Studia logistyczne

Studia logistyczne

Studia logistyczne

Największy wybór studiów

logistycznych w Polsce

Odkryj ponad 10 kierunków logistycznych i sprawdź gdzie możesz studiować 

Studia logistyczne

Jaką drogę pokonuje produkt, zanim trafi na sklepowe półki i z jakimi kosztami jest to związane? Jak najszybciej, najbezpieczniej i najekonomiczniej przetransportować przesyłkę z miasta A do miasta B? Jeżeli chciałbyś poznać odpowiedzi na te pytania, idąc na studia, powinieneś wybrać jeden z kierunków związanych z transportem i logistyką. 

Podczas studiów logistycznych dowiesz się, jak planować, realizować i i kontrolować proces sprawnego i ekonomicznie efektywnego przepływu surowców i towarów. Zdobędziesz informacje niezbędne do zarządzania zapasami, magazynowania produktów, spedycji, obsługi klienta. Poznasz zasady funkcjonowania nowoczesnych systemów informatycznych w logistyce. Kończąc studia będziesz posiadał  wiedzę z zakresu ekonomii i zarządzania. Będąc absolwentem tego kierunku, zatrudnienia szukać możesz w przedsiębiorstwach transportowych i spedycyjnych, w sklepach (również internetowych), magazynach, hurtowaniach, centrach logistycznych. Podczas rekrutacji na kierunku logistyka pod uwagę brane są wyniki z matury z języka obcego nowożytnego, matematyki, geografii, wiedzy o społeczeństwie, informatyki. 

Absolwent kierunku transport posiada wiedzę z zakresu budowy maszyn, ich obsługi, kontrolowania stanu technicznego, naprawy i bezpiecznego użytkowania.  W toku studiów poznasz zasady kierowania i sterowania ruchem drogowym, kolejowym, wodnym i lotniczym. Dowiesz się, jak posługiwać się nowoczesnymi technologiami podczas sterowania procesami technologicznymi. W toku studiów poruszana jest również problematyka ochrony środowiska, która powiązana jest z transportem.  Jako absolwent pracy możesz szukać w przedsiębiorstwach transportu drogowego, kolejowego i lotniczego, w organach administracji państwowej i samorządowej związanych z organizacją i bezpieczeństwem transportu. Kompetencje, zdobyte na studiach, przydadzą się również w firmach dystrybucyjnych i spedycyjnych oraz w przemyśle telekomunikacyjnym. Podczas rekrutacji prowadzonej na kierunku logistyka pod uwagę brane są wyniki z matury z języka obcego nowożytnego, matematyki, geografii, fizyki, chemii, informatyki.

 

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNKI LOGISTYCZNE?

 

 

KIERUNKI LOGISTYCZNE

Miasto
E
G
global logistics
I
innowacyjna gospodarka
L
logistyka
logistyka międzynarodowa
logistyka w sektorze rolno - spożywczym
logistyka w transporcie
lotnictwo i kosmonautyka
N
nawigacja
S
T
transport
transport - studia online
transport i logistyka
transport kolejowy
Z
zarządzanie logistyczne
Rozwiń

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH SĄ STUDIA LOGISTYCZNE

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×STUDIA LOGISTYCZNE - PODYPLOMOWE

Miasto
A
agent celny - studia podyplomowe
agile commerce - studia podyplomowe
agrologistyka - studia podyplomowe
B
C
E
I
infologistyka - studia podyplomowe
L
lean logistics - studia podyplomowe
lean management - studia podyplomowe
logistyka - studia podyplomowe
logistyka i handel międzynarodowy
logistyka wojskowa - studia podyplomowe
M
menedżer logistyki - studia podyplomowe
N
O
P
przewoźnik drogowy - studia podyplomowe
R
S
Ś
T
W
Z
Rozwiń

ODKRYJ STUDIA LOGISTYCZNE

Miasto

International economic relations studia - kierunek studiów

Sprawne funkcjonowanie gospodarki międzynarodowej zależy od kilku ważnych czynników:…

International economic relations studia - kierunek studiów

Sprawne funkcjonowanie gospodarki międzynarodowej zależy od kilku ważnych czynników: politycznych relacji między współpracującymi państwami, przepisów regulujących działanie biznesu międzynarodowego, sprawnej logistyki oraz umiejętności interpersonalnych – za każdą decyzją, nawet tą podjętą na międzynarodowym szczeblu, stoją w końcu ludzie, zorientowani w specyfice stosunków ekonomicznych z zagranicznymi partnerami biznesowymi.

