Studia ekonomiczne

Studia ekonomiczne

studia ekonomiczne

Studia ekonomiczne 

Ekonomia to nauka społeczna, która posługuje się metodami matematycznymi. Na te studia zdecydować się mogą więc zarówno osoby, które w liceum chodziły do klasy humanistycznej, jak i te, które na maturze zdawały przedmioty ścisłe. Do grupy studiów ekonomicznych zalicza się m.in. ekonomię, finanse i rachunkowość, międzynarodowe stosunki gospodarcze.

Ekonomia to nauka, która analizuje oraz opisuje produkcję, dystrybucję oraz konsumpcję dóbr. Tradycyjnie ekonomię dzieli się na mikroekonomię, która zajmuje się tym, w jaki sposób gospodarstwa domowe i przedsiębiorstwa podejmują decyzje i jak współdziałają na konkretnych rynkach, oraz na makroekonomię, która skupia swoją uwagę na badaniu całej gospodarki. Studia ekonomiczne pozwalają zrozumieć mechanizmy i zjawiska charakterystyczne dla gospodarki wolnorynkowej – zarówno w skali krajowej, jak i międzynarodowej. Absolwenci kierunków ekonomicznych rozumieją zasady, którymi kierują się instytucje bankowe i finansowe, potrafią analizować zjawiska i procesy gospodarcze. Podczas studiów poznasz również prawne, socjologiczne i etyczne aspekty ekonomii.

Gdzie można wykorzystać takie, nabyte podczas studiów, umiejętności? Możliwości jest wiele. Po ukończeniu studiów ekonomicznych pracy szukać możesz w bankowości, w obsłudze klienta, w biurach rachunkowych i podatkowych, w księgowości, w audycie, w administracji publicznej i samorządowej, w firmach ubezpieczeniowych i w biurach maklerskich. Wykonywać możesz również takie zawody, jak analityk finansowy, przedstawiciel handlowy, doradca finansowy, Absolwenci kierunków ekonomicznych posiadają również niezbędną wiedzę i umiejętności do samodzielnego prowadzenia działalności gospodarczej.

Podczas rekrutacji na studia ekonomiczne pod uwagę brane są wyniki z matury z matematyki, języka obcego nowożytnego, z geografii, z wiedzy o społeczeństwie, z historii i języka polskiego. Kierunki ekonomiczne cieszą się ogromnym powodzeniem wśród licealistów. W ubiegłym roku akademickim ekonomia znalazła się na szóstym miejscu w zestawianiu najpopularniejszych kierunków - w  rekrutacji na ten kierunek udział wzięło ponad piętnaście tysięcy maturzystów. Na ósmym miejscu uplasowały się finanse i rachunkowość – liczba chętnych przekroczyła czternaście tysięcy. 

 

 Administracja studia - kierunek studiów

Nie są Ci straszne zawiłości uwarunkowań prawnych najróżniejszych instytucji?…

Administracja studia - kierunek studiów

Nie są Ci straszne zawiłości uwarunkowań prawnych najróżniejszych instytucji? Chcesz swobodnie poruszać się w przestrzeni prawa administracyjnego, metodach zarządzania oraz organizacji? Jeżeli tak to studia na kierunku administracja mogą być świetnym początkiem Twojej przyszłej kariery zawodowej w tym zakresie! Czego nauczysz się w ramach studiów na kierunku Administracja? Studia kształcą w zakresie administracji rządowej oraz samorządowej. Będą to przedmioty z szeroko pojętych dziedzin wiedzy, takich jak: ekonomia, informatyka, zarządzanie, marketing czy rachunkowość. Co więcej, nacisk będzie kładziony na prawo administracyjne, postępowanie administracyjne czy prawo cywilne.

Czytaj więcej: Administracja studia - kierunek studiów

Administracja i cyfryzacja studia - kierunek studiów

Szukasz innowacyjnego kierunku, który wychodzi naprzeciw zapotrzebowaniom współczesnej…

Administracja i cyfryzacja studia - kierunek studiów

Szukasz innowacyjnego kierunku, który wychodzi naprzeciw zapotrzebowaniom współczesnej gospodarki? Chcesz wyróżnić się na rynku pracy? Jeżeli tak to Administracja i cyfryzacja jest kierunkiem, który powinieneś wziąć pod uwagę podczas wyboru Twojej przyszłej ścieżki kariery! Przeczytaj nasz opis i dowiedz się więcej! Studia na kierunku Administracja i cyfryzacja dają możliwość zdobycia wiedzy z zakresu prawa, a także informatyki. Obecne systemy administracji państwowej powszechnie wykorzystują technologie teleinformatyczne, dlatego też nikogo nie dziwi już połączenie tych dwóch, z pozoru różnych, dziedzin nauki. Ważną rolę odgrywa we współczesnym świecie cyfryzacja mająca na celu upowszechnienie Internetu dla obywateli, a także wbudowanie mechanizmów elektronicznych w struktury administracji państwowej.

Czytaj więcej: Administracja i cyfryzacja studia - kierunek studiów

Administracja publiczna studia - kierunek studiów

Czym jest administracja publiczna? Określenie brzmi bardzo znajomo i przywodzi na myśl…

Administracja publiczna studia - kierunek studiów

Czym jest administracja publiczna? Określenie brzmi bardzo znajomo i przywodzi na myśl pracę biurową. Według definicji “administracja” to działalność organizatorska realizowana przy pomocy aparatu urzędniczego, a jej zakres to sprawy o charakterze publicznym oraz jest ona regulowana przez ogólne normy prawne. Zatem, zgadza się. Studia na kierunku administracja publiczna przygotują studenta do pracy w samorządach terytorialnych, organach zarządzania państwem, przeróżnych urzędach oraz biurach. Jeśli chciałbyś związać swoją przyszłość zawodową z administracją publiczną, musisz być osobą, która odznacza się dobrą organizacją, punktualnością i skrupulatnością oraz cierpliwością.

Czytaj więcej: Administracja publiczna studia - kierunek studiów

Administrowanie ochroną zdrowia studia - kierunek studiów

System ochrony zdrowia wymaga obecnie wyspecjalizowanej kadry świadczącej usługi na najwyższym…

Administrowanie ochroną zdrowia studia - kierunek studiów

System ochrony zdrowia wymaga obecnie wyspecjalizowanej kadry świadczącej usługi na najwyższym poziomie, nie tylko pod względem podstawowej wiedzy medycznej, ale także administracji. Dzięki tym studiom będziesz mieć okazję do zdobycia wiedzy z zakresu nowoczesnych technik zarządzania podmiotami leczniczymi. Jeżeli zatem myślisz o pracy w medycynie to Adnimistrowanie ochroną zdrowia może być świetnym kierunkiem dla Ciebie! Czego nauczysz się w ramach studiów na kierunku Administrowanie ochroną zdrowia? Studia łączą aspekty prawne oraz administracyjne z ochrona zdrowia oraz prawa medycznego. Dowiesz się jak wdrażać nowe systemy w zakresie ochrony zdrowia, gromadzenia danych czy zarządzania kadrami.

Czytaj więcej: Administrowanie ochroną zdrowia studia - kierunek studiów

Agrobiznes studia - kierunek studiów

Agrobiznes to interdyscyplinarny kierunek studiów umożliwiający równoczesne…

Agrobiznes studia - kierunek studiów

Agrobiznes to interdyscyplinarny kierunek studiów umożliwiający równoczesne zdobycie profesjonalnej wiedzy z zakresu rolnictwa oraz prowadzenia gospodarstwa i innych firm sektora agrobiznesu. Celem studiów na kierunku agrobiznes jest kształcenie wysokiej klasy specjalistów w branży rolno-spożywczej, dlatego też studia przeznaczone są dla osób ambitnych, planujących związać swoją karierę zawodową z szeroko pojętym sektorem rolno-spożywczym. Absolwenci studiów uzyskują jednocześnie uprawnienie do prowadzenia indywidualnego gospodarstwa rolnego.

Czytaj więcej: Agrobiznes studia - kierunek studiów

Analityka biznesu studia - kierunek studiów

Prowadzenie biznesu to obecnie działalność wymagająca podjęcia wieloaspektowych kroków.…

Analityka biznesu studia - kierunek studiów

Prowadzenie biznesu to obecnie działalność wymagająca podjęcia wieloaspektowych kroków. Tym właśnie zajmuje się analityka biznesowa oceniająca potrzeby rynkowe oraz rozwiązywaniem problemów biznesowych. Przy obecnej globalizacji rozwój polityki biznesowej to jedna z najważniejszych gałęzi gospodarki, dzięki której będziesz mógł podjąć pracę nie tylko w Polsce, ale także za granicą naszego kraju. Jeżeli zatem myślisz o pracy w biznesie to Analityka biznesu może być świetnym kierunkiem dla Ciebie! Czego nauczysz się w ramach studiów na kierunku Analityka biznesu? Studia łączą wykształcenie z zakresu prowadzenia biznesu oraz praktycznych umiejętności analizy danych wykorzystując nowoczesne metody jakościowe oraz ilościowe.

Czytaj więcej: Analityka biznesu studia - kierunek studiów

Analityka gospodarcza studia - kierunek studiów

Uważasz że jesteś osobą która chce zmienić gospodarkę i analizujesz ją? Ten…

Analityka gospodarcza studia - kierunek studiów

Uważasz że jesteś osobą która chce zmienić gospodarkę i analizujesz ją? Ten kierunek jest dla Ciebie, nie mogłeś trafić lepiej. Rynek ekonomiczno - finansowy stoi przed tobą otworem. Absolwenci tego kierunku, dzisiaj pracują w największych firmach zajmujących się ekonomią oraz finansami. Kierunek ten jest unikatowy, umiejętność liczenia jest tak samo ważna jak umiejętność gotowania, jedno i drugie jest niezbędne do codziennego funkcjonowania. Jesteś dobrym matematykiem, umiesz liczyć każdy grosz, ten kierunek jest idealny dla Ciebie. Chcesz pracować w banku, towarzystwie ubezpieczeniowym czy w firmie konsultingowej w dużej korporacji? Oni Cię potrzebują, czekają na Ciebie. Przeprowadzono dużo rozmów z firmami tej branży i jesteś im potrzebny, dlatego Analityka Gospodarcza to kierunek z przyszłością.

