Studia ekonomiczne

Studia ekonomiczne

Studia ekonomiczne

Największy wybór studiów

ekonomicznych w Polsce

Odkryj ponad 80 kierunków ekonomicznych i sprawdź gdzie możesz studiować 

Studia ekonomiczne

Jeśli ktoś w rozmowie z nami użyje argumentu, że wybrał studia ekonomiczne dla pieniędzy, to nie można go za to ganić, gdyż w stwierdzeniu tym jest sporo racji. Od początku istnienia cywilizacji, ekonomia posiada olbrzymi wpływ na życie ludzi, zatem do zgłębienia jej reguł chętnych nie brakuje.

 

Jak wyglądają studia ekonomiczne

Studia ekonomiczne można porównać do solidnych rozmiarów drzewa, od którego odchodzi wiele gałęzi. Obszar kształcenia nie sprowadza się wyłącznie do kierunku o nazwie Ekonomia, gdyż w zakres tej dziedziny wchodzą także inne dyscypliny, takie jak: Finanse i rachunkowość, Bankowość i Finanse Cyfrowe, Finanse i Biznes Międzynarodowy, czy Ekonometria. Naturalnie, obszar edukacyjny uzależniony jest od konkretnej uczelni, choć za pewnik można przyjąć, że Ekonomia w ofertach dydaktycznych występuje najczęściej. Studia ekonomiczne realizowane są dwuetapowo, czyli przebiegają wedle podziału na pierwszy i drugi stopień.

Nauka na studiach ekonomicznych to pewien proces, w którym na początku poznajemy zagadnienia fundamentalne, bez których dalsze kształcenie, a co za tym idzie zrozumienie tej dziedziny byłoby bardzo trudne, a może nawet i niemożliwe. Zazwyczaj, na początku swojej edukacyjnej drogi, studenci poznają takie zagadnienia jak: matematyka, podstawy prawa, mikroekonomia, marketing, podstawy socjologii, historia gospodarcza. Skąd takie zestawienie przedmiotów? Niemal od razu można wywnioskować, że wymienione tematy łączą się ze sobą, przenikają, a nierzadko także nie egzystują bez siebie. W dalszych etapach kształcenia, program nauczania zawiera: makroekonomię, podstawy rachunkowości, politykę gospodarczą, finanse publiczne, finanse przedsiębiorstw, rynki finansowe – czyli po osiągnięciu podstaw, możemy przejść dalej, do bardziej szczegółowego poznawania wybranej przez nas dziedziny.

Czy model i proces kształcenia wygląda podobnie na innych kierunkach z tego obszaru? Tak, gdyż patrząc na program Finansów i Rachunkowości również dostrzeżemy bliźniaczą koncepcję. Najpierw: podstawy prawa, historia gospodarcza, matematyka, mikroekonomia, podstawy socjologii, podstawy finansów, by potem przejść do bardziej zakrojonych zagadnień. Wyraźną cechą studiów ekonomicznych są liczne specjalności, proponowane niemal na każdej uczelni, w których omawiane występują. Można odnaleźć: Kierowanie małą i średnią firmą, Kreowanie kompetencji menedżerskich, Inwestycje kapitałowe, Ekonomię przedsiębiorstwa, Finanse publiczne i podatki oraz wiele, wiele innych, które powstały po to, aby dokładniej nakierować studentów na ścieżki zawodowe i wykonywane w przyszłości profesje.   

 

Ile trwają studia ekonomiczne

Jako, że studia ekonomiczne realizowane są w systemie 3+2, zatem łącznie trwają pięć lat. Warto zwrócić jednak uwagę, że w omawianym przez nas obszarze edukacyjnym znajdują się też takie kierunki, których zgłębianie kończy się na pierwszym stopniu, bądź występują jedynie na stopniu drugim. Na pewno wiele osób podejrzewa, że skoro studia ekonomiczne do najprostszych nie należą, to na samych studiach nauka się nie kończy i należy dodatkowo podjąć jakieś praktyki zawodowe uprawniające do wykonywania zawodu. Nie. W przypadku studiów ekonomicznych, zaliczenie ostatniego egzaminu i obronienie pracy magisterskiej kończy naszą edukację – nie potrzebujemy zaświadczeń, pozwoleń na pracę, kursów przygotowujących, czy egzaminów aplikacyjnych. Oczywiście, praktyki – tak jak wszędzie – odbyć należy, ale organizuje się je wyłącznie w trakcie trwania studiów. 