Czytaj więcej: International economic relations studia - kierunek studiów

Inżynieria transportu i logistyki studia - kierunek studiów

W dobie globalizacji odpowiednie zarządzania transportem oraz logistyką jest niezwykle ważne.…

Inżynieria transportu i logistyki studia - kierunek studiów

W dobie globalizacji odpowiednie zarządzania transportem oraz logistyką jest niezwykle ważne. Dlatego też rośnie zapotrzebowanie na specjalistów w tej dziedzinie. Inżynieria transportu i logistyki to kierunek wychodzący naprzeciw tym tendencjom. Jeżeli zatem masz zmysł strategiczny i chciałbyś zająć się logistyką w przyszłości to może to być świetny kierunek dla Ciebie! Obecnie studia inżynierskie to nie tylko nauki techniczne, ale także kształcenie w zakresie nauk pozwalających na objęcie w przyszłości stanowiska managera: ekonomii, organizacji i zarządzania, prawa gospodarczego.

Czytaj więcej: Inżynieria transportu i logistyki studia - kierunek studiów

Inżynieria transportu i logistyki studia - kierunek studiów

Studia na kierunku Inżynieria transportu i logistyki to połączenie wiedzy, którą…

Inżynieria transportu i logistyki studia - kierunek studiów

Studia na kierunku Inżynieria transportu i logistyki to połączenie wiedzy, którą posiadają najlepsi menedżerowie oraz umiejętności godnych inżyniera. Jeśli nie podjąłeś jeszcze decyzji odnośnie swojej dalszej drogi edukacji i w dalszym ciągu poszukujesz innowacyjnego kierunku, to tej propozycji kształcenia nie możesz pominąć. Absolwenci tych studiów posiadają szeroki wachlarz możliwości zawodowych. Nic nie stoi na przeszkodzie by podjęli zatrudnienie w firmach spedycyjnych oraz transportowych. O pracę mogą się także starać w przedsiębiorstwach logistycznych, ale również w centrach dystrybucyjnych.

Czytaj więcej: Inżynieria transportu i logistyki studia - kierunek studiów

Logistyka studia - kierunek studiów

Polska jest niezwykle atrakcyjnym obszarem pod względem logistycznym, a dzięki przynależności…

Logistyka studia - kierunek studiów

Polska jest niezwykle atrakcyjnym obszarem pod względem logistycznym, a dzięki przynależności do Unii Europejskiej stała się ona bardzo dobrym terenem dla inwestorów z tej gałęzi gospodarki. Właśnie dlatego zapotrzebowanie na specjalistów w tej dziedzinie rośnie, gdyż ilość firm potrzebujących wykształconych logistyków nieustannie wzrasta. Jeżeli zatem masz zmysł stratega i chcesz wykorzystać go w przyszłej karierze zawodowej to Logistyka może być dla Ciebie świetnym kierunkiem! Czego nauczysz się w ramach studiów na kierunku Logistyka? Logistyka jest jedną z tych dziedzin gospodarki, która jest najbardziej powiązana z każdym sektorem rynku.

Czytaj więcej: Logistyka studia - kierunek studiów

Logistyka i administrowanie w mediach studia - kierunek studiów

Logistyka i administrowanie w mediach to studia skierowane do osób odnajdujących…

Logistyka i administrowanie w mediach studia - kierunek studiów

Logistyka i administrowanie w mediach to studia skierowane do osób odnajdujących się w świecie dziennikarstwa oraz zaplecza medialnego. Ilość czasopism, stron internetowych czy wydawnictw stworzyło potrzebę na wykształcenie specjalistów w zakresie logistyki mediów. Jeżeli zatem czujesz się jak ryba w wodzie w gąszczu informacji i chciałbyś przełożyć tę umiejętność na karierę zawodową to Logistyka i administrowanie w mediach może być świetnym kierunkiem dla Ciebie! Czego nauczysz się w ramach studiów na kierunku Logistyka i administrowanie w mediach? Jest to kierunek interdyscyplinarny kształcący w zakresie takich nauk jak: matematyka, zarządzania, marketing, ekonomia czy IT.

Czytaj więcej: Logistyka i administrowanie w mediach studia - kierunek studiów

Logistyka międzynarodowa studia - kierunek studiów

Szukasz studiów inżynierskich? Chciałbyś poszerzyć swoją wiedzę z zakresu nauk…

Logistyka międzynarodowa studia - kierunek studiów

Szukasz studiów inżynierskich? Chciałbyś poszerzyć swoją wiedzę z zakresu nauk ekonomicznych oraz technicznych? Zastanawiasz się nad pracą w obszarze logistyki, produkcji lub dystrybucji? Jeśli chciałbyś mieć szeroki wybór swojej ścieżki zawodowej, koniecznie przyjrzyj się uważnie studiom na kierunku Logistyka międzynarodowaZastanawiasz się gdzie będziesz mógł pracować po zdobyciu wykształcenia z zakresu międzynarodowej logistyki? Absolwenci tego kierunku mogą spróbować swoich sił w przedsiębiorstwach logistycznych, transportowych lub spedycyjnych. Nic nie stoi na przeszkodzie, żebyś znalazł zatrudnienie w międzynarodowych korporacjach czy firmach doradczych. Jeśli uważasz, że odnajdziesz się w proponowanych miejscach pracy i interesuje Cię tematyka systemów logistycznych oraz procesów produkcji i dystrybucji to koniecznie weź pod uwagę studia inżynierskie na kierunku Logistyka międzynarodowa!

