Studia ekonomiczne

Studia ekonomiczne

Studia ekonomiczne

Największy wybór studiów

ekonomicznych w Polsce

Odkryj ponad 80 kierunków ekonomicznych i sprawdź gdzie możesz studiować 

Studia ekonomiczne

Ekonomia to nauka społeczna, która posługuje się metodami matematycznymi. Na te studia zdecydować się mogą więc zarówno osoby, które w liceum chodziły do klasy humanistycznej, jak i te, które na maturze zdawały przedmioty ścisłe. Do grupy studiów ekonomicznych zalicza się m.in. ekonomię, finanse i rachunkowość, międzynarodowe stosunki gospodarcze.

Ekonomia to nauka, która analizuje oraz opisuje produkcję, dystrybucję oraz konsumpcję dóbr. Tradycyjnie ekonomię dzieli się na mikroekonomię, która zajmuje się tym, w jaki sposób gospodarstwa domowe i przedsiębiorstwa podejmują decyzje i jak współdziałają na konkretnych rynkach, oraz na makroekonomię, która skupia swoją uwagę na badaniu całej gospodarki. Studia ekonomiczne pozwalają zrozumieć mechanizmy i zjawiska charakterystyczne dla gospodarki wolnorynkowej – zarówno w skali krajowej, jak i międzynarodowej. Absolwenci kierunków ekonomicznych rozumieją zasady, którymi kierują się instytucje bankowe i finansowe, potrafią analizować zjawiska i procesy gospodarcze. Podczas studiów poznasz również prawne, socjologiczne i etyczne aspekty ekonomii.

Gdzie można wykorzystać takie, nabyte podczas studiów, umiejętności? Możliwości jest wiele. Po ukończeniu studiów ekonomicznych pracy szukać możesz w bankowości, w obsłudze klienta, w biurach rachunkowych i podatkowych, w księgowości, w audycie, w administracji publicznej i samorządowej, w firmach ubezpieczeniowych i w biurach maklerskich. Wykonywać możesz również takie zawody, jak analityk finansowy, przedstawiciel handlowy, doradca finansowy, Absolwenci kierunków ekonomicznych posiadają również niezbędną wiedzę i umiejętności do samodzielnego prowadzenia działalności gospodarczej.

Podczas rekrutacji na studia ekonomiczne pod uwagę brane są wyniki z matury z matematyki, języka obcego nowożytnego, z geografii, z wiedzy o społeczeństwie, z historii i języka polskiego. Kierunki ekonomiczne cieszą się ogromnym powodzeniem wśród licealistów. W ubiegłym roku akademickim ekonomia znalazła się na szóstym miejscu w zestawianiu najpopularniejszych kierunków - w  rekrutacji na ten kierunek udział wzięło ponad piętnaście tysięcy maturzystów. Na ósmym miejscu uplasowały się finanse i rachunkowość – liczba chętnych przekroczyła czternaście tysięcy. 

 

uw studia ekonomiczne

 

 

KIERUNKI EKONOMICZNE

Miasto
Rozwiń

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH SĄ STUDIA EKONOMICZNE

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

STUDIA EKONOMICZNE - PODYPLOMOWE

Miasto
Rozwiń

ODKRYJ STUDIA EKONOMICZNE

Miasto

Administracja studia - kierunek studiów

Nie są Ci straszne zawiłości uwarunkowań prawnych najróżniejszych instytucji?…

Administracja studia - kierunek studiów

Nie są Ci straszne zawiłości uwarunkowań prawnych najróżniejszych instytucji? Chcesz swobodnie poruszać się w przestrzeni prawa administracyjnego, metodach zarządzania oraz organizacji? Jeżeli tak to studia na kierunku administracja mogą być świetnym początkiem Twojej przyszłej kariery zawodowej w tym zakresie! Czego nauczysz się w ramach studiów na kierunku Administracja? Studia kształcą w zakresie administracji rządowej oraz samorządowej. Będą to przedmioty z szeroko pojętych dziedzin wiedzy, takich jak: ekonomia, informatyka, zarządzanie, marketing czy rachunkowość. Co więcej, nacisk będzie kładziony na prawo administracyjne, postępowanie administracyjne czy prawo cywilne.

