Studia humanistyczne

Studia humanistyczne

studia humanistyczne

Studia humanistyczne

Studia humanistyczne to naprawdę szerokie pojęcie. Kryją się pod nim takie kierunki takie jak filologia, dziennikarstwo, etnologia, historia, kulturoznawstwo, filozofia. Na pewno łączy je jedno – jeżeli wybierasz się na takie studia, musisz interesować się kulturą, sztuką, historią, literaturą, filmem. Osoby, które na takich studiach znajdują się „z przypadku”, po prostu się nudzą. Aby studiować kierunki humanistyczne, trzeba czuć powołanie. To nie jest wiedza, którą możesz „wykuć na pamięć”.

Jak wygląda sytuacja absolwentów studiów humanistycznych? W jakich branżach można znaleźć zatrudnienie? Po filologii obcej pracy możesz szukać w biurach tłumaczeń czy międzynarodowych korporacjach – na rynku pracy występuje zapotrzebowanie na osoby władające mniej popularnymi językami, takimi jak japoński, chiński, norweski czy szwedzki. Po filologii polskiej zatrudnienie możesz znaleźć w wydawnictwach, w redakcjach czasopism, w branży copywriterskiej, w instytucjach kulturalnych, w szkołach, w mediach; po kulturoznawstwie czy etnologii – w muzeach i instytucjach kulturalnych czy w branży turystycznej; dziennikarstwo daje szansę na pracę w szeroko rozumianych mediach: w radiu, czasopismach i gazetach, telewizji, portalach internetowych, ale również w agencjach PR-owych, copywriterskich czy reklamowych.

Interesującą propozycją są Międzywydziałowe Indywidualne Studia Humanistyczne. Na MISHu studiować możesz kilka kierunków humanistycznych jednocześnie. Jest to możliwe dzięki temu, że tryb studiów jest elastyczny i ustalany indywidualnie dla każdego studenta. Student realizuje program wybranego, wiodącego kierunku, z którego pisać będzie pracę licencjacką/magisterką, ale może korzystać również z oferty wszystkich jednostek uczelnianych włączonych w projekt MISH. Tym sposobem będąc np. na kulturoznawstwie, możesz „dobrać” przedmioty z bibliotekoznawstwa, filologii polskiej czy dziennikarstwa. Międzywydziałowe Indywidualne Studia Humanistyczne oferuje osiem uniwersytetów (m.in. Uniwersytet Jagielloński, Uniwersytet Łódzki, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu).

Podczas rekrutacji na studia humanistyczne brane pod uwagą są oczywiście takie przedmioty jak język polski, języki obce, wiedza o społeczeństwie, historia, ale niektóre uczelnie uwzględniają również wyniki z matematyki czy geografii.

 

Humanistyczne kierunki studiów

 Analityka społeczna studia - kierunek studiów

Interesują Cię zmiany zachodzące w społeczeństwie a w życiu codziennym jesteś ekspertem…

Analityka społeczna studia - kierunek studiów

Interesują Cię zmiany zachodzące w społeczeństwie a w życiu codziennym jesteś ekspertem w sprawach i relacjach międzyludzkich? Analityka społeczna to w takim razie świetny wybór, dzięki któremu połączysz zainteresowania z innowatorskimi studiami z zakresu nauk społecznych. Dla kogo przeznaczone jest ten kierunek? Przede wszystkim dla osób, których mocną stroną są nauki humanistyczne. Na pewno powinieneś być osobą dobrze zorientowaną w obecnej sytuacji politycznej i ogólnospołecznej, bowiem w przyszłości zajmiesz się analizą i tempem zmian różnych zjawisk społecznych we współczesnym świecie. Jako analityk społeczny będziesz dostarczać wiedzę, która będzie mieć na celu lepsze zrozumienie relacji zachodzących między jednostkami oraz grupami. Dzięki zdobytej wiedzy naukowej odpowiesz na pojawiające się potrzeby i konflikty społeczne.

Czytaj więcej: Analityka społeczna studia - kierunek studiów

Analiza i kreowanie trendów studia - kierunek studiów

Lubisz się wyróżniać? Potrafisz obserwować i analizować to co się dzieje wokół…

Analiza i kreowanie trendów studia - kierunek studiów

Lubisz się wyróżniać? Potrafisz obserwować i analizować to co się dzieje wokół Ciebie? Marzysz o nieszablonowym zawodzie jakim zdecydowanie jest coolhunter lub trendwatcher? Jeśli tak zapoznaj się z ofertą studiów na kierunku Analiza i kreowanie trendów.Czego nauczysz się na kierunku Analiza i kreowanie trendów? Są to studia interdyscyplinarne łączące wiedzę z ekonomii, filozofii i socjologii. Program studiów został tak skonstruowany by główny nacisk został położony na zajęcia praktyczne i zdobywanie cennego doświadczenia zawodowego.

Czytaj więcej: Analiza i kreowanie trendów studia - kierunek studiów

Anglistyka studia - kierunek studiów

W dzisiejszych czasach znajomość języka obcego jest jednym z podstawowych kryteriów…

Anglistyka studia - kierunek studiów

W dzisiejszych czasach znajomość języka obcego jest jednym z podstawowych kryteriów branych pod uwagę przy rekrutacji, niezależnie od pracy jaką chcesz podjąć. Szczególnie ważna stała się znajomość języka angielskiego. Dzięki niemu możemy porozumieć się w wielu krajach, podjąć pracę w międzynarodowych korporacjach i być członkiem wielu fantastycznych projektów. Dlatego powinieneś rozważyć podjęcie studiów na kierunku Anglistyka tym bardziej, że dzięki nim możesz uzyskać również specjalność nauczycielską!Co oferują studia na kierunku Anglistyka? W programie kształcenia znajdują się przedmioty z zakresu historii i kulturoznawstwa.

Czytaj więcej: Anglistyka studia - kierunek studiów

Antropologia literatury, teatru i filmu studia - kierunek studiów

Od zawsze interesowałeś się sztuką? Swoją karierę zawodową łączyłeś ze światem…

Antropologia literatury, teatru i filmu studia - kierunek studiów

Od zawsze interesowałeś się sztuką? Swoją karierę zawodową łączyłeś ze światem filmu lub teatru? Uwielbiasz czytać dzieła literackie? W wolnym czasie zgłębiasz tajniki historii kinematografii? Jeśli nie wyobrażasz sobie, że w Twoim życiu mogłoby zabraknąć miejsca na obcowanie z środowiskiem artystycznym zapoznaj się koniecznie z propozycją studiów na kierunku Antropologia literatury, teatru i filmu!Antropologia literatury, teatru i filmu to studia II stopnia o charakterze interdyscyplinarnym dedykowane dla osób posiadających tytuł licencjata lub magistra.

