Bioinżynieria zwierząt to coraz prężniej rozwijająca się dziedzina nauki, a specjaliści z zakresu bioinżynierii są chętnie poszukiwani przez pracodawców działających w takich branżach, jak produkcja żywności, weterynaria, medycyna czy farmacja.
W czasie studiów zdobędziesz więc najnowocześniejszą wiedzę teoretyczną i praktyczną z zakresu metod stosowanych w bioinżynierii organizmów zwierzęcych, także na poziomie tkankowym, komórkowym i molekularnym. Ważną rolę w procesie kształcenia odgrywają również zajęcia laboratoryjne, dzięki którym zdobędziesz doświadczenie badawczo-analityczne oraz umiejętności pracy w zespole.
Typ i tryb studiów:
Studia na kierunku bioinżynieria zwierząt możemy podzielić na:
1. Typ
-
studia I stopnia (inżynierskie)
-
studia II stopnia (magisterskie)
2. Tryb
Zdobywana wiedza i umiejętności
W czasie studiów na kierunku bioinżynieria zwierząt zdobędziesz rozległą wiedzę z zakresu nauk o zwierzętach, ze szczególnym uwzględnieniem biochemii, anatomii, genetyki czy metod biologii molekularnej. Doświadczeni wykładowcy nauczą Cię nowoczesnych technik biologii molekularnej, a także hodowli komórek i tkanek. Dowiesz się, w jaki sposób opisywać i wyjaśniać procesy i zjawiska zachodzące w przyrodzie oraz jak dokonywać analizy materiału biologicznego.
Ważną częścią studiów będą też praktyki zawodowe odbywane m.in. w laboratoriach, dzięki którym zdobędziesz cenne doświadczenie i kwalifikacje zawodowe. Pozwoli Ci to ugruntować swoją wiedzę oraz ułatwi znalezienie ciekawej pracy zarówno w kraju, jak i za granicą.