Czytaj więcej: Analityka gospodarcza studia - kierunek studiów

Analiza danych – big data studia - kierunek studiów

W dzisiejszych czasach umiejętność analizy danych o dużym wolumenie jest nieoceniona i…

Analiza danych – big data studia - kierunek studiów

W dzisiejszych czasach umiejętność analizy danych o dużym wolumenie jest nieoceniona i nieustannie poszukiwana przez pracodawców. Liczba danych rośnie, a razem z nimi ich dynamika i złożoność. W niedalekiej przyszłości możemy spodziewać się deficytu analityków ze względu na tak szybko rozwijający się rynek w tej dziedzinie. Każda duża firma potrzebuje pracownika, który umiejętnie sortuje i segreguje zebrane dane, a to możesz być właśnie Ty! Na jakie umiejętności będzie kładziony nacisk podczas studiów? Przede wszystkim będą to umiejętności techniczne z zakresu informatyki, matematyki i statystyki. Co więcej zgłębisz tajniki wiedzy związanej z programowaniem oraz nauczysz się przekładać wyniki analityczne na decyzje i działania. Dodatkowym atutem tego kierunku jest duża ilość ćwiczeń nastawionych na poprawę Twoich umiejętności miękkich.

Czytaj więcej: Analiza danych – big data studia - kierunek studiów

Analiza i zarządzanie w biznesie studia - kierunek studiów

Szukasz interdyscyplinarnego kierunku, który wprowadzi Cię w tajniki prowadzenia biznesu,…

Analiza i zarządzanie w biznesie studia - kierunek studiów

Szukasz interdyscyplinarnego kierunku, który wprowadzi Cię w tajniki prowadzenia biznesu, a jednocześnie da możliwość rozwinięcia specjalistycznych umiejętności z dziedzin pokrewnych? Analiza i zarządzanie w biznesie będzie dla Ciebie w takim razie świetnym rozwiązaniem! Obecnie nieocenioną umiejętnością jest analiza danych dużych wolumów za pomocą nowoczesnych metod jakościowych i ilościowych. Połączenie tej wiedzy z nauką o prowadzeniu biznesu będzie znakomitym pakietem startowym dla absolwenta takiego kierunku. Takie interdyscyplinarne wykształcenie w obliczu deficytu analityków danych na rynku jest z pewnością dodatkowym atutem.

Czytaj więcej: Analiza i zarządzanie w biznesie studia - kierunek studiów

Badania i analizy społeczne studia - kierunek studiów

Myślisz o pracy managera? Interesujesz się analizą danych i badaniami rynku, a wydobycie…

Badania i analizy społeczne studia - kierunek studiów

Myślisz o pracy managera? Interesujesz się analizą danych i badaniami rynku, a wydobycie wartościowych informacji spośród tych pozornie nic nieznaczących jest dla Ciebie jedynie kwestią czasu? Jeśli tak to dobrze trafiłeś, bo badania i analizy społeczne to kierunek stworzony dla takich osób jak Ty. Te studia przygotują Cię do wykonywania najróżniejszych zadań, z którymi przyjdzie się zmierzyć przyszłym managerom czy analitykom. Twoim atutem będzie niewątpliwie umiejętność projektowania i realizacji badań społecznych oraz wiedza w zakresie ekonomii i demografii. To unikatowe połączenie przedmiotów teoretycznych i praktycznych sprawi, że kariera na rynku polskim i zagranicznym będzie stała przed Tobą otworem.

Czytaj więcej: Badania i analizy społeczne studia - kierunek studiów

Biznes elektroniczny studia - kierunek studiów

Nie chcesz spędzić całych studiów na sali wykładowej? Lubisz poznawać nowe technologie…

Biznes elektroniczny studia - kierunek studiów

Nie chcesz spędzić całych studiów na sali wykładowej? Lubisz poznawać nowe technologie i interesujesz się wirtualnym światem? A może chciałbyś ukończyć studia, dzięki którym będziesz mógł w przyszłości założyć własną działalność gospodarczą? Jeśli tak, to z pomocą przychodzi Ci innowacyjny kierunek - Biznes elektroniczny. W dzisiejszych czasach chyba nikogo nie zdziwi fakt, że świat technologii komputerowych, aplikacji mobilnych i e-świadczeń w dalszym ciągu prężnie się rozwija. Dlatego utworzono ten kierunek by kształcić specjalistów, którzy będą w stanie sprostać wyzwaniom stawianym przez takie dziedziny jak bankowość elektroniczna, media społecznościowe czy usługi internetowe. Zatem jeśli uważasz, że sprawdzisz się w tej branży to weź pod uwagę studia na kierunku Biznes elektroniczny!

Czytaj więcej: Biznes elektroniczny studia - kierunek studiów

Biznes i technologia ekologiczna studia - kierunek studiów

Szukasz unikatowego, interdyscyplinarnego kierunku? Nauki matematyczno-przyrodnicze to Twoja…

Biznes i technologia ekologiczna studia - kierunek studiów

Szukasz unikatowego, interdyscyplinarnego kierunku? Nauki matematyczno-przyrodnicze to Twoja mocna strona, ale jednocześnie chciałbyś poznać tajniki biznesu by w przyszłości móc skutecznie przełożyć swoje umiejętności na praktykę? Jeśli tak to ten kierunek jest dla Ciebie świetną propozycją. Na czym będą skupiać się Twoje studia? Będzie to wiedza interdyscyplinarna, co oznacza, że zgłębisz tajniki kilku dziedzin. Nacisk będzie kładziony na takie przedmioty jak: ekonomia, finanse, modele biznesowe przedsiębiorstw czy zarządzanie biznesowe. Z zakresu nauk przyrodniczych skupisz się na ekologii, technologii remediacji środowiska czy energii odnawialnej.

Czytaj więcej: Biznes i technologia ekologiczna studia - kierunek studiów

Biznes międzynarodowy studia - kierunek studiów

Obecnie globalizacja i kooperacja między różnymi państwami stanowi trzon gospodarek…

Biznes międzynarodowy studia - kierunek studiów

Obecnie globalizacja i kooperacja między różnymi państwami stanowi trzon gospodarek światowych. Wiele firm ma swoje oddziały w różnych krajach charakteryzujących się inną kulturą czy specyfiką pracy. To właśnie Ty możesz być odpowiedzialny za sprawne przeprowadzenie transakcji i zapewnienie płynnego przepływu informacji. Te studia przygotują Cię do pracy managera w największych firmach! Prowadzenie biznesu międzynarodowego wymaga nie tylko znajomości praw, norm i strategii międzynarodowych, z którymi zapoznasz się podczas studiów. W ramach kierunku kładziony jest również nacisk na aspekt umiejętności miękkich, takich jak: praca zespołowa, umiejętność współpracy czy komunikacja międzykulturowa. 

Czytaj więcej: Biznes międzynarodowy studia - kierunek studiów

Business management studia - kierunek studiów

Myślałeś o studiach w języku angielskim, a jesteś zainteresowany szeroko pojętymi…

Business management studia - kierunek studiów

Myślałeś o studiach w języku angielskim, a jesteś zainteresowany szeroko pojętymi biznesem? Ten kierunek to doskonały wybór ze względu na połączenie tych aspektów. Poznając tajniki biznesu w języku angielskim będziesz poszukiwany przez pracodawców nie tylko na rynku krajowym, ale także międzynarodowym. Teoretycznie zasada zarządzania biznesem jest prosta: Jedynym celem jego prowadzenia jest osiągnięcie zysku. W praktyce natomiast ta sprawa nie wygląda już tak różowo. Jak bowiem osiągnąć zysk? Jaką strategię obrać? Jaki sektor wybrać i który z nich najlepiej się rozwija? Jakie są perspektywy biznesowe? Jak widzisz, takich pytań możemy zadawać tysiące. Jeśli zatem chcesz poznać odpowiedź na większość z nich i masz zmysł businessmana to na pewno odnajdziesz się na tym kierunku!

Czytaj więcej: Business management studia - kierunek studiów

E-administracja studia - kierunek studiów

Jest to kierunek, który łączy wiadomości z obszaru techniki oraz nauk społecznych.…

E-administracja studia - kierunek studiów

Jest to kierunek, który łączy wiadomości z obszaru techniki oraz nauk społecznych. W ramach studiów będziesz miał możliwość wyboru specjalizacji, która najjepiej jest dopasowana do Twoich zainteresowań i potrzeb. Możesz zdecydować się na E – administrację samorządową lub E – administrację gospodarczą. Program studiów obejmuje takie przedmioty jak prawo czy ekonomia. Uczęszczając na zajęcia zdobędziesz wiedzę z zakresu obowiązujących procedur w jednostkach administracyjnych. Dowiesz się również w jaki sposób prawidłowo zabezpieczać i przetwarzać dane oraz zapoznasz się z programami komputerowymi wykorzystywanymi w codziennej pracy w instytucjach administracji. Dzięki temu zostaniesz przygotowany do wyzwań jakie czekają na Ciebie na przyszłym stanowisku!

Czytaj więcej: E-administracja studia - kierunek studiów

E-biznes studia - kierunek studiów

W dobie portali społecznościowych i stron internetowych niemożliwością jest prowadzenie…

E-biznes studia - kierunek studiów

W dobie portali społecznościowych i stron internetowych niemożliwością jest prowadzenie firmy bez zaznaczenia jej obecności w Internecie. Co więcej, istnieje coraz więcej firm, które oferują swoje usługi jedynie w wydaniu internetowym. Dzięki tej tendencji rośnie zapotrzebowanie na specjalistów w dziedzinie e-biznesu. Jak absolwent tego kierunku możesz dołączyć do tego grona! Obecnie widoczny jest znaczny wzrost kierunków studiów przygotowujących do pracy w szeroko pojętym środowisku internetowym. Nie bez powodu są to aktualnie jedne z najchętniej wybieranych ścieżek kariery, gdyż zapotrzebowanie na ekspertów z zakresu funkcjonowania firm w gospodarce cyfrowej ciągle wzrasta.

Czytaj więcej: E-biznes studia - kierunek studiów

Economics and IT applications studia - kierunek studiów

Innowacyjny kierunek Economics and IT applications łączy ze sobą rzetelnie opracowaną…

Economics and IT applications studia - kierunek studiów

Innowacyjny kierunek Economics and IT applications łączy ze sobą rzetelnie opracowaną wiedzę z zakresu nauk ekonomicznych z praktyczną nauką i umiejętnościami w dziedzinie biznesowych technologii informatycznych. Jednym zdaniem są to studia wychodzące na przeciw zapotrzebowaniom obecnego rynku nie tylko w Polsce, ale również za granicą. Jeżeli zatem świetnie odnajdujesz się w świecie cyfrowych informacji, a Twoją mocną stroną są nauki ścisłe to te studia mogą być początkiem Twojej wymarzonej kariery! Co ciekawe na kierunku Economics and IT applications nie znajdziesz konkretnych specjalności. Zostało to zastąpione możliwością wyboru przez studentów modułów specjalnościowych.

