Inżynieria systemów

Inżynieria systemów

Inżynieria systemów

Studia w Warszawie

inżynieria systemów

Odkryj studia inżynieria systemów w Warszawie i sprawdź, gdzie możesz studiować 

Inżynieria systemów studia Warszawa - specjalność / ścieżka kształcenia

Inżynieria systemów to propozycja dydaktyczna, która skierowana jest przede wszystkim do osób o ścisłych zainteresowaniach. Powinni rozważyć ją przede wszystkim ci studenci, którzy planują swoją zawodową przyszłość związać z branżą informatyczną. W trakcie trwania nauki studenci będą się uczyć różnego rodzaju programowania, organizacji i architektury komputerów, analizy i projektowania obiektowego, systemów operacyjnych. Osoby, kształcące się na inżynierii systemów, zapoznają się oczywiście z różnego rodzaju projektowaniem informatycznym.

Właściwie kwalifikacje praktyczne stanowią trzon każdego działania zawodowego w przyszłości. A inżynieria systemów jest dyscypliną, która oprócz wiedzy wymaga przede wszystkim umiejętności i uczelnie mają tego ogromną świadomość, dlatego też programy dydaktyczne obfitują w różnego rodzaju ćwiczenia.

Absolwenci inżynierii systemów nie mają żadnych problemów, jeśli chodzi o znalezienie satysfakcjonującego i dobrze płatnego zatrudnienia. W dobie powszechnej cyfryzacji i elektronicznego przekazywania informacji właściwie każda firma korzysta z usług specjalistów z zakresu informatyki.

 

Zobacz, na jakich uczelniach w Warszawie jest specjalność / ścieżka kształcenia Inżynieria systemów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Menedżerska Akademia Nauk Stosowanych w Warszawie

Menedżerska Akademia Nauk Stosowanych w Warszawie

Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie

Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie

Pokaż więcej

Program studiów i przedmioty

Studenci tej ścieżki kształcenia zdobywają wiedzę oraz umiejętności z zakresu szeroko pojętej inżynierii systemów informatycznych. W programie inżynierii systemów znajdują się przedmioty poświęcone np.: projektowaniu nowoczesnych systemów informatycznych; programowaniu w językach strukturalnych i obiektowych; modelowaniu struktur danych, funkcji i procesów w systemach informatycznych; analizie i ocenie bezpieczeństwa systemów informatycznych.

Studia na inżynierii systemów pozwalają uczestnikom zajęć wybrać jedną z czterech dróg do ukończenia specjalizacji: analiza danych, informatyczne systemy zarządzania, modelowanie i symulacja czy systemy informatyczne. Dzięki temu absolwenci są gotowi m.in. do: pozyskiwania, składowania, przetwarzania i analizowania danych; projektowania i administrowania informatycznymi systemami biznesowymi; tworzenia narzędzi i rozwiązań informatycznych wspomagających decyzje; projektowania, wytwarzania i eksploatowania systemów informatycznych.

W programie studiów na inżynierii systemów znajdziesz takie przedmioty, jak np.:

 • Analiza i projektowanie obiektowe
 • Projektowanie wydajnego oprogramowania
 • Testowanie oprogramowania
 • Systemy wspomagania decyzji
 • Systemy czasu rzeczywistego

 

Praca po studiach

Studia w Warszawie, które związane są z tą ścieżką kształcenia, przygotowują absolwentów do podjęcia pracy na stanowiskach wymagających znajomości m.in.: zasad poprawnej analizy danych; sposoby zarządzania informatycznymi systemami; technik modelowania i projektowania symulacji; specyfiki systemów informatycznych oraz sposobów ich zabezpieczania.

Absolwenci inżynierii systemów mogą aplikować na takie stanowiska jak np.: projektant systemów informatycznych; analityk; developer; administrator systemów informatycznych; programista systemów informatycznych; lider zespołu programistów. Ponadto uczelnie w Warszawie przygotowują absolwentów do rozpoczęcia własnej działalności gospodarczej.

Absolwent inżynierii systemów może szukać zatrudnienia w takich miejscach jak np.:

 • instytucje edukacyjne
 • nowoczesne przedsiębiorstwa
 • firmy projektujące strony internetowe
 • firmy wytwarzające systemy informatyczne
 • urzędy, korporacje, firmy technologiczne
 • własna działalność gospodarcza

 

Na jakim kierunku

Inżynieria systemów to ścieżka kształcenia, którą w Warszawie można studiować w ramach kierunku informatyka.

 

Informatyka studia w Warszawie

Informatyka pozwala studentom zapoznać się m.in. z nowoczesnymi sposobami przetwarzania informacji. W trakcie studiów uczestnicy zajęć przyglądają się np. technologiom wytwarzania systemów przetwarzających dane oraz mają okazję zdobyć wiele cennych certyfikatów, które ułatwią im późniejszy rozwój kariery zawodowej. Absolwenci tego kierunku znają m.in. metody i techniki stosowane w rozwiązywaniu problemów informatycznych, a także rozumieją budowę np. systemów komputerowych, systemów operacyjnych czy sieci komputerowych.

Absolwenci mogą aplikować na takie stanowiska jak m.in.: programista, analityk komputerowy, twórca stron internetowych i aplikacji mobilnych, grafik czy nauczyciel informatyki. Ponadto osoby, które ukończyły ten kierunek studiów, mogą rozpocząć własną działalność gospodarczą. Kompetencje absolwentów informatyki są cenione zarówno w prywatnym, jak i publicznym sektorze rynku pracy – w Polsce i za granicą. Dynamiczny rozwój środowiska cyfrowego oraz rosnące potrzeby użytkowników urządzeń mobilnych i komputerowych sprzyjają rozwojowi zawodowemu specjalistów tej dziedziny.

Dowiedz się więcej: informatyka studia w Warszawie

 

Zobacz także:

rekrutacja na studia

rekrutacja na studia w Warszawie

kierunki studiów w Warszawie

 

Komentarze (0)