Czytaj więcej: Logistyka międzynarodowa studia - kierunek studiów

Organizacja i zarządzanie studia - kierunek studiów

Proces kierowniczy, bez względu na to, czy dotyczy zarządzania organizacją, zespołem czy…

Organizacja i zarządzanie studia - kierunek studiów

Proces kierowniczy, bez względu na to, czy dotyczy zarządzania organizacją, zespołem czy projektem, opiera się na powtarzalnym schemacie następujących po sobie etapów, takich jak plan, organizacja działania, decyzja rozpoczynająca proces, motywowanie w trakcie, kontrolę przebiegu działań oraz weryfikację efektów. Pominięcie któregoś z nich może skutkować uchybieniami w realizacji projektu, niewłaściwie prowadzonymi interesami firmy lub organizacji lub mało efektywną pracą grupy, która potrzebuje właściwego przewodnika, by działać.

Czytaj więcej: Organizacja i zarządzanie studia - kierunek studiów

Technologie informatyczne w logistyce studia - kierunek studiów

Technologie komputerowe są obecne już w prawie każdym aspekcie naszego życia, a w biznesie…

Technologie informatyczne w logistyce studia - kierunek studiów

Technologie komputerowe są obecne już w prawie każdym aspekcie naszego życia, a w biznesie są nieodłącznym narzędziem pracy. Podobnie jest w przypadku logistyki, która używa najnowszych technologii by jak najlepiej i możliwie najbardziej precyzyjnie określić oraz nadzorować procesy logistyczne. Studia na kierunku Technologie informatyczne w logistyce wychodzą naprzeciw zapotrzebowaniom współczesnego rynku. Jeżeli zatem szukasz interdyscyplinarnych studiów z innowacyjnym podejściem do studentów to Technologie informatyczne w logistyce mogą być świetnym kierunkiem dla Ciebie!

Czytaj więcej: Technologie informatyczne w logistyce studia - kierunek studiów

Transport studia - kierunek studiów

Transportujemy ludzi, produkty żywnościowe, pocztę, meble, zwierzęta hodowlane, samochody…

Transport studia - kierunek studiów

Transportujemy ludzi, produkty żywnościowe, pocztę, meble, zwierzęta hodowlane, samochody i wiele, wiele innych rzeczy. Historia transportu jest tak długa, jak historia ludzkości, ale zrewolucjonizował ją wynalazek koła, łodzi, wykorzystanie zwierząt, maszyny parowe takie jak pociągi czy statki; samoloty, rakiety kosmiczne. Na świecie istnieje prawdziwy ogrom firm spedycyjnych i przewozowych, większych i mniejszych, a wszystkie po to, aby ułatwiać nam życie, jako że transport jest potrzebą wtórną człowieka oraz jest powiązany z wieloma dziedzinami gospodarki. Wchodzi on w skład branży TSL (transport-spedycja-logistyka) oraz posiada wiele klasyfikacji.

Czytaj więcej: Transport studia - kierunek studiów

Transport kolejowy studia - kierunek studiów

Choć przez refren jednej z popularniejszych polskich piosenek rozrywkowych jesteśmy skłonni…

Transport kolejowy studia - kierunek studiów

Choć przez refren jednej z popularniejszych polskich piosenek rozrywkowych jesteśmy skłonni wsiadać do pociągu byle jakiego, upatrując w takim akcie gwarancji wyjątkowych i niezapomnianych przygód, podobna lekkomyślność nie jest wskazana przy wyborze kierunku studiów, który determinuje nasze przyszłe zawodowe losy. W tej materii zdecydowanie warto zaplanować swoją podróż, unikać przesiadek i wybrać taki środek transportu, który najlepiej odpowie naszym oczekiwaniom sprawiając, że droga będzie nie tylko wygodna, ale i satysfakcjonująca.

Czytaj więcej: Transport kolejowy studia - kierunek studiów

Komentarze (1)

Marek85 odpowiedz

ja już parę lat w zawodzie, ale chciałbym podnieść kwalifikacje, oczywiście uczelnia tylko w weekendy, czy polecicie jakąś uczelnię, gdzie poza logistyką, będzie też możliwość odbycia zajęć/specjalizacji ze spedycji? chciałbym zmienić pracę, potrzebuję się doszkolić...