Czytaj więcej: Economics and IT applications studia - kierunek studiów

Ekonofizyka studia - kierunek studiów

Szukasz innowacyjnego interdyscyplinarnego kierunku, który łączyłby nauki ścisłe…

Ekonofizyka studia - kierunek studiów

Szukasz innowacyjnego interdyscyplinarnego kierunku, który łączyłby nauki ścisłe z naukami o marketingu i biznesie? Jeśli jesteś entuzjastą fizyki i chciałbyś rozwinąć swoją wiedzę także w innych dziedzinach to na pewno odnajdziesz się na studiach na kierunku EkonofizykaCzym jest Ekonofizyka i czego nauczysz się w ramach studiów na tym kierunku? Ekonofizyka to nauka wykorzystująca metody matematyczne (dotychczas stosowane w fizyce) do badań systemów ekonomicznych. W tej dziedzinie wykorzystywane są najnowsze metody fizyczne do analizy danych finansowych. Na studiach skupisz się na czterech blokach przedmiotowych: fizycznym, ekonomiczno-biznesowym, matematycznym i informatycznym.

Czytaj więcej: Ekonofizyka studia - kierunek studiów

Ekonomia studia - kierunek studiów

W dobie tak szybkiego rozwoju dzisiejszej gospodarki, rośnie zapotrzebowanie na wykształcenie…

Ekonomia studia - kierunek studiów

W dobie tak szybkiego rozwoju dzisiejszej gospodarki, rośnie zapotrzebowanie na wykształcenie przyszłych ekonomistów. Jeżeli zatem Twoją mocną stroną są nauki ścisłe i interesujesz się polską gospodarką to na pewno odnajdziesz się na kierunku EkonomiaStudia na kierunku Ekonomia są jednymi z najchętniej wybieranych przez licealistów. Nie bez powodu, ponieważ wszechstronna wiedza ekonomiczna potrzebna jest wszędzie tam, gdzie są ludzie i finanse. Czego nauczysz się w ramach studiów ekonomicznych? Oczywiście będą to nauki w obszarze ekonomii. Nacisk będzie kładziony na rynek i produkty finansowe, rachunkowość, a także na badania ekonomiczne z wykorzystaniem narzędzi ilościowych.

Czytaj więcej: Ekonomia studia - kierunek studiów

Ekonomia - Ekobiznes studia - kierunek studiów

Obecnie ekonomista to zawód uniwersalny – istnieje bowiem wszędzie tam, gdzie…

Ekonomia - Ekobiznes studia - kierunek studiów

Obecnie ekonomista to zawód uniwersalny – istnieje bowiem wszędzie tam, gdzie są ludzie i finanse. Jednak w dobie rozwoju technologii ekologicznych, sztuka zarządzania biznesem poszerza się o nowy aspekt. Ze względu na ten stosunkowy nowy trend ekonomiści z wiedzą z zakresu ochrony środowiska są jak najbardziej poszukiwani przez pracodawców. Jeżeli zatem Twoją mocną stroną są nauki ścisłea jednocześnie chciałbyś uzupełnić tę wiedzę nowymi kompetencjami to studia na kierunku ekobiznes mogą okazać się świetnym wyborem, a w przyszłości zapewnić wymarzoną pracę! Ekonomia to jeden z najchętniej wybieranych kierunków studiów. Choć ten zawód jest niezwykle poszukiwany na rynku pracy, to warto wzbogacić swoją wiedzę o nowy aspekt.

Czytaj więcej: Ekonomia - Ekobiznes studia - kierunek studiów

Ekonomia miasta zrównoważonego studia - kierunek studiów

W zależności od kierunku Twoich zainteresowań, możesz wybrać jedną spośród trzech…

Ekonomia miasta zrównoważonego studia - kierunek studiów

W zależności od kierunku Twoich zainteresowań, możesz wybrać jedną spośród trzech specjalności. Każda z nich posiada inny profil kształcenia. Do wyboru masz obszar społeczny, gospodarczy lub środowiskowy. Pierwszy z nich skupia się na dbaniu o bezpieczeństwo oraz sprawnie funkcjonujących systemach komunikacji. Profil gospodarczy będzie świetną alternatywą dla osób, które stawiają na innowacyjne rozwiązania i widzą w nich szansę na rozwój miasta. Ostatnia specjalność obejmuje tematy związane z prośrodowiskowymi działaniami i wprowadzaniem zmian bez szkody dla natury. Oprócz specjalistycznych zajęć, będziesz realizował przedmioty, które wprowadzą Cię w tematy promocji miasta oraz prowadzenia działań rewitalizacyjnych. Dodatkowo zdobędziesz niezbędne wiadomości dotyczące finansów publicznych, prawa administracyjnego i ekonomiki.

 

Czytaj więcej: Ekonomia miasta zrównoważonego studia - kierunek studiów

Ekonomia, finanse i rachunkowość, informatyka i ekonometria studia - kierunek studiów

W ramach kształcenia zdobędziesz niezbędne wiadomości z zakresu analizy i statystyki matematycznej,…

Ekonomia, finanse i rachunkowość, informatyka i ekonometria studia - kierunek studiów

W ramach kształcenia zdobędziesz niezbędne wiadomości z zakresu analizy i statystyki matematycznej, mikro- i makroekonomii, jak również zarządzania oraz prawa. Oprócz tego będziesz miał szansę rozwinąć umiejętności językowe, które są zawsze mile widziane w procesie rekrutacji. Dodatkowo nauczysz się efektywnie wyszukiwać, opracowywać i analizować potrzebne dane, a także zarządzać pracą. Czego jeszcze możesz się spodziewać? Nowe wiadomości pomogą Ci lepiej zrozumieć zachodzące zjawiska gospodarcze, ekonomiczne oraz społeczne.

 

Czytaj więcej: Ekonomia, finanse i rachunkowość, informatyka i ekonometria studia - kierunek studiów

Ekonomiczna analiza prawa studia - kierunek studiów

Czego nauczysz się uczęszczając na zajęcia? W ramach programu studiów zostaną…

Ekonomiczna analiza prawa studia - kierunek studiów

Czego nauczysz się uczęszczając na zajęcia? W ramach programu studiów zostaną zrealizowane tematy dotyczące ekonomicznej analizy prawa spółek, prawa publicznego, prawa umów oraz konkurencji. Dodatkowo zapoznasz się z tematami skupiającymi się na problematyce ekonomii rozwoju, a także dowiesz się jakie działania w świetle prawa są niezgodne z obowiązującymi przepisami. Zdobędziesz również niezbędne kompetencje w obszarze rynku pracy, ochrony środowiska i zarządzania spółkami. Jak sam widzisz, program zajęć uwzględnia wiele dziedzin prawa, zatem możesz być pewien, że po ukończeniu studiów, czekające wyzwania zawodowe nie sprawią Ci żadnego kłopotu!

 

Czytaj więcej: Ekonomiczna analiza prawa studia - kierunek studiów

Ekonomika obronności studia - kierunek studiów

Interesuje Cię tematyka obronności państw i Twoją aspiracją są studia na Akademii…

Ekonomika obronności studia - kierunek studiów

Interesuje Cię tematyka obronności państw i Twoją aspiracją są studia na Akademii Obrony Narodowej? Chciałbyś się dowiedzieć jak zarządzać sztabem w sytuacji kryzysowej lub zgłębić się w system finansowania systemu obronnego? Jeżeli Twoja odpowiedź jest twierdząca to na pewno odnajdziesz się na kierunku Ekonomika obronnościCzego nauczysz się w ramach tych studiów? Kierunek ten kształci w obszarze studiów społecznych i ekonomicznych. Nauczysz się jak w pełni wykorzystać potencjał militarny państwa w celu ochronny społeczeństwa. Zostaniesz również kompleksowo przeszkolony w zakresie działań w sytuacjach kryzysowych.

Czytaj więcej: Ekonomika obronności studia - kierunek studiów

Environmental protection studia - kierunek studiów

Plan studiów obejmuje przedmioty skupiające się na zapoznaniu się z tematyką ochrony…

Environmental protection studia - kierunek studiów

Plan studiów obejmuje przedmioty skupiające się na zapoznaniu się z tematyką ochrony roślin, planowania przestrzennego oraz toksykologii. Jako student tego kierunku dowiesz się również w jaki sposób dbać o bezpieczeństwo i wysoką jakość produktów spożywczych. Uczęszczając na zajęcia zrozumiesz jaki wpływ wywiera działalność człowieka na stan środowiska, jak również uzyskasz wiedzę dotyczącą przeprowadzania analiz statystycznych. Nie zabraknie czasu na zapoznanie się z tematyką chowu zwierząt oraz szeroko rozumianej agroekologii.

 

Czytaj więcej: Environmental protection studia - kierunek studiów

European administration studia - kierunek studiów

Szukasz ciekawego kierunku w języku angielskim w dziedzinie studiów humanistycznych,…

European administration studia - kierunek studiów

Szukasz ciekawego kierunku w języku angielskim w dziedzinie studiów humanistycznych, który pozwoli Ci na zgłębienie wiedzy o Unii Europejskiej, sposobie jej zarządzania czy szeroko pojętej integracji europejskiej. W dobie globalizacji specjaliści w tej dziedzinie są pilnie poszukiwani przez pracodawców. Co więcej, studia w języku angielskim umożliwią Ci znalezienie atrakcyjnej pracy nie tylko w Polsce, ale również za granicą. Jeżeli zatem jesteś zainteresowany prawnym aspektem integracji europejskiej to na pewno jest to odpowiedni kierunek dla Ciebie! Czego nauczysz się w ramach studiów na kierunku European administration? Przede wszystkim skupisz się na różnych aspektach polityki międzynarodowej: politycznych, kulturalnych, ekonomicznych, militarnych, religijnych i prawnych.

Czytaj więcej: European administration studia - kierunek studiów

European and international business law and EU administration studia - kierunek studiów

Przy obecnej globalizacji nauka o prawach i administracji Unii Europejskiej pełni niebagatelną…

European and international business law and EU administration studia - kierunek studiów

Przy obecnej globalizacji nauka o prawach i administracji Unii Europejskiej pełni niebagatelną rolę we współczesnej polityce międzynarodowej. Jeżeli zatem marzysz o posiadaniu faktycznego wpływu na prawo Unii Europejskiej i chciałbyś zostać inicjatorem zmian w tym kierunku to studia na kierunku European and international business law and EU administration otworzą Ci furtkę do kariery zawodowej w tej dziedzinie! Czego nauczysz się w ramach studiów? Przede wszystkim skupisz się na wiedzy z zakresu gospodarki międzynarodowej, europejskiego prawa handlowego oraz systemu prawnego i administracyjnego Unii Europejskiej. 

Czytaj więcej: European and international business law and EU administration studia - kierunek studiów

Europeistyka studia - kierunek studiów

Studia te, możesz podjąć na wielu uniwersytetach w całej Polsce. Dlatego też, programy…

Europeistyka studia - kierunek studiów

Studia te, możesz podjąć na wielu uniwersytetach w całej Polsce. Dlatego też, programy zajęć opracowane na potrzeby tego kierunku oraz realizowane specjalności, będą się różnić między sobą. Jednak ogólny podgląd na treści kształcenia wygląda niezwykle zachęcająco. W ramach studiów nauczysz się analizować zmiany zachodzące na arenie kulturalnej, społecznej oraz gospodarczej. Posiądziesz umiejętności pozwalające Ci na samodzielne przeprowadzenia projektów badawczych oraz opracowywanie uzyskanych informacji. Jako student Europeistyki, dowiesz się jak wygląda struktura Unii Europejskiej oraz na jakich zasadach funkcjonuje. Zdobędziesz także wiedzę z zakresu prawa, ekonomii, socjologii oraz historii.

