Internetowe technologie multimedialne

Internetowe technologie multimedialne

Internetowe technologie multimedialne

Studia w Warszawie

internetowe technologie multimedialne

Odkryj studia internetowe technologie multimedialne w Warszawie i sprawdź, gdzie możesz studiować


 

 

Internetowe technologie multimedialne studia Warszawa - specjalność / ścieżka kształcenia

Internetowe technologie multimedialne to ścieżka kształcenia, która skierowana jest w szczególności do osób zainteresowanych m.in.: sieciami komputerowymi i szeroko pojętymi multimedialnymi technikami komputerowymi, do których należą m.in.: różnorodne aplikacje internetowe i mobilne, grafika komputerowa czy technologia VR.

Studenci internetowych technologii multimedialnych szkolą się w zakresie np. administrowania systemami operacyjnymi i sieciami komputerowymi; programowania aplikacji portali i serwisów internetowych; programowania stacjonarnych i mobilnych systemów multimedialnych czy przetwarzania i kodowania sygnałów.

Absolwenci tej ścieżki kształcenia są przygotowani do pracy np. na rzecz rozwoju technik informacyjnych i technologii multimedialnych w środowisku związanym m.in. z: biznesem, marketingiem, bezpieczeństwem wewnętrznym, produkcją, bankowością czy tworzeniem gier komputerowych.

Zobacz, na jakich uczelniach w Warszawie jest specjalność / ścieżka kształcenia Internetowe technologie multimedialne

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie

Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie

Program studiów i przedmioty

Studenci internetowych technologii multimedialnych poznają m.in.: specyfikę sieci komputerowych; rodzaje i zastosowanie multimedialnych technik komputerowych; sposoby administrowania systemami operacyjnymi; zasady ochrony informacji w systemach komputerowych; mechanizmy zabezpieczeń; metody doboru systemowych składników zabezpieczeń i oceny ich efektywności.

Studia na tej ścieżce kształceni przygotowują studentów np. do: stosowania nowoczesnych rozwiązań w zakresie architektury sprzętu i oprogramowania systemów multimedialnych czy technologii wytwarzania szeroko rozumianej grafiki komputerowej. W trakcie praktycznych zajęć uczestnicy poznają np. metody i narzędzia wizualizacji, a także techniki tworzenia rzeczywistości wirtualnej.

 

Praca po studiach

Studia w Warszawie, które związane są z tą ścieżką kształcenia, przygotowują absolwentów do podjęcia pracy na stanowiskach wymagających znajomości m.in.: technik wizualizacji; mechanizmów zabezpieczeń; metod oceny jakości zabezpieczeń; zastosowania nowoczesnych technologii multimedialnych w różnych środowiskach zawodowych.

Absolwenci internetowych technologii multimedialnych są przygotowani do pracy m.in. w: firmach wytwarzających oprogramowanie systemowe i aplikacyjne; zespołach odpowiedzialnych za projektowanie systemów zabezpieczeń sieci; firmach konsultingowych i firmach wdrażających różnorodne rozwiązania informatyczne i multimedialne; przedsiębiorstwach i instytucjach eksploatujących sieci i systemy komputerowe.

Absolwent internetowych technologii multimedialnych może szukać zatrudnienia w takich miejscach jak np.:

  • instytucje edukacyjne
  • nowoczesne przedsiębiorstwa
  • firmy projektujące strony internetowe
  • firmy wytwarzające systemy internetowe
  • urzędy, korporacje, firmy technologiczne
  • własna działalność gospodarcza

 

Na jakim kierunku

Internetowe technologie multimedialne to ścieżka kształcenia, którą w Warszawie można studiować w ramach kierunku informatyka.

 

Informatyka studia w Warszawie

Studenci informatyki poznają m.in. nowoczesne narzędzia wytwarzania oprogramowania czy zasady bezpieczeństwa sieci. Uczestnicy zajęć zdobywają wyjątkowe umiejętności związane m.in. z komercjalizacją wytwarzanego oprogramowania, przetwarzaniem i analizą danych, projektowaniem gier i aplikacji mobilnych, administrowaniem systemami komputerowymi czy tworzeniem programowaniem systemów inteligentnych. W programie informatyki znajdują się również przedmioty poświęcone np. sztucznej inteligencji, hurtowniom danych czy grafice komputerowej.

Informatyka to kierunek z pewnością przyszłościowy – dziedziny informatyczne odnajdują zastosowanie w różnorodnych zawodach oraz środowiskach zawodowych. Dzięki ciągłemu rozwojowi technologicznemu absolwenci informatyki mogą liczyć na zatrudnienie w jednej z wielu branż zawodowych, związanych z nowoczesnymi rozwiązaniami teleinformatycznymi. Absolwenci tego kierunku mogą aplikować np. na stanowisko developera, projektanta stron internetowych, analityka danych czy programisty.

Dowiedz się więcej: informatyka studia w Warszawie

 

Zobacz także:

rekrutacja na studia

rekrutacja na studia w Warszawie

kierunki studiów w Warszawie

Komentarze (0)