 

Jakie wymagania / przedmioty na maturze

Jeśli powiemy kolokwialnie, że studia ekonomiczne uczą, między innymi, jak się liczy pieniądze, to już od razu powinna zapalić się lampka w głowie informująca, że najważniejszym przedmiotem jest matematyka. Bez niej ani rusz. Nie tylko dlatego, że bez matematycznych umiejętności będzie niełatwo dostać się na te studia, ale również nie będzie łatwo sobie potem na nich poradzić. Trzeba pamiętać, że tam gdzie finanse, rachunki, giełda, tam liczby- nierzadko skomplikowane. Oprócz „królowej nauk” warto przyłożyć się do nauki języka obcego, także dlatego, że niektóre szkoły wyższe oferują kandydatom kształcenie w języku obcym, co w przyszłości może procentować.

Studia ekonomiczne to taki obszar kształcenia, którego nie da się wybrać bez namysłu. Pomimo tego, że chętnych na te kierunki nie brakuje, to są to osoby, które podjęły świadomą decyzję, a nie wpadły na pomysł w ostatniej chwili. Studia, ogólnie rzecz ujmując, powinny być efektem zainteresowań. Jeśli nie interesujemy się ekonomią, finansami, czy polityką gospodarczą- nie damy sobie rady, a w najlepszym przypadku szybko stracimy zaangażowanie. Wymagania na studia ekonomiczne są wysokie i należy poważnie podejść do swoich założeń edukacyjnych. Należy trenować swój umysł, zdolności matematyczne, łyknąć trochę podstawowych zasad kierujących ekonomią, aby przygotować się na to, że w trakcie studiów będziemy mieli znacznie więcej wiadomości do przyswojenia i zrozumienia.    

 

Jaka praca po studiach ekonomicznych

Na pewno niejeden kandydat na studia, bądź pierwszoroczny żak snuje bardziej, bądź mniej poważne plany na przyszłość. W głowach młodych ludzi nierzadko pojawia się myśl: „po studiach ekonomicznych będę ekonomistą.” To już? Tak po prostu? Czy to jedyna możliwość po ukończeniu nauki? Oczywiście, że nie. Na absolwentów studiów ekonomicznych czekają takie zawody jak przedsiębiorca, księgowy, menedżer, rzeczoznawca majątkowy, pośrednik w obrocie nieruchomościami, analityk biznesowy, pracownik korporacji, pracownik banku, pracownik funduszu inwestycyjnego, pracownik domu maklerskiego. A tych możliwości jest znacznie więcej. Dlatego warto przyłożyć się do nauki, bo otwierane specjalności służą rzeczywistemu nabywaniu kompetencji, a postęp i dynamizm współczesnego świata generuje także nowe zawody, co stwarza jeszcze większe szanse na odnalezienie się w tej branży. Dobrze jest także popracować nad własną kreatywnością i pomyśleć nad prowadzeniem własnej działalności gospodarczej. Posiadając szeroką wiedzę ekonomiczną, realizowanie własnych pomysłów będzie znacznie prostsze.  

 

Czy warto iść na studia ekonomiczne

Nie od dzisiaj młodzi ludzie zadają sobie pytania związane z podejmowaniem studiów. Różnorodne patrzenie na temat kształcenia wyższego rodzi wiele, nierzadko zupełnie odmiennych, wątpliwości. Niektórzy zwracają uwagę na to, czym będą zajmować się po ukończeniu nauki; inni skupiają się na tym, czy proces kształcenia nie będzie dla nich zbyt trudny, a jeszcze inni swoje wątpliwości sprowadzają do pytań, czy studia w ogóle zdają się być potrzebne w dzisiejszych czasach? Czy podobne niejasności można przenieść także na grunt studiów ekonomicznych? Przed przystąpieniem do procesu rekrutacji należy odpowiedzieć sobie na fundamentalne pytanie: „czym chciałbym się zająć w przyszłości?” Istnieją zawody, branże, oraz sektory gospodarki, w których wiedza ekonomiczna jest niezbędna i bez określonych kwalifikacji nigdy nie znajdziemy w nich zatrudnienia.