 

Czytaj więcej: Europeistyka studia - kierunek studiów

Finance studia - kierunek studiów

Czy wiesz kim jest finansista i jaką wykonuje pracę? Jaką powinien posiadać wiedzę i…

Finance studia - kierunek studiów

Czy wiesz kim jest finansista i jaką wykonuje pracę? Jaką powinien posiadać wiedzę i kompetencje? Oprócz tego, że jest to człowiek obeznany z zagadnieniami finansowymi, swoisty rzeczoznawca, to obecnie nazywa się też tak księgowych, analityków finansowych oraz kapitalistów - ludzi posiadających kapitał inwestycyjny. Brzmi ciekawie, prawda? Jeżeli więc charakteryzujesz się umysłem ścisłym, pociąga Cię praca w branży finansowej oraz dobrze władasz językiem angielskim mogą zainteresować Cię studia na kierunku Finance. Jeśli interesujesz się ekonomią, tym jak funkcjonuje gospodarka, jak działają międzynarodowe rynki finansowe studia te na pewno będą dla Ciebie łatwiejsze, niż jeśli takich zainteresowań nie przejawiasz.

Czytaj więcej: Finance studia - kierunek studiów

Finance, Investments and Accounting studia - kierunek studiów

Czy zastanawiasz się czasem kim tak naprawdę jest finansista i jaką wykonuje pracę, na…

Finance, Investments and Accounting studia - kierunek studiów

Czy zastanawiasz się czasem kim tak naprawdę jest finansista i jaką wykonuje pracę, na czym ona polega? Co kryje się za tym określeniem? Oprócz tego, że jest to człowiek obeznany z zagadnieniami finansowymi, swoisty rzeczoznawca, to obecnie nazywa się też tak księgowych, analityków finansowych oraz kapitalistów - ludzi posiadających kapitał inwestycyjny. Brzmi ciekawie, prawda? Jeżeli więc charakteryzujesz się umysłem ścisłym, pociąga Cię praca w branży finansowej oraz dobrze władasz językiem angielskim mogą zainteresować Cię studia na kierunku Finance, investments and accounting (finanse, inwestycje i rachunkowość w języku angielskim). 

Czytaj więcej: Finance, Investments and Accounting studia - kierunek studiów

Finanse i inwestycje studia - kierunek studiów

Czy wiesz, czym zajmuje się finansista, jaki ma zakres obowiązków oraz jakie powinien…

Finanse i inwestycje studia - kierunek studiów

Czy wiesz, czym zajmuje się finansista, jaki ma zakres obowiązków oraz jakie powinien posiadać kompetencje? Jest to określenie bardzo szerokie w dzisiejszych czasach. prócz tego, że jest to człowiek obeznany z zagadnieniami finansowymi, swoisty rzeczoznawca, to obecnie nazywa się też tak księgowych, analityków finansowych oraz kapitalistów - ludzi posiadających kapitał inwestycyjny. Brzmi ciekawie, prawda? Jeżeli więc charakteryzujesz się umysłem ścisłym, pociąga Cię praca w branży finansowej mogą zainteresować Cię studia na kierunku Finanse i inwestycje. Jeśli interesujesz się ekonomią, tym jak funkcjonuje gospodarka, jak działają międzynarodowe rynki finansowe studia te na pewno będą dla Ciebie łatwiejsze, niż jeśli takich zainteresowań nie przejawiasz.

Czytaj więcej: Finanse i inwestycje studia - kierunek studiów

Finanse i rachunkowość studia - kierunek studiów

Kim jest finansista? Jaki ma zakres obowiązków, jakie powinien posiadać kompetencje?…

Finanse i rachunkowość studia - kierunek studiów

Kim jest finansista? Jaki ma zakres obowiązków, jakie powinien posiadać kompetencje? Zastanawiałeś się kiedyś nad odpowiedziami na te pytania? „Finansista” jest określeniem bardzo szerokim w dzisiejszych czasach. Oprócz tego, że jest to człowiek obeznany z zagadnieniami finansowymi, swoisty rzeczoznawca, to obecnie nazywa się też tak księgowych, analityków finansowych oraz kapitalistów - ludzi posiadających kapitał inwestycyjny. Brzmi ciekawie, prawda? Jeżeli więc charakteryzujesz się umysłem ścisłym, pociąga Cię praca w branży finansowej - mogą zainteresować Cię studia na kierunku Finanse i rachunkowość. Jeśli interesujesz się ekonomią, tym jak funkcjonuje gospodarka, jak działają międzynarodowe rynki finansowe i strategie rachunkowości, studia te na pewno będą dla Ciebie łatwiejsze, niż jeśli takich zainteresowań nie przejawiasz.

Czytaj więcej: Finanse i rachunkowość studia - kierunek studiów

Finanse i rachunkowość biznesu studia - kierunek studiów

Czym zajmuje się finansista? Jaki ma zakres obowiązków, jakie powinien posiadać…

Finanse i rachunkowość biznesu studia - kierunek studiów

Czym zajmuje się finansista? Jaki ma zakres obowiązków, jakie powinien posiadać kompetencje? Zastanawiałeś się kiedyś nad odpowiedziami na te pytania? Jest to określenie bardzo szerokie w dzisiejszych czasach. Oprócz tego, że jest to człowiek obeznany z zagadnieniami finansowymi, swoisty rzeczoznawca, to obecnie nazywa się też tak księgowych, analityków finansowych oraz kapitalistów - ludzi posiadających kapitał inwestycyjny. Brzmi ciekawie, prawda? Jeżeli więc charakteryzujesz się umysłem ścisłym, pociąga Cię praca w branży finansowej - mogą zainteresować Cię studia na kierunku Finanse i rachunkowość biznesu

Czytaj więcej: Finanse i rachunkowość biznesu studia - kierunek studiów

Finanse i zarządzanie w ochronie zdrowia studia - kierunek studiów

Jeśli jesteś jedną z tych osób, które zawsze chciały zajmować się pracą…

Finanse i zarządzanie w ochronie zdrowia studia - kierunek studiów

Jeśli jesteś jedną z tych osób, które zawsze chciały zajmować się pracą w obszarze medycznym, ale mają smykałkę do biznesu, zamiast uzdolnień lekarskich, studia na kierunku Finanse i zarządzanie w ochronie zdrowia będą na pewno odpowiadały Twoim potrzebom i wymaganiom. Jest to bowiem kierunek, który łączy w sobie elementy biznesu za służbą dla społeczeństwa. Ma on na celu wykształcenie profesjonalnej kadry menedżerskiej, tak aby działała ona efektywnie i bez zarzutów, w nowoczesny i rozwojowy sposób oraz podejmowania skutecznych decyzji.

Czytaj więcej: Finanse i zarządzanie w ochronie zdrowia studia - kierunek studiów

Finanse i zarządzanie w przedsiębiorstwie studia - kierunek studiów

Uważasz, że posiadasz wszystkie odpowiednie cechy, które powinien posiadać dobry…

Finanse i zarządzanie w przedsiębiorstwie studia - kierunek studiów

Uważasz, że posiadasz wszystkie odpowiednie cechy, które powinien posiadać dobry menadżer? Posiadasz dyplom ukończenia studiów na kierunku zarządzanie, finanse i rachunkowość lub ekonomia? Jesteś w trakcie dokonywania wyboru odnośnie dalszej drogi kształcenia i chciałbyś dalej poszerzać swoją wiedzę w tym zakresie? W takim razie jesteś idealnym kandydatem na studia magisterskie na kierunku Finanse i zarządzanie w przedsiębiorstwie. Zapoznaj się koniecznie z proponowanymi możliwościami edukacyjnymi!

Czytaj więcej: Finanse i zarządzanie w przedsiębiorstwie studia - kierunek studiów

Finanse menedżerskie studia - kierunek studiów

Jesteś osobą o umyśle ścisłym, uważałeś matematykę za "królową nauk",…

Finanse menedżerskie studia - kierunek studiów

Jesteś osobą o umyśle ścisłym, uważałeś matematykę za "królową nauk", interesujesz się ekonomią a w dodatku jesteś osobą otwartą i z wysoko rozwiniętym zmysłem organizacji. Jeśli właśnie przeczytałeś opis swojej osoby, to możesz być pewien, że kierunek finanse menedżerskie stoi dla Ciebie otworem. Studiując na tym kierunku z pewnością zrozumiesz i pozyskasz wiedzę dotyczącą społecznych i rynkowych zjawisk występujących w otaczającym nas świecie. Czym miałbyś zajmować się jako menedżer? Zarządzaniem zasobami firmy w celu zwiększenia jej wartości rynkowej, zarządzaniem pracownikami, klientami czy dostawcami, budowaniem prognoz finansowych, analizowaniem sytuacji finansowej przedsiębiorstwa, planowaniem strategii.

Czytaj więcej: Finanse menedżerskie studia - kierunek studiów

Finanse międzynarodowe studia - kierunek studiów

Procesy globalizacji wymagają posiadania coraz szerszej perspektywy patrzenia na różne…

Finanse międzynarodowe studia - kierunek studiów

Procesy globalizacji wymagają posiadania coraz szerszej perspektywy patrzenia na różne zjawiska zachodzące na świecie. Dotyczy to także rynków finansowych, dlatego też wzrasta zapotrzebowanie na wykształconych specjalistów w tym obszarze. Jeśli chciałbyś zdobyć wiedzę w zakresie biznesu międzynarodowego i uzyskać praktyczne umiejętności, które będziesz mógł wykorzystać na wielu stanowiskach pracy, zdecydowanie powinieneś poznać bliższe szczegóły studiowania na kierunku Finanse międzynarodowe!

Czytaj więcej: Finanse międzynarodowe studia - kierunek studiów

Finanse w sektorze prywatnym i publicznym studia - kierunek studiów

Studia na kierunku Finanse w sektorze prywatnym i publicznym są studiami trzeciego…

Finanse w sektorze prywatnym i publicznym studia - kierunek studiów

Studia na kierunku Finanse w sektorze prywatnym i publicznym są studiami trzeciego stopnia – doktoranckimi, a oznacza to, że są skierowane do abslowentów wyższych studiów ekonomicznych, ale i prawnych bądź społecznych. Do standardowych dokumentów aplikacyjnych będziesz musiał dołączyć życiorys z uwględnieniem osiągnięć naukowych (publikacje, konferencje, staże) i zawodowych oraz list motywacyjny, w którym opiszesz zakres swoich zainteresowań naukowych i ogólny opis zamierzeń badawczych w obszarze planowanej pracy doktorskiej.

