Studia dziennikarskie

Studia dziennikarskie

Studia dziennikarskie

Największy wybór studiów

dziennikarskich w Polsce

Odkryj ponad 20 kierunków dziennikarskich i sprawdź gdzie możesz studiować 

Studia dziennikarskie

Jesteś spostrzegawczym obserwatorem? Dostrzegasz to, co często umyka innym? Masz wiele do powiedzenia i chciałbyś podzielić się tym ze światem? Nie boisz się wyzwań, cechuje cię dociekliwość? Uważasz się za osobę, otwartą, ciekawą świata i kreatywną? Masz „lekkie pióro”? Jeżeli tak, całkiem możliwe, że po maturze powinieneś wybrać dziennikarstwo lub któryś z pokrewnych kierunków! 
Na studiach dziennikarskich poznasz najważniejsze gatunki publicystyczne i informacyjne, zgłębisz tajniki warsztatu dziennikarskiego. Poprzez praktyczne ćwiczenia nauczysz się tworzenia form prasowych, radiowych i telewizyjnych, takich jak reportaż, felieton, wywiad, recenzja, sylwetka, komentarz, życiorys czy relacja. Studia odkryją przed tobą również techniczne i prawne aspekty działania środków masowego przekazu. Poznasz historię mediów i podstawy etyki dziennikarskiej. W programie studiów znajdują się też przedmioty zawierające elementy filozofii, socjologii, psychologii społecznej, prawa autorskiego, marketingu, ekonomii czy reklamy.
W szkołach wyższych powstają kierunki łączące dziennikarstwo z nowymi technologiami, które w coraz większym stopniu oddziałują na dzisiejsze media. Nieszablonową propozycją są również specjalizacje, na których rozwijać można zdolności pisarskie (sztuka pisania, kreatywne pisanie). Jeżeli bardziej od tworzenia tekstu interesuje cię jego techniczna edycja i przygotowanie do publikacji,  do gustu mogą przypaść Ci takie kierunki, jak publikowanie cyfrowe i sieciowe, e-edytorstwo i techniki informacyjne.
Podczas rekrutacji na studia dziennikarskie pod uwagę brane są wyniki z matury z języka polskiego, języków obcych, historii, wiedzy o społeczeństwie, wiedzy o kulturze, ale także matematyki czy fizyki.
Absolwent studiów dziennikarskich pracę znaleźć może w szeroko pojętych mediach: w radiu, telewizji, gazetach i czasopismach, wydawnictwach, portalach internetowych. Ponadto zatrudnienia szukać może w agencjach reklamowych, w działach PR czy w agencjach copyrighterskich. Praca w tych branżach nierzadko sprowadza się do działania w roli „wolnego strzelca”. Ma zarówno wady jak i zalety – z jednej strony pozostawia dużo swobody, z drugiej - wymaga dużej samodyscypliny i bardzo dobrej organizacji. 
 

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNKI DZIENNIKARSKIE?

 

 

 

KIERUNKI DZIENNIKARSKIE

Miasto
A
architektura informacji
D
dziennikarstwo
dziennikarstwo i medioznawstwo
dziennikarstwo i nowe media
dziennikarstwo międzynarodowe
E
english in public communication
F
filmoznawstwo
filmoznawstwo i kultura mediów
G
global communication
I
informacja w e-społeczeństwie
informatologia stosowana
intermedia
J
journalism and information studies
K
kryminologia
kryminologia stosowana
kultury mediów
L
M
marketing i komunikacja rynkowa
media i cywilizacja
medioznawstwo
N
nowe media
P
publikowanie cyfrowe i sieciowe
S
społeczeństwo informacyjne
sztuka pisania
Z
zarządzanie informacją
zarządzanie kulturą i mediami
Rozwiń

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH SĄ STUDIA DZIENNIKARSKIE

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×STUDIA DZIENNIKARSKIE - PODYPLOMOWE

Miasto
A
B
D
dziennikarstwo - studia podyplomowe
F
I
K
L
M
media relations - studia podyplomowe
N
P
public relations - studia podyplomowe
T
W
Rozwiń

ODKRYJ STUDIA DZIENNIKARSKIE

Miasto

Architektura przestrzeni informacyjnych studia - kierunek studiów

Spróbujmy wyobrazić sobie sytuację, w której z map znika znaczna część…

Architektura przestrzeni informacyjnych studia - kierunek studiów

Spróbujmy wyobrazić sobie sytuację, w której z map znika znaczna część dróg, którymi do tej pory przemieszczaliśmy się swobodnie w dowolnym kierunku. Nadmiar aut w połączeniu z pośpiechem, do którego przywykliśmy i koniecznością dotarcia do celu spowodowałby paraliż komunikacyjny, a kierowców przyprawił co najmniej o nerwicę.

