Studia zarządzanie i marketing

Studia zarządzanie i marketing

studia zarządzanie i marketing

Studia zarządzanie i marketing

W dzisiejszych czasach sprzedać można wszystko – trzeba tylko wiedzieć, jak skutecznie zareklamować dany produkt. Dlatego też taką popularnością cieszą się studia związane z marketingiem i zarządzaniem
Głównym celem studiów na kierunku marketing jest kreowanie specjalistów w zakresie prowadzenia działalności marketingowej. Kończąc ten kierunek, będziesz posiadał wiedzę i  umiejętności z zakresu stosowania nowoczesnych technologii w procesie sprzedaży, poznasz również psychologiczne aspekty współpracy z klientem. Po skończeniu tego kierunku pracy szukać możesz w firmach zajmujących się badaniem rynku, komunikacją z klientem, sprzedażą, zarządzaniem marką i budowaniem jej wizerunku. Absolwent marketingu posiada również umiejętności przydatne w pracy w mediach, agencjach reklamowych i PR-owych. Podczas rekrutacji na studia marketing pod uwagę brane są wyniki z matury z języka obcego nowożytnego, matematyki, informatyki, wiedzy o społeczeństwie, geografii.
Studiując zarządzanie, zdobędziesz interdyscyplinarną wiedzę na temat funkcjonowania organizacji biznesowych i wykorzystywania w tych obszarach różnorodnych metod analitycznych i organizatorskich.  Program studiów obejmuje wiedzę z zakresu organizacji przedsiębiorstwa, zarządzania przedsiębiorstwem i finansami, ekonomii, marketingu, jak również z zakresu matematyki i informatyki. Absolwent zarządzania zajmować może stanowiska menadżerskie, pracować może jako analityk finansowy, doradca biznesowy. Zatrudnienia szukać może również w administracji publicznej, bankowości, logistyce. Podczas rekrutacji na studia zarządzanie pod uwagę brane są wyniki z matury z języka obcego nowożytnego, matematyki, informatyki, wiedzy o społeczeństwie, geografii.
Kierunek zarządzanie i inżynieria produkcji  umożliwi ci uzyskanie kwalifikacji w zakresie  organizacji i zarządzania procesami produkcyjnymi. Wiedza ta przydaje się m.in. podczas optymalizacji i modernizacji działalności techniczno-ekonomicznej przedsiębiorstw. Jako absolwent pracy szukać możesz w firmach produkcyjnych, w logistyce, w branży IT. Podczas rekrutacji na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji pod uwagę brane są wyniki z matury z języka obcego nowożytnego, matematyki, informatyki, fizyki, chemii.

 

Zarządzanie i marketing kierunki studiów

 


Analiza i zarządzanie w biznesie studia - kierunek studiów

Szukasz interdyscyplinarnego kierunku, który wprowadzi Cię w tajniki prowadzenia biznesu,…

Analiza i zarządzanie w biznesie studia - kierunek studiów

Szukasz interdyscyplinarnego kierunku, który wprowadzi Cię w tajniki prowadzenia biznesu, a jednocześnie da możliwość rozwinięcia specjalistycznych umiejętności z dziedzin pokrewnych? Analiza i zarządzanie w biznesie będzie dla Ciebie w takim razie świetnym rozwiązaniem! Obecnie nieocenioną umiejętnością jest analiza danych dużych wolumów za pomocą nowoczesnych metod jakościowych i ilościowych. Połączenie tej wiedzy z nauką o prowadzeniu biznesu będzie znakomitym pakietem startowym dla absolwenta takiego kierunku. Takie interdyscyplinarne wykształcenie w obliczu deficytu analityków danych na rynku jest z pewnością dodatkowym atutem.

Czytaj więcej: Analiza i zarządzanie w biznesie studia - kierunek studiów

Dziennikarstwo i zarządzanie mediami studia - kierunek studiów

Jakie możliwości edukacyjne oferuje program studiów? Uczęszczając na zajęcia zdobędziesz…

Dziennikarstwo i zarządzanie mediami studia - kierunek studiów

Jakie możliwości edukacyjne oferuje program studiów? Uczęszczając na zajęcia zdobędziesz wiedzę z zakresu zagadnień etycznych obowiązujących w mediach, prawa autorskiego czy procesów promocyjnych z wykorzystaniem instrumentów mass media. Oprócz tego w ramach programu zapoznasz się z problematyką komunikacji w różnych dziedzinach życia oraz budowania opinii publicznej. Dodatkowym atutem studiowania na kierunku Dziennikarstwo i zarządzanie mediami jest możliwość wyboru specjalności, która pod względem poruszanej problematyki jest najbliższa Twoim zainteresowaniom. Zatem możesz zdecydować się na specjalizację Menedżer w mediach, Dziennikarstwo regionalne i transgraniczne lub Teoria i praktyka dziennikarska. 

Czytaj więcej: Dziennikarstwo i zarządzanie mediami studia - kierunek studiów

Finanse i zarządzanie w ochronie zdrowia studia - kierunek studiów

Jeśli jesteś jedną z tych osób, które zawsze chciały zajmować się pracą…

Finanse i zarządzanie w ochronie zdrowia studia - kierunek studiów

Jeśli jesteś jedną z tych osób, które zawsze chciały zajmować się pracą w obszarze medycznym, ale mają smykałkę do biznesu, zamiast uzdolnień lekarskich, studia na kierunku Finanse i zarządzanie w ochronie zdrowia będą na pewno odpowiadały Twoim potrzebom i wymaganiom. Jest to bowiem kierunek, który łączy w sobie elementy biznesu za służbą dla społeczeństwa. Ma on na celu wykształcenie profesjonalnej kadry menedżerskiej, tak aby działała ona efektywnie i bez zarzutów, w nowoczesny i rozwojowy sposób oraz podejmowania skutecznych decyzji.