Czytaj więcej: Finanse w sektorze prywatnym i publicznym studia - kierunek studiów

Finanse, inwestycje i rachunkowość studia - kierunek studiów

Czy zastanawiasz się czasem kim tak naprawdę jest finansista i jaką wykonuje pracę, na…

Finanse, inwestycje i rachunkowość studia - kierunek studiów

Czy zastanawiasz się czasem kim tak naprawdę jest finansista i jaką wykonuje pracę, na czym ona polega? Co kryje się za tym określeniem? Oprócz tego, że jest to człowiek obeznany z zagadnieniami finansowymi, swoisty rzeczoznawca, to obecnie nazywa się też tak księgowych, analityków finansowych oraz kapitalistów - ludzi posiadających kapitał inwestycyjny. Brzmi ciekawie, prawda? Jeżeli więc charakteryzujesz się umysłem ścisłym oraz pociąga Cię praca w branży finansowej mogą zainteresować Cię studia na kierunku Finanse, inwestycje i rachunkowość. Jeśli interesujesz się ekonomią, tym jak funkcjonuje gospodarka, jak działają międzynarodowe rynki finansowe studia te na pewno będą dla Ciebie łatwiejsze, niż jeśli takich zainteresowań nie przejawiasz.

Czytaj więcej: Finanse, inwestycje i rachunkowość studia - kierunek studiów

Finanse, rachunkowość i podatki studia - kierunek studiów

Zastanawiasz się gdzie znajdziesz zatrudnienie po ukończeniu studiów? Jest to w dużym…

Finanse, rachunkowość i podatki studia - kierunek studiów

Zastanawiasz się gdzie znajdziesz zatrudnienie po ukończeniu studiów? Jest to w dużym stopniu zależne od specjalności, którą wybierzesz. Jeżeli zdecydujesz się na Rachunkowość i podatki, nie powinieneś mieć trudności z podjęciem pracy w działach księgowości w różnego rodzaju firmach, fundacjach czy jednostkach administracji. Natomiast absolwenci, którzy ukończyli specjalność Finanse podmiotów gospodarczych mają możliwość zatrudnienia w przedsiębiorstwach ubezpieczeniowych, inwestycyjnych oraz pozostałych instytucjach finansowych. Uzyskane kompetencje na tym kierunku pozwolą Ci także na prowadzenie własnej działalności gospodarczej. 

Czytaj więcej: Finanse, rachunkowość i podatki studia - kierunek studiów

Finanse, rachunkowość i ubezpieczenia studia - kierunek studiów

Kim jest finansista? Jaki ma zakres obowiązków, jakie powinien posiadać kompetencje?…

Finanse, rachunkowość i ubezpieczenia studia - kierunek studiów

Kim jest finansista? Jaki ma zakres obowiązków, jakie powinien posiadać kompetencje? Zastanawiałeś się kiedyś nad odpowiedziami na te pytania? „Finansista” jest określeniem bardzo szerokim w dzisiejszych czasach. Oprócz tego, że jest to człowiek obeznany z zagadnieniami finansowymi, swoisty rzeczoznawca, to obecnie nazywa się też tak księgowych, analityków finansowych oraz kapitalistów - ludzi posiadających kapitał inwestycyjny. Brzmi ciekawie, prawda? Jeżeli więc charakteryzujesz się umysłem ścisłym, pociąga Cię praca w branży finansowej - mogą zainteresować Cię studia na kierunku Finanse, rachunkowość i ubezpieczenia

Czytaj więcej: Finanse, rachunkowość i ubezpieczenia studia - kierunek studiów

Global business, finance and governance studia - kierunek studiów

Studia na kierunku Global business, finance and governance są ciekawą ofertą…

Global business, finance and governance studia - kierunek studiów

Studia na kierunku Global business, finance and governance są ciekawą ofertą dla osób, które szukają studiów w języku angielskim, a w przyszłości marzą o karierze międzynarodowej. Dzięki coraz szybciej rozwijającemu się rynkowi outsourcingu masz świetną okazję do sprawdzenia się w międzynarodowym środowisku, a studia na kierunku Global business, finance and governance dadzą Ci ku temu odpowiednie umiejętności.

Czytaj więcej: Global business, finance and governance studia - kierunek studiów

Gospodarka i administracja publiczna studia - kierunek studiów

Studia łączą wiedzę z zakresu szeroko pojętego biznesu, a także administracji publicznej.…

Gospodarka i administracja publiczna studia - kierunek studiów

Studia łączą wiedzę z zakresu szeroko pojętego biznesu, a także administracji publicznej. Jest to połączenie umiejętności odnoszących się do sektora prywatnego, ale także publicznego. Jeżeli zatem jeszcze nie wiesz, gdzie chciałbyś pracować to jest to kierunek, który pokaże Ci specyfikę pracy w obu sektorach. Przeczytaj nasz opis i sprawdź co oferuje ten kierunek!

Czytaj więcej: Gospodarka i administracja publiczna studia - kierunek studiów

Gospodarka i rozwój zrównoważony studia - kierunek studiów

Rozwój gospodarki ma nie tylko pozytywne konsekwencje w postaci powstawania nowych…

Gospodarka i rozwój zrównoważony studia - kierunek studiów

Rozwój gospodarki ma nie tylko pozytywne konsekwencje w postaci powstawania nowych miejsc pracy, ale także negatywne. Zwiększająca się liczba inwestycji wpływa niekorzystnie na stan środowiska, dlatego też coraz większe uznanie zdobywa podejście prowadzenia zrównoważonego rozwoju gospodarki, tak by w jak największym stopniu ograniczyć negatywne konsekwencje działalności człowieka. Jeśli jesteś zainteresowany tym obszarem nauki, to mamy dla Ciebie doskonałą propozycję kształcenia, a są nią studia na kierunku Gospodarka i rozwój zrównoważony!

Czytaj więcej: Gospodarka i rozwój zrównoważony studia - kierunek studiów

Gospodarka i zarządzanie publiczne studia - kierunek studiów

Sektor publiczny obecnie prężnie się rozwija, co oznacza, że pojawia się coraz więcej…

Gospodarka i zarządzanie publiczne studia - kierunek studiów

Sektor publiczny obecnie prężnie się rozwija, co oznacza, że pojawia się coraz więcej organizacji non-profit, które potrzebują specjalistów w zakresie ich prowadzenia nie tylko pod względem ekonomicznym, ale także społecznym. Dlatego też został stworzony kierunek Gospodarka i zarządzanie publiczne, który wychodzi naprzeciw zapotrzebowaniom współczesnego rynku.

Czytaj więcej: Gospodarka i zarządzanie publiczne studia - kierunek studiów

Gospodarka nieruchomościami studia - kierunek studiów

Czego nauczysz się w ramach studiów na kierunku Gospodarka nieruchomościami?…

Gospodarka nieruchomościami studia - kierunek studiów

Czego nauczysz się w ramach studiów na kierunku Gospodarka nieruchomościami? Studia przygotują Cię w zakresie takich bloków tematycznych jak metody zarządzania, elementy prawa, ekonometria, analiza ekonomiczną oraz techniki wyceny nieruchomości. Programy studiów oferowane na tym kierunku przez uczelnie biora pod uwagę uchwałę z 2013 roku, która wprowadziła zmiany do uprawnień w wykonywaniu takich zawodów jak: rzeczoznawca majątkowego, pośrednik w obrocie nieruchomościami czy zarządca nieruchomości. Dlatego też zanim wybierzesz uczelnie warto zapoznać się z konkretną specyfiką studiów i sprawdzić jakie uprawnienia otrzymasz jako ich absolwent.

Czytaj więcej: Gospodarka nieruchomościami studia - kierunek studiów

Gospodarka odpadami i rekultywacja terenów zdegradowanych studia - kierunek studiów

Czego nauczysz się w ramach studiów na kierunku Gospodarka odpadami i rekultywacja…

Gospodarka odpadami i rekultywacja terenów zdegradowanych studia - kierunek studiów

Czego nauczysz się w ramach studiów na kierunku Gospodarka odpadami i rekultywacja terenów zdegradowanych? Studia kształcą w zakresie nauk matematyczno-przyrodniczych, rolniczych i technicznych. Dodatkowo student tego kierunku zdobędzie wiedzę specjalistyczną z zakresu inżynierii środowiska, dotyczącą gospodarki odpadami i rekultywacji terenów zdegradowanych. Twoim zadaniem będzie także analiza wpływu człowieka na środowisko. Poprawisz także swoje umiejętności korzystania z regulacji prawnych i ekonomicznych w działalności gospodarczej, edukacyjnej, badawczej oraz zarządzania środowiskiem. Możliwości jest dużo i każdy znajdzie coś, co odpowiada jego zainteresowaniom w tej dziedzinie.

Czytaj więcej: Gospodarka odpadami i rekultywacja terenów zdegradowanych studia - kierunek studiów

Gospodarka turystyczna studia - kierunek studiów

Czego nauczysz się w ramach studiów na kierunku Gospodarka turystyczna? Program…

Gospodarka turystyczna studia - kierunek studiów

Czego nauczysz się w ramach studiów na kierunku Gospodarka turystyczna? Program studiów ma charakter interdyscyplinarny, co oznacza, że zdobędziesz wiedzę z zakresu wielu dziedzin. Podczas studiów możesz spodziewać się zajęć z zakresu analizowania gospodarczych i społecznych procesów wpływających na działalność przedsiębiorstw turystycznych w skali globalnej, regionalnej i lokalnej. Będziesz też analizować powiązania przedsiębiorstw turystycznych z podmiotami otoczenia, wykorzystania metod i narzędzi zarządzania operacyjnego i strategicznego.

Czytaj więcej: Gospodarka turystyczna studia - kierunek studiów

Informatyka i ekonometria studia - kierunek studiów

Szukasz ciekawych studiów ekonomicznych zorientowanych na kształcenie przyszłych…

Informatyka i ekonometria studia - kierunek studiów

Szukasz ciekawych studiów ekonomicznych zorientowanych na kształcenie przyszłych analityków ekonomicznych i informatycznych? Twoją mocną stroną są nauki ścisłe i chcesz wykorzystać te zdolności studiując przyszłościowy kierunek? Jeżeli tak to Informatyka i ekonometria to może być świetny początek Twojej ścieżki edukacyjnej! Czego nauczysz się w ramach studiów Informatyka i ekonometria? Przede wszystkim zdobędziesz wiedzę oraz umiejętności analityczne, które wykorzystasz w rozwiązywaniu praktycznych problemów ekonomicznych. Dodatkowo zdobędziesz wiedzę o mechanizmach ekonomicznych działających w największych gospodarkach świata.

