Studia matematyczne

Studia matematyczne

Studia matematyczne

Największy wybór studiów

matematycznych w Polsce

Odkryj ponad 10 kierunków matematycznych i sprawdź gdzie możesz studiować 

Studia matematyczne

Matematyka uważana jest za królową nauk. Bez niej cała nowoczesna technologia, z której korzystamy na co dzień, po prostu by nie istniała. Matematyka uczy radzenia sobie z problemami, logicznego myślenia i szukania nowych rozwiązań.
Matematykę studiować możesz zarówno na politechnikach, jak i uniwersytetach. Ukończenie studiów 3,5 letnich studiów I stopnia na politechnice da Ci tytuł inżyniera, zaś 3 letnie studia I stopnia na uniwersytecie – tytuł licencjata. Studia II stopnia, zarówno na politechnice, jak i na uniwersytecie dadzą ci tytuł magistra. 
Podczas rekrutacji na studia matematyczne pod uwagę brane są wyniki z matury z matematyki, języka obcego, fizyki oraz informatyki. Gdzie można zaleźć pracę po studiach matematycznych? Wiele zależy od specjalizacji, którą wybierzesz. 
Absolwent specjalizacji nauczycielskich otrzymuje przygotowanie do nauczania w szkołach matematyki i informatyki lub matematyki i języka angielskiego. 
Absolwenci matematyki finansowej lub matematyki w ekonomii są przygotowani do pracy w sektorze finansowym: w agencjach ubezpieczeniowym, w bankach,  w biurach rachunkowych i księgowych, w instytucjach inwestycyjnych, agencjach maklerskich, w administracji skarbowej i gospodarczej, w firmach consultingowych.
Absolwent specjalności modelowanie matematyczne przygotowany jest do tworzenia oprogramowania kierującego procesami przemysłowymi, statystycznego przetwarzania danych, przygotowywania testów wdrożeniowych nowych technologii i ich statystycznego opracowywania. Z takimi umiejętnościami pracy szukać możesz w sektorze nowoczesnych technologii: w informatyce, teleinformatyce, telekomunikacji, robotyce, na takich stanowiskach jak programista, analityk danych czy administrator sieci. 
Absolwent matematyki teoretycznej ma możliwość robienia dalszej kariery naukowej w dziedzinie matematyki – w praktyce wiąze się to z rozpoczęciem studiów doktoranckich oraz pracą w instytutach i placówkach naukowo-badawczych i rozwojowych.
 

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNKI MATEMATYCZNE?

 

 

 

KIERUNKI MATEMATYCZNE

Miasto
A
analiza danych
applied mathematics
B
bioinformatyka
C
computer science
E
energetyka i chemia jądrowa
F
finanse i rachunkowość
G
geoinformacja
I
M
matematyka
matematyka i ekonomia
matematyka i statystyka
matematyka komputerowa
matematyka stosowana
matematyka w finansach
matematyka w technice
mechatronika
S
science and technology
studia matematyczno - przyrodnicze
Rozwiń

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH SĄ STUDIA MATEMATYCZNE

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×STUDIA MATEMATYCZNE - PODYPLOMOWE

Miasto
A
analiza danych - studia podyplomowe
B
biostatyka - studia podyplomowe
biostatystyka - studia podyplomowe
C
E
edukacja techniczna - studia podyplomowe
F
G
H
I
K
M
matematyka - studia podyplomowe
N
P
R
S
W
Z
Rozwiń

ODKRYJ STUDIA MATEMATYCZNE

Miasto

Analiza danych studia - kierunek studiów

Kierunek Analiza danych to studia łączące wiedzę z zakresu informatyki i matematyki. Kształci…

Analiza danych studia - kierunek studiów

Kierunek Analiza danych to studia łączące wiedzę z zakresu informatyki i matematyki. Kształci niezwykle pożądanych w obecnych czasach przez pracodawców absolwentów. Stale rosnąca liczba różnych danych generowana każdego dnia powoduje, że rynek analiz danych dynamiczne się rozwija. W związku z tym posiadanie w swojej firmie specjalistów, którzy potrafią sprawnie wyszukiwać, segregować i analizować dane jest na wagę złota! Dlatego jeśli interesujesz się naukami ścisłymi i pragniesz dołączyć do grona najbardziej pożądanych pracowników zdecyduj się na studia na kierunku Analiza danych!