Wiedza z obszaru ekonomicznego jest na tyle specyficzna, że nie da się jej pozyskać w sposób inny niż poprzez studia. Co ważne, studia ekonomiczne dają bardzo wiele umiejętności, które można wykorzystać zawsze, niezależnie od czasów i panującej rzeczywistości. Współczesny świat, coraz mocniej stawiający na ludzi kreatywnych i przedsiębiorczych wymaga tych umiejętności, aby utrzymać się na powierzchni własnej działalności, bądź innych rodzajów indywidualnych inicjatyw. Im głębszą wiedzę się posiada, tym czuje się większe bezpieczeństwo i komfort. Poza tym, osoby posiadające wiedzę na temat funkcjonowania pieniądza, zazwyczaj posiadają wiedzę w jaki sposób można jest zarabiać. Jeśli ktoś nie znajduje już innych argumentów przemawiających za studiami, to właśnie ten powinien rozwiewać wszelakie wątpliwości.  

 

Co dadzą ci studia ekonomiczne

Studia ekonomiczne mogą dać przewagę. Na czym ta przewaga może polegać? Wiele osób potrafi wypowiedzieć się na tematy wydarzeń historycznych, działań politycznych, aspektów kultury, ale z zagadnieniami ekonomicznymi sprawa już nie jest prosta. Funkcjonowanie pieniądza, rachunkowość, finanse – chociaż każdy jakimś budżetem, choćby domowym, operuje- to nie znaczy wcale, że nie miewa z nim żadnych problemów. Warto podkreślić, że znajomość zagadnień ekonomicznych ułatwia życie; nawet wtedy, gdy nie trudnimy się zawodami związanymi z tą dziedziną. Nie krocząc daleko i nie przywołując abstrakcyjnych przykładów, wiele osób czuje niemałe zagubienie w tematyce podatków, ulg, oprocentowania i tym podobnym. A studiując nauki ekonomiczne wszystko to, z czym zmaga się ludzkość będziesz mieć w „małym palcu”. Mówiąc inaczej i nieco bardziej przyziemnie, wiedza ekonomiczna jest bardzo wygodna, a jeśli prowadzimy własną działalność, to daje nam duże poczucie swobody i bezpieczeństwa. Każda specjalistyczna wiedza, w mniejszym bądź większym towarzystwie, jest zawsze mile widziana. Zatem, koledzy, przyjaciele czy członkowie rodziny to właśnie do ciebie zwrócą się o poradę i prośbę rozwiązania problemu, z którym sami sobie nie poradzą. Takie sytuacje będę utwierdzały, że wybór obszaru kształcenia był trafną decyzją, a na dodatek faktycznie poczujesz, że wiedza i umiejętności, które zdobywasz jest szalenie potrzebna.  

 

Czego nie dadzą ci studia ekonomiczne

W nieco żartobliwy sposób można powiedzieć, że studia ekonomiczne nie dadzą odpoczynku od liczb. Ale możliwość wykorzystywania umiejętności matematycznych w różnych okolicznościach nie musi być postrzegana jako coś negatywnego. Idąc dalej, można stwierdzić, iż ekonomia istnieje dosłownie wszędzie i ocieramy się o nią każdego dnia. Codzienne sytuacje mogą mnożyć podstawowe pytania: „jak to funkcjonuje?”, „na czym polega ta działalność?”, „jakie zyski przynosi?”. Brak wytchnienia może polegać na tym, że ekonomii możemy uczyć się niemal bez przerwy, nawet kasując bilet w autobusie. Często występująca opinia jest taka, że studia ekonomiczne nie dają zbyt dużych możliwości podjęcia pracy w czasie nauki, a na pewno pracy w pełni absorbującej i zwłaszcza w okresie sesji egzaminacyjnej. Studia ekonomiczne nie należą do najłatwiejszych i nierzadko pogodzenie nauki z pracą może ponieść srogą porażkę, choć oczywiście nie musi to być twardą regułą. Prowadząc bilans zysków i strat, zdecydowanie bardziej wyróżniają się zyski, dlatego że poważne podejście do nauki może zaowocować wieloma umiejętnościami i kwalifikacjami, doświadczeniem, a potem – łącząc to wszystko w całość- ciekawą pracą i możliwościami dalszego rozwoju.    