Czytaj więcej: Finanse i zarządzanie w ochronie zdrowia studia - kierunek studiów

Finanse i zarządzanie w przedsiębiorstwie studia - kierunek studiów

Uważasz, że posiadasz wszystkie odpowiednie cechy, które powinien posiadać dobry…

Finanse i zarządzanie w przedsiębiorstwie studia - kierunek studiów

Uważasz, że posiadasz wszystkie odpowiednie cechy, które powinien posiadać dobry menadżer? Posiadasz dyplom ukończenia studiów na kierunku zarządzanie, finanse i rachunkowość lub ekonomia? Jesteś w trakcie dokonywania wyboru odnośnie dalszej drogi kształcenia i chciałbyś dalej poszerzać swoją wiedzę w tym zakresie? W takim razie jesteś idealnym kandydatem na studia magisterskie na kierunku Finanse i zarządzanie w przedsiębiorstwie. Zapoznaj się koniecznie z proponowanymi możliwościami edukacyjnymi!

Czytaj więcej: Finanse i zarządzanie w przedsiębiorstwie studia - kierunek studiów

Finanse w sektorze prywatnym i publicznym studia - kierunek studiów

Studia na kierunku Finanse w sektorze prywatnym i publicznym są studiami trzeciego…

Finanse w sektorze prywatnym i publicznym studia - kierunek studiów

Studia na kierunku Finanse w sektorze prywatnym i publicznym są studiami trzeciego stopnia – doktoranckimi, a oznacza to, że są skierowane do abslowentów wyższych studiów ekonomicznych, ale i prawnych bądź społecznych. Do standardowych dokumentów aplikacyjnych będziesz musiał dołączyć życiorys z uwględnieniem osiągnięć naukowych (publikacje, konferencje, staże) i zawodowych oraz list motywacyjny, w którym opiszesz zakres swoich zainteresowań naukowych i ogólny opis zamierzeń badawczych w obszarze planowanej pracy doktorskiej.

Czytaj więcej: Finanse w sektorze prywatnym i publicznym studia - kierunek studiów

Gospodarka i zarządzanie publiczne studia - kierunek studiów

Sektor publiczny obecnie prężnie się rozwija, co oznacza, że pojawia się coraz więcej…

Gospodarka i zarządzanie publiczne studia - kierunek studiów

Sektor publiczny obecnie prężnie się rozwija, co oznacza, że pojawia się coraz więcej organizacji non-profit, które potrzebują specjalistów w zakresie ich prowadzenia nie tylko pod względem ekonomicznym, ale także społecznym. Dlatego też został stworzony kierunek Gospodarka i zarządzanie publiczne, który wychodzi naprzeciw zapotrzebowaniom współczesnego rynku.

Czytaj więcej: Gospodarka i zarządzanie publiczne studia - kierunek studiów

Gospodarka nieruchomościami studia - kierunek studiów

Czego nauczysz się w ramach studiów na kierunku Gospodarka nieruchomościami?…

Gospodarka nieruchomościami studia - kierunek studiów

Czego nauczysz się w ramach studiów na kierunku Gospodarka nieruchomościami? Studia przygotują Cię w zakresie takich bloków tematycznych jak metody zarządzania, elementy prawa, ekonometria, analiza ekonomiczną oraz techniki wyceny nieruchomości. Programy studiów oferowane na tym kierunku przez uczelnie biora pod uwagę uchwałę z 2013 roku, która wprowadziła zmiany do uprawnień w wykonywaniu takich zawodów jak: rzeczoznawca majątkowego, pośrednik w obrocie nieruchomościami czy zarządca nieruchomości. Dlatego też zanim wybierzesz uczelnie warto zapoznać się z konkretną specyfiką studiów i sprawdzić jakie uprawnienia otrzymasz jako ich absolwent.

Czytaj więcej: Gospodarka nieruchomościami studia - kierunek studiów

International business program studia - kierunek studiów

Ukończyłeś studia I stopnia z zakresu zarządzania lub podobnych dyscyplin i poszukujesz…

International business program studia - kierunek studiów

Ukończyłeś studia I stopnia z zakresu zarządzania lub podobnych dyscyplin i poszukujesz propozycji kształcenia, dzięki której będziesz mógł dalej rozwijać się w tym kierunku? Marzy Ci się praca w międzynarodowych korporacjach? Chciałbyś podbić zagraniczny świat biznesu? Studia magisterskie na kierunku International business program to pierwszy krok do osiągnięcia tego celu! Zajęcia prowadzone są w języku angielskim, dzięki czemu podniesiesz poziom swoich kompetencji językowych! Jeśli chciałbyś uzyskać bardziej szczegółowe informacje na temat tego kierunku, zapoznaj się z poniższym opisem!

Czytaj więcej: International business program studia - kierunek studiów

Inżynieria organizacji i zarządzania studia - kierunek studiów

Wszystkie osoby, które chciałyby uzyskać kompetencje menedżerskie, nauczyć się…

Inżynieria organizacji i zarządzania studia - kierunek studiów

Wszystkie osoby, które chciałyby uzyskać kompetencje menedżerskie, nauczyć się być dobrym przywódcą grupy, poznać zasady funkcjonowania organizacji oraz prześledzić proces jej powstawania i rozwoju, powinny przyjrzeć się bliżej studiom na kierunku Inżynieria organizacji i zarządzaniaNa początku zostażniesz wprowadzony w świat makro- i mikroekonomii, psychologii pracy oraz finansów. Oprócz tego zdobędziesz wiedzę na temat struktury organizacji, przeprowadzania audytów wewnętrznych oraz zarządzania zasobami ludźmi. Nauczysz się także kierować projektami oraz planować rozwój firmy.

Czytaj więcej: Inżynieria organizacji i zarządzania studia - kierunek studiów

Inżynieria zarządzania studia - kierunek studiów

Chcesz mieć wpływ na organizację przedsiębiorstw i proces rozwiązywania pojawiających…

Inżynieria zarządzania studia - kierunek studiów

Chcesz mieć wpływ na organizację przedsiębiorstw i proces rozwiązywania pojawiających się problemów? Dzięki studiom na kierunku Inżynieria zarządzania staniesz się prawdziwym mózgiem operacji firmy. Jeżeli zatem masz zdolności przywódcze, a dodatkowo cechujesz się umysłem analitycznym oraz kreatywnością to Inżynieria zarządzania może być świetnym kierunkiem dla Ciebie! Kierunek jest odpowiedzią na cieszące się dużą popularnością za granicą studia Operations Research lub Management Science. Jest to wiedza ze wszystkich gałęzi gospodarki dotycząca racjonalnego wykorzystania możliwych zasobów.