Czytaj więcej: Informatyka i ekonometria studia - kierunek studiów

Innowacyjna gospodarka studia - kierunek studiów

Trendy w obecnej gospodarce pokazują nieustanny postęp technologiczny i wykorzystanie coraz…

Innowacyjna gospodarka studia - kierunek studiów

Trendy w obecnej gospodarce pokazują nieustanny postęp technologiczny i wykorzystanie coraz to nowszych systemów i metod badawczych. Dlatego też tak ważne jest wykształcenie specjalistów świadomych znaczenia innowacji dla zapewnienia zrównoważonego rozwoju gospodarki światowej, krajowej oraz lokalnej. Jeżeli zatem interesujesz się sytuacją gospodarczą i chciałbyś przełożyć swoją pasję na życie zawodowe to powinieneś wziąć ten kierunek pod uwagę podczas wyboru przyszłej ścieżki kariery. Czego nauczysz się w ramach studiów na kierunku Innowacyjna gospodarka? Przede wszystkim zdobędziesz gruntowną wiedzę ekonomiczną. Dzięki temu będziesz swobodnie poruszać się w europejskiej przestrzeni społeczno-gospodarczej oraz będziesz w stanie przewidywać jej tendencje.

Czytaj więcej: Innowacyjna gospodarka studia - kierunek studiów

Innowacyjne technologie i nowoczesne materiały studia - kierunek studiów

Obecnie gospodarka rozwija się tak szybko, że metody wykorzystywane jeszcze kilkanaście…

Innowacyjne technologie i nowoczesne materiały studia - kierunek studiów

Obecnie gospodarka rozwija się tak szybko, że metody wykorzystywane jeszcze kilkanaście lat temu w dobie dzisiejszej technologii nie mają już racji bytu. Dlatego też tak ważne jest wykształcenie specjalistów w dziedzinie innowacyjnych rozwiązań gospodarczych. Jeżeli zatem chciałbyś mieć w przyszłości realny wpływ na działania gospodarcze, a Twoją mocna stroną są nauki ścisłe to na pewno sprawdzisz się jako student Innowacyjnych technologii i nowoczesnych materiałówCzego nauczysz się w ramach kierunku Innowacyjne technologie i nowoczesne materiały? Przede wszystkim będzie to wiedza z zakresu nauk technicznych oraz ekonomii.

Czytaj więcej: Innowacyjne technologie i nowoczesne materiały studia - kierunek studiów

Innowacyjność i zarządzanie sferą publiczną studia - kierunek studiów

Chcesz dowiedzieć się jak skutecznie wyjść naprzeciw zapotrzebowaniu nowoczesnego rynku?…

Innowacyjność i zarządzanie sferą publiczną studia - kierunek studiów

Chcesz dowiedzieć się jak skutecznie wyjść naprzeciw zapotrzebowaniu nowoczesnego rynku? Szukasz kierunku, który otworzy przed Tobą wiele perspektyw zawodowych w zakresie sfery publicznej? Jeżeli tak to Innowacyjność i zarządzanie sfera publiczną może okazać się świetnym kierunkiem dla Ciebie! Obecne trendy światowe, ale także krajowe pokazują, że eksperci w zakresie sfery publicznej są nieustannie poszukiwani przez pracodawców. Dzięki możliwości wyboru jednej z trzech specjalizacji: branding, coaching lub strategie rozwoju lokalnego i regionalnego będziesz mógł rozwinąć się w wybranej specjalności.

Czytaj więcej: Innowacyjność i zarządzanie sferą publiczną studia - kierunek studiów

International business studia - kierunek studiów

Chcesz zdobyć kompleksową wiedzę oraz umiejętności niezbędne do prowadzenia własnej…

International business studia - kierunek studiów

Chcesz zdobyć kompleksową wiedzę oraz umiejętności niezbędne do prowadzenia własnej firmy na rynku międzynarodowym a dodatkowo chciałbyś studiować w języku angielskim? Jeżeli masz zatem zmysł businessmana to na pewno warto wziąć pod uwagę kierunek International businessGlobalizacja wymusiła potrzebę wykształcenia specjalistów świetnie odnajdujących się w środowisku międzynarodowym, a jednocześnie przygotowanych do pełnienia odpowiedzialnych stanowisk managerskich w dużych firmach. Prowadzenie biznesu międzynarodowego wymaga nie tylko znajomości praw, norm i strategii międzynarodowych, z którymi zapoznasz się podczas studiów.

Czytaj więcej: International business studia - kierunek studiów

International business program studia - kierunek studiów

Ukończyłeś studia I stopnia z zakresu zarządzania lub podobnych dyscyplin i poszukujesz…

International business program studia - kierunek studiów

Ukończyłeś studia I stopnia z zakresu zarządzania lub podobnych dyscyplin i poszukujesz propozycji kształcenia, dzięki której będziesz mógł dalej rozwijać się w tym kierunku? Marzy Ci się praca w międzynarodowych korporacjach? Chciałbyś podbić zagraniczny świat biznesu? Studia magisterskie na kierunku International business program to pierwszy krok do osiągnięcia tego celu! Zajęcia prowadzone są w języku angielskim, dzięki czemu podniesiesz poziom swoich kompetencji językowych! Jeśli chciałbyś uzyskać bardziej szczegółowe informacje na temat tego kierunku, zapoznaj się z poniższym opisem!

Czytaj więcej: International business program studia - kierunek studiów

Język biznesu studia - kierunek studiów

Dlaczego studia na kierunku Język biznesu to dobry wybór? Po pierwsze jest…

Język biznesu studia - kierunek studiów

Dlaczego studia na kierunku Język biznesu to dobry wybór? Po pierwsze jest to doskonała szansa zdobycia interdyscyplinarnego wykształcenia. Po drugie nauczysz się posługiwać dwoma językami obcymi. Po trzecie zdobyte wykształcenie otwiera przed Tobą szeroki wachlarz możliwości zawodowych. Jeśli jeszcze nie wybrałeś kierunku studiów, zdecydowanie powinieneś przyjrzeć się tej propozycji kształcenia! Po ukończeniu studiów możesz podjąć pracę w biurze tłumaczeń, agencji marketingowej czy w międzynarodowych korporacjach. Nic nie stoi na przeszkodzie, żebyś starał się o zatrudnienie w jednostkach administracji publicznej oraz w polskich firmach, które na co dzień ściśle współpracują z zagranicznymi partnerami lub planują wejść na międzynarodowy rynek.

Czytaj więcej: Język biznesu studia - kierunek studiów

Język obcy w biznesie studia - kierunek studiów

Lubisz uczyć się języków obcych? Chciałbyś mieć możliwość pracy w międzynarodowym…

Język obcy w biznesie studia - kierunek studiów

Lubisz uczyć się języków obcych? Chciałbyś mieć możliwość pracy w międzynarodowym środowisku? Nie chcesz zawężać swojej edukacji do jednego obszaru kształcenia? Cenisz sobie szeroki wybór różnych możliwości? W takim razie studia na kierunku Język obcy w biznesie są właśnie dla Ciebie, ponieważ oferują ciekawe perspektywy zawodowe oraz zdobędziesz szereg różnorodnych umiejętności, zatem koniecznie zapoznaj się z dalszymi informacjami!

Czytaj więcej: Język obcy w biznesie studia - kierunek studiów

Język rosyjski dla biznesu studia - kierunek studiów

Chciałbyś zdobyć praktyczne umiejętności? Lubisz uczyć się języków obcych i…

Język rosyjski dla biznesu studia - kierunek studiów

Chciałbyś zdobyć praktyczne umiejętności? Lubisz uczyć się języków obcych i cenisz sobie możliwość poznawania nowych miejsc i kultur? Nie chcesz ograniczać swojego wyboru dotyczącego przyszłej drogi zawodowej? To dobrze, ponieważ właśnie znalazłeś dla siebie idealny kierunek studiów, a jest nim Język rosyjski dla biznesu! Poniżej znajdują się wszystkie niezbędne informacje, które z łatwością przekonają Cię, że jest to najlepsza z możliwych propozycji kształcenia!

Czytaj więcej: Język rosyjski dla biznesu studia - kierunek studiów

Kierunek Ekonomiczno - prawny studia - kierunek studiów

Studia na kierunku Ekonomiczno-prawnym są połączeniem dwóch odrębnych dziedzin…

Kierunek Ekonomiczno - prawny studia - kierunek studiów

Studia na kierunku Ekonomiczno-prawnym są połączeniem dwóch odrębnych dziedzin wiedzy – studiów ekonomicznych oraz studiów prawnych. Obecnie jednak coraz chętniej wykorzystuje się metody ekonomiczne do analizy regulacji prawnych. Jeżeli zatem chciałbyś studiować ciekawy, interdyscyplinarny kierunek to nie wahaj się – to może być początek Twojej wymarzonej ścieżki kariery! Czego nauczysz się w ramach studiów na kierunku Ekonomiczno-prawnym? Przede wszystkim zdobędziesz szeroką wiedzę z zakresu studiów prawnych i ekonomicznych oraz umiejętności analizy i interpretacji danych.

Czytaj więcej: Kierunek Ekonomiczno - prawny studia - kierunek studiów

Kierunek menedżerski studia - kierunek studiów

Zdobyte kompetencje i wiedza na kierunku menedżerskim maja uniwersalny charakter, zatem Twoje…

Kierunek menedżerski studia - kierunek studiów

Zdobyte kompetencje i wiedza na kierunku menedżerskim maja uniwersalny charakter, zatem Twoje kwalifikacje pozwolą Ci na znalezienie pracy w małych, średnich oraz dużych przedsiębiorstwach w różnych sektorach gospodarki. Nic nie stoi również na przeszkodzie, żebyś założył własną działalność gospodarczą. Jeśli zależy Ci na zdobyciu praktycznych umiejętności w trakcie nauki na studiach magisterskich to lepszej propozycji niż Kierunek Menedżerski nie znajdziesz!

Czytaj więcej: Kierunek menedżerski studia - kierunek studiów

Lingwistyka dla biznesu studia - kierunek studiów

Obecnie pracodawcy wymagają nie tylko dyplomu ukończenia uczelni wyższej, ale przede wszystkim…

Lingwistyka dla biznesu studia - kierunek studiów

Obecnie pracodawcy wymagają nie tylko dyplomu ukończenia uczelni wyższej, ale przede wszystkim znajomości minimum jednego języka obcego. Często firmy borykają się z problemem dopasowania odpowiedniej osoby na dane stanowisko pracy. Wielu aplikującym brakuje umiejętności poszukiwanych na współczesnych rynku pracy. Lingwistyka dla biznesu to kierunek wychodzący naprzeciw zapotrzebowaniu pracodawców na pracowników posiadających wysokie kompetencje językowe oraz wiedzę z zakresu dziedzin ekonomii czy zarządzania. Jeżeli zatem szukasz praktycznego kierunku, dzięki któremu zdobędziesz wszechstronną wiedzę biznesową z naciskiem na naukę języków obcych to Lingwistyka dla biznesu może być kierunkiem dla Ciebie!