Czytaj więcej: Administracja studia - kierunek studiów

Administracja i cyfryzacja studia - kierunek studiów

Szukasz innowacyjnego kierunku, który wychodzi naprzeciw zapotrzebowaniom współczesnej…

Administracja i cyfryzacja studia - kierunek studiów

Szukasz innowacyjnego kierunku, który wychodzi naprzeciw zapotrzebowaniom współczesnej gospodarki? Chcesz wyróżnić się na rynku pracy? Jeżeli tak to Administracja i cyfryzacja jest kierunkiem, który powinieneś wziąć pod uwagę podczas wyboru Twojej przyszłej ścieżki kariery! Przeczytaj nasz opis i dowiedz się więcej! Studia na kierunku Administracja i cyfryzacja dają możliwość zdobycia wiedzy z zakresu prawa, a także informatyki. Obecne systemy administracji państwowej powszechnie wykorzystują technologie teleinformatyczne, dlatego też nikogo nie dziwi już połączenie tych dwóch, z pozoru różnych, dziedzin nauki. Ważną rolę odgrywa we współczesnym świecie cyfryzacja mająca na celu upowszechnienie Internetu dla obywateli, a także wbudowanie mechanizmów elektronicznych w struktury administracji państwowej.

Czytaj więcej: Administracja i cyfryzacja studia - kierunek studiów

Administracja i polityka publiczna studia - kierunek studiów

W dobie pozyskiwania funduszy z Unii Europejskiej administracja polityką publiczną jest…

Administracja i polityka publiczna studia - kierunek studiów

W dobie pozyskiwania funduszy z Unii Europejskiej administracja polityką publiczną jest niezwykle ważnym aspektem sektora publicznego. Studia na kierunku Administracja i polityka publiczna to oferta studiów licencjackich oraz magisterskich, którą każdy, kto jest zainteresowany pracą w administracji publicznej powinien wziąć pod uwagę. Administracja i polityka publiczna to kierunek z ciekawymi specjalnościami, zatem warto przeczytać co jeszcze możesz zyskać studiując na tym kierunku.

Czytaj więcej: Administracja i polityka publiczna studia - kierunek studiów

Administracja publiczna studia - kierunek studiów

Czym jest administracja publiczna? Określenie brzmi bardzo znajomo i przywodzi na myśl…

Administracja publiczna studia - kierunek studiów

Czym jest administracja publiczna? Określenie brzmi bardzo znajomo i przywodzi na myśl pracę biurową. Według definicji “administracja” to działalność organizatorska realizowana przy pomocy aparatu urzędniczego, a jej zakres to sprawy o charakterze publicznym oraz jest ona regulowana przez ogólne normy prawne. Zatem, zgadza się. Studia na kierunku administracja publiczna przygotują studenta do pracy w samorządach terytorialnych, organach zarządzania państwem, przeróżnych urzędach oraz biurach. Jeśli chciałbyś związać swoją przyszłość zawodową z administracją publiczną, musisz być osobą, która odznacza się dobrą organizacją, punktualnością i skrupulatnością oraz cierpliwością.

Czytaj więcej: Administracja publiczna studia - kierunek studiów

Administracja systemami bezpieczeństwa studia - kierunek studiów

Administracja systemami bezpieczeństwa to studia dla osób, które szukają…

Administracja systemami bezpieczeństwa studia - kierunek studiów

Administracja systemami bezpieczeństwa to studia dla osób, które szukają praktycznego kierunku w zakresie bezpieczeństwa. Są to studia, które wychodzą naprzeciw zapotrzebowaniu kadrowym służb mundurowych. Jeżeli zatem Twoim marzeniem jest zwalczanie terroryzmu, praca w zakresie bezpieczeństwa społecznego lub zwalczanie przestępczości to Administracja systemami bezpieczeństwa jest kierunkiem, który powinien być pierwszym krokiem do Twojej kariery!

Czytaj więcej: Administracja systemami bezpieczeństwa studia - kierunek studiów

Administrowanie ochroną zdrowia studia - kierunek studiów

System ochrony zdrowia wymaga obecnie wyspecjalizowanej kadry świadczącej usługi na najwyższym…

Administrowanie ochroną zdrowia studia - kierunek studiów

System ochrony zdrowia wymaga obecnie wyspecjalizowanej kadry świadczącej usługi na najwyższym poziomie, nie tylko pod względem podstawowej wiedzy medycznej, ale także administracji. Dzięki tym studiom będziesz mieć okazję do zdobycia wiedzy z zakresu nowoczesnych technik zarządzania podmiotami leczniczymi. Jeżeli zatem myślisz o pracy w medycynie to Adnimistrowanie ochroną zdrowia może być świetnym kierunkiem dla Ciebie! Czego nauczysz się w ramach studiów na kierunku Administrowanie ochroną zdrowia? Studia łączą aspekty prawne oraz administracyjne z ochrona zdrowia oraz prawa medycznego. Dowiesz się jak wdrażać nowe systemy w zakresie ochrony zdrowia, gromadzenia danych czy zarządzania kadrami.