Czytaj więcej: Inżynieria zarządzania studia - kierunek studiów

Język biznesu studia - kierunek studiów

Dlaczego studia na kierunku Język biznesu to dobry wybór? Po pierwsze jest…

Język biznesu studia - kierunek studiów

Dlaczego studia na kierunku Język biznesu to dobry wybór? Po pierwsze jest to doskonała szansa zdobycia interdyscyplinarnego wykształcenia. Po drugie nauczysz się posługiwać dwoma językami obcymi. Po trzecie zdobyte wykształcenie otwiera przed Tobą szeroki wachlarz możliwości zawodowych. Jeśli jeszcze nie wybrałeś kierunku studiów, zdecydowanie powinieneś przyjrzeć się tej propozycji kształcenia! Po ukończeniu studiów możesz podjąć pracę w biurze tłumaczeń, agencji marketingowej czy w międzynarodowych korporacjach. Nic nie stoi na przeszkodzie, żebyś starał się o zatrudnienie w jednostkach administracji publicznej oraz w polskich firmach, które na co dzień ściśle współpracują z zagranicznymi partnerami lub planują wejść na międzynarodowy rynek.

Czytaj więcej: Język biznesu studia - kierunek studiów

Język obcy w biznesie studia - kierunek studiów

Lubisz uczyć się języków obcych? Chciałbyś mieć możliwość pracy w międzynarodowym…

Język obcy w biznesie studia - kierunek studiów

Lubisz uczyć się języków obcych? Chciałbyś mieć możliwość pracy w międzynarodowym środowisku? Nie chcesz zawężać swojej edukacji do jednego obszaru kształcenia? Cenisz sobie szeroki wybór różnych możliwości? W takim razie studia na kierunku Język obcy w biznesie są właśnie dla Ciebie, ponieważ oferują ciekawe perspektywy zawodowe oraz zdobędziesz szereg różnorodnych umiejętności, zatem koniecznie zapoznaj się z dalszymi informacjami!

Czytaj więcej: Język obcy w biznesie studia - kierunek studiów

Język rosyjski dla biznesu studia - kierunek studiów

Chciałbyś zdobyć praktyczne umiejętności? Lubisz uczyć się języków obcych i…

Język rosyjski dla biznesu studia - kierunek studiów

Chciałbyś zdobyć praktyczne umiejętności? Lubisz uczyć się języków obcych i cenisz sobie możliwość poznawania nowych miejsc i kultur? Nie chcesz ograniczać swojego wyboru dotyczącego przyszłej drogi zawodowej? To dobrze, ponieważ właśnie znalazłeś dla siebie idealny kierunek studiów, a jest nim Język rosyjski dla biznesu! Poniżej znajdują się wszystkie niezbędne informacje, które z łatwością przekonają Cię, że jest to najlepsza z możliwych propozycji kształcenia!

Czytaj więcej: Język rosyjski dla biznesu studia - kierunek studiów

Kierunek menedżerski studia - kierunek studiów

Zdobyte kompetencje i wiedza na kierunku menedżerskim maja uniwersalny charakter, zatem Twoje…

Kierunek menedżerski studia - kierunek studiów

Zdobyte kompetencje i wiedza na kierunku menedżerskim maja uniwersalny charakter, zatem Twoje kwalifikacje pozwolą Ci na znalezienie pracy w małych, średnich oraz dużych przedsiębiorstwach w różnych sektorach gospodarki. Nic nie stoi również na przeszkodzie, żebyś założył własną działalność gospodarczą. Jeśli zależy Ci na zdobyciu praktycznych umiejętności w trakcie nauki na studiach magisterskich to lepszej propozycji niż Kierunek Menedżerski nie znajdziesz!

Czytaj więcej: Kierunek menedżerski studia - kierunek studiów

Management and finance studia - kierunek studiów

Globalizacja sprawiła, że rynek opiera się na międzynarodowych firmach zatrudniających…

Management and finance studia - kierunek studiów

Globalizacja sprawiła, że rynek opiera się na międzynarodowych firmach zatrudniających pracowników z całego świata. Coraz częściej wymagane są zatem takie cechy oraz umiejętności jak: porozumiewania się w kilku językach, otwartości na współpracę, zdolności do logicznego myślenia i uporządkowanego postrzegania świata. Naprzeciw takim zapotrzebowaniom współczesnego rynku wychodzi kierunek Management and finance, kształcący przyszłych specjalistów średniego szczebla. Jeżeli zatem widzisz siebie u boku managera lub jako eksperta do spraw finansów to być może jest to kierunek dla Ciebie! Czego nauczysz się w ramach studiów na kierunku Management and finance?

Czytaj więcej: Management and finance studia - kierunek studiów

Marketing studia - kierunek studiów

Współcześnie światowe rynki opierają się na działaniach marketingowych. Jest…

Marketing studia - kierunek studiów

Współcześnie światowe rynki opierają się na działaniach marketingowych. Jest to branża o nieograniczonym zasięgu, a jej znaczenie jest nieocenione. Dlatego też tak ważne jest wykształcenie specjalistów w tej dziedzinie, którzy będą wychodzić naprzeciw zapotrzebowaniom wymagającego rynku. Jeżeli zatem masz głowę pełną pomysłów, a dodatkowo interesujesz się sytuacją gospodarczą to Marketing może być świetnym kierunkiem dla Ciebie! Liczba miejsc pracy dla specjalistów w dziedzinie marketingu ciągle rośnie. Taki wzrost popytu na ten zawód sprawia, że jako absolwent Marketingu nie powinieneś mieć problemu ze znalezieniem ciekawej pracy.