 

Co warto sprawdzić idąc na studia ekonomiczne

Niezależnie od tego, jaki kierunek kształcenia chcielibyśmy obrać, naszym obowiązkiem jest dokładne sprawdzenie zasad rekrutacji, gdyż nawet na tym samym kierunku mogą różnić się zasady przyjęć w zależności od konkretnej szkoły wyższej. W kontekście studiów ekonomicznych wydaje się to szalenie istotne, aby zdać sobie sprawę z tego, jaką wagę w procesie rekrutacji stanowi matematyka. Chcąc kształcić się w ekonomicznym obszarze nie możemy dopuścić do tego, że w pewnej chwili spostrzeżemy, iż nie sądziliśmy, że wymagana wiedza z zakresu „królowej nauk” jest tak wysoka. Warto dowiedzieć się jak najwięcej o oferowanych kierunkach, zwłaszcza, że niektóre realizowane są wedle podziału na pierwszy i  drugi stopień, a niektóre prowadzone są wyłącznie na pierwszym, a niektóre wyłącznie na drugim stopniu. Zasady rekrutacji i przebieg kształcenia to dla nas wiedza fundamentalna. Warto także wiedzieć, jakie kierunki kształcenia przygotują nas do zawodów, które chcielibyśmy w przyszłości wykonywać. Jak już wspominaliśmy, studia ekonomiczne wymagają wysiłku i zaangażowania, zatem przeanalizowanie naszych planów i możliwości także ma ogromne znaczenie. Przed przystąpieniem do procesu rekrutacji powinniśmy zadać sobie kilka pytań, na czele z : „Czy jestem gotowy studiować kierunki ekonomiczne i faktycznie tą drogą chciałbym pójść po ukończeniu nauki?”.  

 

Studia ekonomiczne – zaoczne

Dyskusja na temat różnic i korzyści wynikających ze studiów dziennych i zaocznych będzie trwać wiecznie. Istotne jest to, aby nie wchodzić w wymianę zdań zbyt głęboko, tylko skupić się na rzeczywistych argumentach. Studia ekonomiczne w systemie zaocznym posiadają identyczny program nauczania i tak samo jak studia dzienne umożliwiają zdobycie odpowiedniego przygotowania do aktywnego uczestniczenia w życiu gospodarczym. Zatem żadne rozbieżności nie występują? Różnice istnieją tylko w charakterze nauki. Jak wiemy, studia dzienne są procesem, odbywającym się od poniedziałku do piątku, a system zaoczny opiera się na tzw. zjazdach, czyli zajęciach prowadzonych weekendy, zazwyczaj co dwa tygodnie. Wybierając tryb zaoczny na studiach ekonomicznych nie musimy się martwić jakością kształcenia, gdyż w ich toku również oferowane są różnorodne specjalności, nierzadko takie same, jak na studiach dziennych. Znajdziemy, między innymi: Kierowanie małą i średnią firmą, Metody ilościowe w biznesie i ekonomii, Inwestycje kapitałowe, IT w finansach, czy Wycenę nieruchomości i przedsiębiorstw. Wszelakie wątpliwości związane z wyborem między trybem dziennym a zaocznym najlepiej rozwieje fakt, iż jeśli studia ekonomiczne realizowane są w dwóch systemach, to znak, że każdy prowadzi do zdobycia kierunkowego wykształcenia.   

