ZUT w Szczecinie - rekrutacja na studia w semestrze letnim

ZUT w Szczecinie - rekrutacja na studia w semestrze letnim

Studia Szczecin - Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie

09.02.2022

ZUT w Szczecinie - rekrutacja na studia w semestrze letnim

W Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym w Szczecinie od 10 stycznia trwa rekrutacja na studia stacjonarne II stopnia. Kandydaci na słuchaczy mają do wyboru 25 kierunków, a wśród nich znajduję się między innymi: architektura krajobrazu, ekonomia, logistyka, a także technologia chemiczna i transport. Rekrutacja zakończy się 15 lutego 2022 roku.

Uczelnia przygotowała również ofertę studiów niestacjonarnych drugiego stopnia. Rekrutacja rozpoczęła się 10 stycznia 2022 roku i zostanie zamknięta 15 lutego 2022 roku. Kandydaci do wyboru mają cztery kierunki: zootechnikę, kynologię, biotechnologię oraz inżynierię chemiczną i procesową. Dla Polaków i cudzoziemców przeznaczona jest ta sama oferta, a także zasady i terminy rekrutacji na studia II stacjonarne i niestacjonarne.

Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie oferuje również studia podyplomowe odbywające się w semestrze letnim. Zostało przygotowanych siedem kierunków, z czego rekrutacja na cztery z nich kończy się już w lutym. Projektowanie jachtów i pływających jednostek sportowych, specjalista ds. dostępności, a także ryby, rybactwo i ekologia to kierunki, na które rekrutacja trwa do początku marca.

 

Studia w Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym

Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny jest uczelnią wyższą mieszczącą się w Szczecinie. Zajęcia prowadzone są na dziesięciu innowacyjnych wydział. Kandydaci na studia w Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym mają do wyboru ponad 40 kierunków studiów w ramach studiów stacjonarnych oraz niestacjonarnych.

Sprawdź Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie kierunki studiów

W rankingu najpopularniejszych kierunków studiów na pierwszym miejscu znajduję się informatyka, na którą podczas rekrutacji na semestr zimowy w roku akademickim 2021/2022 zgłosiło się ponad 390 kandydatów. Słuchacze podczas toku studiów mają do wyboru trzy specjalności takie jak: inżynieria systemów informacyjnych, inżynieria komputerowa i inżynieria oprogramowania. Kadra naukowców akademickich podąża za dynamicznymi zmianami w informatyce, dzięki czemu studenci otrzymują bieżące informacje.

W ścisłej czołówce znajduję się budownictwo, które przyciągnęło 133 kandydatów podczas rekrutacji na semestr zimowy. Studenci podczas trwania studiów zdobędą wiedzę i umiejętności między innymi z: podstaw projektowania konstrukcji, różnych materiałów budowlanych, a także tworzenia rysunków technicznych. Kursy prowadzone są przez cenionych pracowników naukowych.

Kolejne miejsce w rankingu popularnych kierunków zajmuje architektura. Absolwent posiada szeroką interdyscyplinarną wiedzę, która daje mu wiele możliwości zatrudnienia w obszarach związanych z architekturą, sztuką, procesem inwestycyjnym, a także inżynierią. Przedmioty wykładają znamienici naukowcy akademiccy.

Automatyka i robotyka oraz ekonomia plasują się wysoko na liście popularności. Kierunki posiadają wyjątkowy program kształcenia, który dzięki skrupulatności naukowców akademickich został opracowany, tak aby słuchacze otrzymali pożądaną wiedzę i umiejętności. Wśród kierunków wartych uwagi znajduje się logistyka i zarządzanie. Absolwenci tych kierunków są rozchwytywani na polskim rynku pracy ze względu na wysokie kwalifikacje.

Mechanika i budowa maszyn, mechatronika, a także ochrona środowiska to kierunki prowadzone przez wybitnych wykładowców akademickich. Studenci podczas zajęć praktycznych i teoretycznych otrzymują wiedzę niezbędną do pracy w zawodzie. Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie dba o wysokiej jakości kształcenie, a także o kadrę, która rzetelnie przygotuje słuchaczy do wybranego zawodu.

Komentarze (0)