Czytaj więcej: Marketing studia - kierunek studiów

Marketing i komunikacja rynkowa studia - kierunek studiów

Zastanawiałeś się kiedyś jak tworzone są strategie marketingowe i dlaczego jedne z nich…

Marketing i komunikacja rynkowa studia - kierunek studiów

Zastanawiałeś się kiedyś jak tworzone są strategie marketingowe i dlaczego jedne z nich odnoszą sukces, a inne kończą się fiaskiem? Na czym polega promocja produktów? Jeżeli chciałbyś zostać specjalistą z zakresie reklamy, masz głowę pełną pomysłów, a dodatkowo świetnie orientujesz się we współczesnym rynku to Marketing i komunikacja rynkowa może być świetnym początkiem Twojej przyszłej kariery zawodowej w tej dziedzinie! Czego nauczysz się w ramach studiów na kierunku Marketing i komunikacja rynkowa? Studia przygotują Cię do skutecznego opracowywania strategii marketingowych, reklam czy kreowania wizerunku marki.

Czytaj więcej: Marketing i komunikacja rynkowa studia - kierunek studiów

Public relations i doradztwo medialne studia - kierunek studiów

Obecnie media to niezwykle istotny aspekt biznesu. Jak dobrze wypromować firmę? Jak prowadzić…

Public relations i doradztwo medialne studia - kierunek studiów

Obecnie media to niezwykle istotny aspekt biznesu. Jak dobrze wypromować firmę? Jak prowadzić jej reklamę oraz jakich środków do tego użyć? Tego i wiele więcej dowiesz się studiując public relations i doradztwo medialne! Kierunek wychodzi naprzeciw zapotrzebowaniu rynku na specjalistów w tym zakresie i jest jedną z ciekawszych ofert w dziedzinie public relations. Jeżeli zatem sprawnie poruszasz się w świecie komunikacji interpersonalnej to public relations i doradztwo medialne może być świetnym kierunkiem dla Ciebie! Czego nauczysz się w ramach studiów na kierunku public relations i doradztwo medialne? Studia kształcą w zakresie szeroko pojętej wiedzy z zakresu komunikowania społecznego.

Czytaj więcej: Public relations i doradztwo medialne studia - kierunek studiów

Zarządzanie studia - kierunek studiów

Studia na kierunku Zarządzanie możesz podjąć na wielu uniwersytetach w Polsce.…

Zarządzanie studia - kierunek studiów

Studia na kierunku Zarządzanie możesz podjąć na wielu uniwersytetach w Polsce. W związku z tym, że każda szkoła wyższa umożliwia wybranie różnych specjalności, program studiów będzie się różnił. Jednak głównym celem tego kierunku, niezależnie od uczelni, jest wykształcenie absolwentów, którzy będą potrafili analizować zachodzące zjawiska na wielu płaszczyznach, jak również absolwentów umiejących budować długotrwałe relacje interpersonalne. Ważne jest także zdobycie podstawowej wiedzy z matematyki, ekonomii, statystyki, finansów i rachunkowości. Studia na kierunku Zarządzanie to świetny wybór, ponieważ zyskasz niezbędne kompetencje przydatne w świecie biznesu i nie tylko!

 

Czytaj więcej: Zarządzanie studia - kierunek studiów

Zarządzanie bezpieczeństwem i jakością żywności studia - kierunek studiów

Jakie możliwości konkretnie oferuje ten kierunek studiów? W ramach zajęć zdobędziesz…

Zarządzanie bezpieczeństwem i jakością żywności studia - kierunek studiów

Jakie możliwości konkretnie oferuje ten kierunek studiów? W ramach zajęć zdobędziesz niezbędną wiedzę z zakresu matematyki, biochemii, chemii organicznej i nieorganicznej oraz fizyki z elementami biofizyki. Dzięki tym wiadomościom łatwiej będzie Ci zrozumieć i interpretować zjawiska i związki jakie zachodzą w świecie materii. Co jeszcze oferuje program? Uczęszczając na zajęcia będzie miał możliwość zapoznać się z problematyką przedmiotów związanych z procesami przetwarzania oraz oceną jakości produktów spożywczych. Dodatkowo zostaną zaprezentowane techniki i narzędzi wykorzystywane w przebiegu zabezpieczania i transportowania żywności. 

Czytaj więcej: Zarządzanie bezpieczeństwem i jakością żywności studia - kierunek studiów

Zarządzanie bezpieczeństwem państwa studia - kierunek studiów

Studia magisterskie na kierunku Zarządzanie bezpieczeństwem państwa łączą…

Zarządzanie bezpieczeństwem państwa studia - kierunek studiów

Studia magisterskie na kierunku Zarządzanie bezpieczeństwem państwa łączą wiedzę z wielu dziedzin. Program studiów jest elastyczny tzn. część przedmiotów jest obowiązkowa, natomiast każdy student ma możliwość wyboru dodatkowych przedmiotów, które są najbliższe jego zainteresowaniom. Dzięki takiej formie masz realny wpływ na swoją edukację i sam decydujesz czego chcesz się uczyć. W ramach obowiązkowych zajęć zdobędziesz wiedzę dotyczącą różnych rodzajów bezpieczeństwa, zapoznasz się z problematyką terroryzmu na świecie oraz zarządzania w kryzysowych sytuacjach. Oprócz tego zostaną zaprezentowane aspekty związane z systemem bezpieczeństwa państwa i czynnikami zagrażającymi. 

Czytaj więcej: Zarządzanie bezpieczeństwem państwa studia - kierunek studiów

Zarządzanie dokumentacją i archiwistyka studia - kierunek studiów

Jesteś ciekaw jakie zagadnienia zostaną poruszone na zajęciach? Program studiów…

Zarządzanie dokumentacją i archiwistyka studia - kierunek studiów

Jesteś ciekaw jakie zagadnienia zostaną poruszone na zajęciach? Program studiów został podzielony na pięć głównych modułów, które poruszają tematykę historii i ustroju różnych państw, redagowania tekstów, zarządzania i administrowania placówkami, wykorzystywania systemów komputerowych oraz archiwistyki. W ramach tego ostatniego bloku nauczysz się prawidłowo gromadzić i przechowywać dokumentację, poznasz zasady udostępniania zbiorów osobom trzecim oraz zostaną zaprezentowane najnowsze techniki zarządzania zbiorami archiwalnymi. Czego jeszcze nauczysz się decydując się na ten kierunek? 