Czytaj więcej: Antropologia literatury, teatru i filmu studia - kierunek studiów

Applied linguistics (English – Russian) studia - kierunek studiów

Nie ma wątpliwości, że angielski jest jednym z najbardziej popularnych języków…

Applied linguistics (English – Russian) studia - kierunek studiów

Nie ma wątpliwości, że angielski jest jednym z najbardziej popularnych języków na świecie. Na przestrzeni lat stał się międzynarodowym językiem obecnym w każdym obszarze życia – w handlu, nauce, filmie czy muzyce. Dla 527 mln ludzi angielski to język ojczysty ale szacuje się, że nawet ok 1,8 miliarda ludzi potrafi się nim posługiwać. Podobnie jest w przypadku rosyjskiego – dla 254 mln ludzi jest to rodzimy język, natomiast można posługiwać się nim w aż 16 krajach! Zatem jeśli lubisz uczyć się języków obcych i chcesz się bez problemu komunikować na całym świecie to koniecznie zapoznaj się z ofertą studiów na kierunku Applied linguistics!

Czytaj więcej: Applied linguistics (English – Russian) studia - kierunek studiów

Architektura informacji studia - kierunek studiów

Obecnie prowadzenie firmy nie sprowadza się wyłącznie do rozbudowywania sieci kontaktów,…

Architektura informacji studia - kierunek studiów

Obecnie prowadzenie firmy nie sprowadza się wyłącznie do rozbudowywania sieci kontaktów, działań reklamowych i tworzenia ofert, którym nie oprze się żaden klient. Ważne staje się również zaistnienie i zdobycie silnej pozycji w Internecie. Dlatego posiadanie dobrze zaprojektowanej strony internetowej przystosowanej do najbardziej wymagających klientów przyczynia się do osiągnięcia sukcesu biznesowego. Proces tworzenia witryny jest długotrwały i uczestniczy w nim wielu specjalistów. Coraz częściej nad przebiegiem tych prac czuwa architekt informacji. Kim jest architekt informacji? To osoba, która koordynuje współpracę między grafikami, informatykami i programistami. Ustala główne cele strony i czuwa nad tym by strona je osiągała. Planuje zmiany tak by zostały dostosowane do aktualnych potrzeb użytkowników serwisu.

Czytaj więcej: Architektura informacji studia - kierunek studiów

Archiwistyka i nowoczesne zarządzanie zapisami informacyjnymi studia - kierunek studiów

Nie ma firmy bez dokumentów. Nie przerażają Cię stosy papierów, a Twoja dokładność…

Archiwistyka i nowoczesne zarządzanie zapisami informacyjnymi studia - kierunek studiów

Nie ma firmy bez dokumentów. Nie przerażają Cię stosy papierów, a Twoja dokładność i precyzja sprawiają, że ich archiwizacja nie sprawiłaby Ci żadnego problemu? Jeśli tak to jest to kierunek dla Ciebie! Twoja skrupulatność sprawi, że żaden dokument nie umknie Twojej uwadze, co wbrew pozorom jest niezwykle ważne w działalności wszystkich zakładów pracy. Jak record manager, czyli zarządca informacji będziesz przygotowany do wszelkiego rodzaju prac archiwalnych, a także pracy administracyjnej w urzędzie. Na Twoją wiedzę będzie się składać wiele nauk z pogranicza prawa i administracji, informacji naukowej, historii, informatyki i zarządzania.

Czytaj więcej: Archiwistyka i nowoczesne zarządzanie zapisami informacyjnymi studia - kierunek studiów

Artes liberales studia - kierunek studiów

Szukasz interdyscyplinarnego programu studiów z dziedzin nauk humanistycznych? Chcesz…

Artes liberales studia - kierunek studiów

Szukasz interdyscyplinarnego programu studiów z dziedzin nauk humanistycznych? Chcesz wiedzieć jaki wpływ mają starożytne malowidła na kino 3D? Pomysłodawcy kierunku zapewniają, że poznasz odpowiedź na to i wiele innych pytań. To na pewno gratka, dla osób interesujących się kulturą, filozofią czy historią sztuki. Jeśli zaliczasz się do tego grona i chciałbyś zgłębić swoją wiedzę z tych dziedzin to niewątpliwie jest to kierunek dla Ciebie! Ale czym właściwie są artes liberales? Były to nauki stanowiące podstawę wykształcenia w starożytności i średniowieczu, a współcześnie tym pojęciem są określane nauki społeczne, humanistyczne, przyrodnicze i ścisłe czerpiące inspirację z przedmiotów nauczanych w poprzednich wiekach.

Czytaj więcej: Artes liberales studia - kierunek studiów

Bałkanistyka studia - kierunek studiów

Coraz większe zapotrzebowanie na języki z bałkańskiej ligi językowej sprawia, że bałkanistyka…

Bałkanistyka studia - kierunek studiów

Coraz większe zapotrzebowanie na języki z bałkańskiej ligi językowej sprawia, że bałkanistyka cieszy się rosnącą popularnością. Jeżeli zawsze chciałeś spróbować swoich sił w jednym z tych europejskich języków to jest to kierunek z pewnością dla Ciebie! W ramach tych studiów nauczysz się władać wybranym językiem słowiańskich oraz niesłowiańskim, kontynuując przy tym naukę jednego z języków zachodnioeuropejskich. Ponadto zagłębisz się w historię i kulturę tego regionu, poznając również realia społeczno-polityczne współczesnych Bałkanów. Dysponując takim arsenałem umiejętności stajesz się ciekawym kandydatem na pracownika w biurach tłumaczeń, redakcjach i bałkańskich filiach firm polskich i międzynarodowych.

