Licea w Wołowie

Licea w Wołowie

Licea Wołów

Liceum w Wołowie zachęca osoby kończące gimnazjum do kontynuowania edukacji w jego murach. Szkoła proponuje kandydatom cztery profile. Osoby, które wiążą swoją przyszłość z służbami mundurowymi mogą złożyć podania o przyjęcie do klasy mundurowej, w której nauczą się nie tylko musztry i poznają teren, ale również będą mogli przejść szkolenie spadochronowe. Dla tych, którzy lepiej czują się w przedmiotach ścisłych LO oferuje klasę biologiczno- chemiczną oraz matematyczno-fizyczną, po których absolwenci będą mogli kontynuować naukę na studiach politechnicznych bądź przyrodniczych. Kandydaci, którzy preferują uczyć się historii, a nauka języków przychodzi im z łatwością wybrać mogą klasę humanistyczną. Uczniowie, którzy mają lekkie pióro będą mogli spróbować sowich sił w gazetce szkolnej Głos Kopernika. LO w Wołowie bierze udział w akcji Góra Grosza.
przedmioty rozszerzone
języki
profile klas - przedmioty rozszerzone języki adres patronat
Liceum Ogólnokształcące im. M. Kopernika idź do strony szkoły >
profile klas - przedmioty rozszerzone

Klasa 1a-mundurowa - rozszerzona geografia, język angielski/niemiecki, przedmiot do wyboru (biologia, fizyka, chemia, historia)
Klasa 1b-biologiczno-chemiczna - rozszerzona biologia, chemia, przedmiot do wyboru (matematyka, język angielski/niemiecki)
Klasa 1c-humanistyczna - rozszerzony język polski, historia, przedmiot do wyboru (geografia, fizyka, biologia, chemia)
Klasa 1d-matematyczno-fizyczna - rozszerzona matematyka, fizyka, informatyka

języki
  • angielski
  • niemiecki
adres

pl. Jana III Sobieskiego 2
56-100 Wołów
(71) 389 27 59
lowolow@gmail.com

Dzielnica
-

patroni
-
idź do strony szkoły >

Komentarze (0)