Studia architektoniczne

Studia architektoniczne

Studia architektoniczne

Największy wybór studiów

architektonicznych w Polsce

Odkryj ponad 10 kierunków architektonicznych i sprawdź gdzie możesz studiować 

Studia architektoniczne

Masz wyrobiony gust estetyczny i dobrą wyobraźnię przestrzenną? Chciałbyś mieć wpływ na otaczającą nas przestrzeń? Masz talent plastyczny, ale dobrze radzisz sobie również z naukami ścisłymi? Masz odważne, nieszablonowe pomysły i odwagę, by wprowadzić je w życie? Powinieneś zapoznać się z kierunkami związanymi z architekturą. Może jeden z nich okaże się tym, z którym chciałbyś związać swoją przyszłość. Na początku musisz odpowiedzieć sobie na pytanie, co chciałbyś projektować.

Na kierunku architektura i urbanistyka poznasz tajniki projektowania budynków –  od domów jednorodzinnych po hale przemysłowe, dowiesz się, jakimi zasadami rządzi się planowanie przestrzeni miejskiej. Podczas rekrutacji na studia pod uwagę brane są wyniki z matury z matematyki i języka obcego. Na kandydatów czeka również sprawdzian uzdolnień plastycznych.

Wybierając architekturę wnętrz, dowiesz się jak projektować wnętrza budynków – mieszkań, obiektów użyteczności publicznej, lokali usługowo-handlowych, poznasz tajniki designu mebli. Dowiesz się, jak tworzyć wnętrza łączące ze sobą praktyczność, estetykę i wygodę. Podczas rekrutacji na te studia pod uwagę brane są wyniki z matury z matematyki i języka obcego. Ale rezultat, jaki osiągniesz z egzaminu dojrzałości, nie jest jedynym kryterium decydującym o przyjęciu na studia. Kandydaci muszą zdać również egzamin z rysunku odręcznego, podczas którego sprawdzone zostaną ich zdolności manualne i plastyczne.

Na studiach architektura krajobrazu poznasz zasady, według których tworzy się ogrody, parki, skwery, rezerwaty przyrody. Kierunek ten łączy wiedzę architektoniczną z zagadnieniami z dziedziny nauk przyrodniczych, takich jak botanika czy ekologia. Dlatego też podczas rekrutacji na tym kierunku pod uwagę brane są wyniki z matury z matematyki, ale także z biologii. Kandydaci również muszą zdać egzamin wstępny z rysunku. Kończąc kierunek architektura krajobrazu pracy możesz szukać w instytucjach zajmujących się ochroną i rewitalizacją środowiska naturalnego.

 

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNKI ARCHITEKTONICZNE?

 

 

KIERUNKI ARCHITEKTURA I BUDOWNICTWO

Miasto
A
architecture
architecture engineering
architektura
architektura i urbanistyka
architektura informacji
architektura krajobarazu
architektura krajobrazu
architektura wnętrz
B
budowa jachtów
budownictwo
budownictwo podziemne
C
chemia budowlana
D
design krajobrazu
G
gospodarka przestrzenna
I
inżynieria akustyczna
M
mechanika i budowa maszyn
P
R
rewitalizacja dróg wodnych
rewitalizacja miast
W
wzornictwo
Rozwiń

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH SĄ STUDIA ARCHITEKTONICZNE

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×Bydgoska Szkoła Wyższa

Kierunki architektura i budownictwo
budownictwo

STUDIA ARCHITEKTONICZNE - PODYPLOMOWE

Miasto
A
architektoniczne projektowanie światła
B
C
D
F
I
K
M
N
O
P
R
S
T
U
V
W
Z
Rozwiń

ODKRYJ STUDIA ARCHITEKTONICZNE

Miasto

Architecture studia - kierunek studiów

Architektura to jeden z najbardziej fascynujących kierunków. Łączy w sobie wiedzę…

Architecture studia - kierunek studiów

Architektura to jeden z najbardziej fascynujących kierunków. Łączy w sobie wiedzę z zakresu nauk ścisłych oraz sztuki pięknej. Jest to dziedzina, która stale się rozwija, ponieważ wiernie podąża za zmianami jakie zachodzą w społeczeństwie, a co za tym idzie również za trendami . Bycie architektem to nie tylko tworzenie pięknych projektów ale również umiejętność dostosowania koncepcji do potrzeb ludzi i wymagań otoczenia. Zatem jeśli interesujesz się naukami ścisłymi ale zarazem chciałbyś rozwijać swoją kreatywność i talent artystyczny to z pomocą przychodzą Ci studia na kierunku Architecture!Czas trwania nauki na studiach pierwszego stopnia obejmuje 3,5 roku natomiast studia magisterskie trwają 1,5 roku.

Czytaj więcej: Architecture studia - kierunek studiów

Architektura studia - kierunek studiów

Co roku liczba maturzystów chcących podjąć studia architektoniczne kilkukrotnie…

Architektura studia - kierunek studiów

Co roku liczba maturzystów chcących podjąć studia architektoniczne kilkukrotnie przewyższa ilość wolnych miejsc na uczelniach. Mimo to kierunek architektura od lat postrzegany jest jako elitarny - na wymarzone studia dostaną się jedynie ci najwszechstronniej uzdolnieni. Aby być dobrym architektem, należy mieć bowiem jednocześnie duszę artysty i umiejętności inżyniera. Jeśli jednak posiadasz wyobraźnię przestrzenną, uzdolnienia plastyczne, wrażliwość na formę, przestrzeń oraz kolor – możesz być spokojny o swoje miejsce na studiach architektonicznych! Aby zostać studentem architektury, musisz najpierw zdać wstępny egzamin teoretyczno-praktyczny, który zweryfikuje Twoje predyspozycje do wykonywania zawodu architekta. Jeśli przejdziesz go pomyślnie, otworzą się przed Tobą drzwi do zdobycia tytułu inżyniera architekta po pierwszym stopniu, i magistra architekta po drugim stopniu studiów.

Czytaj więcej: Architektura studia - kierunek studiów

Architektura i urbanistyka studia - kierunek studiów

Architektura i urbanistyka to jeden z najbardziej popularnych i wiodących kierunków…

Architektura i urbanistyka studia - kierunek studiów

Architektura i urbanistyka to jeden z najbardziej popularnych i wiodących kierunków na uczelniach oferujących te studia. Unikatowe połączenie nauk technicznych z wiedzą ogólną oraz sztuk pięknych co roku przyciąga wielu przyszłych architektów. Teraz to Ty możesz być jednym z nich! Jesteś kreatywny i posiadasz wyobraźnię przestrzenną, a jednocześnie jesteś utalentowany plastycznie? W takim razie studia architektoniczno-urbanistyczne są zdecydowanie dla Ciebie! Aby zostać studentem tego kierunku będziesz musiał najpierw zdać sprawdzian uzdolnień plastycznych. Jeżeli przejdziesz go pomyślnie, po trzech i pół roku zdobędziesz tytuł inżyniera architekta, a następnie będzie mógł kontynuować swoją edukację na studiach magisterskich.

Czytaj więcej: Architektura i urbanistyka studia - kierunek studiów

Architektura krajobrazu studia - kierunek studiów

Jesteś wrażliwy na piękno krajobrazu i chciałbyś zająć się jego kształtowaniem zawodowo?…

Architektura krajobrazu studia - kierunek studiów

Jesteś wrażliwy na piękno krajobrazu i chciałbyś zająć się jego kształtowaniem zawodowo? Te studia Ci to umożliwią! Ogrody, parki krajobrazowe i narodowe czy krajobraz miejski – to Ty możesz stać się ich twórcą! Jeżeli masz zatem zdolności plastyczne, głowę pełną pomysłów i chciałbyś mieć wpływ na otaczające Cię środowisko to jest to kierunek dla Ciebie! Aby zostać studentem architektury krajobrazu musisz najpierw zdać egzamin z rysunku odręcznego. Jeżeli przejdziesz go pomyślnie po trzech i pół roku otrzymasz tytuł architekta, a następnie będziesz mógł kontynuować edukację w ramach studiów magisterskich. Ponadto powinieneś cechować się kreatywnością oraz zainteresowaniem w dziedzinie nauk budowlanych. Te umiejętności będziesz mógł następnie rozwijać podczas Twoich studiów.

Czytaj więcej: Architektura krajobrazu studia - kierunek studiów

Architektura krajobrazu studia - kierunek studiów

Jeśli leży Ci na sercu to, w jakiej żyjemy przestrzeni i chcesz kształtować ją według…

Architektura krajobrazu studia - kierunek studiów

Jeśli leży Ci na sercu to, w jakiej żyjemy przestrzeni i chcesz kształtować ją według własnych, autorskich pomysłów, jesteś świetny w planowaniu i przekładaniu własnych wizji na konkretne, bliskie życia projekty, dobrze rysujesz, zawsze masz wiele świeżych pomysłów i zdolność do obrazowego, abstrakcyjnego myślenia – podstawy udanych projektów – studia na kierunku architektura krajobrazu mogą się okazać tym, czego szukasz. 

Czytaj więcej: Architektura krajobrazu studia - kierunek studiów

Architektura przestrzeni kulturowych studia - kierunek studiów

Studia na kierunku architektura przestrzeni kulturowych pozwolą Ci znaleźć pracę…

Architektura przestrzeni kulturowych studia - kierunek studiów

Studia na kierunku architektura przestrzeni kulturowych pozwolą Ci znaleźć pracę w jednostkach realizujących projekty z zakresu architektury, urbanistyki, architektury krajobrazu i architektury wnętrz oraz w jednostkach administracji, samorządów, w urzędach konserwatorskich i w innych instytucjach, zajmujących się ochroną, oceną czy przekształcaniem przestrzeni o wartościach kulturowych.

Czytaj więcej: Architektura przestrzeni kulturowych studia - kierunek studiów

Architektura wnętrz studia - kierunek studiów

Patrzysz z podziwem na designerskie meble w witrynie sklepowej i masz mnóstwo pomysłów…

Architektura wnętrz studia - kierunek studiów

Patrzysz z podziwem na designerskie meble w witrynie sklepowej i masz mnóstwo pomysłów na wystrój pomieszczeń, w których się znajdujesz? To oznaka, że prawdopodobnie będziesz w przyszłości świetnym architektem wnętrz! Studia na tym kierunku będą w takim razie znakomitym wzbogaceniem i rozwinięciem Twoich zainteresowań. Aby zostać studentem architektury wnętrz musisz najpierw zdać egzamin z rysunku odręcznego. Jeżeli przejdziesz go pomyślnie po trzech i pół roku otrzymasz tytuł architekta, a następnie będziesz mógł kontynuować edukację w ramach studiów magisterskich. Niezwykle ważna będzie też kreatywność i umiejętność pracy w grupie.

Czytaj więcej: Architektura wnętrz studia - kierunek studiów

Budownictwo studia - kierunek studiów

Zastanawiałeś się jak zbudowane są otaczające Cię budynki? Jaki są ich konstrukcje…

Budownictwo studia - kierunek studiów

Zastanawiałeś się jak zbudowane są otaczające Cię budynki? Jaki są ich konstrukcje oraz z jakich materiałów zostały zbudowane? Myślałeś o kierowaniu budową lub firmą budowlaną? Twoją mocną stroną są nauki ścisłe i marzy Ci się tytuł inżyniera? Jeśli tak to jest to kierunek dla Ciebie! Kierunek budownictwo to obecnie jeden z najbardziej popularnych kierunków politechnicznych, wybieranych przez maturzystów. Nie bez powodu! Według statystyk absolwenci tego kierunku nie mają problemów ze znalezieniem pracy w zawodzie. Co więcej, oferowane jest wiele praktyk, które pozwalają na zdobycie doświadczenia zawodowego i zapewnienia dobrego startu na rynku pracy.

Czytaj więcej: Budownictwo studia - kierunek studiów

Budownictwo – inżynier europejski studia - kierunek studiów

Chciałbyś zdobyć zawód, który nie ogranicza Twoich możliwości rozwoju?…

Budownictwo – inżynier europejski studia - kierunek studiów

Chciałbyś zdobyć zawód, który nie ogranicza Twoich możliwości rozwoju? Marzysz by spróbować swoich sił w pracy zagranicą i w ten sposób zdobyć nowe doświadczenia i umiejętności? Interesujesz się naukami technicznymi? Zatem zdecydowanie powinieneś zapoznać się z perspektywami jakie dają Ci studia na unikatowym kierunku jakim jest Budownictwo – inżynier europejskiZ jakich powodów ten kierunek jest wyjątkowy? Po pierwsze przed rozpoczęciem zajęć wybierasz specjalizację. Po drugie program studiów został przygotowany we współpracy z siedmioma europejskimi uniwersytetami.

Czytaj więcej: Budownictwo – inżynier europejski studia - kierunek studiów

Budownictwo podziemne studia - kierunek studiów

Istnieją zawody, które wymagają od ludzi siły charakteru, wspartej dodatkowo na…

Budownictwo podziemne studia - kierunek studiów

Istnieją zawody, które wymagają od ludzi siły charakteru, wspartej dodatkowo na całkowitej odpowiedzialności, żelaznych nerwach i umiejętności podejmowania decyzji w kryzysowych sytuacjach. Nie ma chyba osoby, która nie przypisałaby tych cech osobom na co dzień związanym z górnictwem.

Czytaj więcej: Budownictwo podziemne studia - kierunek studiów

Komentarze (4)

Ania odpowiedz

Polecam ten kanał na YT, który mówi między innymi o studiach architektonicznych :) http://youtube.com/c/pzarchitecture

Armin odpowiedz pokaż odpowiedzi (2)

Architektura na WSEiZ jest godna zainteresowania. Raz niskie czesne, dobra kadra, stawiają na praktyczny aspekt studiów. Obecnie trwa rekrutacja, jakby ktoś myślał nad uczelnią w stolicy. ;)

xx W odpowiedzi do: Armin odpowiedz

Ha! 660 zł czesnego miesięcznie nazywasz niskim czesnym? Dobre. Na dodatek każą sobie płacić w miesiące wakacyjne, kiedy nie ma ani zajęć ani sesji.

Paulin W odpowiedzi do: Armin odpowiedz

architektura wnętrz na WSEiZ - polecam ! Ukończyłam tę uczelnie. Jest bardzo dobrą uczelnią niepubliczną z naciskiem na praktykę. Trwa teraz rekrutacja na II stopnia studia. Jakby ktoś się zastanawiał..