Czytaj więcej: Bałkanistyka studia - kierunek studiów

Bioetyka studia - kierunek studiów

Bioetyka to nauka powstała poprzez ciągły rozwój medycyny, której coraz to…

Bioetyka studia - kierunek studiów

Bioetyka to nauka powstała poprzez ciągły rozwój medycyny, której coraz to nowe możliwości budzą także pytania natury moralnej. Niewątpliwie nowoczesne technologie wpływają na zachowania człowieka, co jest tematem wielu aktualnych debat. Na pewno dużo słyszałeś o problematyce moralnej związanej z genetyką, przeszczepami czy eutanazją – nad tymi właśnie powszechnie znanymi tematami rozważają bioetycy. Czy jesteś świadomy problemów etycznych w dobie rozwijąjącycyh się nauk biomedycznych i chciałbyś podzielić się swoimi pomysłami i rozwijać zainteresowania w tym kierunku? Nie są Ci obojętne aktualne problemy medyczne, a przede wszystkim ich aspekt etyczny. Jeśli tak to bioetyka będzie stanowić dla Ciebie świetne połączenie teorii i nowych inspiracji.

Czytaj więcej: Bioetyka studia - kierunek studiów

Classics and european identity studia - kierunek studiów

W ramach fakultetów językowych będziesz mógł wybrać język niemiecki, hiszpański…

Classics and european identity studia - kierunek studiów

W ramach fakultetów językowych będziesz mógł wybrać język niemiecki, hiszpański lub włoski. Oprócz tego poznasz od podstaw język łaciński, który jest niezbędny w procesie zgłębiania historii Europy, ponieważ na jego podstawie powstało wiele innych języków. Uczęszczając na zajęcia będziesz miał możliwość zapoznać się z historia starożytnego Bliskiego Wschodu, jak również z wielkimi dziełami greckiej literatury, które mimo upływu tysięcy lat nadal wywierają ogromną wpływ na współczesne dzieła. Program studiów obejmuje także zajęcia poruszające zagadnienia związane z Starym Testamentem i judaizmem, starożytną Grecją, Rzymem oraz ich oddziaływaniem na europejską kulturę. Dzięki zdobytej wiedzy, zrozumiesz mechanizmy i zjawiska współcześnie pojawiające się w wielu krajach w Europie!

Czytaj więcej: Classics and european identity studia - kierunek studiów

Coaching i doradztwo filozoficzne studia - kierunek studiów

W ramach zajęć zapoznasz się z podstawami psychologii i najważniejszymi nurtami psychologicznymi,…

Coaching i doradztwo filozoficzne studia - kierunek studiów

W ramach zajęć zapoznasz się z podstawami psychologii i najważniejszymi nurtami psychologicznymi, jak również zrozumiesz mechanizmy i zjawiska występujące w relacjach międzyludzkich. Program studiów obejmuje także takie przedmioty jak trening komunikacji i twórczości, podstawy doradztwa filozoficznego oraz etyka. Uczęszczając na zajęcia zdobędziesz umiejętności przydatne w procesie rozwoju osobistego i treningu interpersonalnego. Oprócz tego zagadnienia związane z historią filozofii na przestrzeni dziejów, nie będą dla Ciebie żadną tajemnicą. Dzięki zdobytej wiedzy i wszechstronnym kompetencjom staniesz się specjalistą w swojej dziedzinie!

Czytaj więcej: Coaching i doradztwo filozoficzne studia - kierunek studiów

Człowiek w cyberprzestrzeni studia - kierunek studiów

Jesteś ciekaw jakie zagadnienia zostaną poruszone w trakcie zajęć? Program studiów…

Człowiek w cyberprzestrzeni studia - kierunek studiów

Jesteś ciekaw jakie zagadnienia zostaną poruszone w trakcie zajęć? Program studiów obejmuje takie przedmioty jak Analiza statystyczna, Socjologia cyberprzestrzeni, Ekonometria czy Elektroniczne instrumenty płatnicze. Oprócz tego nauczysz się efektywnie zarządzać projektami, zdobędziesz kompleksową wiedzę z zakresu prawa cywilnego, handlowego i gospodarczego. Dodatkowo dowiesz się na czym polega projektowanie baz danych, analiza procesów biznesowych czy stosowanie technologii w sądownictwie. W ramach studiów będziesz miał również możliwość wyboru specjalności, która jest najbliższa Twoim zainteresowaniom: prawno – biznesową lub informatyczno – techniczną. Dzięki temu będziesz się kształcił w tym zakresie, który odpowiada Twoim upodobaniom i staniesz się specjalistą w swojej dziedzinie!

Czytaj więcej: Człowiek w cyberprzestrzeni studia - kierunek studiów

Dwujęzykowe studia dla tłumaczy studia - kierunek studiów

Program studiów jest niezwykle elastyczny i możesz dopasować go do swoich potrzeb.…

Dwujęzykowe studia dla tłumaczy studia - kierunek studiów

Program studiów jest niezwykle elastyczny i możesz dopasować go do swoich potrzeb. Co to dokładnie oznacza? W ramach tego kierunku, wybierasz język obcy, który jest wiodącym językiem oraz dodatkowy, którego naukę możesz rozpocząć od podstaw. Wśród możliwości znajdziesz język angielski, niemiecki oraz rosyjski. Program studiów kładzie niezwykle duży nacisk na zdobywanie wiedzy w praktyce, zatem możesz się spodziewać dużej ilości zajęć w specjalistycznych pracowniach wykorzystujących najnowsze technologie i systemy komputerowe przeznaczone do nauki języków obcych. Oprócz tego zdobędziesz wiedzę w zakresie tłumaczeń turystycznych, specjalistycznych oraz poznasz historię i kulturę danych krajów. Dzięki temu staniesz się specjalistą w swojej dziedzinie!

Czytaj więcej: Dwujęzykowe studia dla tłumaczy studia - kierunek studiów

Dyplomacja studia - kierunek studiów

Zastanawiasz się jakich zagadnień możesz się spodziewać wybierając ten kierunek studiów?…

Dyplomacja studia - kierunek studiów

Zastanawiasz się jakich zagadnień możesz się spodziewać wybierając ten kierunek studiów? Uczęszczając na zajęcia poznasz zasady savoir – vivre oraz nauczysz się zachowywać zgodnie z obowiązującym protokołem dyplomatycznym. Dodatkowo zagłębisz się w historię stosunków dyplomatycznych, które kształtowały się na przestrzeni wielu lat. Dzięki tej wiedzy łatwiej będzie Ci zrozumieć i interpretować obecne zjawiska na arenie międzynarodowej. W trakcie studiów masz także możliwość wyboru specjalności, która jest bliższa Twoim zainteresowaniom: dyplomacja publiczna lub dyplomacja społeczna.