Czytaj więcej: Zarządzanie dokumentacją i archiwistyka studia - kierunek studiów

Zarządzanie dziedzictwem kulturowym studia - kierunek studiów

Co dokładnie mają do zaproponowania studia na kierunku Zarządzanie dziedzictwem kulturowym?…

Zarządzanie dziedzictwem kulturowym studia - kierunek studiów

Co dokładnie mają do zaproponowania studia na kierunku Zarządzanie dziedzictwem kulturowym? W ramach programu będą realizowane przedmioty, dzięki którym poznasz narzędzia i techniki obecnie wykorzystywane w procesie badań archeologicznych oraz oceny stanu zabytków. Dodatkowo zostaną zaprezentowane treści poruszające tematykę zarządzania dziedzictwem kulturowym, konserwatorstwem oraz popularyzowania sztuki. Nauczysz się także efektywnie wyszukiwać, gromadzić i prawidłowo przechowywać zebrane wiadomości, jak również rozwiniesz umiejętności prowadzenia badań i interpretowania otrzymanych danych.

Czytaj więcej: Zarządzanie dziedzictwem kulturowym studia - kierunek studiów

Zarządzanie dziedzictwem kulturowym i ochrona zabytków studia - kierunek studiów

W ramach studiów na kierunku Zarządzanie dziedzictwem kulturowym i ochrona zabytków będziesz…

Zarządzanie dziedzictwem kulturowym i ochrona zabytków studia - kierunek studiów

W ramach studiów na kierunku Zarządzanie dziedzictwem kulturowym i ochrona zabytków będziesz mógł wybrać specjalność, która jest dopasowana do Twoich oczekiwań i zainteresowań. Możesz zdecydować na zabytkoznawstwo lub eksplorację skarbów kultury. Co kryje się pod tymi nazwami? Pierwsza specjalizacja skupia się na kwestiach związanych z poznawaniem miejsc zabytkowych i rozwijaniu umiejętności kierowania nimi. Natomiast druga obejmuje zagadnienia z obszaru analizowania i tworzenia opisów zabytków. A czego dokładnie nauczysz się w ramach studiów? 

Czytaj więcej: Zarządzanie dziedzictwem kulturowym i ochrona zabytków studia - kierunek studiów

Zarządzanie i dowodzenie studia - kierunek studiów

Przedstawiając zalety tego kierunku należy wspomnieć na początku o bardzo bogatej ofercie…

Zarządzanie i dowodzenie studia - kierunek studiów

Przedstawiając zalety tego kierunku należy wspomnieć na początku o bardzo bogatej ofercie specjalności realizowanych w ramach studiów. Możesz wybrać dowodzenie, zarządzanie zasobami ludzkimi, zarządzanie lotnictwem, zarządzanie bezpieczeństwem, finanse i rachunkowość w zarządzaniu lub zarządzanie w środowisku informatycznym. W ramach zajęć zapoznasz się przede wszystkim z tematyką związaną z naukami ekonomicznymi, natomiast cały program studiów będzie różnił się w zależności od wybranej przez Ciebie specjalności. Zatem możesz nauczyć się efektywnie kierować personelem, motywować współpracowników i konstruktywnie rozwiązywać pojawiające się konflikty interpersonalne lub zapoznać się z tematyką rynków finansowych i rachunkowości oraz skutecznymi procedurami zapewniającymi bezpieczeństwo.

Czytaj więcej: Zarządzanie i dowodzenie studia - kierunek studiów

Zarządzanie i inżynieria produkcji studia - kierunek studiów

Kierunek Zarządzanie i inżynieria produkcji możesz studiować na wielu uczelniach…

Zarządzanie i inżynieria produkcji studia - kierunek studiów

Kierunek Zarządzanie i inżynieria produkcji możesz studiować na wielu uczelniach w całej Polsce. W związku z tym program studiów może się nieznacznie różnić. Jednak nie zależnie od uniwersytetu, na który się zdecydujesz możesz być pewny, że na zajęciach zostanie poruszona problematyka z obszaru marketingu, ekonomii oraz finansów. Oprócz tego rozwiniesz umiejętności tworzenia innowacyjnych systemów produkcyjnych, jak również nauczysz się kierować zespołem przy realizowaniu różnorodnych projektów. Uczęszczając na zajęcia zdobędziesz wiedzę prawniczą, poznasz mechanizmy funkcjonowania podmiotów gospodarczych i procesów produkcyjnych. Dzięki wszechstronnemu sposobie kształcenia, po ukończeniu studiów będziesz miał szansę stać się ekspertem w swojej dziedzinie!

Czytaj więcej: Zarządzanie i inżynieria produkcji studia - kierunek studiów

Zarządzanie i inżynieria usług studia - kierunek studiów

Czego nauczysz się uczęszczając na zajęcia? W ramach studiów zostaną zaprezentowane…

Zarządzanie i inżynieria usług studia - kierunek studiów

Czego nauczysz się uczęszczając na zajęcia? W ramach studiów zostaną zaprezentowane treści związane z metodami wykorzystywanymi w procesie analizy, przedsiębiorczością oraz controllingiem. Oprócz tego rozwiniesz umiejętności przydatne w procesie zarządzania projektami oraz firmą. Co jeszcze oferuje kierunek Zarządzanie i inżynieria usług? W trakcie studiów zapoznasz się z zasadami obowiązującymi przy projektowaniu usług informatycznych oraz inżynierskich. Dodatkowym atutem tego programu są fakultety językowe, na które będziesz uczęszczał przez cały okres trwania studiów. Do wyboru masz język angielski rosyjski lub niemiecki. Należy również wspomnieć, że po ukończeniu studiów uzyskasz tytuł inżyniera, który jest ceniony na rynku pracy!

Czytaj więcej: Zarządzanie i inżynieria usług studia - kierunek studiów

Zarządzanie informacją i bibliologia studia - kierunek studiów

Czego nauczysz się w ramach studiów? Uczęszczając na zajęcia zdobędziesz wiedzę…

Zarządzanie informacją i bibliologia studia - kierunek studiów

Czego nauczysz się w ramach studiów? Uczęszczając na zajęcia zdobędziesz wiedzę z zakresu historii kultury, podstawowych wiadomości dotyczących Public Relations, medioznawstwa, informatologii oraz bibliologii. Oprócz tego nauczysz się wyszukiwać, przetwarzać i analizować informacje. Dodatkowo zapoznasz się z zasadami zarządzania portalami internetowymi. Należy również wspomnieć o specjalnościach jakie masz do wyboru w trakcie studiów. Możesz zdecydować się na Edytorstwo i rynek książki lub Infobrokering i zarządzanie usługami biblioteczno – informacyjnym.

