Studia weterynaryjne

Studia weterynaryjne

Studia weterynaryjne

Największy wybór studiów

weterynaryjnych w Polsce

Odkryj ponad 10 kierunków weterynaryjnych i sprawdź gdzie możesz studiować 

Studia weterynaryjne

Kochasz zwierzęta i chciałbyś związać z nimi swoją karierę zawodową? Może zainteresować cię jeden z dwóch kierunków: weterynaria lub zootechnika!

Podczas studiów na kierunku weterynaria nauczysz się oceniać stan zdrowia zwierząt, zapobiegać, rozpoznawać i leczyć choroby, wykonywać zabiegi chirurgiczne. W toku nauki zapoznasz się również z zagadnieniami związanymi z ochroną zdrowia publicznego i bezpieczeństwem żywności. Absolwenci tego kierunku uzyskują tytuł zawodowy lekarza weterynarii. Uprawnia on do prowadzenia własnej praktyki weterynaryjnej, daje również szansę na zatrudnienie w państwowych i prywatnych lecznicach dla zwierząt. Po ukończeniu weterynarii etatu szukać możesz również w laboratoriach diagnostycznych, zakładach produkcji zwierzęcej, w organach  inspekcji weterynaryjnej, w stacjach sanitarno-epidemiologicznych, w organizacjach pozarządowych zajmujących się ochroną przyrody. Podczas rekrutacji na weterynarię pod uwagę brane są wyniki z matury z biologii, chemii, fizyki, języka obcego nowożytnego.

Zootechnika to kierunek, który umożliwi ci zdobycie teoretycznej i praktycznej  wiedzy dotyczącej hodowli zwierząt: ich żywienia, rozmnażania, higieny i zdrowia. W trakcie studiów weterynaryjnych zdobędziesz również wiedzę z zakresu genetyki, nauk agrotechnicznych, organizacji rynku i marketingu czy wykorzystania informatyki w procesie hodowli  zwierzęcej. Absolwenci zootechniki są przygotowani do pracy w szeroko rozumianym rolnictwie: w gospodarstwach rolnych, fermach hodowlanych, w ośrodkach doradztwa rolniczego, przedsiębiorstwach przetwórstwa produktów pochodzenia zwierzęcego, przemyśle paszowym, laboratoriach specjalistycznych, a także w administracji państwowej, leśnictwie i w organizacjach pozarządowych zajmujących się ochroną przyrody. Po ukończeniu tego kierunku pracy szukać możesz również w ogrodach zoologicznych, schroniskach, gospodarstwach agroturystycznych. Podczas rekrutacji na zootechnikę pod uwagę brane są wyniki z matury z biologii, chemii, fizyki, języka obcego nowożytnego.

 

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNKI WETERYNARYJNE?

 

 

 

KIERUNKI WETERYNARYJNE

Miasto
I
inspekcja weterynaryjna
K
kynologia
W
weterynaria
Z
zoofizjoterapia
zootechnika

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH SĄ STUDIA WETERYNARYJNE

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×STUDIA WETERYNARYJNE - PODYPLOMOWE

Miasto

ODKRYJ STUDIA WETERYNARYJNE

Miasto

Weterynaria studia - kierunek studiów

Leczenia nie potrzebują tylko ludzie. Potrzebują go również rośliny oraz nasi czworonożni…

Weterynaria studia - kierunek studiów

Leczenia nie potrzebują tylko ludzie. Potrzebują go również rośliny oraz nasi czworonożni przyjaciele - zwierzęta. Medycyna weterynaryjna może poszczycić się swoją długą historią, bowiem pierwsze zapiski na temat leczenia zwierząt pojawiły się już w 3000 roku przed naszą erą w Mezopotamii. Leczeniu zwierząt poświęcał uwagę Hipokrates, Arystoteles opisał niektóre z chorób zwierzęcych, takich jak wścieklizna psów, a Alkmeon z Krotonu jaki pierwszy dokonywał sekcji zwierząt w celach naukowych, a miało to miejsce ok. 500 roku przed naszą erą. W trzecim wieku przed naszą erą w Indiach powstał pierwszy szpital dla zwierząt.

Czytaj więcej: Weterynaria studia - kierunek studiów

Zoofizjoterapia studia - kierunek studiów

W ramach studiów zostaną przedstawione treści dotyczące anatomii i fizjologii zwierząt,…

Zoofizjoterapia studia - kierunek studiów

W ramach studiów zostaną przedstawione treści dotyczące anatomii i fizjologii zwierząt, zoologii, mikrobiologii oraz histologii. Na zajęciach zapoznasz się również z zasadami hodowli i chowu zwierząt, jak również nauczysz się prawidłowo o nie dbać. Dla studentów zoofizjoterapii przygotowano przedmioty takie jak mikrobiologia, toksykologia, kinezyterapia, genetyka zwierząt oraz patofizjologia. Należy także wspomnieć, że program studiów uwzględnia zajęcia realizowane w ramach wybranej specjalności. A jeśli o nich mowa, do wyboru masz fizjoterapię zwierząt towarzyszących lub zwierząt nieudomowionych i egzotycznych.

 

Czytaj więcej: Zoofizjoterapia studia - kierunek studiów

Zootechnika studia - kierunek studiów

Studia na kierunku Zootechnika można znaleźć w ofercie wielu uczelni w Polsce.…

Zootechnika studia - kierunek studiów

Studia na kierunku Zootechnika można znaleźć w ofercie wielu uczelni w Polsce. W związku z tym program studiów i specjalności są zróżnicowane, zatem będziesz miał możliwość dopasowania uniwersytetu do swoich oczekiwań i potrzeb. Mimo rozbieżności w planach zajęciach, jako student tego kierunku zdobędziesz wiedzę w obszarze biologii, chemii, genetyki oraz statystyki, która jest konieczna przy analizowaniu danych prac hodowlanych. Oprócz tego zostaną zaprezentowane zagadnienia związane z anatomią i fizjologią zwierząt, jak również możesz się spodziewać przedmiotów poruszające tematykę ochrony środowiska. Co jeszcze Cię czeka? Jako student kierunku Zootechnika zapoznasz się z zasadami prowadzenia chowu i hodowli zwierząt. Dodatkowo uzyskasz niezbędną wiedzę prawniczą dotyczącą sektora rolniczego.

 

Czytaj więcej: Zootechnika studia - kierunek studiów

Zwierzęta w rekreacji, edukacji i terapii studia - kierunek studiów

Jakie tematy zostaną zrealizowane w ramach programu? Na pewno możesz się spodziewać przedmiotów…

Zwierzęta w rekreacji, edukacji i terapii studia - kierunek studiów

Jakie tematy zostaną zrealizowane w ramach programu? Na pewno możesz się spodziewać przedmiotów dotyczących anatomii zarówno człowieka jak i zwierząt oraz zagadnień z genetyki. W planie studiów znalazło się także miejsce na tematy związane z chowem, hodowlą oraz diagnozą chorób zwierzęcych. Oprócz tego dowiesz się w jaki sposób pracować z osobami niepełnosprawnymi czy posiadającymi rozpoznanie zaburzeń ze spektrum autyzmu. Obok psychologicznych i pedagogicznych zagadnień, zostaną przedstawione również najważniejsze wiadomości z obszaru socjologii, zoopsychologii i antrozoologii, czyli nauki zajmującej się relacjami między ludźmi i zwierzętami.

 

Czytaj więcej: Zwierzęta w rekreacji, edukacji i terapii studia - kierunek studiów

Komentarze (0)