Czytaj więcej: Dyplomacja studia - kierunek studiów

Dyplomacja europejska studia - kierunek studiów

W ramach zajęć zapoznasz się z historią dyplomacji i stosunków międzynarodowych,…

Dyplomacja europejska studia - kierunek studiów

W ramach zajęć zapoznasz się z historią dyplomacji i stosunków międzynarodowych, polityką zagraniczną Polski oraz prawem dyplomatycznym. Oprócz tego zdobędziesz niezbędną wiedzę w obszarze prowadzenia korespondencji dyplomatycznej oraz zasad savoir – vivre'u. Zgłębisz również tajniki prawa Unii Europejskiej oraz międzynarodowych stosunków gospodarczych. Dodatkowo w ramach studiów będziesz odbywać praktyki, a do wyboru masz takie miejsca jak ambasady i konsulaty RP, instytucje Unii Europejskiej czy jednostki administracji państwowej. Dzięki temu poznasz świat dyplomacji i będziesz miał możliwość wykorzystania teoretycznej wiedzy w praktyce. Jeżeli zdecydujesz się na studia drugiego stopnia, będziesz miał możliwość wybrania specjalizacji, która jest najbliższa Twoim zainteresowaniom, a co za tym idzie staniesz się specjalistą w konkretnej dziedzinie!

Czytaj więcej: Dyplomacja europejska studia - kierunek studiów

Dziedzictwo kulturowe studia - kierunek studiów

Przy obecnym trybie życia oraz eksploatacji dóbr naturalnych, środowisko naturalne…

Dziedzictwo kulturowe studia - kierunek studiów

Przy obecnym trybie życia oraz eksploatacji dóbr naturalnych, środowisko naturalne jest narażone na coraz to większe obciążenia i zniszczenia. Dlatego też rośnie zapotrzebowanie na specjalistów w zakresie dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego oraz ich ochrony. Jeżeli zatem nie jest Ci obojętna przyszłość planety, a jednocześnie Twoją mocną stroną są nauki przyrodnicze to na pewno jest to kierunek, który powinieneś wziąć pod uwagę podczas wyboru studiów. W dzisiejszych czasach wytworzyło się wiele nowych form turystyki czy działalności gospodarczej. Prężnie rozwija się również rynek produktów regionalnych czy gospodarka źródeł energii odnawialnej.

Czytaj więcej: Dziedzictwo kulturowe studia - kierunek studiów

Dziedzictwo kultury materialnej – ochrona, promocja, gospodarowanie studia - kierunek studiów

Kulturą materialną określony jest termin fizyczne rzeczowe wytwory stworzone przez człowieka.…

Dziedzictwo kultury materialnej – ochrona, promocja, gospodarowanie studia - kierunek studiów

Kulturą materialną określony jest termin fizyczne rzeczowe wytwory stworzone przez człowieka. Niewątpliwie historia jest wyznacznikiem naszej teraźniejszości i tożsamości. Jeżeli zatem jesteś zainteresowany wpływem przeszłości na nasze codzienne życie to na pewno warto wziąć pod uwagę kierunek Dziedzictwo kultury materialnej – ochrona, promocja, gospodarowanie. Jaką wiedzę zdobędziesz podczas tych studiów humanistycznych? Przede wszystkim nacisk kładziony będzie na wiedzę z zakresu różnorodnych wytworów kultury materialnej, jej formach oraz metodach ochrony. Poznasz również tajniki jej wykorzystywania do celów turystycznych i budowania lokalnej tożsamości. Co więcej, skupisz na się na materiale w dziedzinie historii sztukiarchitektury oraz szeroko pojętego gospodarowania kultury materialnej w Europie i w Polsce.

Czytaj więcej: Dziedzictwo kultury materialnej – ochrona, promocja, gospodarowanie studia - kierunek studiów

Dziennikarstwo i komunikacja społeczna studia - kierunek studiów

Jak wykorzystać nowe media przy współczesnej komunikacji? Jak zbudować wizerunek…

Dziennikarstwo i komunikacja społeczna studia - kierunek studiów

Jak wykorzystać nowe media przy współczesnej komunikacji? Jak zbudować wizerunek firmy w Internecie? Jak sporządzić raport finansowy i przygotować skuteczną kampanię reklamową? Tego i wiele więcej dowiesz się studiując dziennikarstwo i komunikację społeczną! Jeżeli zatem masz głowę pełną pomysłów, Twoją mocną stroną są nauki humanistyczne, a na dodatek jesteś osobą wygadaną to prawdopodobnie będzie to świetny kierunek dla Ciebie! Aby dobrze odnaleźć się na studiach dziennikarskich powinieneś odznaczać się odpornością na stres oraz umiejętnością koncentracji i skupienia uwagi. Niezbędna będzie również umiejętności władania nienaganną polszczyzną w mowie i piśmie. Jeżeli zatem masz tysiąc pomysłów na minutę i „lekkie pióro” to nie wahaj się – na pewno odnajdziesz się na kierunku Dziennikarstwo i komunikacja społeczna!

Czytaj więcej: Dziennikarstwo i komunikacja społeczna studia - kierunek studiów

Dziennikarstwo i medioznawstwo studia - kierunek studiów

Nie jest Ci obca komunikacja międzyludzka, a w każdej rozmowie czujesz się jak ryba w wodzie?…

Dziennikarstwo i medioznawstwo studia - kierunek studiów

Nie jest Ci obca komunikacja międzyludzka, a w każdej rozmowie czujesz się jak ryba w wodzie? Posługujesz się nienaganną polszczyzną i wszyscy mówią, że posiadać „lekkie pióro”. Jeżeli wpisujesz się w powyższy opis to oznacza to, że na pewno odnajdziesz się na kierunku dziennikarstwo i medioznawstwoJaką wiedzę, umiejętności oraz kompetencje zdobędziesz podczas studiów dziennikarskich? Przede wszystkim zdobędziesz wiedzę z zakresu public relations, środków masowego przekazu i komunikacji społecznej. Nacisk będzie kładziony na zmiany jakie zaszły w tej dziedzinie na przestrzeni XX i XXI wieku. Poznasz również tajniki reklamy i promocji, które w przyszłości pozwolą Ci na przygotowanie skutecznej kampanii reklamowej.

