Studia wojskowe

Największy wybór studiów

wojskowych w Polsce

Odkryj ponad 10 kierunków wojskowych i sprawdź gdzie możesz studiować 

Studia wojskowe

Studia wojskowe to idealny wybór dla osób, które swoją przyszłość chciałby związać z polskim wojskiem. Kończąc kierunek wojskowy, oprócz tytułu magistra, uzyskasz oficerski stopień podporucznika oraz gwarancję zatrudnienia w armii.

W czasie trwania studiów wojskowych uczelnia zapewnia bezpłatne wyżywienie, zakwaterowanie i umundurowanie. Studenci otrzymują również uposażenie – jego wysokość uzależniona jest od roku studiów: na pierwszym roku wynosi ono około 1000 zł, ale na ostatnim już około 2000 zł. Wybierając kierunki wojskowe, musisz pamiętać o tym, że studenci są skoszarowani, obowiązuje ich wojskowa dyscyplina, a każdy wyjazd (np. na święta do rodzinnego miasta) wiąże się z koniecznością uzyskania przepustki od przełożonych. Oprócz studiowania odbywać będziesz regularną służbę wojskową.

Jakie kierunki oferują uczelnie wojskowe? W Wyższej Szkole Oficerskiej Sił Powietrznych w Dęblinie studiować możesz lotnictwo i kosmonautykę. W ofercie Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie znajdziesz  m.in. informatykę, elektronikę i telekomunikację, geodezję i kartografię, logistykę. Wyższa Szkoła Oficerska Wojsk Lądowych we Wrocławiu oferuje kierunek zarządzanie. Na Akademii Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte w Gdyni studiować możesz nawigację, informatykę, mechanikę i budowę maszyn. Uniwersytet Medycznym w Łodzi przygotował wojskowy kierunek lekarski.

Wyniki z matury (pod uwagę brane są rezultaty z egzaminu z języka obcego, matematyki, fizyki, informatyki) nie są jednym kryterium, od którego uzależnione jest przyjęcie na studia wojskowe. Kandydat musi przejść rozmowę kwalifikacyjną, badania lekarskie (schorzenia kręgosłupa czy serca, niestety, zamykają drogę do studiów wojskowych) i psychologiczne oraz testy sprawnościowe (bieganie, pływanie, podciąganie się na drążku), które sprawdzą jego siłę, sprawność i wytrzymałość. Wymagane jest również zaświadczenie o niekaralności. Kierunki wojskowe należą do jednych z najbardziej obleganych, dlatego konkurencja jest naprawdę duża.

 

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNKI WOJSKOWE?

 

 

 

KIERUNKI WOJSKOWE

Miasto
A
automatyka i robotyka
B
bezpieczeństwo narodowe
bezpieczeństwo wewnętrzne
budownictwo
D
dowodzenie
E
elektronika i telekomunikacja
G
geodezja i kartografia
I
informatyka
K
kierunek lekarski
L
logistyka
lotnictwo
lotnictwo i kosmonautyka
M
mechanika i budowa maszyn
N
nawigacja
O
obronność
obronność państwa
S
studia wojskowe
W
wojsko w systemie służb publicznych
wojskoznawstwo
Z
zarządzanie i dowodzenie
Rozwiń

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH SĄ STUDIA WOJSKOWE

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×STUDIA WOJSKOWE - PODYPLOMOWE

Miasto
B
E
G
K
L
logistyka wojskowa - studia podyplomowe
M
P
S
silniki lotnicze - studia podyplomowe
Z
Rozwiń

ODKRYJ STUDIA WOJSKOWE

Miasto

Bezpieczeństwo państwa studia - kierunek studiów

Bezpieczeństwo państwa to studia kształcące z zakresu wiedzy o militarnych i pozamilitarnych…

Bezpieczeństwo państwa studia - kierunek studiów

Bezpieczeństwo państwa to studia kształcące z zakresu wiedzy o militarnych i pozamilitarnych zagrożeniach występujących w dzisiejszym świecie. Nauczysz się zarządzać kryzysami oraz organizować akcje ratunkowe w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia ludności. Staniesz się ekspertem w dziedzinie bezpieczeństwa publicznego i międzynarodowego. Zdobędziesz również wiedzę na temat analizowania i przewidywania zagrożeń na arenie lokalnej jak i międzynarodowej. Zdobyta wiedza przełoży się na umiejętności praktyczne, podczas realizowanych ćwiczeń i warsztatów.

