studia wojskowe

Studia wojskowe

Studia wojskowe to idealny wybór dla osób, które swoją przyszłość chciałby związać z polskim wojskiem. Kończąc kierunek wojskowy, oprócz tytułu magistra, uzyskasz oficerski stopień podporucznika oraz gwarancję zatrudnienia w armii.

W czasie trwania studiów wojskowych uczelnia zapewnia bezpłatne wyżywienie, zakwaterowanie i umundurowanie. Studenci otrzymują również uposażenie – jego wysokość uzależniona jest od roku studiów: na pierwszym roku wynosi ono około 1000 zł, ale na ostatnim już około 2000 zł. Wybierając studia wojskowe, musisz pamiętać o tym, że studenci są skoszarowani, obowiązuje ich wojskowa dyscyplina, a każdy wyjazd (np. na święta do rodzinnego miasta) wiąże się z koniecznością uzyskania przepustki od przełożonych. Oprócz studiowania odbywać będziesz regularną służbę wojskową.

Jakie kierunki oferują uczelnie wojskowe? W Wyższej Szkole Oficerskiej Sił Powietrznych w Dęblinie studiować możesz lotnictwo i kosmonautykę. W ofercie Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie znajdziesz  m.in. informatykę, elektronikę i telekomunikację, geodezję i kartografię, logistykę. Wyższa Szkoła Oficerska Wojsk Lądowych we Wrocławiu oferuje kierunek zarządzanie. Na Akademii Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte w Gdyni studiować możesz nawigację, informatykę, mechanikę i budowę maszyn. Uniwersytet Medycznym w Łodzi przygotował wojskowy kierunek lekarski.

Wyniki z matury (pod uwagę brane są rezultaty z egzaminu z języka obcego, matematyki, fizyki, informatyki) nie są jednym kryterium, od którego uzależnione jest przyjęcie na studia wojskowe. Kandydat musi przejść rozmowę kwalifikacyjną, badania lekarskie (schorzenia kręgosłupa czy serca, niestety, zamykają drogę do studiów wojskowych) i psychologiczne oraz testy sprawnościowe (bieganie, pływanie, podciąganie się na drążku), które sprawdzą jego siłę, sprawność i wytrzymałość. Wymagane jest również zaświadczenie o niekaralności. Kierunki wojskowe należą do jednych z najbardziej obleganych, dlatego konkurencja jest naprawdę duża.

 

Wojskowe kierunki studiów

 
Ekonomika obronności studia Ekonomika obronności studia - kierunek studiów

Interesuje Cię tematyka obronności państw i Twoją aspiracją są studia na Akademii Obrony Narodowej? Chciałbyś się dowiedzieć jak zarządzać sztabem w sytuacji kryzysowej lub zgłębić się w system finansowania systemu obronnego? Jeżeli Twoja odpowiedź jest twierdząca to na pewno odnajdziesz się na kierunku Ekonomika obronnościCzego nauczysz się w ramach tych studiów? Kierunek ten kształci w obszarze studiów społecznych i ekonomicznych. Nauczysz się jak w pełni wykorzystać potencjał militarny państwa w celu ochronny społeczeństwa. Zostaniesz również kompleksowo przeszkolony w zakresie działań w sytuacjach kryzysowych.


Czytaj więcej: Ekonomika obronności studia - kierunek studiów


Kryptologia i cyberbezpieczeństwo studia Kryptologia i cyberbezpieczeństwo studia - kierunek studiów

Przy obecnej dominacji Internetu bezpieczeństwo informacji elektronicznych nabiera na znaczeniu. Często nawet nie jesteśmy świadomi, jak wiele danych udostępniliśmy oraz ile osób ma do nich łatwy dostęp i może je wykorzystać. Problem ten dotyczy każdego aspektu użytkowania Internetu – od forum internetowych, poprzez głosowania elektroniczne aż po bankowość internetową. Dlatego też rośnie zapotrzebowanie na specjalistów w dziedzinie kryptologii. Dzięki studiom na kierunku Kryptologia i cyberbezpieczeństwo możesz dołączyć d tego grona! Czego nauczysz się w ramach studiów na kierunku Kryptologia i cyberbezpieczeństwo? Jako student tego kierunku zdobędziesz wiedzę z zakresu informatyki, a także ogólną wiedzę z zakresu inżynierii bezpieczeństwa.


Czytaj więcej: Kryptologia i cyberbezpieczeństwo studia - kierunek studiów


Lotnictwo studia Lotnictwo studia - kierunek studiów

Od roku 1783, kiedy to w przestrzeń powietrzną poszybował pierwszy balon na gorące powietrze braci Mongolfier następuje ogromny postęp w tej dziedzinie. Chociaż jeszcze pod koniec XIX wieku nie wierzono, że konstruowanie samolotów cięższych od powietrza, to już w 1903 roku bracia Wright poszybowali w powietrze pierwszym kontrolowanym samolotem. Obecnie latanie jest standardem, na który każdy może sobie pozwolić. Tak duże zapotrzebowanie sprawia, że poszukiwani są specjaliści w tej dziedzinie. Jeżeli zatem interesujesz się tą tematyką to Lotnictwo może być świetnym kierunkiem dla Ciebie! Na terenie naszego kraju obecnie rozwija się kilka dużych firm branży lotniczej.


