Administracja

Administracja

05.03.2024

Administracja – Uniwersytet Warszawski rekrutacja 2024/2025

Studia na kierunku administracja na Uniwersytecie Warszawskim to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).

Studia na kierunku administracja w UW
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia)
Ważne terminy Harmonogram rekrutacji >

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnymSpecyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

Progi punktowe na kierunek administracja - Uniwersytet Warszawski

Kandydaci na Uniwersytet Warszawski ubiegający się o przyjęcie na studia stacjonarne 2023/2024 na kierunek administracja musieli uzyskać co najmniej 50.2 pkt., ponieważ tyle wynosił minimalny próg punktowy.

Sprawdź progi na Uniwersytet Warszawski

Program kształcenia na kierunku Administracja opracowany jest w taki sposób, aby pozyskać szeroką wiedzę teoretyczną oraz praktyczną z tych dziedzin naukowych, które zajmują się różnymi stronami i obszarami działania administracji, a także rozwinąć umiejętności, które wydają się niezbędne w kontaktach społecznych oraz w wykonywaniu funkcji administracyjnych i biurowych. Bogaty harmonogram umożliwia także zdobycie wiedzy z konkretnego obszaru, w których znajdują się zagadnienia gospodarczo- podatkowe, zagadnienia porządku publicznego, czy różnego rodzaju problemy urzędnicze. Oznacza to, że studenci zaznajamiają się z prawem podatkowym, postępowaniem cywilnym, finansami samorządu terytorialnego, systemem oświaty, czy zasadami międzynarodowej współpracy samorządu terytorialnego.

Absolwenci studiów na kierunku Administracja posiadają wiedzę, umiejętności i kompetencje, które stanowią mocną podstawę do sprawnego poruszania się po współczesnym rynku pracy. Mogą znaleźć zatrudnienie między innymi w administracji państwowej i samorządowej, czy jednostkach gospodarczych, jak również rozpocząć własną działalność.

 

Program studiów i przedmioty

Administracja główne przedmioty:

  • prawo konstytucyjne
  • geneza współczesnej administracji
  • podstawy prawa
  • informatyka w administracji
  • modele ustrojowe
  • ekonomia
  • nauka o administracji publicznej
  • teoria organizacji i kierowania w administracji publicznej
  • postępowanie sądowo- administracyjne
  • polityka społeczna i system zabezpieczenia społecznego

 

Uniwersytet Warszawski to ponad 100 kierunków kształcenia. Jednym z nich jest Administracja, prowadzona na studiach pierwszego i drugiego stopnia, w trybie niestacjonarnym.

 

Nabywane Umiejętności

Celem kształcenia jest przygotowanie do pracy urzędniczej w administracji publicznej- rządowej i samorządowej oraz przekazani szerokiej wiedzy z obszaru struktur społecznych, politycznych i ekonomicznych. Administracja na Uniwersytecie Warszawskim to poznanie genezy poszczególnych instytucji, zaznajomienie się z ich ewolucją, poglądami i doktrynami.

Na liście przedmiotów do zaliczenia znajdują się, między innymi, takie zagadnienia jak: prawo konstytucyjne, ekonomia, nauka o administracji publicznej, teoria organizacji i kierowania w administracji publicznej, postępowanie sądowo- administracyjne, polityka społeczna i system zabezpieczenia społecznego, prawo karno- skarbowe.

 

Sprawdź

Uniwersytet Warszawski kierunki studiów

Uniwersytet Warszawski rekrutacja

Rekrutacja na studia w Warszawie

 

Uniwersytet Warszawski, w swojej ofercie kształcenia, posiada także kierunek o nazwie Administracja europejska, który prowadzony jest na studiach drugiego stopnia. Celem studiów jest umocnienie zdolności organizowania pracy grupowej i kierowania pracą zespołów i podejmowania samodzielnych decyzji zawodowych, a ponadto każda specjalność rozwija konkretne umiejętności i nakierowuje na konkretną ścieżkę zawodową; na przykład:

specjalność EU Diplomacy zakłada dogłębne poznanie problematyki polityki międzynarodowej wewnątrz oraz na zewnątrz Unii Europejskiej oraz zasad postępowania w dyplomacji.