Czytaj więcej: Architektura przestrzeni informacyjnych studia - kierunek studiów

Dziennikarstwo studia - kierunek studiów

Czego możesz się spodziewać uczęszczając na zajęcia? Przede wszystkim należy wspomnieć,…

Dziennikarstwo studia - kierunek studiów

Czego możesz się spodziewać uczęszczając na zajęcia? Przede wszystkim należy wspomnieć, że na początku decydujesz się na jeden z modułów tzn. do wyboru masz blok z językiem i kulturą angielską i hiszpańską lub niemiecką i rosyjską. Dzięki takiej formie zdobędziesz umiejętność posługiwania się dwoma językami obcymi oraz poznasz „od podszewki” kulturę danych krajów. Następnym atutem kierunku Dziennikarstwo jest ich praktyczny charakter. Zajęcia odbywają się w redakcjach lub studiach telewizyjnych, co za tym idzie od samego początku nauki, będziesz miał kontakt z przyszłym miejscem pracy, co stanie się niewątpliwie ogromną zaletą w oczach przyszłych pracodawców. Co jeszcze? W ramach programu zostanie poruszona problematyka komunikacji zarówno międzynarodowej, jak i międzykulturowej.

Czytaj więcej: Dziennikarstwo studia - kierunek studiów

Dziennikarstwo i komunikacja społeczna studia - kierunek studiów

Jak wykorzystać nowe media przy współczesnej komunikacji? Jak zbudować wizerunek…

Dziennikarstwo i komunikacja społeczna studia - kierunek studiów

Jak wykorzystać nowe media przy współczesnej komunikacji? Jak zbudować wizerunek firmy w Internecie? Jak sporządzić raport finansowy i przygotować skuteczną kampanię reklamową? Tego i wiele więcej dowiesz się studiując dziennikarstwo i komunikację społeczną! Jeżeli zatem masz głowę pełną pomysłów, Twoją mocną stroną są nauki humanistyczne, a na dodatek jesteś osobą wygadaną to prawdopodobnie będzie to świetny kierunek dla Ciebie! Aby dobrze odnaleźć się na studiach dziennikarskich powinieneś odznaczać się odpornością na stres oraz umiejętnością koncentracji i skupienia uwagi. Niezbędna będzie również umiejętności władania nienaganną polszczyzną w mowie i piśmie. Jeżeli zatem masz tysiąc pomysłów na minutę i „lekkie pióro” to nie wahaj się – na pewno odnajdziesz się na kierunku Dziennikarstwo i komunikacja społeczna!

Czytaj więcej: Dziennikarstwo i komunikacja społeczna studia - kierunek studiów

Dziennikarstwo i medioznawstwo studia - kierunek studiów

Nie jest Ci obca komunikacja międzyludzka, a w każdej rozmowie czujesz się jak ryba w wodzie?…

Dziennikarstwo i medioznawstwo studia - kierunek studiów

Nie jest Ci obca komunikacja międzyludzka, a w każdej rozmowie czujesz się jak ryba w wodzie? Posługujesz się nienaganną polszczyzną i wszyscy mówią, że posiadać „lekkie pióro”. Jeżeli wpisujesz się w powyższy opis to oznacza to, że na pewno odnajdziesz się na kierunku dziennikarstwo i medioznawstwoJaką wiedzę, umiejętności oraz kompetencje zdobędziesz podczas studiów dziennikarskich? Przede wszystkim zdobędziesz wiedzę z zakresu public relations, środków masowego przekazu i komunikacji społecznej. Nacisk będzie kładziony na zmiany jakie zaszły w tej dziedzinie na przestrzeni XX i XXI wieku. Poznasz również tajniki reklamy i promocji, które w przyszłości pozwolą Ci na przygotowanie skutecznej kampanii reklamowej.

Czytaj więcej: Dziennikarstwo i medioznawstwo studia - kierunek studiów

Dziennikarstwo i nowe media studia - kierunek studiów

Studia na kierunku dziennikarstwo i nowe media to szansa dla wszystkich, którzy…

Dziennikarstwo i nowe media studia - kierunek studiów

Studia na kierunku dziennikarstwo i nowe media to szansa dla wszystkich, którzy czują potrzebę zaangażowania i wzięcia odpowiedzialności za jakość informacji, które otrzymuje społeczeństwo. Marzysz o tym, aby rzetelnie i skutecznie jak Monika Olejnik demaskować polityczne rozgrywki? Chciałbyś stać się twórcą nowej, niezależnej platformy dziennikarskiej i zrewolucjonizować polskie media? Masz dość lakonicznych pasków wiadomości i uważasz, że nie samą Ellen DeGeneres media stoją? Wybierz studia, które pozwolą Ci zaistnieć w nowoczesnej branży dziennikarskiej. 