Czytaj więcej: Bezpieczeństwo państwa studia - kierunek studiów

Budownictwo studia - kierunek studiów

Zastanawiałeś się jak zbudowane są otaczające Cię budynki? Jaki są ich konstrukcje…

Budownictwo studia - kierunek studiów

Zastanawiałeś się jak zbudowane są otaczające Cię budynki? Jaki są ich konstrukcje oraz z jakich materiałów zostały zbudowane? Myślałeś o kierowaniu budową lub firmą budowlaną? Twoją mocną stroną są nauki ścisłe i marzy Ci się tytuł inżyniera? Jeśli tak to jest to kierunek dla Ciebie! Kierunek budownictwo to obecnie jeden z najbardziej popularnych kierunków politechnicznych, wybieranych przez maturzystów. Nie bez powodu! Według statystyk absolwenci tego kierunku nie mają problemów ze znalezieniem pracy w zawodzie. Co więcej, oferowane jest wiele praktyk, które pozwalają na zdobycie doświadczenia zawodowego i zapewnienia dobrego startu na rynku pracy.

Czytaj więcej: Budownictwo studia - kierunek studiów

Chemia studia - kierunek studiów

Chcesz poznać naturę i właściwości substancji, które nas otaczają? Fascynuje…

Chemia studia - kierunek studiów

Chcesz poznać naturę i właściwości substancji, które nas otaczają? Fascynuje Cię świat cząsteczek i atomów, a Twoim zamiłowaniem są nauki przyrodnicze? Jeśli tak to chemia będzie świetnym kierunkiem, podczas którego rozwiniesz swoje zainteresowanie i przełożysz je następnie na karierę zawodową! Kierunek studiów chemia to nauka o nieograniczonych możliwościach, która otwiera oczy na otaczający nas świat. Tę dziedzinę świetnie charakteryzują słowa Alberta Einsteina: "Najpiękniejszą rzeczą, jakiej możemy doświadczyć jest oczarowanie tajemnicą. Jest to uczucie, które stoi u kolebki prawdziwej sztuki i prawdziwej nauki. Ten, kto go nie zna i nie potrafi się dziwić, nie potrafi doznawać zachwytu, jest martwy, niczym zdmuchnięta świeczka."

Czytaj więcej: Chemia studia - kierunek studiów

Dowodzenie studia - kierunek studiów

Studia na kierunku dowodzenie to bezsprzecznie jeden z najlepszych wyborów w ramach…

Dowodzenie studia - kierunek studiów

Studia na kierunku dowodzenie to bezsprzecznie jeden z najlepszych wyborów w ramach potencjalnej kariery edukacyjnej i zawodowej. Chciałbyś poznać mechanizmy działań organów systemu obronności i bezpieczeństwa państwowego w przypadku kryzysu lub wojny? Marzysz o utrzymaniu podstawowych wartości dla świata, czyli pokoju i zgody? Jeśli fascynuje Cię funkcjonowanie poszczególnych jednostek sił zbrojnych, a wiedzę dotyczącą misji polskich kontyngentów wojskowych masz w małym palcu, to zdecydowanie kierunek dla Ciebie. 

Czytaj więcej: Dowodzenie studia - kierunek studiów

Ekonomika obronności studia - kierunek studiów

Interesuje Cię tematyka obronności państw i Twoją aspiracją są studia na Akademii…

Ekonomika obronności studia - kierunek studiów

Interesuje Cię tematyka obronności państw i Twoją aspiracją są studia na Akademii Obrony Narodowej? Chciałbyś się dowiedzieć jak zarządzać sztabem w sytuacji kryzysowej lub zgłębić się w system finansowania systemu obronnego? Jeżeli Twoja odpowiedź jest twierdząca to na pewno odnajdziesz się na kierunku Ekonomika obronnościCzego nauczysz się w ramach tych studiów? Kierunek ten kształci w obszarze studiów społecznych i ekonomicznych. Nauczysz się jak w pełni wykorzystać potencjał militarny państwa w celu ochronny społeczeństwa. Zostaniesz również kompleksowo przeszkolony w zakresie działań w sytuacjach kryzysowych.

Czytaj więcej: Ekonomika obronności studia - kierunek studiów

Elektronika i telekomunikacja studia - kierunek studiów

Współczesna komunikacja byłaby wręcz niemożliwa bez telefonu. Obecnie jest to urządzenie,…

Elektronika i telekomunikacja studia - kierunek studiów

Współczesna komunikacja byłaby wręcz niemożliwa bez telefonu. Obecnie jest to urządzenie, które stanowi podstawowe wyposażenie nie tylko firm, ale każdego z nas. Dlatego tak ważne jest aby sprawami telekomunikacji zajmowali się specjaliści. Jeżeli zatem fascynuje Cię świat komunikacji telefonicznej to na pewno odnajdziesz się na tym kierunku! Czym będziesz zajmować się w ramach studiów Elektronika i telekomunikacja? Studia kształcą w zakresie studiów technicznych. Skupisz się zatem na szeroko pojętej elektronice oraz na przetwarzaniu sygnałów w postaci prądów i napięć elektrycznych.