 

Studia ekonomiczne – opinie

Nie trzeba prowadzić wnikliwych analiz programów nauczania, aby wiedzieć, że studia ekonomiczne to wymagający obszar kształcenia. Naturalnie, wymagający nauki i przyswajania nowych informacji, ale nierzadko także wymagający dyskusji. W trakcie rozmów w gronie najbliższych, informacja o studiowaniu kierunków ekonomicznych zazwyczaj budzi podziw, a nawet niedowierzanie. Nie wynika to wyłącznie ze zrozumienia jak wiele należy włożyć wysiłku w naukę, ale także z czym pozyskiwana wiedza może się wiązać. Kierunki kształcenia z obszaru ekonomicznego to niepodważalny prestiż. Ale czy o swoich kierunkach podobnie wypowiadają się studenci? Kamil, student III roku Ekonomii ze Szczecina mówi: „Ludzie bardzo często sprowadzają ekonomię wyłącznie do tematu pieniędzy, podatków i długów publicznych. A ekonomia to znacznie szersze zagadnienie; o charakterze społecznym, wpływającym na wiele aspektów. Dlatego jest tak ciekawa i warto jej się poświęcić w  stu procentach.” Karolina, studentka II roku Finansów i rachunkowości z Łodzi mówi:

„Wybierając studia ekonomiczne trzeba uwierzyć, że jest to sposób na życie. Wiadomo, studia bywają niełatwe i po drodze można napotkać wiele ciężkich egzaminów, które powodują mnóstwo stresu. Ale warto ten stres przeżyć. Te studia warte są dużego wysiłku, bo wysiłek się, po prostu, opłaci. To studia dla ambitnych.” 

 

uw studia ekonomiczne

 

 

KIERUNKI EKONOMICZNE

Miasto
A
administracja
administracja - studia online
administracja europejska
administracja i cyfryzacja
administracja publiczna
administracyjno - ekonomiczny
agrobiznes
analityka biznesu
analityka gospodarcza
audyt finansowy
B
bankowość i finanse cyfrowe
bezpieczeństwo narodowe
bezpieczeństwo wewnętrzne
biznes elektroniczny
business management
D
doradztwo podatkowe
E
e-administracja
economics
economics and international business
economics and it applications
ekonofizyka
ekonomia
ekonomia - studia online
ekonomia ekobiznes
ekonomia menedżerska
ekonomia społeczna
ekonomia w języku angielskim
europeistyka
F
finance
finance and accounting
finanse i inwestycje
finanse i rachunkowość
finanse menedżerskie
finanse międzynarodowe
G
general aviation
gospodarka i administracja publiczna
gospodarka nieruchomościami
gospodarka przestrzenna
gospodarka turystyczna
I
informatyka i ekonometria
informatyka stosowana
informatyka w biznesie
innowacyjna gospodarka
international business
international marketing
international relations
inwestycje i nieruchomości
J
język biznesu
K
kierunek ekonomiczno-prawny
kierunek prawno-biznesowy
kierunek prawno-ekonomiczny
kierunek prawno-menedżerski
L
M
management
marketing i komunikacja rynkowa
matematyka i ekonomia
matematyka w finansach
N
nowoczesny handel
O
organizacja i zarządzanie
P
podatki i doradztwo podatkowe
politologia
praca socjalna
prawno - biznesowy
prawno - ekonomiczny
przedsiębiorczość
przedsiębiorczość i finanse
R
rachunkowość
rachunkowość i controlling
rachunkowość i finanse acca
rachunkowość i finanse w zarządzaniu
rynek finansowy
rynki finansowe
S
sociology
socjologia
stosunki międzynarodowe
studia miejskie
T
towaroznawstwo
U
Z
zarządzanie
zarządzanie i dowodzenie
Rozwiń

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH SĄ STUDIA EKONOMICZNE

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×STUDIA EKONOMICZNE - PODYPLOMOWE