Czytaj więcej: Lingwistyka dla biznesu studia - kierunek studiów

Management and finance studia - kierunek studiów

Globalizacja sprawiła, że rynek opiera się na międzynarodowych firmach zatrudniających…

Management and finance studia - kierunek studiów

Globalizacja sprawiła, że rynek opiera się na międzynarodowych firmach zatrudniających pracowników z całego świata. Coraz częściej wymagane są zatem takie cechy oraz umiejętności jak: porozumiewania się w kilku językach, otwartości na współpracę, zdolności do logicznego myślenia i uporządkowanego postrzegania świata. Naprzeciw takim zapotrzebowaniom współczesnego rynku wychodzi kierunek Management and finance, kształcący przyszłych specjalistów średniego szczebla. Jeżeli zatem widzisz siebie u boku managera lub jako eksperta do spraw finansów to być może jest to kierunek dla Ciebie! Czego nauczysz się w ramach studiów na kierunku Management and finance?

Czytaj więcej: Management and finance studia - kierunek studiów

Marketing i komunikacja rynkowa studia - kierunek studiów

Zastanawiałeś się kiedyś jak tworzone są strategie marketingowe i dlaczego jedne z nich…

Marketing i komunikacja rynkowa studia - kierunek studiów

Zastanawiałeś się kiedyś jak tworzone są strategie marketingowe i dlaczego jedne z nich odnoszą sukces, a inne kończą się fiaskiem? Na czym polega promocja produktów? Jeżeli chciałbyś zostać specjalistą z zakresie reklamy, masz głowę pełną pomysłów, a dodatkowo świetnie orientujesz się we współczesnym rynku to Marketing i komunikacja rynkowa może być świetnym początkiem Twojej przyszłej kariery zawodowej w tej dziedzinie! Czego nauczysz się w ramach studiów na kierunku Marketing i komunikacja rynkowa? Studia przygotują Cię do skutecznego opracowywania strategii marketingowych, reklam czy kreowania wizerunku marki.

Czytaj więcej: Marketing i komunikacja rynkowa studia - kierunek studiów

Metody ilościowe w ekonomii i systemy informacyjne studia - kierunek studiów

Metody ilościowe to niezwykle istotny aspekt współczesnej ekonomii. Polega na metodach…

Metody ilościowe w ekonomii i systemy informacyjne studia - kierunek studiów

Metody ilościowe to niezwykle istotny aspekt współczesnej ekonomii. Polega na metodach badawczych, dzięki którym możliwe jest określenie parametrów liczbowych charakteryzujących dane zjawisko. Chcesz dokonywać oceny sytuacji rynkowej? Jeżeli tak to Metody ilościowe w ekonomii i systemy informacyjne mogą być świetnym początkiem Twojej przyszłej kariery zawodowej w tym zakresie! Czego nauczysz się w ramach studiów na kierunku Metody ilościowe w ekonomii i systemy informacyjne? Studia przygotują Cię do opracowywania rozwiązań problemów makro- i mikroekonomicznych z wykorzystaniem różnorodnych narzędzi analitycznych, w tym nowoczesnych technologii informatycznych.

Czytaj więcej: Metody ilościowe w ekonomii i systemy informacyjne studia - kierunek studiów

Międzykierunkowe studia ekonomiczno-managerskie studia - kierunek studiów

Studia ekonomiczne cieszą się coraz większą popularnością, a ze względu na duże zapotrzebowanie…

Międzykierunkowe studia ekonomiczno-managerskie studia - kierunek studiów

Studia ekonomiczne cieszą się coraz większą popularnością, a ze względu na duże zapotrzebowanie specjalistów w tej dziedzinie, absolwenci zwykle nie mają problemu ze znalezieniem ciekawej pracy. Pozycja managera w firmach to także zawód, który wychodzi naprzeciw potrzebom nowoczesnego rynku. Obecnie jest to jedna z ciekawszych ofert pracy dostępnych na rynku, dająca możliwość pracy w kraju, ale także za granicą. Te studia dają możliwość połączenie dwóch dziedzin wiedzy. Jeżeli zatem Twoją mocną stroną jest matematyka, a dodatkowo śledzisz bieżące wiadomości o sytuacji gospodarczej w kraju i na świecie to Międzykierunkowe studia ekonomiczno-managerskie mogą być świetnym kierunkiem dla Ciebie!

Czytaj więcej: Międzykierunkowe studia ekonomiczno-managerskie studia - kierunek studiów

Międzykierunkowe studia ekonomiczno-matematyczne studia - kierunek studiów

Twoją mocną stroną jest matematyka i chciałbyś przełożyć jej praktyczne zastosowanie…

Międzykierunkowe studia ekonomiczno-matematyczne studia - kierunek studiów

Twoją mocną stroną jest matematyka i chciałbyś przełożyć jej praktyczne zastosowanie na niezwykle szybko rozwijającą się dziedzinę ekonomii? Teraz studia na dwóch wydziałach dają Ci taką możliwość! Jeżeli zatem szukasz ciekawych interdyscyplinarnych studiów to Międzykierunkowe studia ekonomiczno-matematyczne mogą być świetnym kierunkiem dla Ciebie! Czego nauczysz się w ramach studiów na kierunku Międzykierunkowe studia ekonomiczno-matematyczne? Studia dają Ci możliwość zdobycia wiedzy z zakresu matematyki oraz ekonomii, studiując według opracowanego programu. Obce nie będą Ci teorie matematyczne, które będziesz stosować w modelowaniu ekonomicznym, do budowania i analizy modeli matematycznych, ułatwiających poznanie złożonych procesów w ekonomii, finansach i ubezpieczeniach.

Czytaj więcej: Międzykierunkowe studia ekonomiczno-matematyczne studia - kierunek studiów

Międzynarodowe stosunki gospodarcze studia - kierunek studiów

Międzynarodowe powiązania gospodarcze, polityczne oraz społeczne są niezwykle ważnym…

Międzynarodowe stosunki gospodarcze studia - kierunek studiów

Międzynarodowe powiązania gospodarcze, polityczne oraz społeczne są niezwykle ważnym aspektem gospodarki Europy i świata. Sztab ludzi zajmuje się analizą przemian w międzynarodowym podziale pracy oraz na rynkach światowych. Studia przygotują Cię do pracy w środowisku integracji gospodarczej, wielostronnymi i bilateralnymi stosunkami gospodarczymi między krajami oraz ich rynkami. Jeżeli zatem śledzisz sytuację gospodarczą, interesujesz się wpływem wydarzeń politycznych na rynki krajowe i światowe to Międzynarodowe stosunki gospodarcze mogą być świetną okazją do przełożenia swoich pasji na przyszłą karierę zawodową! Czego nauczysz się w ramach studiów na kierunku Międzynarodowe stosunki gospodarcze?

Czytaj więcej: Międzynarodowe stosunki gospodarcze studia - kierunek studiów

Podatki i doradztwo podatkowe studia - kierunek studiów

Obecne systemy podatkowe to temat, który wielu z nas spędza sen z powiek. Dlatego…

Podatki i doradztwo podatkowe studia - kierunek studiów

Obecne systemy podatkowe to temat, który wielu z nas spędza sen z powiek. Dlatego też zapotrzebowanie na specjalistów w tej dziedzinie nieustannie rośnie. Potrzebni są eksperci, dla których optymalizacja podatków oraz zmniejszenie obciążeń czy niewelizacja ryzyka nie stanowią żadnego problemu. Jeżeli zatem myślisz o przystąpieniu do egzaminu na doradcę podatkowego lub myślisz o pracy w administracji to podatki i doradztwo podatkowe może być świetnym kierunkiem dla Ciebie! Czego nauczysz się w ramach studiów na kierunku podatki i doradztwo podatkowe? Na studiach zdobędziesz wiedzę na temat zasad kontroli podatkowej i skarbowej.

Czytaj więcej: Podatki i doradztwo podatkowe studia - kierunek studiów

Prawno-biznesowy studia - kierunek studiów

Jak przepisy prawne wpływają na działanie przedsiębiorstwa? Współcześnie prawne…

Prawno-biznesowy studia - kierunek studiów

Jak przepisy prawne wpływają na działanie przedsiębiorstwa? Współcześnie prawne oraz ekonomiczne aspekty przenikają się, a wykształcenie specjalistów posiadających interdyscyplinarną wiedzę z zakresu tych dziedzin leży u podstaw studiów na kierunku Prawno-biznesowy. Jeżeli zatem interesujesz się szeroko pojętym biznesem, a dodatkowo chciałabyś wzbogacić swoją wiedzę to prawno-biznesowy może być świetnym kierunkiem dla Ciebie! Czego nauczysz się w ramach studiów na kierunku prawno-biznesowym? Studia kształcą w zakresie wiedzy interdyscyplinarnej opierając się na współpracy dwóch wydziałów. Zdobędziesz wiedzę z zakresu prawa, finansów, ekonomii oraz zarządzania. Ta wiedza pozwoli Ci na sprawne poruszenie się w sektorze bankowym, giełdowym oraz ubezpieczeniach.

Czytaj więcej: Prawno-biznesowy studia - kierunek studiów

Prawo w biznesie studia - kierunek studiów

Zarządzanie przedsiębiorstwem to niezwykle istotny aspekt całej gospodarki. Aby zrobić…

Prawo w biznesie studia - kierunek studiów

Zarządzanie przedsiębiorstwem to niezwykle istotny aspekt całej gospodarki. Aby zrobić to w sposób skuteczny konieczna jest wiedza z zakresu regulacji prawnej obrotu gospodarczego. Dlatego też studia na kierunku Prawo w biznesie kształcą specjalistów, których wykształceniu stanowi odpowiedź na zapotrzebowania współczesnego rynku. Jeżeli zatem nie jest Ci obcy świat biznesu oraz gospodarki to prawo w biznesie może być świetnym kierunkiem dla Ciebie! Czego nauczysz się w ramach studiów na kierunku prawo w biznesie? Studia przygotują Cię do podjęcia pracy przy obecnych realiach rynkowych.

Czytaj więcej: Prawo w biznesie studia - kierunek studiów

Przedsiębiorczość i finanse studia - kierunek studiów

Obecnie rynek pracy potrzebuje osób przedsiębiorczych oraz kreatywnych, które…

Przedsiębiorczość i finanse studia - kierunek studiów

Obecnie rynek pracy potrzebuje osób przedsiębiorczych oraz kreatywnych, które sprawnie poruszają się w przestrzeni biznesowej. Jak uzyskać dofinansowanie? Jak wykorzystywać okazje rynkowe czy jak zarządzać kadrą ludzi? Tego i wiele więcej dowiesz się studiując przedsiębiorczość i finanse! Jeżeli zatem jesteś osobą kreatywną, która chciałaby pracować w szeroko pojętym biznesie to przedsiębiorczość i finanse może być świetnym kierunkiem dla Ciebie! Czego nauczysz się w ramach studiów na kierunku przedsiębiorczość i finanse? Dużą zaletą tego kierunku jest jego praktyczny charakter. Nauczysz się jak skutecznie prowadzić przedsięwzięcia biznesowe, do czego zdobędziesz solidne podstawy dzięki przedmiotom z zakresu zarządzania, podatków, analizy ekonomicznej, rynku czy finansów.