Czytaj więcej: Dziennikarstwo i nowe media studia - kierunek studiów

Dziennikarstwo i zarządzanie mediami studia - kierunek studiów

Jakie możliwości edukacyjne oferuje program studiów? Uczęszczając na zajęcia zdobędziesz…

Dziennikarstwo i zarządzanie mediami studia - kierunek studiów

Jakie możliwości edukacyjne oferuje program studiów? Uczęszczając na zajęcia zdobędziesz wiedzę z zakresu zagadnień etycznych obowiązujących w mediach, prawa autorskiego czy procesów promocyjnych z wykorzystaniem instrumentów mass media. Oprócz tego w ramach programu zapoznasz się z problematyką komunikacji w różnych dziedzinach życia oraz budowania opinii publicznej. Dodatkowym atutem studiowania na kierunku Dziennikarstwo i zarządzanie mediami jest możliwość wyboru specjalności, która pod względem poruszanej problematyki jest najbliższa Twoim zainteresowaniom. Zatem możesz zdecydować się na specjalizację Menedżer w mediach, Dziennikarstwo regionalne i transgraniczne lub Teoria i praktyka dziennikarska. 

Czytaj więcej: Dziennikarstwo i zarządzanie mediami studia - kierunek studiów

Dziennikarstwo i zarządzanie mediami studia - kierunek studiów

Zawsze jesteś na bieżąco z tym, co dzieje się na Twojej ulicy, w Twoim mieście, kraju…

Dziennikarstwo i zarządzanie mediami studia - kierunek studiów

Zawsze jesteś na bieżąco z tym, co dzieje się na Twojej ulicy, w Twoim mieście, kraju i na świecie? Masz lekkie pióro lub zdolność do swobodnego formułowania ważnych i ciekawych opinii na każdy temat? Obcy ludzie chętnie powierzają Ci swoje historie? Pewnie zatem nie raz słyszałeś, że sprawdziłbyś się jako pracownik mediów.

Czytaj więcej: Dziennikarstwo i zarządzanie mediami studia - kierunek studiów

Dziennikarstwo międzynarodowe studia - kierunek studiów

Dziennikarz jest obecnie bardzo popularnym zawodem, tym bardziej przy stale rosnącej liczbie…

Dziennikarstwo międzynarodowe studia - kierunek studiów

Dziennikarz jest obecnie bardzo popularnym zawodem, tym bardziej przy stale rosnącej liczbie informacji i faktów. Jego praca polega na ich zbieraniu, przetwarzaniu a następnie upublicznianiu za pomocą środków masowej komunikacji. W dzisiejszych czasach dostęp do mediów ma każdy z nas, a pole naszych zainteresowań nie ogranicza się tylko do informacji lokalnych ale międzynarodowych.

Czytaj więcej: Dziennikarstwo międzynarodowe studia - kierunek studiów

Global communication studia - kierunek studiów

Świat się skurczył – słyszeliśmy często, kiedy nowe technologie rewolucjonizowały…

Global communication studia - kierunek studiów

Świat się skurczył – słyszeliśmy często, kiedy nowe technologie rewolucjonizowały nasz świat, umożliwiając ludziom znajdującym się po dwóch stronach globu natychmiastowy kontakt na masową skalę. Dziś, kiedy proces gwałtownych zmian technologicznych nieco zwalnia i jesteśmy w stanie go oswoić, otwieramy kolejny rozdział w rozumieniu mechanizmów porozumiewania się z przedstawicielami innych kultur i narodów.

Czytaj więcej: Global communication studia - kierunek studiów

Informacja naukowa i bibliotekoznawstwo studia - kierunek studiów

Chcesz uzyskać przygotowanie zawodowe do pracy w nowoczesnej bibliotece – ośrodku…

Informacja naukowa i bibliotekoznawstwo studia - kierunek studiów

Chcesz uzyskać przygotowanie zawodowe do pracy w nowoczesnej bibliotece – ośrodku informacji naukowej? Jeżeli tak to świetnym kierunkiem dla Ciebie będzie Informacja naukowa i bibliotekoznawstwoCzego nauczysz się w ramach studiów na kierunku Informacja naukowa i bibliotekoznawstwo? Przede wszystkim nauczysz się weryfikować i szukać odpowiednich informacji. Będziesz posługiwać się zarówno klasycznym bibliotekoznawstwem jak i nowoczesnym przekazem informacji w oparciu o systemy informacyjno-wyszukiwawcze.

Czytaj więcej: Informacja naukowa i bibliotekoznawstwo studia - kierunek studiów

Komentarze (0)