Terminy rekrutacji na studia Drzwi otwarte na uczelniach Terminy matury Terminy egzaminu ósmoklasisty
Inżynieria transportu lądowego to propozycja kształcenia, która największy nacisk kładzie na pozyskanie wiedzy na temat infrastruktury transportu, budowy i eksploatacji środków transportu oraz inżynierii ruchu.
Oczywiście, jest to tylko element znacznie większej całości, dlatego studenci zaznajamiają się również z: zasadami zarządzania łańcuchami dostaw, metodami optymalizacji procesów logistycznych, audytowaniem i certyfikowaniem jakości w logistyce, jak również jednostkami ładunkowymi w systemach logistycznych. Ponadto nabywają umiejętności w zakresie: zarządzania magazynem, projektowania sieci elektroenergetycznych, analizowania i organizowania procesów logistycznych w przedsiębiorstwie, projektowania oraz zarządzania i usprawniania procesów w łańcuchu dostaw, prognozowania i modelowania ruchu towarowego i pasażerskiego, jak również planowania zagospodarowania przestrzeni produkcyjnej i magazynowej.
Co po studiach? Absolwenci przygotowani są do podjęcia pracy w: przedsiębiorstwach transportowych oraz spedycyjnych i logistycznych, działach planowania zaopatrzenia, działach sterowania produkcją, działach zarządzania magazynem, parkach przemysłowych, centrach logistycznych, zakładach komunikacji publicznej.