Studia informatyczne Rzeszów

Studia informatyczne Rzeszów

Studia informatyczne Rzeszów

Największy wybór studiów

informatycznych w Rzeszowie

Odkryj kierunki informatyczne i sprawdź gdzie możesz studiować 

Studia informatyczne Rzeszów | woj. podkarpackie

Studia informatyczne w Rzeszowie to odpowiedź na nieustający trend na rynku pracy. Zdolni informatycy ciągle są poszukiwani, a branże, w których mogą znaleźć zatrudnienie rozrastają się z każdym rokiem i rosną jak grzyby po deszczu. Warto się uczyć i być najlepszym, bo ci najlepsi szybko znajdują pracę i, co równie ważne, dobrze płatną pracę. A dlaczego wybrać akurat Rzeszów jako miejsce swojego kształcenia? Stolica województwa podkarpackiego szybko się rozwija, a w jego obszarze znajdują się miejsca, w których absolwenci nauk ścisłych mogą znaleźć zatrudnienie.

Przykładem takich miejsc są, na przykład Podkarpacki Park Naukowo- Technologiczny, obejmujący obszar 70 hektarów i zlokalizowany około 10 km od centrum Rzeszowa, czy też trzy specjalne strefy ekonomiczne, funkcjonujące na terenie miasta. Czy to wszystko, aby rozpocząć naukę w Rzeszowie?

Studia informatyczne należą do wymagających, a prawdziwi zapaleńcy żyją swoją pasją niemal bez chwili przerwy. Żeby choć trochę odetchnąć i odpocząć od nauki, można wybrać się na wycieczkę, a osławione przez piosenkę „zielone wzgórza nad Soliną” oddalone są o 100 kilometrów od miasta. Rzeszów to dobre miejsce do nauki, a informatyka to dobra dziedzina do zgłębienia. Zatem, sprawdź co proponują studia informatyczne w Rzeszowie.

POPULARNE KIERUNKI INFORMATYCZNE W RZESZOWIE

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W RZESZOWIE SĄ STUDIA INFORMATYCZNE

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

KIERUNKI INFORMATYCZNE W RZESZOWIE

Rekrutacja i wymagania na studia informatyczne w Rzeszowie

Aby dostać się na studia informatyczne w Rzeszowie należy wziąć udział w konkursie. Oczywiście, w konkursie świadectw i wykazać się jak największą ilością zdobytych punktów z przedmiotów ścisłych. Warto nie zapominać o tym, że technologia się rozwija, a uniwersalnym językiem tego rozwoju jest język angielski. Mówiąc wprost, wszystko co wiąże się z technologią jest po angielsku. Dlatego do nauki tego języka koniecznie trzeba się przyłożyć i władać nim jak najlepiej.

szczegółowe wymagania na uczelniach

POPULARNE KIERUNKI INFORMATYCZNE NIESTACJONARNE W RZESZOWIE

STUDIA INFORMATYCZNE W RZESZOWIE - PODYPLOMOWE

B
E
G
I
N
S
T
Rozwiń

Praca po studiach informatycznych w Rzeszowie

Informatyka jest zbyt szeroką dziedziną, by móc zrozumieć ją w całości, bez podziału na szczegółową tematykę. Dlatego informatycy dzielą się na konkretne specjalizacje i pracują, by być w nich ekspertami. Tacy eksperci mogą znaleźć zatrudnienie w dużych, międzynarodowych firmach do zarządzania bazami danych, przetwarzania gromadzonych informacji, administrowania i zarządzania sieciami komputerowymi. Ponadto, każda, nawet najmniejsza firma posiada własnego informatyka na pokładzie. I nieważne jest w jakiej branży obraca się dana firma.

Absolwenci studiów informatycznych często pracują jako tzw. wolni strzelcy, bądź jak kto woli freelancerzy, albo zakładają własne firmy i świadczą usługi komputerowe, czy internetowe. Inni pozostają na uczelni, aby prowadzić liczne projekty badawcze. Studia informatyczne dają wiele możliwości i mnożą kierunki rozwoju i zatrudnienia.

POZOSTAŁE UCZELNIE W RZESZOWIE NA KTÓRYCH SĄ STUDIA INFORMATYCZNE

5 uczelni w Rzeszowie

Według danych statystyczny co piąty mieszkaniec Rzeszowa jest studentem! To znaczy, że uczelnie w Rzeszowie wybiera wielu młodych ludzi — to zdecydowanie świadczy o ich poziomie. W mieście funkcjonuje 5 szkół wyższych, w tym 2. publiczne: Uniwersytet Rzeszowski oraz Politechnika Rzeszowska. 
Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują rzeszowskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Rzeszowie

 

 

MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 


POLITECHNIKA RZESZOWSKA STUDIA INFORMATYCZNE

Uczelnią publiczną, na której można kształcić się na studiach informatycznych jest Politechnika Rzeszowska. Tutaj, na Wydziale Elektrotechniki i Informatyki znajdziecie kierunek:

  • Informatyka- studia I i II- stopnia, prowadzone w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym, ze specjalnościami: Inżynieria systemów informatycznych, Systemy i sieci komputerowe, Informatyka w przedsiębiorstwie.

dowiedz się więcej 

 


UNIWERSYTET RZESZOWSKI STUDIA INFORMATYCZNE

Na drugiej państwowej uczelni, czyli Uniwersytecie Rzeszowskim znajdziecie następujący kierunek studiów:

  • Informatyka – studia I i II- stopnia, prowadzone w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym

dowiedz się więcej

 


 

WYŻSZA SZKOŁA INFORMATYKI I ZARZĄDZANIA STUDIA INFORMATYCZNE

Uczelnią niepubliczną, która kształci informatyków jest Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania. Na tej uczelni, w ofercie jej kształcenia znajdziecie kierunek:

  • Informatyka- studia I i II- stopnia, prowadzone w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym, ze specjalnościami: Technologie internetowe i mobilne, Internet rzeczy- CISCO, Inżynieria gier komputerowych. Część zajęć realizowanych jest w laboratoriach komputerowych CISCO Systems, Apple, Hewlett- Packard, czy Novel.

 


WYŻSZA SZKOŁA INŻYNIERYJNO- EKONOMICZNA STUDIA INFORMATYCZNE

Na tej uczelni znajdziecie następujące kierunki kształcenia:

  • Cyberbezpieczeństwo i informatyka – studia I-stopnia, prowadzone w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym, ze specjalnościami: Programowanie systemów informatycznych, Informatyka śledcza.

 TEMATY POWIĄZANE

 

 

Komentarze (0)