Miasto
A
audyt miejski - studia podyplomowe
audyt wewnętrzny - studia podyplomowe
B
bankowość - studia podyplomowe
business english - studia podyplomowe
C
controlling - studia podyplomowe
D
doradca podatkowy - studia podyplomowe
doradztwo finansowe - studia podyplomowe
doradztwo podatkowe - studia podyplomowe
doradztwo zawodowe - studia podyplomowe
dyrektor finansowy - studia podyplomowe
E
e - urzędnik - studia podyplomowe
ekonomia - studia podyplomowe
ekonomia społeczna - studia podyplomowe
ekonomika rolnictwa - studia podyplomowe
F
finanse - studia podyplomowe
finanse publiczne - studia podyplomowe
G
H
hr business partner - studia podyplomowe
I
K
kontroler finansowy - studia podyplomowe
L
M
mba - studia podyplomowe
mba w energetyce - studia podyplomowe
msr/mssf - studia podyplomowe
O
P
R
rachunkowość - studia podyplomowe
rachunkowość acca - studia podyplomowe
S
strategia podatkowa - studia podyplomowe
studia podatkowe - studia podyplomowe
studia ubezpieczeń - studia podyplomowe
U
W
Z
Rozwiń

ODKRYJ STUDIA EKONOMICZNE

Miasto

Administracja studia - kierunek studiów

Nie są Ci straszne zawiłości uwarunkowań prawnych najróżniejszych instytucji?…

Administracja studia - kierunek studiów

Nie są Ci straszne zawiłości uwarunkowań prawnych najróżniejszych instytucji? Chcesz swobodnie poruszać się w przestrzeni prawa administracyjnego, metodach zarządzania oraz organizacji? Jeżeli tak to studia na kierunku administracja mogą być świetnym początkiem Twojej przyszłej kariery zawodowej w tym zakresie! Czego nauczysz się w ramach studiów na kierunku Administracja? Studia kształcą w zakresie administracji rządowej oraz samorządowej. Będą to przedmioty z szeroko pojętych dziedzin wiedzy, takich jak: ekonomia, informatyka, zarządzanie, marketing czy rachunkowość. Co więcej, nacisk będzie kładziony na prawo administracyjne, postępowanie administracyjne czy prawo cywilne.

Czytaj więcej: Administracja studia - kierunek studiów

Administracja i cyfryzacja studia - kierunek studiów

Szukasz innowacyjnego kierunku, który wychodzi naprzeciw zapotrzebowaniom współczesnej…

Administracja i cyfryzacja studia - kierunek studiów

Szukasz innowacyjnego kierunku, który wychodzi naprzeciw zapotrzebowaniom współczesnej gospodarki? Chcesz wyróżnić się na rynku pracy? Jeżeli tak to Administracja i cyfryzacja jest kierunkiem, który powinieneś wziąć pod uwagę podczas wyboru Twojej przyszłej ścieżki kariery! Przeczytaj nasz opis i dowiedz się więcej! Studia na kierunku Administracja i cyfryzacja dają możliwość zdobycia wiedzy z zakresu prawa, a także informatyki. Obecne systemy administracji państwowej powszechnie wykorzystują technologie teleinformatyczne, dlatego też nikogo nie dziwi już połączenie tych dwóch, z pozoru różnych, dziedzin nauki. Ważną rolę odgrywa we współczesnym świecie cyfryzacja mająca na celu upowszechnienie Internetu dla obywateli, a także wbudowanie mechanizmów elektronicznych w struktury administracji państwowej.

Czytaj więcej: Administracja i cyfryzacja studia - kierunek studiów

Administracja i polityka publiczna studia - kierunek studiów

W dobie pozyskiwania funduszy z Unii Europejskiej administracja polityką publiczną jest…

Administracja i polityka publiczna studia - kierunek studiów

W dobie pozyskiwania funduszy z Unii Europejskiej administracja polityką publiczną jest niezwykle ważnym aspektem sektora publicznego. Studia na kierunku Administracja i polityka publiczna to oferta studiów licencjackich oraz magisterskich, którą każdy, kto jest zainteresowany pracą w administracji publicznej powinien wziąć pod uwagę. Administracja i polityka publiczna to kierunek z ciekawymi specjalnościami, zatem warto przeczytać co jeszcze możesz zyskać studiując na tym kierunku.