Zdobytą wiedzę i rozwinięte umiejętności, absolwenci Administracji na UW mogą wykorzystać w administracji publicznej szczebla rządowego i samorządowego, w pracy w organizacjach pozarządowych, firmach konsultingowych, czy też prowadząc własną działalność gospodarczą.

 

Opinie

Przed przystąpieniem do procesu rekrutacji, często zadajemy pytania, aby wiedzieć czy wybrana uczelnia odpowiada naszym założeniom edukacyjnym. Jakie ma Uniwersytet Warszawski opinie? Ewelina, studentka Administracji mówi:

„Studia to inwestycja. Myśląc o uczelni wyższej zawsze wiedziałam, że nie mogę podjąć przypadkowej decyzji. Postawiłam na Uniwersytet Warszawski. Tutaj zdobędę wykształcenie, dzięki któremu będę czuła się swobodnie na wymagającym rynku pracy. Uczę się, aby spełniać marzenia.”

 

Gdzie studiować administrację na Uniwersytecie Warszawskim

Studia na kierunku administracja prowadzone są przez Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego zlokalizowany przy ul. Krakowskie Przedmieście 26/28 w Warszawie.

Kontakt:

tel. 22 55 20 000

www.wpia.uw.edu.pl

 

Administracja Uniwersytet Warszawski limity miejsc - rekrutacja 2023/2024

  • studia stacjonarne I stopnia: 300
  • studia stacjonarne II stopnia: 210
  • studia niestacjonarne I stopnia: 150
  • studia niestacjonarne II stopnia: 100

 

Administracja Uniwersytet Warszawski ceny - rekrutacja 2023/2024 (pierwszy rok studiów)

  • studia stacjonarne: bezpłatne
  • studia niestacjonarne: 5000 zł

*Szczegółowe informacje odnoszące się do wysokości opłat za studia, płatności ratalnych, opłat rekrutacyjnych, a także ewentualnych promocji i zniżek należy sprawdzić na stronie internetowej uczelni.

 

STUDIA W WARSZAWIE - ważne informacje

Kierunki studiów w Warszawie

Studia w Warszawie

 

 

ADMINISTRACJA - ważne informacje

Administracja studia Warszawa

Administracja studia

Administracja studia online

Administracja studia online w Warszawie

 

Wiedza, którą możesz zdobyć studiując Administrację na Uniwersytecie Warszawskim:

Absolwent może posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

  • prawa handlowego,
  • międzynarodowej ochrony praw człowieka,
  • obiegu i archiwizacji dokumentów,
  • postępowania egzekucyjnego w administracji,
  • ochrony własności intelektualnej,
  • postępowania mandatowego,
  • negocjacji i mediacji,
  • zasada i procedur pozyskiwania funduszy unijnych oraz ich obsługi,
  • współpracy sektora publicznego, prywatnego i pozarządowego w zakresie absorpcji funduszy unijnych,
  • prawa konsumenckiego,
  • systemu oświaty,
  • gospodarki komunalnej,
  • regulacji prawnych rynku rolnego Unii Europejskiej.

 

Praca, czyli gdzie będziesz mógł pracować po kierunku Administracja:

Absolwent kierunku Administracja na Uniwersytecie Warszawskim może znaleźć zatrudnienie w:

  • policji,
  • agencji bezpieczeństwa wewnętrznego,
  • centralnym biurze antykorupcyjnym,
  • firmach konsultingowych,
  • firmach lobbingowych.

 

Jakie przedmioty zdawać na maturze

STUDIA I STOPNIA

W procesie rekrutacji na studia I stopnia na kierunku administracja brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:

język polski, matematyka, język obcy nowożytny, biologia, chemia, drugi język obcy nowożytny, filozofia, fizyka, fizyka i astronomia, geografia, historia, historia muzyki, historia sztuki, informatyka, język łaciński i kultura antyczna, wiedza o społeczeństwie

Informacje mogą ulec zmianie, szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Jakie wymagania na studia II stopnia

STUDIA II STOPNIA

Na studia na podstawie postępowania kwalifikacyjnego przyjmowane będą w ramach limitu miejsc osoby, które posiadają tytuł magistra, licencjata, inżyniera lub równoważny, uzyskany na dowolnym kierunku. Kandydaci będą przyjmowani na podstawie listy rankingowej sporządzonej przez komisję rekrutacyjną w oparciu o średnią ocen z toku studiów.