Czytaj więcej: Zarządzanie informacją i bibliologia studia - kierunek studiów

Zarządzanie informacją w nowych mediach studia - kierunek studiów

Co w swojej ofercie posiada ten kierunek? W ramach zajęć zapoznasz się z prawnymi i etycznymi…

Zarządzanie informacją w nowych mediach studia - kierunek studiów

Co w swojej ofercie posiada ten kierunek? W ramach zajęć zapoznasz się z prawnymi i etycznymi aspektami swojego przyszłego zawodu. Zdobędziesz niezbędną wiedzę z obszaru komunikacji współczesnej kultury, w tym cyberkultury oraz mediów społecznościowych. Czego jeszcze możesz oczekiwać? Program obejmuje również zajęcia, które wyposażą Cię w umiejętności planowania i kierowania projektami internetowymi, jak również zostaną zaprezentowane treści związane z wykorzystanie nowych form mediów w celach marketingowych i reklamowych. Zajęcia znajdujące się w planie studiów poruszają różnorodną tematykę, dzięki czemu zdobędziesz wszechstronne wiadomości z tej dziedziny i będziesz przygotowany do wyzwań w przyszłej pracy!

Czytaj więcej: Zarządzanie informacją w nowych mediach studia - kierunek studiów

Zarządzanie instytucjami artystycznymi studia - kierunek studiów

Na początku należy wspomnieć o dwóch specjalnościach, które możesz wybrać.…

Zarządzanie instytucjami artystycznymi studia - kierunek studiów

Na początku należy wspomnieć o dwóch specjalnościach, które możesz wybrać. Pierwsza z nich to sceniczno –menedżerska, dzięki której zostaniesz aktorem oraz zdobędziesz praktyczną wiedzę w temacie zarządzania instytucjami artystycznymi. Takie połączenie sprawia, że masz szeroki wybór ścieżki swojej kariery zawodowej. Druga specjalność związana jest z rozwijaniem umiejętności typowo menedżerskich. Następnym atutem studiów na kierunku Zarządzanie instytucjami artystycznymi jest ich praktyczny charakter. W trakcie trwania zajęć każdy student ma możliwość zorganizowania warsztatów czy przedstawień. Dzięki tej możliwości poznasz w praktyce zasady funkcjonowania placówek artystycznych, zmierzysz się z typowymi problemami i nauczysz się szybko i efektywnie pokonywać trudności stojące na drodze Twojego sukcesu!

Czytaj więcej: Zarządzanie instytucjami artystycznymi studia - kierunek studiów

Zarządzanie inżynierskie studia - kierunek studiów

Po ukończeniu studiów otrzymasz tytuł inżyniera, który w dalszym ciągu jest…

Zarządzanie inżynierskie studia - kierunek studiów

Po ukończeniu studiów otrzymasz tytuł inżyniera, który w dalszym ciągu jest ceniony na rynku pracy. W ramach zajęć zdobędziesz wiedzę z zakresu ekonomii, prawa, zarządzania oraz nauk społecznych. Nauczysz się dostrzegać nieprawidłowości w funkcjonowaniu organizacji i wprowadzać odpowiednie zmiany. Co jeszcze Cię czeka? Uczęszczając na zajęcia poznasz zasady projektowania systemów produkcyjnych oraz planowania procesu produkcji tak by była jak najbardziej ekonomiczna i skuteczna. Należy również wspomnieć o specjalnościach, które będziesz miał do wyboru. Zatem możesz zdecydować się na Technologie informatyczne w zarządzaniu, Inżynierię systemów produkcji lub Inżynierię środowiska pracy.

Czytaj więcej: Zarządzanie inżynierskie studia - kierunek studiów

Zarządzanie jakością i analiza żywności studia - kierunek studiów

Plan studiów obejmuje zajęcia zarówno teoretyczne jak i praktyczne. W ramach…

Zarządzanie jakością i analiza żywności studia - kierunek studiów

Plan studiów obejmuje zajęcia zarówno teoretyczne jak i praktyczne. W ramach tego kierunku nauczysz się dokonywać prawidłowej i rzetelnej oceny jakości produktów spożywczych. Oprócz tego będziesz potrafił identyfikować potencjalne zagrożenia w procesie przetwórstwa żywności. Uczęszczając na zajęcia zdobędziesz wiedzę dotyczącą technologii obecnie wykorzystywanej w zakładach, efektywnych sposobów zarządzania firmą oraz prawnych aspektów produkcji produktów spożywczych. Dzięki różnorodności form zajęć oraz ich tematyki, nabędziesz niezbędnych umiejętności i wiadomości, które pozwolą Ci postawić pierwsze kroki na drodze do wymarzonej kariery!

Czytaj więcej: Zarządzanie jakością i analiza żywności studia - kierunek studiów

Zarządzanie jakością w produkcji roślinnej studia - kierunek studiów

W ramach programu studiów zrealizujesz zagadnienia poruszające problematykę wpływu…

Zarządzanie jakością w produkcji roślinnej studia - kierunek studiów

W ramach programu studiów zrealizujesz zagadnienia poruszające problematykę wpływu stosowania chemicznych substancji przy uprawie roślin, ekologicznych metod produkcji żywności oraz genetycznych modyfikacji produktów spożywczych. Oprócz tego zapoznasz się z prawnymi kwestiami obowiązującymi zarówno w Polsce jak i Unii Europejskiej. Zostaniesz wyposażony w umiejętności identyfikowania zagrażających czynników i minimalizowania skutków ich występowania. Uczęszczając na zajęcia poznasz różne systemy zarządzania jakością żywności. Program studiów przewiduje również zajęcia terenowe, dzięki którym zdobędziesz pierwsze zawodowe doświadczenie!