Czytaj więcej: Administracja i polityka publiczna studia - kierunek studiów

Administracja publiczna studia - kierunek studiów

Czym jest administracja publiczna? Określenie brzmi bardzo znajomo i przywodzi na myśl…

Administracja publiczna studia - kierunek studiów

Czym jest administracja publiczna? Określenie brzmi bardzo znajomo i przywodzi na myśl pracę biurową. Według definicji “administracja” to działalność organizatorska realizowana przy pomocy aparatu urzędniczego, a jej zakres to sprawy o charakterze publicznym oraz jest ona regulowana przez ogólne normy prawne. Zatem, zgadza się. Studia na kierunku administracja publiczna przygotują studenta do pracy w samorządach terytorialnych, organach zarządzania państwem, przeróżnych urzędach oraz biurach. Jeśli chciałbyś związać swoją przyszłość zawodową z administracją publiczną, musisz być osobą, która odznacza się dobrą organizacją, punktualnością i skrupulatnością oraz cierpliwością.

Czytaj więcej: Administracja publiczna studia - kierunek studiów

Administracja systemami bezpieczeństwa studia - kierunek studiów

Administracja systemami bezpieczeństwa to studia dla osób, które szukają…

Administracja systemami bezpieczeństwa studia - kierunek studiów

Administracja systemami bezpieczeństwa to studia dla osób, które szukają praktycznego kierunku w zakresie bezpieczeństwa. Są to studia, które wychodzą naprzeciw zapotrzebowaniu kadrowym służb mundurowych. Jeżeli zatem Twoim marzeniem jest zwalczanie terroryzmu, praca w zakresie bezpieczeństwa społecznego lub zwalczanie przestępczości to Administracja systemami bezpieczeństwa jest kierunkiem, który powinien być pierwszym krokiem do Twojej kariery!

Czytaj więcej: Administracja systemami bezpieczeństwa studia - kierunek studiów

Administrowanie ochroną zdrowia studia - kierunek studiów

System ochrony zdrowia wymaga obecnie wyspecjalizowanej kadry świadczącej usługi na najwyższym…

Administrowanie ochroną zdrowia studia - kierunek studiów

System ochrony zdrowia wymaga obecnie wyspecjalizowanej kadry świadczącej usługi na najwyższym poziomie, nie tylko pod względem podstawowej wiedzy medycznej, ale także administracji. Dzięki tym studiom będziesz mieć okazję do zdobycia wiedzy z zakresu nowoczesnych technik zarządzania podmiotami leczniczymi. Jeżeli zatem myślisz o pracy w medycynie to Adnimistrowanie ochroną zdrowia może być świetnym kierunkiem dla Ciebie! Czego nauczysz się w ramach studiów na kierunku Administrowanie ochroną zdrowia? Studia łączą aspekty prawne oraz administracyjne z ochrona zdrowia oraz prawa medycznego. Dowiesz się jak wdrażać nowe systemy w zakresie ochrony zdrowia, gromadzenia danych czy zarządzania kadrami.

Czytaj więcej: Administrowanie ochroną zdrowia studia - kierunek studiów

Agrobiznes studia - kierunek studiów

Agrobiznes to interdyscyplinarny kierunek studiów umożliwiający równoczesne…

Agrobiznes studia - kierunek studiów

Agrobiznes to interdyscyplinarny kierunek studiów umożliwiający równoczesne zdobycie profesjonalnej wiedzy z zakresu rolnictwa oraz prowadzenia gospodarstwa i innych firm sektora agrobiznesu. Celem studiów na kierunku agrobiznes jest kształcenie wysokiej klasy specjalistów w branży rolno-spożywczej, dlatego też studia przeznaczone są dla osób ambitnych, planujących związać swoją karierę zawodową z szeroko pojętym sektorem rolno-spożywczym. Absolwenci studiów uzyskują jednocześnie uprawnienie do prowadzenia indywidualnego gospodarstwa rolnego.