Czytaj więcej: Analiza danych studia - kierunek studiów

Analiza i przetwarzanie danych studia - kierunek studiów

Umysł analityczny: czyli jaki? Na pewno spotkałeś się z takim określeniem, często używanym…

Analiza i przetwarzanie danych studia - kierunek studiów

Umysł analityczny: czyli jaki? Na pewno spotkałeś się z takim określeniem, często używanym w opozycji do tzw. myślenia kreatywnego. Bez względu na to, czy jesteś zwolennikiem podobnych podziałów, przyznasz, że opanowanie matematyki czy statystyki, a także biegłość w pracy na zbiorach danych, wymagają szczególnych predyspozycji, zwykle posiadanych przez umysły ścisłe. Wyciągasz trafne wnioski z wielu rozproszonych obserwacji?

Czytaj więcej: Analiza i przetwarzanie danych studia - kierunek studiów

Astronomia studia - kierunek studiów

Astronomia to na pewno studia o unikatowym charakterze. Dzięki nim odkryjesz niesamowite…

Astronomia studia - kierunek studiów

Astronomia to na pewno studia o unikatowym charakterze. Dzięki nim odkryjesz niesamowite prawa rządzące Wszechświatem i zgłębisz jego największe tajemnice. Ciekawi Cię zatem świat fizyki i innych nauk matematyczno-przyrodniczych? Jeśli tak to jest to na pewno świetny kierunek dla Ciebie! Czego nauczysz się w ramach tych studiów? Przede wszystkim skupisz się na naukach matematycznych, astronomicznych i fizycznych. Przykładowymi przedmiotami będą elektrodynamika czy obserwacja astronomiczna. Będzie też dużo zajęć informatycznych, które przygotują Cię do poznania wszystkich technik komputerowych. A gdzie znajdziesz zatrudnienie po ukończeniu studiów?

Czytaj więcej: Astronomia studia - kierunek studiów

Edukacja techniczno – informatyczna studia - kierunek studiów

Jako student kierunku Edukacja techniczno-informatyczna zdobędziesz wiedzę z takich…

Edukacja techniczno – informatyczna studia - kierunek studiów

Jako student kierunku Edukacja techniczno-informatyczna zdobędziesz wiedzę z takich obszarów jak matematyka, chemia,ekonomia, a nawet psychologia i pedagogika. Na zajęciach zostaną zaprezentowane treści dotyczące właściwości i wytrzymałości różnych rodzajów materiałów, jak również nanotechnologii, sieci komputerowych oraz baz danych. Co jeszcze znajduje się w programie tego kierunku? Poznasz języki programowania, nauczysz się przeprowadzać pomiary i dowiesz się w jaki sposób opracowywać i analizować uzyskane dane. Oprócz tego zdobędziesz praktyczne umiejętności odnośnie tworzenia programów komputerowych. Plan studiów oferuje wiele zajęć praktycznych, dzięki czemu zdobędziesz pierwsze doświadczenie i lepiej zrozumiesz przekazywane treści.

 

Czytaj więcej: Edukacja techniczno – informatyczna studia - kierunek studiów

Globalny biznes, finanse i zarządzanie studia - kierunek studiów

Skuteczny, prężnie rozwijający się biznes, to biznes otwarty na świeże wpływy, nieustannie…

Globalny biznes, finanse i zarządzanie studia - kierunek studiów

Skuteczny, prężnie rozwijający się biznes, to biznes otwarty na świeże wpływy, nieustannie poszukujący nowych dróg rozwoju i partnerów w interesach. Każdy przedsiębiorca prędzej czy później dociera do drzwi z tabliczką „współpraca międzynarodowa”, stając przed nieznanymi dotąd wyzwaniami. Jak porozumieć się z obcym inwestorem?