Czytaj więcej: Zarządzanie jakością w produkcji roślinnej studia - kierunek studiów

Zarządzanie obszarami wiejskimi studia - kierunek studiów

Na początku należy wspomnieć, że na kierunku Zarządzanie obszarami wiejskimi masz…

Zarządzanie obszarami wiejskimi studia - kierunek studiów

Na początku należy wspomnieć, że na kierunku Zarządzanie obszarami wiejskimi masz do wyboru trzy specjalizacje: Odnawialne źródła energii, Zarządzanie obszarami chronionej przyrody i terenami zielonymi i Zarządzanie gospodarstwami rolno-ogrodniczymi. Jak sam widzisz, możesz dopasować treści kształcenia do swoich zainteresowań i potrzeb. Ale co jeszcze oferuje program studiów? W ramach zajęć poznasz sposoby zarządzaniami gospodarstwami oraz regulacje prawne dotyczące obszarów wiejskich. Zdobędziesz również wiedzę na temat odnawialnych źródeł energii i możliwości ich wykorzystania z pożytkiem dla środowiska.

Czytaj więcej: Zarządzanie obszarami wiejskimi studia - kierunek studiów

Zarządzanie oświatą i organizacjami pozarządowymi studia - kierunek studiów

Czego się nauczysz uczęszczając na zajęcia? Program studiów obejmuje zagadnienia…

Zarządzanie oświatą i organizacjami pozarządowymi studia - kierunek studiów

Czego się nauczysz uczęszczając na zajęcia? Program studiów obejmuje zagadnienia dotyczące prawa autorskiego, administracyjnego oraz oświatowego. Dodatkowo nabędziesz podstawowych wiadomości z psychologii społecznej, dzięki czemu łatwiej będzie Ci zrozumieć i interpretować mechanizmy różnych zachowań oraz tworzenia się poglądów luszkich. Co jeszcze? Uczęszczając na zajęcia zapoznasz się z historią i filozofią kultury, jak również dowiesz się na jakich zasadach funkcją organizacje pozarządowe. W ramach programu rozwiniesz także umiejętności kierownicze, które są cenione na rynku pracy!

Czytaj więcej: Zarządzanie oświatą i organizacjami pozarządowymi studia - kierunek studiów

Zarządzanie państwem studia - kierunek studiów

Na początku należy wspomnieć o trzech ciekawych specjalnościach realizowanych w ramach…

Zarządzanie państwem studia - kierunek studiów

Na początku należy wspomnieć o trzech ciekawych specjalnościach realizowanych w ramach programu. Pierwsza z nich to Administracja publiczna, która przygotowuje do pracy w instytucjach państwowych oraz samorządowych. Druga możliwość to Zarządzanie wizerunkiem w instytucji publicznej i jest ona dedykowana dla ludzi, którzy chcieliby działać zawodowo w obszarze Public Relations. Trzecia specjalność, czyli Zarządzanie funduszami i projektami Unii Europejskiej z całą pewnością będzie w dalszym ciągu ceniona na rynku pracy, ze względu na nieustanne dofinansowania do różnych projektów. Uczęszczając na zajęcia zdobędziesz także przydatną wiedzę na temat struktury i zasad funkcjonowania państwa. Oprócz tego zostaną zaprezentowane treści z takich dziedzina jak prawo, psychologia, ekonomia czy socjologia.

Czytaj więcej: Zarządzanie państwem studia - kierunek studiów

Zarządzanie publiczne studia - kierunek studiów

Jakie zagadnienia będą poruszane w trakcie zajęć? W ramach programu zdobędziesz podstawowe…

Zarządzanie publiczne studia - kierunek studiów

Jakie zagadnienia będą poruszane w trakcie zajęć? W ramach programu zdobędziesz podstawowe wiadomości z zakresu ekonomii, matematyki, statystyki oraz zarządzania. Dodatkowo zostaną przedstawione treści dotyczące finansów publicznych oraz prawnych aspektów działalności instytucji publicznych. Czego jeszcze możesz się spodziewać? Uczęszczając na zajęcia zapoznasz się ze strukturą administracji publicznej oraz zdobędziesz niezbędną wiedzę z zakresu organizacji non-profit. Oprócz tego będziesz miał szansę lepiej poznać zagadnienia związane z marketingiem oraz stosowanych technologii w zarządzaniu. Dzięki kompleksowemu kształceniu będziesz mógł bez problemu realizować zadania czekające na Ciebie w przyszłości!

Czytaj więcej: Zarządzanie publiczne studia - kierunek studiów

Zarządzanie ryzykiem zdrowotnym studia - kierunek studiów

Na początku należy zaznaczyć, że możesz wybrać jedną z dwóch specjalności realizowanych…

Zarządzanie ryzykiem zdrowotnym studia - kierunek studiów

Na początku należy zaznaczyć, że możesz wybrać jedną z dwóch specjalności realizowanych w ramach tego kierunku. O jakich specjalizacjach dokładnie mowa? Pierwsza z nich to Zarządzanie ryzykiem zdrowotnym, natomiast druga to Zdrowie środowiskowe i profilaktyka chorób środowiskowozależnych. Uczęszczając na zajęcia poznasz anatomię i fizjologię człowieka, dowiesz się w jaki sposób można zapobiegać przewlekłym chorobom oraz zdobędziesz wiadomości z obszaru ochrony środowiska. Dodatkowo nauczysz się udzielać pierwszej pomocy medycznej. Co jeszcze Cię czeka? Będziesz miał możliwość uczestniczenia w zajęciach z psychologii, które pomogą przy tworzeniu programów profilaktycznych. Oprócz tego rozwiniesz umiejętności prowadzanie rozmów z pacjentami.

Czytaj więcej: Zarządzanie ryzykiem zdrowotnym studia - kierunek studiów

Zarządzanie środowiskiem studia - kierunek studiów

Program studiów na kierunku Zarządzanie środowiskiem kładzie duży nacisk…

Zarządzanie środowiskiem studia - kierunek studiów

Program studiów na kierunku Zarządzanie środowiskiem kładzie duży nacisk na zdobycie kompleksowej wiedzy z tej dziedziny. Zatem na zajęciach zdobędziesz wiadomości dotyczące charakterystyk poszczególnych elementów środowiska oraz zapoznasz się ze skutecznymi metodami ich ochrony. Oprócz tego zrozumiesz wzajemne relacje między człowiekiem a przyrodą oraz konsekwencje tych interakcji. Co jeszcze zostało przygotowane dla przyszłych studentów? W planie studiów można znaleźć dużą liczbę zajęć laboratoryjnych oraz terenowych, podczas których nauczysz się korzystać z Systemu Informacji Geograficznej, powszechnie wykorzystywanego w obszarze zarządzania środowiskiem.