Czytaj więcej: Dziennikarstwo i medioznawstwo studia - kierunek studiów

E-administracja studia - kierunek studiów

Jest to kierunek, który łączy wiadomości z obszaru techniki oraz nauk społecznych.…

E-administracja studia - kierunek studiów

Jest to kierunek, który łączy wiadomości z obszaru techniki oraz nauk społecznych. W ramach studiów będziesz miał możliwość wyboru specjalizacji, która najjepiej jest dopasowana do Twoich zainteresowań i potrzeb. Możesz zdecydować się na E – administrację samorządową lub E – administrację gospodarczą. Program studiów obejmuje takie przedmioty jak prawo czy ekonomia. Uczęszczając na zajęcia zdobędziesz wiedzę z zakresu obowiązujących procedur w jednostkach administracyjnych. Dowiesz się również w jaki sposób prawidłowo zabezpieczać i przetwarzać dane oraz zapoznasz się z programami komputerowymi wykorzystywanymi w codziennej pracy w instytucjach administracji. Dzięki temu zostaniesz przygotowany do wyzwań jakie czekają na Ciebie na przyszłym stanowisku!

Czytaj więcej: E-administracja studia - kierunek studiów

E-edytorstwo i techniki redakcyjne studia - kierunek studiów

Na wstępie trzeba wspomnieć o dwóch specjalizacjach, które będziesz miał…

E-edytorstwo i techniki redakcyjne studia - kierunek studiów

Na wstępie trzeba wspomnieć o dwóch specjalizacjach, które będziesz miał do wyboru. Pierwsza z nich, E-edytorstwo w nowych mediach będzie doskonałą propozycją, dla tych którzy lubią podążać za nowoczesnymi rozwiązaniami. Druga specjalność Wydawnictwo skupia się na poznaniu tej branży i przygotowuje studentów do samodzielnego korygowania książek czy artykułów naukowych. Oprócz specjalnościowych przedmiotów, w ramach studiów zdobędziesz wiedzę w obszarze prawa autorskiego oraz zasad wprowadzania korekt do tekstów. Oprócz tego, rozwiniesz umiejętności w zakresie ikonografiki, poznasz specjalistyczne programy, jak również otrzymasz podstawowe wykształcenie w takich dziedzinach jak ekonomia, finanse i marketing.

 

Czytaj więcej: E-edytorstwo i techniki redakcyjne studia - kierunek studiów

Edukacja techniczno-informacyjna studia - kierunek studiów

Szukasz interdyscyplinarnego kierunku, który połączy Twoje zainteresowania z zakresu…

Edukacja techniczno-informacyjna studia - kierunek studiów

Szukasz interdyscyplinarnego kierunku, który połączy Twoje zainteresowania z zakresu inżynierii, ale również studiów humanistycznych takich jak psychologia lub socjologia? Jeśli tak to na pewno powinieneś wziąć ten kierunek pod uwagę podczas wyboru studiów. Edukacja techniczno-informatyczna to kierunek, który kształci w obrębie trzech głównych filarów: technicznego, informatycznego oraz multimedialnego. W trakcie studiów skupisz się na tajnikach informatyki, inżynierii wytwarzania a także na budowanie maszyn. Dodatkowo zdobędziesz wiedzę z zakresu nauk humanistycznych. W ramach tego aspektu nauczysz się skutecznie i efektywnie zarządzać zespołem, co w przyszłości być może pozwoli Ci na założenie własnej działalności gospodarczej.

Czytaj więcej: Edukacja techniczno-informacyjna studia - kierunek studiów

Edytorstwo studia - kierunek studiów

Posługujesz się nienaganną polszczyzną i chciałbyś wykorzystać tę umiejętność w…

Edytorstwo studia - kierunek studiów

Posługujesz się nienaganną polszczyzną i chciałbyś wykorzystać tę umiejętność w dalszym kształceniu oraz w życiu zawodowym? Jeżeli masz „oko” do błędów i nic nie umknie Twojej uwadze to nieodzowny znak, że Edytorstwo może okazać się świetnym wyborem studiów, a następnie możliwością podjęcia ciekawej ścieżki kariery! Jaką wiedzę i umiejętności zdobędziesz w ramach kierunku Edytorstwo? Przede wszystkim skupisz się na szeroko pojętej literaturze i języku polskim. W ramach przedmiotów specjalistycznych poznasz tajniki sztuki edytowania różnych rodzajów tekstów, w tym publikacji elektronicznych.

Czytaj więcej: Edytorstwo studia - kierunek studiów

Elektroniczne przetwarzanie danych studia - kierunek studiów

W obecnym społeczeństwie informacyjnym największym problemem wydaje się być komunikacja…

Elektroniczne przetwarzanie danych studia - kierunek studiów

W obecnym społeczeństwie informacyjnym największym problemem wydaje się być komunikacja pomiędzy człowiekiem a komputerem. Z punktu widzenia informatyki wynika to ze źle skonstruowanego interfejsu, który powinien być dostosowany do ludzkich nawyków komunikacyjnych. Ten stosunkowo nowo powstały problem sprawia, że zapotrzebowanie na specjalistów w tej dziedzinie wzrasta. Jeżeli zatem jesteś zainteresowany informatyką i jej wpływem na społeczeństwo to studia na kierunku elektroniczne przetwarzanie informacji mogą być świetnym wyborem dla Ciebie! Czy studia na kierunku Elektroniczne przetwarzanie informacji są odpowiednikiem studiów informatycznych? Zdecydowanie nie. Studia mają charakter interdyscyplinarny.

Czytaj więcej: Elektroniczne przetwarzanie danych studia - kierunek studiów

English and public communication studia - kierunek studiów

Szukasz ciekawych studiów magisterskich w języku angielskim, dzięki którym…

English and public communication studia - kierunek studiów

Szukasz ciekawych studiów magisterskich w języku angielskim, dzięki którym poznasz skuteczne techniki komunikacyjne i rozszerzyć swoje kompetencje w tym zakresie? Jeżeli tak to unikalny kierunek English and public communication może okazać się ciekawą kontynuacja Twoich dotychczasowych studiów. Studia na kierunku English in public communication są oparte o studia humanistyczne z naciskiem na podstawy filologii oraz wiedzy o kulturze. Jako absolwent będziesz posiadać usystematyzowaną wiedzę w zakresie lingwistyki stosowanej, mediów i komunikacji interpersonalnej oraz międzykulturowej. 