Czytaj więcej: Agrobiznes studia - kierunek studiów

Analityka biznesu studia - kierunek studiów

Prowadzenie biznesu to obecnie działalność wymagająca podjęcia wieloaspektowych kroków.…

Analityka biznesu studia - kierunek studiów

Prowadzenie biznesu to obecnie działalność wymagająca podjęcia wieloaspektowych kroków. Tym właśnie zajmuje się analityka biznesowa oceniająca potrzeby rynkowe oraz rozwiązywaniem problemów biznesowych. Przy obecnej globalizacji rozwój polityki biznesowej to jedna z najważniejszych gałęzi gospodarki, dzięki której będziesz mógł podjąć pracę nie tylko w Polsce, ale także za granicą naszego kraju. Jeżeli zatem myślisz o pracy w biznesie to Analityka biznesu może być świetnym kierunkiem dla Ciebie! Czego nauczysz się w ramach studiów na kierunku Analityka biznesu? Studia łączą wykształcenie z zakresu prowadzenia biznesu oraz praktycznych umiejętności analizy danych wykorzystując nowoczesne metody jakościowe oraz ilościowe.

Czytaj więcej: Analityka biznesu studia - kierunek studiów

Analityka gospodarcza studia - kierunek studiów

Uważasz że jesteś osobą która chce zmienić gospodarkę i analizujesz ją? Ten…

Analityka gospodarcza studia - kierunek studiów

Uważasz że jesteś osobą która chce zmienić gospodarkę i analizujesz ją? Ten kierunek jest dla Ciebie, nie mogłeś trafić lepiej. Rynek ekonomiczno - finansowy stoi przed tobą otworem. Absolwenci tego kierunku, dzisiaj pracują w największych firmach zajmujących się ekonomią oraz finansami. Kierunek ten jest unikatowy, umiejętność liczenia jest tak samo ważna jak umiejętność gotowania, jedno i drugie jest niezbędne do codziennego funkcjonowania. Jesteś dobrym matematykiem, umiesz liczyć każdy grosz, ten kierunek jest idealny dla Ciebie. Chcesz pracować w banku, towarzystwie ubezpieczeniowym czy w firmie konsultingowej w dużej korporacji? Oni Cię potrzebują, czekają na Ciebie. Przeprowadzono dużo rozmów z firmami tej branży i jesteś im potrzebny, dlatego Analityka Gospodarcza to kierunek z przyszłością.

Czytaj więcej: Analityka gospodarcza studia - kierunek studiów

Analiza danych – big data studia - kierunek studiów

W dzisiejszych czasach umiejętność analizy danych o dużym wolumenie jest nieoceniona i…

Analiza danych – big data studia - kierunek studiów

W dzisiejszych czasach umiejętność analizy danych o dużym wolumenie jest nieoceniona i nieustannie poszukiwana przez pracodawców. Liczba danych rośnie, a razem z nimi ich dynamika i złożoność. W niedalekiej przyszłości możemy spodziewać się deficytu analityków ze względu na tak szybko rozwijający się rynek w tej dziedzinie. Każda duża firma potrzebuje pracownika, który umiejętnie sortuje i segreguje zebrane dane, a to możesz być właśnie Ty! Na jakie umiejętności będzie kładziony nacisk podczas studiów? Przede wszystkim będą to umiejętności techniczne z zakresu informatyki, matematyki i statystyki. Co więcej zgłębisz tajniki wiedzy związanej z programowaniem oraz nauczysz się przekładać wyniki analityczne na decyzje i działania. Dodatkowym atutem tego kierunku jest duża ilość ćwiczeń nastawionych na poprawę Twoich umiejętności miękkich.

Czytaj więcej: Analiza danych – big data studia - kierunek studiów

Komentarze (1)

kastry odpowiedz

Jestem na pierwszym roku zarządzania na wyzszej szkole bezpieczenstwa i musze przyznać, że troche się bałem, nie byłem pewien czy to dobry wybór, ale jestem pod pozytywnym wrażeniem. niby oklepany kierunek ale pełna profeska i ciekawe przedmioty.