Informacje mogą ulec zmianie, szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Uniwersytet Warszawski

HARMONOGRAM REKRUTACJI+

Droga edukacji to zbiór pewnych punktów, które po sobie następują. Ale w przypadku zagadnienia jakim jest rekrutacja na studia warto tę drogę nieco zmienić, wyprzedzając ich kolejność. Co to znaczy? O studiach należy pomyśleć wcześniej niż w dniu rozpoczęcia procesu kwalifikacyjnego. Trzeba zastanowić się nad kierunkiem kształcenia, profilem nauki, a także nad tym, co chcielibyśmy robić później, po zakończeniu już naszej edukacji.

Rozpoczęcie rejestracji w systemie Internetowej Rejestracji Kandydata zazwyczaj rusza wiosną, ale żeby wykonać pierwszy krok ku studiom należy wiedzieć czego się od nich oczekuje. Czy rekrutacja na Administrację na Uniwersytecie Warszawskim wyróżnia się czymś szczególnym? Nie, dlatego łatwiej jest zapamiętać to, co musimy w związku z nią zrobić.

Dokładne informacje znajdziesz na stronie rekrutacyjnej uczelni.

Idź do strony uczelni

DOKUMENTY REKRUTACYJNE+

Każdy kandydat zakwalifikowany na studia musi złożyć odpowiednie dokumenty. Co ważne, musi to zrobić w wybranym dziekanacie, czyli wszystkie niezbędne dokumenty musi pozostawić w formie papierowej. O jakie dokumenty chodzi? Do najważniejszych należą ...

Dokładne informacje znajdziesz na stronie rekrutacyjnej uczelni.

Idź do strony uczelni

OPŁATY REKRUTACYJNE+

Opłaty związane ze studiami obowiązują również w uczelniach publicznych i na studiach stacjonarnych. Naturalnie, są to tylko opłaty drobne, jednorazowe, które związane są z przystąpieniem do procesu kwalifikacyjnego, a potem z ...

Dokładne informacje znajdziesz na stronie rekrutacyjnej uczelni.

Idź do strony uczelni

PRZEDMIOTY KWALIFIKACYJNE+

Kandydaci na studia 2024/2025 na kierunku administracja w Uniwersytecie Warszawskim muszą wykazać się następującymi przedmiotami, które wymagane podczas rekrutacji: język obcy, matematyka oraz jeden przedmiot wybrany spośród: biologia, chemia, filozofia, fizyka, fizyka i astronomia, geografia, historia, historia muzyki, historia sztuki, informatyka, język łaciński i kultura antyczna, język polski, wiedza o społeczeństwie

Dokładne informacje znajdziesz na stronie rekrutacyjnej uczelni.

Idź do strony uczelni

PRZELICZNIK PUNKTÓW KWALIFIKACYJNYCH+

Dokładne informacje znajdziesz na stronie rekrutacyjnej uczelni.

Idź do strony uczelni

OLIMPIADY ORAZ KONKURSY+

Konkursy i olimpiady mają wiele zalet. Nie tylko motywują nas do nauki, uczą wyszukiwania informacji, lecz także stanowią istotną pomoc w procesie kwalifikacyjnym na studia. Jeśli jesteśmy laureatami, bądź finalistami takich konkursów, możemy uzyskać maksymalną ilość punktów rekrutacyjnych, co znacznie zwiększa naszą szansę na zostanie studentem. Jakie olimpiady i konkursy brane są pod uwagę w przypadku Administracji? Oto lista ...

Dokładne informacje znajdziesz na stronie rekrutacyjnej uczelni.

Idź do strony uczelni

Komentarze (0)