Wzornictwo studia I stopnia - Warszawa

Wzornictwo studia I stopnia - Warszawa

Wzornictwo studia I stopnia - Warszawa

Studia I stopnia w Warszawie

wzornictwo

Odkryj wzornictwo w Warszawie i i sprawdź, gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

Wzornictwo studia I stopnia (licencjackie lub inżynierskie) Warszawa 2021 | woj. mazowieckie

Studia na kierunku Wzornictwo w Warszawie to studia inżynierskie, licencjackie lub magisterskiektórych program kształcenia trwa od 3 lat do 3,5 roku (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu inżyniera, licencjata lub magistra.

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym).

Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

czytaj dalej wszystko o Wzornictwo studia I stopnia - Warszawa

Zobacz, na jakich uczelniach w Warszawie jest kierunek wzornictwo

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania w Warszawie

Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania w Warszawie

Jednostka prowadząca

Wzornictwo stopień: (I), czas trwania: 3,5 roku
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Specjalności na kierunku wzornictwo

VIAMODA Szkoła Wyższa w Warszawie

VIAMODA Szkoła Wyższa w Warszawie

Jednostka prowadząca

Wzornictwo stopień: (I), czas trwania: 3,5 roku
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie

Jednostka prowadząca

Wzornictwo stopień: (I), czas trwania: 3 lata
tryb: stacjonarne

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek wzornictwo w Warszawie?

Pamiętaj, że studia na kierunku wzornictwo zadedykowane są przede wszystkim tym osobom, które dysponują ponadprzeciętnym talentem artystycznym. Powinno być to jednak jakkolwiek zweryfikowane podczas procedury rekrutacyjnej.

Dlatego też osoby, które zainteresowane są kształceniem o tym profilu będą musiały – oprócz posiadania zdanej matury – przejść przez egzaminy wstępne.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Wzornictwo w Warszawie - zasady rekrutacji

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU WZORNICTWO?

Wzornictwo, czyli inaczej design, towarzyszy nam niemal na każdym kroku. Pięknie zaprojektowane fotele, zastawy stołowe, biżuteria, finezyjne torebki i buty – nad tym wszystkim pracowali specjaliści z tego zakresu. Może nawet nie zdajesz sobie sprawy, że także prozaiczne przedmioty, którymi posługujesz się na co dzień (długopisy, szczoteczki do zębów, czy zaparzacze do ulubionej herbaty) musiały przejść przez ręce designerów. Dlatego też wzornictwo to nie tylko działalność artystyczna, lecz przede wszystkim sztuka użytkowa stworzona dla mas konsumenckich.

Studia na kierunku wzornictwo zadedykowane są osobom, które posiadają ponadprzeciętne zdolności artystyczne. Oprócz tego musisz wykazywać się niemałą kreatywnością podczas tworzenia nowych produktów i wrażliwością na to, co piękne i estetyczne. Pamiętaj, że jeśli zajmować się będziesz wzornictwem, to czekać cię będzie tworzenie rzeczy nie tylko pięknych, lecz przede wszystkim funkcjonalnych. Jeśli czujesz, że odnajdziesz się w tej wymagającej branży, to kierunki takie jak wzornictwo czekają właśnie na ciebie.

 

1. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku wzornictwo możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (inżynierskie, licencjackie)
 • Studia II stopnia (magisterskie)

 

2. Tryb:
 • studia stacjonarne
 • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku wzornnictwo w Warszawie realizowane są zarówno w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia inżynierskie lub inżynierskie, które trwają od trzech lat do trzech i pół roku. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające dwa lata.

Uczelnie w Warszawie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku.

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

2. Program studiów i przedmioty

Studia w Warszawie na kierunku wzornictwo możesz rozpocząć w trybie stacjonarnym lub zaocznym – wszystko zależy od twoich indywidualnych preferencji. Musisz mieć jednak świadomość, że studia niestacjonarne są płatne, a większość materiału teoretycznego będziesz opanowywać we własnym zakresie. Tylko dzięki temu uda się zniwelować różnice pomiędzy tymi dwiema formami kształcenia. Studenci trybu zaocznego spotykają się na ogół podczas weekendowych zjazdów naukowych, ale dzięki temu mają więcej czasu w tygodniu, by na przykład realizować się zawodowo.

