Studia logistyczne

Studia logistyczne

Studia logistyczne

Największy wybór studiów

logistycznych w Polsce

Odkryj ponad 10 kierunków logistycznych i sprawdź gdzie możesz studiować 

Studia logistyczne

Jaką drogę pokonuje produkt, zanim trafi na sklepowe półki i z jakimi kosztami jest to związane? Jak najszybciej, najbezpieczniej i najekonomiczniej przetransportować przesyłkę z miasta A do miasta B? Jeżeli chciałbyś poznać odpowiedzi na te pytania, idąc na studia, powinieneś wybrać jeden z kierunków związanych z transportem i logistyką. 

Podczas studiów logistycznych dowiesz się, jak planować, realizować i i kontrolować proces sprawnego i ekonomicznie efektywnego przepływu surowców i towarów. Zdobędziesz informacje niezbędne do zarządzania zapasami, magazynowania produktów, spedycji, obsługi klienta. Poznasz zasady funkcjonowania nowoczesnych systemów informatycznych w logistyce. Kończąc studia będziesz posiadał  wiedzę z zakresu ekonomii i zarządzania. Będąc absolwentem tego kierunku, zatrudnienia szukać możesz w przedsiębiorstwach transportowych i spedycyjnych, w sklepach (również internetowych), magazynach, hurtowaniach, centrach logistycznych. Podczas rekrutacji na kierunku logistyka pod uwagę brane są wyniki z matury z języka obcego nowożytnego, matematyki, geografii, wiedzy o społeczeństwie, informatyki. 

Absolwent kierunku transport posiada wiedzę z zakresu budowy maszyn, ich obsługi, kontrolowania stanu technicznego, naprawy i bezpiecznego użytkowania.  W toku studiów poznasz zasady kierowania i sterowania ruchem drogowym, kolejowym, wodnym i lotniczym. Dowiesz się, jak posługiwać się nowoczesnymi technologiami podczas sterowania procesami technologicznymi. W toku studiów poruszana jest również problematyka ochrony środowiska, która powiązana jest z transportem.  Jako absolwent pracy możesz szukać w przedsiębiorstwach transportu drogowego, kolejowego i lotniczego, w organach administracji państwowej i samorządowej związanych z organizacją i bezpieczeństwem transportu. Kompetencje, zdobyte na studiach, przydadzą się również w firmach dystrybucyjnych i spedycyjnych oraz w przemyśle telekomunikacyjnym. Podczas rekrutacji prowadzonej na kierunku logistyka pod uwagę brane są wyniki z matury z języka obcego nowożytnego, matematyki, geografii, fizyki, chemii, informatyki.

 

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNKI LOGISTYCZNE?

 

 

 

KIERUNKI LOGISTYCZNE

Miasto

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH SĄ STUDIA LOGISTYCZNE

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

STUDIA LOGISTYCZNE - PODYPLOMOWE

Miasto

ODKRYJ STUDIA LOGISTYCZNE

Miasto

International economic relations studia - kierunek studiów

Sprawne funkcjonowanie gospodarki międzynarodowej zależy od kilku ważnych czynników:…

International economic relations studia - kierunek studiów

Sprawne funkcjonowanie gospodarki międzynarodowej zależy od kilku ważnych czynników: politycznych relacji między współpracującymi państwami, przepisów regulujących działanie biznesu międzynarodowego, sprawnej logistyki oraz umiejętności interpersonalnych – za każdą decyzją, nawet tą podjętą na międzynarodowym szczeblu, stoją w końcu ludzie, zorientowani w specyfice stosunków ekonomicznych z zagranicznymi partnerami biznesowymi.

Czytaj więcej: International economic relations studia - kierunek studiów

Inżynieria transportu i logistyki studia - kierunek studiów

W dobie globalizacji odpowiednie zarządzania transportem oraz logistyką jest niezwykle ważne.…

Inżynieria transportu i logistyki studia - kierunek studiów

W dobie globalizacji odpowiednie zarządzania transportem oraz logistyką jest niezwykle ważne. Dlatego też rośnie zapotrzebowanie na specjalistów w tej dziedzinie. Inżynieria transportu i logistyki to kierunek wychodzący naprzeciw tym tendencjom. Jeżeli zatem masz zmysł strategiczny i chciałbyś zająć się logistyką w przyszłości to może to być świetny kierunek dla Ciebie! Obecnie studia inżynierskie to nie tylko nauki techniczne, ale także kształcenie w zakresie nauk pozwalających na objęcie w przyszłości stanowiska managera: ekonomii, organizacji i zarządzania, prawa gospodarczego.

Czytaj więcej: Inżynieria transportu i logistyki studia - kierunek studiów

Inżynieria transportu i logistyki studia - kierunek studiów

Studia na kierunku Inżynieria transportu i logistyki to połączenie wiedzy, którą…

Inżynieria transportu i logistyki studia - kierunek studiów

Studia na kierunku Inżynieria transportu i logistyki to połączenie wiedzy, którą posiadają najlepsi menedżerowie oraz umiejętności godnych inżyniera. Jeśli nie podjąłeś jeszcze decyzji odnośnie swojej dalszej drogi edukacji i w dalszym ciągu poszukujesz innowacyjnego kierunku, to tej propozycji kształcenia nie możesz pominąć. Absolwenci tych studiów posiadają szeroki wachlarz możliwości zawodowych. Nic nie stoi na przeszkodzie by podjęli zatrudnienie w firmach spedycyjnych oraz transportowych. O pracę mogą się także starać w przedsiębiorstwach logistycznych, ale również w centrach dystrybucyjnych.