Czytaj więcej: Administrowanie ochroną zdrowia studia - kierunek studiów

Agrobiznes studia - kierunek studiów

Agrobiznes to interdyscyplinarny kierunek studiów umożliwiający równoczesne…

Agrobiznes studia - kierunek studiów

Agrobiznes to interdyscyplinarny kierunek studiów umożliwiający równoczesne zdobycie profesjonalnej wiedzy z zakresu rolnictwa oraz prowadzenia gospodarstwa i innych firm sektora agrobiznesu. Celem studiów na kierunku agrobiznes jest kształcenie wysokiej klasy specjalistów w branży rolno-spożywczej, dlatego też studia przeznaczone są dla osób ambitnych, planujących związać swoją karierę zawodową z szeroko pojętym sektorem rolno-spożywczym. Absolwenci studiów uzyskują jednocześnie uprawnienie do prowadzenia indywidualnego gospodarstwa rolnego.

Czytaj więcej: Agrobiznes studia - kierunek studiów

Analityka biznesu studia - kierunek studiów

Prowadzenie biznesu to obecnie działalność wymagająca podjęcia wieloaspektowych kroków.…

Analityka biznesu studia - kierunek studiów

Prowadzenie biznesu to obecnie działalność wymagająca podjęcia wieloaspektowych kroków. Tym właśnie zajmuje się analityka biznesowa oceniająca potrzeby rynkowe oraz rozwiązywaniem problemów biznesowych. Przy obecnej globalizacji rozwój polityki biznesowej to jedna z najważniejszych gałęzi gospodarki, dzięki której będziesz mógł podjąć pracę nie tylko w Polsce, ale także za granicą naszego kraju. Jeżeli zatem myślisz o pracy w biznesie to Analityka biznesu może być świetnym kierunkiem dla Ciebie! Czego nauczysz się w ramach studiów na kierunku Analityka biznesu? Studia łączą wykształcenie z zakresu prowadzenia biznesu oraz praktycznych umiejętności analizy danych wykorzystując nowoczesne metody jakościowe oraz ilościowe.

Czytaj więcej: Analityka biznesu studia - kierunek studiów

Analityka gospodarcza studia - kierunek studiów

Uważasz że jesteś osobą która chce zmienić gospodarkę i analizujesz ją? Ten…

Analityka gospodarcza studia - kierunek studiów

Uważasz że jesteś osobą która chce zmienić gospodarkę i analizujesz ją? Ten kierunek jest dla Ciebie, nie mogłeś trafić lepiej. Rynek ekonomiczno - finansowy stoi przed tobą otworem. Absolwenci tego kierunku, dzisiaj pracują w największych firmach zajmujących się ekonomią oraz finansami. Kierunek ten jest unikatowy, umiejętność liczenia jest tak samo ważna jak umiejętność gotowania, jedno i drugie jest niezbędne do codziennego funkcjonowania. Jesteś dobrym matematykiem, umiesz liczyć każdy grosz, ten kierunek jest idealny dla Ciebie. Chcesz pracować w banku, towarzystwie ubezpieczeniowym czy w firmie konsultingowej w dużej korporacji? Oni Cię potrzebują, czekają na Ciebie. Przeprowadzono dużo rozmów z firmami tej branży i jesteś im potrzebny, dlatego Analityka Gospodarcza to kierunek z przyszłością.

Czytaj więcej: Analityka gospodarcza studia - kierunek studiów

Analiza danych – big data studia - kierunek studiów

W dzisiejszych czasach umiejętność analizy danych o dużym wolumenie jest nieoceniona i…

Analiza danych – big data studia - kierunek studiów

W dzisiejszych czasach umiejętność analizy danych o dużym wolumenie jest nieoceniona i nieustannie poszukiwana przez pracodawców. Liczba danych rośnie, a razem z nimi ich dynamika i złożoność. W niedalekiej przyszłości możemy spodziewać się deficytu analityków ze względu na tak szybko rozwijający się rynek w tej dziedzinie. Każda duża firma potrzebuje pracownika, który umiejętnie sortuje i segreguje zebrane dane, a to możesz być właśnie Ty! Na jakie umiejętności będzie kładziony nacisk podczas studiów? Przede wszystkim będą to umiejętności techniczne z zakresu informatyki, matematyki i statystyki. Co więcej zgłębisz tajniki wiedzy związanej z programowaniem oraz nauczysz się przekładać wyniki analityczne na decyzje i działania. Dodatkowym atutem tego kierunku jest duża ilość ćwiczeń nastawionych na poprawę Twoich umiejętności miękkich.

Czytaj więcej: Analiza danych – big data studia - kierunek studiów

Komentarze (1)

kastry odpowiedz

Jestem na pierwszym roku zarządzania na wyzszej szkole bezpieczenstwa i musze przyznać, że troche się bałem, nie byłem pewien czy to dobry wybór, ale jestem pod pozytywnym wrażeniem. niby oklepany kierunek ale pełna profeska i ciekawe przedmioty.