Czytaj więcej: English and public communication studia - kierunek studiów

English studies studia - kierunek studiów

Jako student będziesz miał szansę bliżej poznać historię krajów anglojęzycznych,…

English studies studia - kierunek studiów

Jako student będziesz miał szansę bliżej poznać historię krajów anglojęzycznych, dzięki czemu łatwiej będzie Ci zrozumieć współczesne zdarzenia mające miejsce w tych państwach. W ramach zajęć poznasz tematy poruszające problematykę różnic kulturowych czy religijnych. Dodatkowo rozwiniesz umiejętności płynnego posługiwania się językiem angielskim, co w dzisiejszych czasach jest niezbędną kompetencją jeśli chcemy rozwijać się zawodowo. Co jeszcze? Uczęszczając na zajęcia zdobędziesz niezbędną wiedzę z takich obszarów jak literaturoznawstwo, medioznawstwo oraz językoznawstwo. Nie zabraknie także czasu na podjęcie tematów dotyczących polityki czy zjawisk zachodzących w społeczeństwach takich państw jak Wielka Brytania czy Stany Zjednoczone.

 

Czytaj więcej: English studies studia - kierunek studiów

Etnologia studia - kierunek studiów

Studia na kierunku Etnologia możesz podjąć na wielu uczelniach, dlatego też…

Etnologia studia - kierunek studiów

Studia na kierunku Etnologia możesz podjąć na wielu uczelniach, dlatego też program studiów może nieznacznie się różnić. Jednak uczęszczając na zajęcia możesz spodziewać się tematów związanych z historią etnologii, metodyką prowadzenia badań terenowych czy poznaniem wzajemnych oddziaływań języka i kultury. Będziesz miał szansę poszerzyć swoją wiedzę dotyczącą sztuki ludowej oraz folkloru. Przekazywane wiadomości w trakcie zajęć mogą Ci lepiej zrozumieć zjawiska społeczno-kulturowe, które mają miejsce w obecnych czasach.

 

Czytaj więcej: Etnologia studia - kierunek studiów

Etnologia – antropologia kulturowa studia - kierunek studiów

Interesujesz się człowiekiem, jego dokonaniami i kulturą, a Twoja wrażliwość pozwala…

Etnologia – antropologia kulturowa studia - kierunek studiów

Interesujesz się człowiekiem, jego dokonaniami i kulturą, a Twoja wrażliwość pozwala Ci na dostrzeganie kulturowego aspektu każdej sytuacji społecznej? Jeżeli tak studia na kierunku Etnologia – antropologia kulturowa mogą okazać się dobrą okazją do przełożenia Twoich zainteresowań na edukacje i pracę zawodową. Czego zatem nauczysz się w ramach studiów Etnologia – antropologia kulturowa? Przede wszystkim skupisz się na wiedzy teoretycznej z zakresu dziedzictwa kultury Polski i Europy.

Czytaj więcej: Etnologia – antropologia kulturowa studia - kierunek studiów

Etnoregionalistyka świata studia - kierunek studiów

Dzięki globalizacji posiadamy niezwykłe narzędzia do badań nad różnicami kulturowymi…

Etnoregionalistyka świata studia - kierunek studiów

Dzięki globalizacji posiadamy niezwykłe narzędzia do badań nad różnicami kulturowymi między grupami etnicznymi i regionalnymi. To dziedzina, która nieustannie się rozwija, co sprawia, że poszukiwani są specjaliści w zakresie etnoregionalistyki. Jeżeli zatem interesują Cię społeczne aspekty przemian zachodzących w świecie to na pewno powinieneś wziąć ten kierunek pod uwagę podczas wyboru Twoich przyszłych studiów. Czego nauczysz się w ramach studiów na kierunku Etnoregionalistyka świata? Przede wszystkim zgłębisz wiedzę z dziedziny studiów geograficznych z zakresu regionalizacji kulturowej oraz pogłębionej wiedzy o jednym z trzech regionów: Północno-Wschodnia Europa, Azja Północno-Wschodnia i Indie, Afryka Północna, Bliski i Środkowy Wschód.

Czytaj więcej: Etnoregionalistyka świata studia - kierunek studiów

Etyka studia - kierunek studiów

Zasady Unii Europejskiej w obszarze etyki są bardzo restrykcyjne i muszą być bezwzględnie…

Etyka studia - kierunek studiów

Zasady Unii Europejskiej w obszarze etyki są bardzo restrykcyjne i muszą być bezwzględnie przestrzegane. Dlatego też tak ważne jest wykształcenie specjalistów w tej dziedzinie. Jako absolwent etyki to właśnie Ty możesz dołączyć do tego grona! Jeżeli Twoją mocną strona są nauki humanistyczne i nie jest Ci obojętny los innych ludzi to ten kierunek może być dobrym początkiem Twojej przyszłej kariery zawodowej. Dla kogo przeznaczone są studia na kierunku Etyka? Przede wszystkim są to studia skierowane do osób, które chciałyby uzyskać uprawnienia do nauczania etyki lub filozofii w szkołach podstawowych i gimnazjach. Co więcej, w ramach studiów przewidziane są zajęcia z zakresu bioetyki, etyki biznesu, środowiskowej, mediów i innych etyk szczegółowych, co w przyszłości umożliwi Ci pracę jako specjalista w jednych z tych dziedzin.

Czytaj więcej: Etyka studia - kierunek studiów

Etyka – mediacje i negocjacje studia - kierunek studiów

Szukasz ciekawego, interdyscyplinarnego kierunku, dzięki któremu rozwiniesz swoje…

Etyka – mediacje i negocjacje studia - kierunek studiów

Szukasz ciekawego, interdyscyplinarnego kierunku, dzięki któremu rozwiniesz swoje zdolności w dziedzinie studiów humanistycznych? Jesteś osoba wygadaną, pełną energii i zawsze masz milion pomysłów na minutę? Jeżeli posiadasz zatem te kompetencje interpersonalne to na pewno odnajdziesz się na kierunku Etyka – mediacje i negocjacjeEtyka – mediacje i negocjacje to unikatowy kierunek łączący możliwość nauczania etyki lub filozofii z kompetencjami w zakresie mediacji i negocjacji w różnych środowiskach. Czego nauczysz się w ramach tych studiów? Przede wszystkim skupisz się na wiedzy z zakresu głównych koncepcji etycznych, norm i wartości moralnych w kodeksach etycznych.