Czytaj więcej: Elektronika i telekomunikacja studia - kierunek studiów

Geodezja i kartografia studia - kierunek studiów

Mapy w życiu człowieka istniały od czasów najdawniejszych. Ludzie zawsze byli ciekawi…

Geodezja i kartografia studia - kierunek studiów

Mapy w życiu człowieka istniały od czasów najdawniejszych. Ludzie zawsze byli ciekawi świata i starali się przenieść go na papier, również w postaci kartograficznej. Jeśli więc zastanawiasz się nad podjęciem studiów na kierunku geodezja i kartografia, musisz odznaczać się dobrą orientacją w terenie, wyobraźnią przestrzenną, umiejętnością czytania map oraz umiejętnościami technicznymi, a z przedmiotów szkolnych nacisk położyć na naukę matematyki, fizyki oraz chemii. Geodezja i kartografia nie należy do kategorii łatwych kierunków, nie jest przeznaczony dla każdego, natomiast możesz być pewien, że jako absolwent pracy nie będziesz szukał długo.

Czytaj więcej: Geodezja i kartografia studia - kierunek studiów

Informatyka studia - kierunek studiów

Studia informatyczne to obecnie jedne z najchętniej wybieranych kierunków studiów…

Informatyka studia - kierunek studiów

Studia informatyczne to obecnie jedne z najchętniej wybieranych kierunków studiów wśród licealistów. Nie bez powodu, gdyż informatyk to obecnie „zawód przyszłości”, a dzięki prężnie rozwijającemu się rynkowi w tej dziedzinie specjaliści w tej profesji są jak najbardziej poszukiwani. Jeżeli zatem Twoją mocną stroną są nauki ścisłe, a dodatkowo świetnie odnajdujesz się w środowisku informatycznych to na pewno odnajdziesz się na kierunku InformatykaPodczas studiów informatycznych zmierzysz się z wyzwaniami współczesnej informatyki. Nauczysz się między innymi projektowania i analizy systemów informatycznych, tworzenia baz danych oraz eksploatacji sieci komputerowych.

Czytaj więcej: Informatyka studia - kierunek studiów

Kryptologia i cyberbezpieczeństwo studia - kierunek studiów

Przy obecnej dominacji Internetu bezpieczeństwo informacji elektronicznych nabiera na znaczeniu.…

Kryptologia i cyberbezpieczeństwo studia - kierunek studiów

Przy obecnej dominacji Internetu bezpieczeństwo informacji elektronicznych nabiera na znaczeniu. Często nawet nie jesteśmy świadomi, jak wiele danych udostępniliśmy oraz ile osób ma do nich łatwy dostęp i może je wykorzystać. Problem ten dotyczy każdego aspektu użytkowania Internetu – od forum internetowych, poprzez głosowania elektroniczne aż po bankowość internetową. Dlatego też rośnie zapotrzebowanie na specjalistów w dziedzinie kryptologii. Dzięki studiom na kierunku Kryptologia i cyberbezpieczeństwo możesz dołączyć d tego grona! Czego nauczysz się w ramach studiów na kierunku Kryptologia i cyberbezpieczeństwo? Jako student tego kierunku zdobędziesz wiedzę z zakresu informatyki, a także ogólną wiedzę z zakresu inżynierii bezpieczeństwa.

Czytaj więcej: Kryptologia i cyberbezpieczeństwo studia - kierunek studiów

Logistyka studia - kierunek studiów

Polska jest niezwykle atrakcyjnym obszarem pod względem logistycznym, a dzięki przynależności…

Logistyka studia - kierunek studiów

Polska jest niezwykle atrakcyjnym obszarem pod względem logistycznym, a dzięki przynależności do Unii Europejskiej stała się ona bardzo dobrym terenem dla inwestorów z tej gałęzi gospodarki. Właśnie dlatego zapotrzebowanie na specjalistów w tej dziedzinie rośnie, gdyż ilość firm potrzebujących wykształconych logistyków nieustannie wzrasta. Jeżeli zatem masz zmysł stratega i chcesz wykorzystać go w przyszłej karierze zawodowej to Logistyka może być dla Ciebie świetnym kierunkiem! Czego nauczysz się w ramach studiów na kierunku Logistyka? Logistyka jest jedną z tych dziedzin gospodarki, która jest najbardziej powiązana z każdym sektorem rynku.

Czytaj więcej: Logistyka studia - kierunek studiów

Komentarze (0)