 

Czytaj więcej: Zarządzanie środowiskiem studia - kierunek studiów

Zarządzanie środowiskiem (environmental management) studia - kierunek studiów

Jako student kierunku Zarządzanie środowiskiem (environmental management) zdobędziesz…

Zarządzanie środowiskiem (environmental management) studia - kierunek studiów

Jako student kierunku Zarządzanie środowiskiem (environmental management) zdobędziesz wiedzę na temat współczesnych zagrożeń na świecie, z którymi obecnie mierzą się naukowcy, jak również poznasz lądowe i wodne ekosystemy oraz narzędzia wykorzystywane w celu zapewnienia ochrony przyrody. Dowiesz się również jaki wpływ wywierają procesy przemysłowe na stan środowiska, nauczysz się przeprowadzać analizy w laboratoriach oraz prawidłowo interpretować uzyskane wyniki. Co jeszcze znajduje się w planie studiów? Nie zabraknie czasu na przedstawienie zagadnień związanych z utylizacja odpadów przemysłowych, komunalnych oraz pozostałych zanieczyszczeń powstających przez działalność człowieka. 

 

Czytaj więcej: Zarządzanie środowiskiem (environmental management) studia - kierunek studiów

Zarządzanie środowiskiem przyrodniczym studia - kierunek studiów

Jaką wiedzę zdobędziesz w ramach przygotowanego programu? Plan studiów obejmuje…

Zarządzanie środowiskiem przyrodniczym studia - kierunek studiów

Jaką wiedzę zdobędziesz w ramach przygotowanego programu? Plan studiów obejmuje nie tylko wykłady i ćwiczenia, ale również zajęcia terenowe, które są świetną okazją na zdobycie praktycznych umiejętności. A czego dokładnie będziesz się uczył? Na pewno duży nacisk zostanie położony na kwestie prawne dotyczące ochrony przyrody zarówno w Polsce, jak i w Unii Europejskiej. Oprócz tego nauczysz się tworzyć sprawozdania na temat stanu środowiska. Rozwiniesz także umiejętności przygotowywania map i programów zapobiegania szkodliwym czynnikom.

 

Czytaj więcej: Zarządzanie środowiskiem przyrodniczym studia - kierunek studiów

Zarządzanie w politykach publicznych studia - kierunek studiów

Plan studiów na kierunku Zarządzanie w politykach publicznych obejmuje zarówno…

Zarządzanie w politykach publicznych studia - kierunek studiów

Plan studiów na kierunku Zarządzanie w politykach publicznych obejmuje zarówno zajęcia obligatoryjne, jak i do wyboru. Dzięki temu będziesz miał możliwość dopasowania toku kształcenia do swoich zainteresowań. A jakie zagadnienia zostaną zaprezentowane? W ramach obowiązkowych zajęć zdobędziesz wiedzę na temat finansów publicznych, ekonometrii, filozofii, ekonomii oraz zarządzania strategicznego. Zrozumiesz także lepiej zjawiska zachodzące w społeczeństwie i nauczysz się je analizować. Jeżeli chodzi o moduły fakultatywne to wśród nich znajdziesz politykę gospodarczą, zdrowotną lub regionalną. Oprócz tego w ramach studiów realizowane są bloki tematyczne poruszające problematykę migracji i jej skutków oraz zarządzania kulturą na różnych stopniach administracji publicznej.

Czytaj więcej: Zarządzanie w politykach publicznych studia - kierunek studiów

Zarządzanie zasobami ludzkimi studia - kierunek studiów

W ramach studiów na kierunku Zarządzanie zasobami ludzkimi zostaną zrealizowane takie…

Zarządzanie zasobami ludzkimi studia - kierunek studiów

W ramach studiów na kierunku Zarządzanie zasobami ludzkimi zostaną zrealizowane takie przedmioty jak podstawy działalności biznesowej, podstawy marketingu czy podstawy zarządzania. Uczęszczając na zajęcia zdobędziesz umiejętności z zakresu przeprowadzania rozmów rekrutacyjnych oraz selekcjonowania kandydatów. Będziesz również przygotowany do takich zadań jak rozmowa z odchodzącym pracownikiem czy ocenianie efektów pracy konkretnych osób. Jakie zagadnienia zostaną jeszcze poruszone w ramach studiów? Na pewno możesz się spodziewać tematów związanych z rozwojem kompetencji, zasadami funkcjonowania działów HR oraz identyfikowania czynników negatywnie wpływających na działania organizacji. Jak sam widzisz program studiów jest zróżnicowany, a co za tym idzie zdobędziesz kompletną wiedzę z tej dziedzinie!

Czytaj więcej: Zarządzanie zasobami ludzkimi studia - kierunek studiów

Zarządzanie zasobami przyrody studia - kierunek studiów

Na początku należy wspomnieć o dużej zalecie studiów na kierunku Zarządzanie…

Zarządzanie zasobami przyrody studia - kierunek studiów

Na początku należy wspomnieć o dużej zalecie studiów na kierunku Zarządzanie zasobami przyrody czyli o ich praktycznym charakterze, ponieważ program kładzie znaczny nacisk na prace grupowe oraz zajęcia laboratoryjne. A jakich dokładnie zagadnień możesz się spodziewać? Plan obejmuje takie przedmioty jak gospodarka leśna, metody analizy przestrzennej, gospodarka odpadami czy edukacja ekologiczna. Oprócz tego w ramach zajęć zapoznasz się z problemami podejmowania decyzji odnośnie ochrony natury oraz technikami pomocnymi przy ocenie poziomu zanieczyszczenia środowiska.

Czytaj więcej: Zarządzanie zasobami przyrody studia - kierunek studiów

{matura_kierunki}

Komentarze (0)