Czytaj więcej: Globalny biznes, finanse i zarządzanie studia - kierunek studiów

Indywidualne studia informatyczno-matematyczne studia - kierunek studiów

Indywidualne studia informatyczno-matematyczne są elitarnym kierunkiem studiów…

Indywidualne studia informatyczno-matematyczne studia - kierunek studiów

Indywidualne studia informatyczno-matematyczne są elitarnym kierunkiem studiów stworzonym z myślą o interdyscyplinarnym wykształceniu przyszłych właścicieli wpływowych firm. Studia te skierowane są do wąskiej, jedynie piętnastoosobowej grupy licealistów wyróżniających się nieprzeciętnymi wynikami w nauce. Jeżeli zatem jesteś laureatem olimpiady lub Twoje osiągnięcie naukowe plasują się zdecydowanie ponad przeciętną to być może będzie to świetny kierunek dla Ciebie! Studia mają charakter indywidualny, co oznacza, że każdy student będzie mógł oddzielnie realizować swój program studiów. Takie rozwiązanie sprawia, że profesor może zająć się każdym uczniem oddzielnie, co oczywiście zwiększa efektywność pracy i może być powodem do nowych inspiracji.

Czytaj więcej: Indywidualne studia informatyczno-matematyczne studia - kierunek studiów

Matematyka studia - kierunek studiów

Matematyka to jedna z najstarszych dziedzin nauki, dająca podłoże do wielu innych dziedzin.…

Matematyka studia - kierunek studiów

Matematyka to jedna z najstarszych dziedzin nauki, dająca podłoże do wielu innych dziedzin. Jej założenia odnoszą się do większości dziedzin ludzkiego życia, co sprawia, że matematyka istnieje w każdym aspekcie naszego życia i umożliwia konstruowanie metod zjawisk fizycznych, chemicznych, technicznych, ekonomicznych, społecznych jednocześnie dając narzędzia przeprowadzania symulacji. Jeżeli zatem interesujesz się zastosowaniami Matematyki stosowanej to jest to kierunek dla Ciebie! Czego nauczysz się w ramach studiów Matematyka? Oprócz standardowej wiedzy matematycznej poznasz zastosowania tej dziedziny w technice, przemyśle i biznesie.

Czytaj więcej: Matematyka studia - kierunek studiów

Matematyka i ekonomia studia - kierunek studiów

Zdobywanie kompetencji przyszłego ekonomisty można przyrównać do przemierzania dwutorowej…

Matematyka i ekonomia studia - kierunek studiów

Zdobywanie kompetencji przyszłego ekonomisty można przyrównać do przemierzania dwutorowej drogi edukacyjnej: na pierwszy tor składają się w niej ukierunkowane zainteresowania naukowe związane z gospodarką, polityką, naukami społecznymi i prawem, drugi to zamiłowanie do liczb i umiejętność posługiwania się konkretnymi narzędziami matematycznymi, niezbędnymi do właściwej interpretacji zjawisk i procesów ekonomicznych.

Czytaj więcej: Matematyka i ekonomia studia - kierunek studiów

Matematyka i finanse studia - kierunek studiów

Szukasz interdyscyplinarnych studiów w zakresie nauk ścisłych, które wychodzą…

Matematyka i finanse studia - kierunek studiów

Szukasz interdyscyplinarnych studiów w zakresie nauk ścisłych, które wychodzą naprzeciw zapotrzebowaniom współczesnego rynku oraz pracodawców? Chcesz poznać tajniki funkcjonowania instytucji finansowych i banków oraz dowiedzieć się jak analizować podstawowe zjawiska gospodarcze? Jeżeli tak to Matematyka i finanse mogą być świetnym początkiem Twojej przyszłej kariery zawodowej w tej dziedzinie! Czego nauczysz się w ramach studiów na kierunku Matematyka i finanse? Ten kierunek pozwoli Ci na ukończenie studiów z matematyki lub finansów. Będziesz mógł też ukończyć oba kierunki.

Czytaj więcej: Matematyka i finanse studia - kierunek studiów

Matematyka komputerowa studia - kierunek studiów

Wieloletni specjaliści w dziedzinie programowania nie mają co do tego wątpliwości –…

Matematyka komputerowa studia - kierunek studiów

Wieloletni specjaliści w dziedzinie programowania nie mają co do tego wątpliwości – matematyka jest częścią ich profesji, nie tylko w obszarze codziennych wyzwań związanych z pracą w zawodzie, ale także na poziomie definicji teoretycznych, według których jest to nauka o solidnych matematycznych korzeniach. Czy tak jest w rzeczywistości? I czy programiści rozwijający swoją pasję w absolutnej ignorancji wobec algebry i logiki to naprawdę niewielki odsetek specjalistów tej branży?

Czytaj więcej: Matematyka komputerowa studia - kierunek studiów

Komentarze (0)