Czytaj więcej: Inżynieria transportu i logistyki studia - kierunek studiów

Logistyka studia - kierunek studiów

Polska jest niezwykle atrakcyjnym obszarem pod względem logistycznym, a dzięki przynależności…

Logistyka studia - kierunek studiów

Polska jest niezwykle atrakcyjnym obszarem pod względem logistycznym, a dzięki przynależności do Unii Europejskiej stała się ona bardzo dobrym terenem dla inwestorów z tej gałęzi gospodarki. Właśnie dlatego zapotrzebowanie na specjalistów w tej dziedzinie rośnie, gdyż ilość firm potrzebujących wykształconych logistyków nieustannie wzrasta. Jeżeli zatem masz zmysł stratega i chcesz wykorzystać go w przyszłej karierze zawodowej to Logistyka może być dla Ciebie świetnym kierunkiem! Czego nauczysz się w ramach studiów na kierunku Logistyka? Logistyka jest jedną z tych dziedzin gospodarki, która jest najbardziej powiązana z każdym sektorem rynku.

Czytaj więcej: Logistyka studia - kierunek studiów

Logistyka i administrowanie w mediach studia - kierunek studiów

Logistyka i administrowanie w mediach to studia skierowane do osób odnajdujących…

Logistyka i administrowanie w mediach studia - kierunek studiów

Logistyka i administrowanie w mediach to studia skierowane do osób odnajdujących się w świecie dziennikarstwa oraz zaplecza medialnego. Ilość czasopism, stron internetowych czy wydawnictw stworzyło potrzebę na wykształcenie specjalistów w zakresie logistyki mediów. Jeżeli zatem czujesz się jak ryba w wodzie w gąszczu informacji i chciałbyś przełożyć tę umiejętność na karierę zawodową to Logistyka i administrowanie w mediach może być świetnym kierunkiem dla Ciebie! Czego nauczysz się w ramach studiów na kierunku Logistyka i administrowanie w mediach? Jest to kierunek interdyscyplinarny kształcący w zakresie takich nauk jak: matematyka, zarządzania, marketing, ekonomia czy IT.

Czytaj więcej: Logistyka i administrowanie w mediach studia - kierunek studiów

Logistyka międzynarodowa studia - kierunek studiów

Szukasz studiów inżynierskich? Chciałbyś poszerzyć swoją wiedzę z zakresu nauk…

Logistyka międzynarodowa studia - kierunek studiów

Szukasz studiów inżynierskich? Chciałbyś poszerzyć swoją wiedzę z zakresu nauk ekonomicznych oraz technicznych? Zastanawiasz się nad pracą w obszarze logistyki, produkcji lub dystrybucji? Jeśli chciałbyś mieć szeroki wybór swojej ścieżki zawodowej, koniecznie przyjrzyj się uważnie studiom na kierunku Logistyka międzynarodowaZastanawiasz się gdzie będziesz mógł pracować po zdobyciu wykształcenia z zakresu międzynarodowej logistyki? Absolwenci tego kierunku mogą spróbować swoich sił w przedsiębiorstwach logistycznych, transportowych lub spedycyjnych. Nic nie stoi na przeszkodzie, żebyś znalazł zatrudnienie w międzynarodowych korporacjach czy firmach doradczych. Jeśli uważasz, że odnajdziesz się w proponowanych miejscach pracy i interesuje Cię tematyka systemów logistycznych oraz procesów produkcji i dystrybucji to koniecznie weź pod uwagę studia inżynierskie na kierunku Logistyka międzynarodowa!

Czytaj więcej: Logistyka międzynarodowa studia - kierunek studiów

Technologie informatyczne w logistyce studia - kierunek studiów

Technologie komputerowe są obecne już w prawie każdym aspekcie naszego życia, a w biznesie…

Technologie informatyczne w logistyce studia - kierunek studiów

Technologie komputerowe są obecne już w prawie każdym aspekcie naszego życia, a w biznesie są nieodłącznym narzędziem pracy. Podobnie jest w przypadku logistyki, która używa najnowszych technologii by jak najlepiej i możliwie najbardziej precyzyjnie określić oraz nadzorować procesy logistyczne. Studia na kierunku Technologie informatyczne w logistyce wychodzą naprzeciw zapotrzebowaniom współczesnego rynku. Jeżeli zatem szukasz interdyscyplinarnych studiów z innowacyjnym podejściem do studentów to Technologie informatyczne w logistyce mogą być świetnym kierunkiem dla Ciebie!

Czytaj więcej: Technologie informatyczne w logistyce studia - kierunek studiów

Transport studia - kierunek studiów

Transportujemy ludzi, produkty żywnościowe, pocztę, meble, zwierzęta hodowlane, samochody…

Transport studia - kierunek studiów

Transportujemy ludzi, produkty żywnościowe, pocztę, meble, zwierzęta hodowlane, samochody i wiele, wiele innych rzeczy. Historia transportu jest tak długa, jak historia ludzkości, ale zrewolucjonizował ją wynalazek koła, łodzi, wykorzystanie zwierząt, maszyny parowe takie jak pociągi czy statki; samoloty, rakiety kosmiczne. Na świecie istnieje prawdziwy ogrom firm spedycyjnych i przewozowych, większych i mniejszych, a wszystkie po to, aby ułatwiać nam życie, jako że transport jest potrzebą wtórną człowieka oraz jest powiązany z wieloma dziedzinami gospodarki. Wchodzi on w skład branży TSL (transport-spedycja-logistyka) oraz posiada wiele klasyfikacji.

Czytaj więcej: Transport studia - kierunek studiów

Komentarze (0)