Czytaj więcej: Etyka – mediacje i negocjacje studia - kierunek studiów

European cultures studia - kierunek studiów

Twoją mocną stroną jest język angielski, a dodatkowo interesujesz się kulturą oraz integracją…

European cultures studia - kierunek studiów

Twoją mocną stroną jest język angielski, a dodatkowo interesujesz się kulturą oraz integracją europejską? Być może to najwyższy czas, żeby przełożyć swoje pasje na przyszłą karierę zawodową w tej dziedzinie studiów humanistycznych. European cultures to kierunek, który umożliwi Ci realizację tych marzeń! Aby zostać studentem kierunku European cultures, oprócz świadectwa dojrzałości, konieczne jest posiadanie certyfikatu potwierdzającego Twoją znajomość języka angielskiego nas poziomie minimum B2 - może to być FCE, TOEFL- 550, IELTS 5,5-6,0, BEC Vantage i inne równoważne, międzynarodowe certyfikaty.

Czytaj więcej: European cultures studia - kierunek studiów

Europeistyka studia - kierunek studiów

Studia te, możesz podjąć na wielu uniwersytetach w całej Polsce. Dlatego też, programy…

Europeistyka studia - kierunek studiów

Studia te, możesz podjąć na wielu uniwersytetach w całej Polsce. Dlatego też, programy zajęć opracowane na potrzeby tego kierunku oraz realizowane specjalności, będą się różnić między sobą. Jednak ogólny podgląd na treści kształcenia wygląda niezwykle zachęcająco. W ramach studiów nauczysz się analizować zmiany zachodzące na arenie kulturalnej, społecznej oraz gospodarczej. Posiądziesz umiejętności pozwalające Ci na samodzielne przeprowadzenia projektów badawczych oraz opracowywanie uzyskanych informacji. Jako student Europeistyki, dowiesz się jak wygląda struktura Unii Europejskiej oraz na jakich zasadach funkcjonuje. Zdobędziesz także wiedzę z zakresu prawa, ekonomii, socjologii oraz historii.

 

Czytaj więcej: Europeistyka studia - kierunek studiów

Europeistyka (studia praktyczne) studia - kierunek studiów

W ramach studiów uzyskasz niezbędną wiedzę dotyczącą takich kwestii jak polityka…

Europeistyka (studia praktyczne) studia - kierunek studiów

W ramach studiów uzyskasz niezbędną wiedzę dotyczącą takich kwestii jak polityka migracyjna, przemiany społeczno-kulturowe oraz gospodarcze. Oprócz tego dowiesz się jak wygląda struktura Unii Europejskiej oraz na jakich zasadach opiera się jej funkcjonowanie. Uczestnicząc w zajęciach nauczysz się planować i kierować różnego rodzaju projektami, jak również uzyskiwać i interpretować potrzebne dane. Co jeszcze obejmuje plan? Jako student kierunku Europeistyka rozwiniesz umiejętności prowadzenia negocjacji, co z pewnością przyda Ci się w wielu innych dziedzinach życia. Dodatkowo zostaną zaprezentowane treści poruszające kwestie pozyskiwania dofinansowań na realizowane przedsięwzięcia.

 

Czytaj więcej: Europeistyka (studia praktyczne) studia - kierunek studiów

Europeistyka i stosunki transgraniczne studia - kierunek studiów

Jakie przedmioty obejmuje program studiów na kierunku Europeistyka i stosunki…

Europeistyka i stosunki transgraniczne studia - kierunek studiów

Jakie przedmioty obejmuje program studiów na kierunku Europeistyka i stosunki transgraniczne? Uczestnicząc w zajęciach otrzymasz kompleksową wiedzę skupiającą się na zagadnieniach historycznych m.in. jak przebiegał proces kształtowania się instytucji sądowniczych w okresie średniowiecza lub jakie zdarzenia doprowadziły do pojawienia się konfliktów zbrojnych po I Wojnie Światowej. Oprócz tego poznasz strukturę Unii Europejskiej, mechanizmy jej funkcjonowania oraz finansowania. Pozostając w tematyce europejskiej, na zajęciach zostanie omówiony proces uzyskiwania dodatkowych funduszy unijnych na realizację planowanych przedsięwzięć. Będziesz miał także szansę nauczyć się analizować zjawiska społeczne oraz zrozumieć mechanizmy ich powstawania.

 

Czytaj więcej: Europeistyka i stosunki transgraniczne studia - kierunek studiów

Europejskie studia kulturowe studia - kierunek studiów

Zanim dowiesz się jakie przedmioty obejmuje plan, powinieneś wiedzieć o specjalnościach…

Europejskie studia kulturowe studia - kierunek studiów

Zanim dowiesz się jakie przedmioty obejmuje plan, powinieneś wiedzieć o specjalnościach przygotowanych dla studentów. Do wyboru masz specjalność: Kreowanie mediosfery lub Dialog kultur. Pierwsza z nich skupia się na działaniach kulturalnych i społecznych, jak również wpływie komunikacji interpersonalnej na rozwój nowych technologii. Druga specjalność dotyczy animacji kultury i prowadzenia różnych projektów. Wracając do tematu planu studiów, uczestnicząc w zajęciach możesz się spodziewać zagadnień z obszaru mediów, historii sztuki oraz literatury. Dodatkowo zdobędziesz wiedzę z socjologii oraz antropologii. Oprócz przedmiotów kierunkowych, będziesz także realizował zajęcia przypisane do konkretnej specjalności.

 

Czytaj więcej: Europejskie studia kulturowe studia - kierunek studiów

Filmoznawstwo i kultura mediów studia - kierunek studiów

Od zawsze kochasz film, jesteś zafascynowany całym jego przemysłem, procesem tworzenia,…

Filmoznawstwo i kultura mediów studia - kierunek studiów

Od zawsze kochasz film, jesteś zafascynowany całym jego przemysłem, procesem tworzenia, jego teorią, i chcesz zgłębić jego historię. A może nawet coś tworzysz, ale chcesz pogłebić teoretyczną wiedzę i poszerzyć swoje zawodowe kwalifikacje? Brzmi trochę jak Ty? Super, ponieważ znaczy to, że studia na kierunku filmoznawstwo i kultura mediów na pewno będą Ci pasować! Jest to kierunek humanistyczno-artystyczny, oznacza to więc, że w studiowaniu pomoże Ci bogata wyobraźnia, lekkość w pisaniu tekstów, kreatywność i rozumienie kultury z całą jej złożonością oraz uczestnictwo w niej. Istotną rolę pełni też wiedza o literaturze i języku, jak również wiedza o kulturze, ale i filozofia.