Kierunki studiów takie jak wzornictwo zadedykowane są wyłącznie dla najzdolniejszych absolwentów szkół średnich, którzy dysponują ponadprzeciętnym talentem plastycznym. Czas kształcenia obfitować będzie przede wszystkim w ćwiczenia praktyczne i warsztatowe, dzięki którym studenci będą mogli rozwijać i szlifować swoje umiejętności z zakresu projektowania. Nauka na tym kierunku pozwala rozwinąć także inne kompetencje ogólnoplastyczne. To one stanowić będą bowiem podstawowe narzędzie pracy, dzięki któremu możliwe stanie tworzenie się unikatowych projektów zarówno artystycznych, jak i użytkowych. Można zaliczyć do nich chociażby: rzeźbiarstwo, malarstwo, czy rysunek.

 

W programie studiów na kierunku wzornictwo znajdziesz takie przedmioty jak np.:

 • ergonomia
 • techniki wspomagające projektowanie
 • materiałoznawstwo wykorzystywane we wzornictwie

 

Wszystkie te zagadnienia mają bardzo ważne znaczenie, ponieważ ich poznanie, a co najważniejsze – zrozumienie, sprawia, że potencjał projektowy produktu może być maksymalnie wykorzystany przy użyciu najbardziej odpowiednich materiałów. Naczelnym celem wzornictwa – zwłaszcza współcześnie – jest dbanie o cały cykl życia produktu od wstępnego projektu aż po recykling.

 

Ile trwają studia I stopnia na kierunku techniki wzornictwo w Warszawie?

Studia na kierunku Wzornictwo w Warszawie, w zależności od typu studiów trwają od 3 lat do 3,5 roku (studia I stopnia) lub od 1,5 roku do 2 lat (studia II stopnia).

Studia I stopnia na kierunku wzornictwo mogą się różnić od siebie w zależności od tego, jaką uczelnię wybierzesz. Czas twojego kształcenia i tak będzie trwać trzy lub trzy i pół roku, czyli siedem semestrów. Uczelnie w Warszawie mają dla ciebie przygotowane różne propozycje tytułów zawodowych – licencjata lub inżyniera. Zastanów się odpowiednio wcześnie, który z nich sprawi ci najwięcej satysfakcji. Pamiętaj, że studia I stopnia na kierunku wzornictwo wyposażą cię w pakiet podstawowych kompetencji.

 

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU WZORNICTWO?

Studia na kierunku wzornictwo wybierane są na ogół przez osoby, które dysponują ponadprzeciętnym talentem plastycznym. One też będą miały największe szanse na znalezienie doskonałego zatrudnienia w przyszłości. Musisz pamiętać jednak, że nie ma czegoś takiego jak branża, która w całości podporządkowana jest wzornictwu. Dobry design stanowi niejako komponent innych sektorów gospodarczych, które zajmują się szeroko rozumianym wytwórstwem.

Jako abiturient wzornictwa przygotowany będziesz do rozpoczęcia aktywnej współpracy z przedstawicielami branż, projektującymi i tworzącymi elementy:

 • wystroju wnętrz
 • ubrań
 • biżuterii

 

Możesz pomyśleć także o założeniu własnej działalności gospodarczej, dzięki której będziesz mieć szansę na współpracę z indywidualnymi klientami oraz na realizację własnych, ambitnych projektów. Czeka cię także praca we wszelkich ośrodkach promocji kultury i sztuki, galeriach, czy teatrach.

Gdzie studiować na kierunku wzornictwo w Warszawie?

 

Uczelnie na których można studiować kierunek wzornictwo w Warszawie

 • VIAMODA Szkoła Wyższa w Warszawie
 • Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania w Warszawie
 • Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie
 • Uniwersytet Huministycznospołeczny SWPS w Warszawie

 

Kierunki artystyczne w Warszawie

rzeźba
Rozwiń

POZOSTAŁE UCZELNIE W WARSZAWIE NA KTÓRYCH JEST KIERUNEK WZORNICTWO

Komentarze (0)