzne
  • firmy sektora IT
  • klasyczne i nowe media
  • studia i agencje reklamowe

Z pewnością odnajdziesz się w ośrodkach i instytucjach kultury i sztuki, w studiach projektowych, działach planowania strategicznego i działach kreacji, w pracowniach projektowych i typograficznych. Absolwenci bardzo często obejmują stanowiska projektantów w artystycznych studiach projektowych oraz w instytucjach kulturowych takich jak galeria czy teatr.

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Grafika w Rzeszowie?

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Grafika Rzeszów studia jednolite magisterskie


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Grafika Rzeszów studia stacjonarne

Kierunki artystyczne w Rzeszowie

Komentarze (0)

Popularne

studia

matura 2022

 

Teraz najważniejsze

wyniki matur 2022

matura poprawkowa 2022

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia