Gdański Uniwersytet Medyczny - studia II stopnia

Studia II stopnia w Gdańskim Uniwersytecie Medycznym to studia magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 2 lata i kończy się uzyskaniem dyplomu (magistra).

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym. Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia.

 

WYŚWIETL WIĘCEJZwiń

Gdański Uniwersytet Medyczny - studia II stopnia 2024

Kierunki studiów - Gdański Uniwersytet Medyczny: znaleziono 7

Grupa kierunku
Forma studiów
Czas trwania
Kierunki studiów Poziom studiów Forma studiów
Biotechnologia

I stopnia, II stopnia

stacjonarne

Dietetyka

I stopnia, II stopnia

stacjonarne, niestacjonarne

Pielęgniarstwo

I stopnia, II stopnia

stacjonarne, niestacjonarne

Położnictwo

I stopnia, II stopnia

stacjonarne, niestacjonarne

Przemysł farmaceutyczny i kosmetyczny

II stopnia

stacjonarne

Zdrowie publiczne

II stopnia

stacjonarne

Zdrowie środowiskowe i bhp

II stopnia

stacjonarne

Poziom i forma studiów

Czym są studia II stopnia?

Proces wyższego kształcenia można podzielić między innymi na: studia pierwszego stopnia, studia drugiego stopnia oraz studia jednolite. Studia drugiego stopnia charakteryzują się tym, że adresowane są do osób, które mogą pochwalić się posiadaniem dyplomu ukończenia studiów stopnia pierwszego albo studiów jednolitych.

Do zagadnienia studiów drugiego stopnia można podejść na dwa sposoby. Po pierwsze, studia te mogą stanowić kontynuację kształcenia. Z kontynuacją mamy do czynienia wtedy, kiedy na stopniu drugim studiujemy ten sam kierunek, który ukończyliśmy na stopniu pierwszym. Dzięki temu poszerzamy i pogłębiamy wiedzę oraz udoskonalamy umiejętności. Po drugie, studia drugiego stopnia mogą być nowym etapem kształceniem, w którym wybieramy nowy kierunek, z którym nie mieliśmy wcześniej do czynienia. Należy jednak zwrócić uwagę na to, że nie zawsze istnieje taka możliwość. Często jest tak, że można podjąć nowy kierunek, ale bardziej bądź mniej zbliżony do tego, który ukończyło się na poprzednim etapie.

Czy warto kształcić się na studiach drugiego stopnia? Odpowiedź na to pytanie wydaje się prosta. Warto umieć i wiedzieć więcej, zwłaszcza kiedy mówimy o zagadnieniach medycznych. Współczesny rynek wysyła jasne sygnały i informuje o tym, że stawia przed nami wyższe wymagania i poszukuje wysoko oraz konkretnie wykwalifikowanych specjalistów.  

 

Jak wygląda proces rekrutacji?

Proces rekrutacji na studia drugiego stopnia przebiega podobnie do postępowania kwalifikacyjnego na studia stopnia pierwszego, jednak różni się kryteriami naboru. Nie mają znaczenia przedmioty oraz wyniki uzyskane na egzaminach maturalnych, tylko wyniki, które uzyskano na poprzednim etapie kształcenia. Ponadto, kształcenie w zakresie niektórych kierunków oznacza kontynuację, a zatem aby ubiegać się o przyjęcie należy posiadać dyplom ukończenia tego samego kierunku. Za przykład mogą posłużyć takie kierunki jak Pielęgniarstwo, Dietetyka oraz Położnictwo. Chcąc studiować te kierunki na drugim stopniu, należy najpierw ukończyć je na stopniu pierwszym. Ubiegając się o przyjęcie na pozostałe kierunki należy najczęściej posiadać dyplom ukończenia kierunków pokrewnych.

 

Jak wyglądają studia II stopnia w Gdańskim Uniwersytecie Medycznym?

Studia drugiego stopnia w Gdańskim Uniwersytecie Medycznym to przestrzeń złożona z siedmiu propozycji kształcenia. W przestrzeni tej funkcjonują: Pielęgniarstwo, Położnictwo, Dietetyka, Zdrowie publiczne, Zdrowie środowiskowe i bhp, Przemysł farmaceutyczny i kosmetyczny oraz Badania kliniczne.

Nietrudno domyślić się jakie zagadnienia poruszane są w ramach najpopularniejszych kierunków, takich jak Pielęgniarstwo czy Położnictwo. Zastanówmy się zatem, jaką wiedzę oferują inne kierunki, takie jak Przemysł farmaceutyczny i kosmetyczny, Badania kliniczne czy Zdrowie środowiskowe i bhp?

Pierwsza wspomniana propozycja kładzie wyraźny akcent na rozwijanie wiedzy chemiczno- biologicznej, z naciskiem na zagadnienia dotyczące wytwarzania przemysłowego leków i kosmetyków, w tym kontroli ich jakości, dopuszczania do obrotu oraz dystrybucji i marketingu. Druga – zawiera zagadnienia reprezentujące przede wszystkim nauki o zdrowiu, kładące nacisk na poznanie faz badań klinicznych, prawnych i etycznych aspektów w badaniach klinicznych, metod i procesów monitorowania badań klinicznych, jak również zasad zarządzania danymi i jakością podwykonawców w badaniach klinicznych. Trzecia natomiast łączy w sobie zagadnienia z obszaru nauk o zdrowiu, nauk przyrodniczych oraz nauk o zarządzaniu, a nacisk położny jest zarówno na zaznajomienie się z problemami zdrowia i oceną ryzyka zdrowotnego, jak i biologią molekularną oraz zarządzaniem projektami.

 

Ile trwają studia II stopnia w Gdańskim Uniwersytecie Medycznym?

Kształcenie na kierunkach studiów drugiego stopnia w Gdańskim Uniwersytecie Medycznym trwa 2 lata.

 

Jak wygląda organizacja ćwiczeń i wykładów?

Oferta dydaktyczna studiów drugiego stopnia w Gdańskim Uniwersytecie Medycznym składa się z siedmiu propozycji. Dwa kierunki: Pielęgniarstwo oraz Położnictwo prowadzone są zarówno w trybie stacjonarnym oraz niestacjonarnym – zaocznym, natomiast pozostałe realizowane są wyłącznie w trybie stacjonarnym.

Tryb stacjonarny, nazywany często studiami dziennymi, to forma kształcenia polegająca na tym, że studenci uczęszczają na uczelnię w dni powszednie i odbywają zajęcia, które rozpoczynają się zazwyczaj w godzinach porannych. Tryb niestacjonarny – zaoczny polega na tym, że studenci uczęszczają na uczelnię w weekendy i odbywają zajęcia w ramach zjazdów, organizowanych zwykle co dwa tygodnie.

 

Gdański Uniwersytet Medyczny - kierunki studiów

Grupa kierunków
Poziom studiów
Wydział

Trwa ładowanie wyników, proszę czekać

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Gdański Uniwersytet Medyczny

Komentarze (0)

Nadchodzące wydarzenia