Czytaj więcej: Lotnictwo studia - kierunek studiów


Lotnictwo i kosmonautyka studia Lotnictwo i kosmonautyka studia - kierunek studiów

Obecnie lotnictwo i kosmonautyka to jedne z najlepiej rozwijających się gałęzi przemysłu. Co ważniejsze jest to rynek, który rozwija swoje skrzydła także w Polsce. Takie zapotrzebowanie na specjalistów w tej dziedzinie sprawia, że nie powinieneś mieć problemu ze znalezieniem ciekawej pracy w tej branży. Jeżeli zatem interesujesz się przestrzenią powietrzną to Lotnictwo i kosmonautyka może być świetnym kierunkiem dla Ciebie! Czego nauczysz się w ramach studiów na kierunku Lotnictwo i kosmonautyka? Studia na kierunku Lotnictwo i kosmonauyka kształcą w zakresie podstaw teoretycznych w obszarze nauk społecznych, a w szczególności dyscyplin naukowych o obronności, bezpieczeństwie, zarządzaniu oraz nauk pokrewnych, które dotyczą zasad i problemów funkcjonowania instytucji i organizacji lotniczych, a także struktur bezpieczeństwa państwa.


Czytaj więcej: Lotnictwo i kosmonautyka studia - kierunek studiów


Obronność studia Obronność studia - kierunek studiów

Czy wiesz kto stoi na straży państwa? Kto jest odpowiedzialny za utrzymanie bezpieczeństwa w strukturach bezpieczeństwa narodowego? Absolwenci kierunku studiów obronność zostaną wykształceni w zakresie obrony państwa, a w szczególności będą obeznani jak działać w sytuacjach zwiększonego ryzyka w czasie pokoju oraz w zarządzaniu kryzysowym, czy podczas wojny. Absolwent tego kierunku studiów będzie mógł pochwalić się wiedzą z zakresu obronności w wielu wymiarach, jak np. w wymiarze politycznym, ekonomicznym, militarnym, ekologicznym oraz będzie przygotowany do realizacji cywilno-wojskowych. Jeśli jesteś zatem zainteresowany perspektywami pracy w sektorze administracji publicznej, samorządowej, państwowej, czy w służbach i straży obecnych w sektorze bezpieczeństwa.


Czytaj więcej: Obronność studia - kierunek studiów


Systemy informacyjne w bezpieczeństwie studia Systemy informacyjne w bezpieczeństwie studia - kierunek studiów

Jeśli szukasz studiów, które będą łączyć w sobie wiedzę z zakresu nauk społecznych, prawnych i wprowadzą Cię w tajniki wiedzy o bezpieczeństwie narodowym, bezpieczeństwie wewnętrznym, możesz zakładać, że trafiłeś w dobre miejsce, ponieważ kierunek studiów systemy informacyjne w bezpieczeństwie to jest właśnie to, czego szukałeś! Jako absolwent tego kierunku będziesz wyposażony w zrozumienie jak istotne jest bezpieczeństwo wewnętrzne oraz w umiejętności wykorzystywania nowoczesnych technologii w systemach bezpieczeństwa informacji. To jeszcze nie wszystko!


Czytaj więcej: Systemy informacyjne w bezpieczeństwie studia - kierunek studiów


Zarządzanie i dowodzenie studia Zarządzanie i dowodzenie studia - kierunek studiów

Przedstawiając zalety tego kierunku należy wspomnieć na początku o bardzo bogatej ofercie specjalności realizowanych w ramach studiów. Możesz wybrać dowodzenie, zarządzanie zasobami ludzkimi, zarządzanie lotnictwem, zarządzanie bezpieczeństwem, finanse i rachunkowość w zarządzaniu lub zarządzanie w środowisku informatycznym. W ramach zajęć zapoznasz się przede wszystkim z tematyką związaną z naukami ekonomicznymi, natomiast cały program studiów będzie różnił się w zależności od wybranej przez Ciebie specjalności. Zatem możesz nauczyć się efektywnie kierować personelem, motywować współpracowników i konstruktywnie rozwiązywać pojawiające się konflikty interpersonalne lub zapoznać się z tematyką rynków finansowych i rachunkowości oraz skutecznymi procedurami zapewniającymi bezpieczeństwo.


Czytaj więcej: Zarządzanie i dowodzenie studia - kierunek studiów

Komentarze (0)


KARIERA


KIERUNKI STUDIÓW


STUDIA

studia biologicznestudia biologiczne

UCZELNIE