Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie studia – prawnicze

Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie studia – prawnicze

Studia prawnicze w Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie to studia jednolite magisterskie, licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 5 lat (studia jednolite magisterskie), 3 lata (studia pierwszego stopnia) lub 2 lata (studia drugiego stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym. Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia.

 

WYŚWIETL WIĘCEJZwiń

Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie - studia prawnicze i administracja 2024

Specjalności - Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie: znaleziono 2

Poziom studiów
Forma studiów
Czas trwania
Specjalności Poziom studiów Forma studiów
Specjalność administracyjno-sądowa
specjalność

jednolite

stacjonarne, niestacjonarne

Specjalność kanoniczno-cywilna
specjalność

jednolite

stacjonarne, niestacjonarne

Grupa kierunku

Czym są studia prawnicze

Studia prawnicze to przestrzeń kształcenia, w której funkcjonują różne kierunki, jednak największą uwagę skupia kierunek Prawo, bowiem droga ku przyszłości zawodowej absolwentów wygląda zgoła inaczej od drogi, jaką pokonują absolwenci pozostałych kierunków. O czym dokładnie mówimy? Absolwenci większości kierunków, które należą do tego obszaru kształcenia, mogą podjąć pracę praktycznie od razu po otrzymaniu dyplomu. Naturalnie, absolwenci Prawa mogą uczynić podobnie, jednak zdecydowana większość z nich, po ukończeniu jednolitych studiów magisterskich ubiega się o przyjęcie na aplikacje prawnicze.

Mówiąc o studiach prawniczych w Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie należy zwrócić uwagę również na inną propozycję, a mianowicie kierunek Prawo kanoniczne. Czym charakteryzuje się ten kierunek? Program nauczania nastawiony jest na kształcenie specjalistów z zakresu prawa kościelnego, posiadających również wiedzę z zakresu polskiego prawa świeckiego. Studenci tego kierunku zaznajamiają się między innymi z: teorią prawa kościelnego, teologią prawa kościelnego, zagadnieniami kościelnego prawa publicznego i konkordatowego, kanonicznym prawem karnym, czy kanoniczną procedurą administracyjną.

Zobacz także

studia w Warszawie

studia prawnicze w Warszawie

Praca po studiach

Studia prawnicze w Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie to zestaw kilku propozycji kształcenia. Propozycje te różnią się od siebie przede wszystkim tym, w jakim charakterze można działać po ich ukończeniu. Jak już wspomnieliśmy, absolwenci jednolitych studiów magisterskich na kierunku Prawo mogą ubiegać się o przyjęcie na aplikacje prawnicze, czyli: adwokacką, radcowską, sędziowską, prokuratorską, notarialną oraz legislacyjną. Oprócz tego, mogą znaleźć zatrudnienie między innymi w: organach władzy publicznej, instytucjach Unii Europejskiej, w działach prawnych firm międzynarodowych, czy też instytucjach i organizacjach niepublicznych. A jak może wyglądać droga zawodowa absolwentów pozostałych kierunków?

Absolwenci popularnego kierunku Administracja przygotowani są do pełnienia funkcji menedżerskich w administracji rządowej, gospodarczej i samorządowej. Oznacza to, że mogą podjąć pracę między innymi w: resortach oraz agencjach rządowych, urzędach, organizacjach pozarządowych, instytucjach międzynarodowych, czy przedsiębiorstwach prywatnych. Osoby, które ukończyły studia na kierunku Prawo kanoniczne mogą wykonywać obowiązki zawodowe na przykład w: sądach i instytucjach kościelnych, kancelariach, czy też urzędach administracji publicznej.

Wymagania

W procesie rekrutacji na studia prawnicze w Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie w roku akademickim 2023/2024 najczęściej wymagane przedmioty maturalne to: historia, geografia, matematyka, język polski, język obcy nowożytny.

 

Ile kosztują studia prawnicze w Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie

Studia prawnicze w Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie mogą być prowadzone w różnych formach, a forma kształcenia wpływa na to, czy studia są płatne czy bezpłatne. Płatnymi są studia niestacjonarne, których koszt – w zależności od wybranego kierunku – wynosi od 3000 zł do 6500 zł.

Zobacz także

UKSW kierunki

UKSW rekrutacja

Jak wyglądają studia prawnicze w Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie

Co można powiedzieć o studiach prawniczych? Można powiedzieć, że są to studia wymagające i popularne. Wymagające, ponieważ zagadnień i tematów do zgłębienia jest bardzo wiele, a popularne, ponieważ zawody, które można wykonywać po ich ukończeniu uchodzą za ciekawe i prestiżowe.

Studia prawnicze w Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie to zestaw propozycji kształcenia, które realizowane są w trybie jednolitych studiów magisterskich oraz w podziale na pierwszy i drugi stopień. Dopełnieniem wiedzy mogą być zagadnienia poruszane w toku studiów podyplomowych.

Studia prawnicze w Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie:

1. Poziom studiów:

  • Studia I stopnia (licencjackie)
  • Studia II stopnia (magisterskie)
  • Studia jednolite magisterskie
  • Studia podyplomowe

2. Forma:

  • studia stacjonarne
  • studia niestacjonarne

Ile trwają studia prawnicze w Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie

Studia prawnicze w Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie dzielą się na: studia licencjackie, studia magisterskie oraz jednolite studia magisterskie. Co oczywiste, każdy wymiar kształcenia zakłada inny czas nauki. Studia licencjackie trwają 3 lata, studia magisterskie 2 lata, natomiast jednolite studia magisterskie- 5 lat.

 

Jak wygląda organizacja ćwiczeń i wykładów

Organizacja zajęć w przestrzeni studiów prawniczych w Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie uzależniona jest od trybu, w jakim prowadzona jest nauka. Oferowane kierunki mogą być realizowane w formie stacjonarnej lub niestacjonarnej. Forma stacjonarna zakłada odbywanie zajęć w tygodniu, czyli od poniedziałku do piątku. Forma niestacjonarna – przyjmującą najczęściej formę studiów zaocznych – to forma polegająca na uczęszczaniu na uczelnię w weekendy, zazwyczaj w soboty i niedziele, i odbywaniu zajęć prowadzonych w ramach zjazdów, organizowanych zwykle co dwa tygodnie.

 

Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie - kierunki studiów

Prawnicze i administracja
Poziom studiów
Wydział

Trwa ładowanie wyników, proszę czekać

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie

Komentarze (0)

Nadchodzące wydarzenia