Czytaj więcej: Przedsiębiorczość i finanse studia - kierunek studiów

Przedsiębiorczość i inwestycje studia - kierunek studiów

Obecny rynek potrzebuje osób przedsiębiorczych, które nie boją się wyzwań…

Przedsiębiorczość i inwestycje studia - kierunek studiów

Obecny rynek potrzebuje osób przedsiębiorczych, które nie boją się wyzwań stawianych przez niełatwy świat biznesu. Do tego konieczna jest nie tylko wiedza z zakresu zarządzania oraz szeroko pojętej ekonomii, ale także kreatywność oraz umiejętność radzenia sobie ze stresem. Właśnie do takich osób skierowana jest oferta studiów na kierunku Przedsiębiorczość i inwestycje. Jeżeli zatem wpisujesz się w powyższy opis to Przedsiębiorczość i inwestycje może być świetnym kierunkiem dla Ciebie! Czego nauczysz się w ramach studiów na kierunku Przedsiębiorczość i inwestycje? Studia mają na celu przygotowanie studentów do założenia własnej działalności gospodarczej lub pracy w zakresie szeroko pojętego zarządzania oraz ekonomii.

Czytaj więcej: Przedsiębiorczość i inwestycje studia - kierunek studiów

Przedsiębiorczość w Internecie studia - kierunek studiów

Obecny rynek to głównie firmy, które oferują swoją działalność także…

Przedsiębiorczość w Internecie studia - kierunek studiów

Obecny rynek to głównie firmy, które oferują swoją działalność także za pośrednictwem Internetu. Każda firma ma własną stronę internetową, dzięki której prowadzi swoja działalność za większą skalę, często także sprzedając swoje produkty za pomocą sklepu internetowego. Stwarza to nieograniczone możliwości rozwoju biznesowego dla każdego przedsiębiorstwa. Jeżeli zatem jesteś osobą, która chciałaby pracować w szeroko pojętym biznesie to przedsiębiorczość w Internecie może być kierunkiem, który warto wziąć pod uwagę podczas wyboru Twojej przyszłej ścieżki edukacyjnej. Czego nauczysz się w ramach studiów na kierunku przedsiębiorczość w Internecie? Studia kształcą w zakresie procesów gospodarczych zachodzących w gospodarce elektronicznej, a także systemów informatycznych.

Czytaj więcej: Przedsiębiorczość w Internecie studia - kierunek studiów

Rachunkowość studia - kierunek studiów

Kim jest finansista? Jaki ma zakres obowiązków, jakie powinien posiadać kompetencje?…

Rachunkowość studia - kierunek studiów

Kim jest finansista? Jaki ma zakres obowiązków, jakie powinien posiadać kompetencje? Zastanawiałeś się kiedyś nad odpowiedziami na te pytania? „Finansista” jest określeniem bardzo szerokim w dzisiejszych czasach. Oprócz tego, że jest to człowiek obeznany z zagadnieniami finansowymi, swoisty rzeczoznawca, to obecnie nazywa się też tak księgowych, specjalistów do spraw rachunkowości, analityków finansowych oraz kapitalistów, czyli­ ludzi posiadających kapitał inwestycyjny. Brzmi ciekawie, prawda? Finansista zajmujący się rachunkowością powinien dostarczać prawdziwy i rzetelny obraz sytuacji majątkowej i finansowej danego podmiotu gospodarczego, np. małej firmy.

Czytaj więcej: Rachunkowość studia - kierunek studiów

Rachunkowość i controlling studia - kierunek studiów

Kim jest finansista? Jaki ma zakres obowiązków, jakie powinien posiadać kompetencje?…

Rachunkowość i controlling studia - kierunek studiów

Kim jest finansista? Jaki ma zakres obowiązków, jakie powinien posiadać kompetencje? Zastanawiałeś się kiedyś nad odpowiedziami na te pytania? „Finansista” jest określeniem bardzo szerokim w dzisiejszych czasach. Oprócz tego, że jest to człowiek obeznany z zagadnieniami finansowymi, swoisty rzeczoznawca, to obecnie nazywa się też tak księgowych, specjalistów do spraw rachunkowości, analityków finansowych oraz kapitalistów, czyli­ ludzi posiadających kapitał inwestycyjny. Brzmi ciekawie, prawda? Finansista zajmujący się rachunkowością czy controllingiem powinien dostarczać prawdziwy i rzetelny obraz sytuacji majątkowej i finansowej danego podmiotu gospodarczego, np. małej firmy

Czytaj więcej: Rachunkowość i controlling studia - kierunek studiów

Rachunkowość i doradztwo finansowe studia - kierunek studiów

Kim jest finansista? Jaki ma zakres obowiązków, jakie powinien posiadać kompetencje?…

Rachunkowość i doradztwo finansowe studia - kierunek studiów

Kim jest finansista? Jaki ma zakres obowiązków, jakie powinien posiadać kompetencje? Zastanawiałeś się kiedyś nad odpowiedziami na te pytania? „Finansista” jest określeniem bardzo szerokim w dzisiejszych czasach. Oprócz tego, że jest to człowiek obeznany z zagadnieniami finansowymi, swoisty rzeczoznawca, to obecnie nazywa się też tak księgowych, specjalistów do spraw rachunkowości czy doradztwa finansowego, analityków finansowych oraz kapitalistów, czyli­ ludzi posiadających kapitał inwestycyjny. Brzmi ciekawie, prawda? Finansista zajmujący się rachunkowością i doradztwem finansowym powinien dostarczać prawdziwy i rzetelny obraz sytuacji majątkowej i finansowej danego podmiotu gospodarczego, np. małej firmy. Powinien również znać zasady sporządzania i analizy sprawozdań finansowych oraz posiadać kompetencje doradcze.

Czytaj więcej: Rachunkowość i doradztwo finansowe studia - kierunek studiów

Samorząd terytorialny i polityka regionalna studia - kierunek studiów

Wiele ludzi często skupia się na odkrywaniu tego, co jest “za miedzą”, zwiedzaniu…

Samorząd terytorialny i polityka regionalna studia - kierunek studiów

Wiele ludzi często skupia się na odkrywaniu tego, co jest “za miedzą”, zwiedzaniu Europy, całego świata, spędzają czas na poznawaniu innych, często bardzo odległych kultur i społeczeństw tak naprawdę nie poświęcając chwili na pomyślenie o tym, że ich własny dom, region może być odpowiedzią na wszystkie ambicje. Zapomina się o tym, jak ważne dla ludzkiej tożsamości jest odkrywanie historii i kultury regionu, z którego się pochodzi, nie mówiąc już o społecznym angażowaniu się w lokalną politykę i samorządy. Rozwój najbliższego otoczenia ma dla obywateli największe znaczenie i wywiera największy wpływ na ich życie.

Czytaj więcej: Samorząd terytorialny i polityka regionalna studia - kierunek studiów

Socjologia ekonomiczna studia - kierunek studiów

Nauka, która systematycznie bada funkcjonowanie i zmiany w społeczeństwie to socjologia.…

Socjologia ekonomiczna studia - kierunek studiów

Nauka, która systematycznie bada funkcjonowanie i zmiany w społeczeństwie to socjologia. Badane są chociażby społeczne reguły, procesy i kultury, które łączą lub dzielą ludzi. Badane są jednostki w kontakcie z innymi grupami społecznymi, ale również całe grupy społeczne jak rodzina, stowarzyszenia czy inne zrzeszenia. Za ojców tej nauki uważa się trzech mężczyzn: Platona, Giambattistę Vico oraz - uznawanego za tego jedynego i największego - Auguste Comte. Wielu teoretyków natomiast uważa, że po wielkich przemianach industrialnych, głównym przedmiotem badań socjologii jest nowoczesność i społeczeństwo przemysłowe.

Czytaj więcej: Socjologia ekonomiczna studia - kierunek studiów

Stosunki międzynarodowe studia - kierunek studiów

Nie trzeba nikogo przekonywać, że globalizacja i istnienie “globalnej wioski”…

Stosunki międzynarodowe studia - kierunek studiów

Nie trzeba nikogo przekonywać, że globalizacja i istnienie “globalnej wioski” jest nieprawdziwe i wyssane z palca. Żyjemy w świecie, który technologiczie czy transporotowo umożliwia nam zawieranie kontaktó międzynarodowych w sposób łatwiejszy, niż kiedykolwiek było to możliwe. Nawiązują się stosunki prywatne, gospodarcze, militarne, polityczno-dyplomatyczne, dochodzi do wymiany kulturowej i powstawania społeczeństwa kosmopolitycznego - coraz więcej ludzi deklaruje, że ich ojczyzną nie jest kraj, z którego pochodzą, a cały świat - czują się obywatelami świata. W związku z tymi ruchami społeczeństw powstało i wciąż rośnie zapotrzebowanie na osoby, które będą specjalistami w sferze stosunków międzynarodowych.

Czytaj więcej: Stosunki międzynarodowe studia - kierunek studiów

Zarządzanie inżynierskie studia - kierunek studiów

Po ukończeniu studiów otrzymasz tytuł inżyniera, który w dalszym ciągu jest…

Zarządzanie inżynierskie studia - kierunek studiów

Po ukończeniu studiów otrzymasz tytuł inżyniera, który w dalszym ciągu jest ceniony na rynku pracy. W ramach zajęć zdobędziesz wiedzę z zakresu ekonomii, prawa, zarządzania oraz nauk społecznych. Nauczysz się dostrzegać nieprawidłowości w funkcjonowaniu organizacji i wprowadzać odpowiednie zmiany. Co jeszcze Cię czeka? Uczęszczając na zajęcia poznasz zasady projektowania systemów produkcyjnych oraz planowania procesu produkcji tak by była jak najbardziej ekonomiczna i skuteczna. Należy również wspomnieć o specjalnościach, które będziesz miał do wyboru. Zatem możesz zdecydować się na Technologie informatyczne w zarządzaniu, Inżynierię systemów produkcji lub Inżynierię środowiska pracy.

Czytaj więcej: Zarządzanie inżynierskie studia - kierunek studiów

{matura_kierunki}

Komentarze (1)

  • kastry

    Jestem na pierwszym roku zarządzania na wyzszej szkole bezpieczenstwa i musze przyznać, że troche się bałem, nie byłem pewien czy to dobry wybór, ale jestem pod pozytywnym wrażeniem. niby oklepany kierunek ale pełna profeska i ciekawe przedmioty.