Czytaj więcej: Filmoznawstwo i kultura mediów studia - kierunek studiów

Filmoznawstwo i wiedza o nowych mediach studia - kierunek studiów

Film to definitywnie Twój konik, ale jego przemysł stale się rozrasta, więc jesteś…

Filmoznawstwo i wiedza o nowych mediach studia - kierunek studiów

Film to definitywnie Twój konik, ale jego przemysł stale się rozrasta, więc jesteś również zainteresowany szeroko pojętymi "nowymi mediami" - jak one funkcjonują, jakie jest ich zastosowanie i rola we współczesnym świecie, szczególnie w powiązaniu z przemysłem filmowym. Studia na kierunku filmoznawstwo i wiedza o nowych mediach są więc stworzone z myślą własnie o Tobie. W jaką wiedzę zostaniesz wyposażony podczas studiowania na tym kierunku? Będzie to na pewno podstawowa wiedza na temat metodologii badań kultury audiowizualnej, zostaną Ci wyjaśnione procesy historyczno-kulturowe XX i XXI wieku oraz zagadnienia z poszczególnych dziedzin kultury artystycznej (w szczególności kultury artystycznej XX i XXI wieku).

Czytaj więcej: Filmoznawstwo i wiedza o nowych mediach studia - kierunek studiów

Filozofia studia - kierunek studiów

Historia myśli filozoficznej oraz mnóstwo teorii czekają na Ciebie, jeśli tylko…

Filozofia studia - kierunek studiów

Historia myśli filozoficznej oraz mnóstwo teorii czekają na Ciebie, jeśli tylko zdecydujesz się na studia na kierunku Filozofia. Musisz pamiętać, że są to studia humanistyczne wymagające dobrej zajomości literatury, historii oraz polityki czy nawet socjologii. Są one bardzo wszechstronne i takie również powinny być Twoje zainteresowania, jeśli chcesz odnieść sukces na tym kierunku. Jako student będziesz uczęszczał na zajęcia takie jak logika, etyka, metodologia nauk, filozofia społeczna, filozofia człowieka, filozofia poznania, historia filozofii, filozofia religii a nawet filozofia przyrody. Przeważającą częścią studiów będzie zagłębianie się w teksty różnych myślicieli, ich książki, rozprawy filozoficzne oraz analiza ich słów w celu zrozumienia przekazów.

Czytaj więcej: Filozofia studia - kierunek studiów

Filozofia i etyka studia - kierunek studiów

Myśli największych filozofów świata, poruszanie problemów moralnych i próba…

Filozofia i etyka studia - kierunek studiów

Myśli największych filozofów świata, poruszanie problemów moralnych i próba ich rozwiązania, rozważania na temat istnienia, poznanie źródeł wiedzy to tylko niewielka część zagadnień, którymi zajmuje się filozofia. Jeśli cechuje Cię otwartość umysłu i chciałbyś zdobyć wykształcenie, które wykorzystasz w różnych dziedzinach pracy, to studia na kierunku Filozofia i etyka są idealną propozycją!

Czytaj więcej: Filozofia i etyka studia - kierunek studiów

Glottodydaktyka polonistyczna studia - kierunek studiów

Studia na kierunku Glottodydaktyka polonistyczna mają za zadanie wykształcić…

Glottodydaktyka polonistyczna studia - kierunek studiów

Studia na kierunku Glottodydaktyka polonistyczna mają za zadanie wykształcić absolwentów w pełni przygotowanych do nauczania innych języka polskiego jako obcego. Jeśli jesteś zainteresowany taką ścieżką kształcenia i pracy, koniecznie przeczytaj o możliwościach jakie posiadają studenci i absolwenci tego kierunku! W ramach programu studiów będziesz poszerzał swoją wiedzę w zakresie polskiej literatury w kontekście historii oraz zjawisk społecznych i kulturowych, jak również poznasz najnowsze techniki nauczania języka polskiego jako obcego.

Czytaj więcej: Glottodydaktyka polonistyczna studia - kierunek studiów

Hebraistyka studia - kierunek studiów

Jakie treści kształcenia obejmuje program studiów? Uczęszczając na zajęcia, oprócz…

Hebraistyka studia - kierunek studiów

Jakie treści kształcenia obejmuje program studiów? Uczęszczając na zajęcia, oprócz praktycznej nauki języka hebrajskiego, będziesz miał okazję zdobyć podstawową umiejętność posługiwania się językiem jidysz lub karaimskim. Jako student zdobędziesz kompleksową wiedzę w zakresie kształtowania się historii narodu żydowskiego na przestrzeni wszystkich epok. Dodatkowo zapoznasz się z literaturą hebrajską oraz jidysz, jak również nie zabraknie czasu na pogłębienie wiadomości dotyczących kultury żydowskiej. Czego jeszcze możesz się spodziewać? Oprócz wyżej wspomnianych zagadnień, zostanie także poruszona tematyka współczesnego Izraela, dzięki czemu łatwiej będzie Ci zrozumieć zjawiska zachodzące na tym obszarze językowym.

Czytaj więcej: Hebraistyka studia - kierunek studiów

Historia w przestrzeni publicznej studia - kierunek studiów

Szukasz ciekawych i innowacyjnych studiów magisterskich w dziedzinie studiów…

Historia w przestrzeni publicznej studia - kierunek studiów

Szukasz ciekawych i innowacyjnych studiów magisterskich w dziedzinie studiów humanistycznych? Chcesz poznać tajniki public history i zostać specjalistą w tej dziedzinie? Jeżeli tak to kierunek Historia w przestrzeni publicznej może okazać się interesującą kontynuacją Twojej ścieżki edukacyjnej. Czym właściwie jest public history i czego nauczysz się w ramach studiów na kierunku Historia w przestrzeni publicznej? Public history, w przeciwieństwie do tradycyjnej historii, skupia się na odbiorcach wiedzy o przeszłości oraz sposobie dotarcia do nich. Podczas studiów nauczysz się kompetentnie opisywać przetwarzać i atrakcyjnie prezentować świadectwa przeszłości oraz dowiesz się jak kształtowana jest pamięć historyczna. 

Czytaj więcej: Historia w przestrzeni publicznej studia - kierunek studiów

Humanistyka drugiej generacji studia - kierunek studiów

Szukasz innowacyjnego kierunku z dziedziny studiów humanistycznych, który…

Humanistyka drugiej generacji studia - kierunek studiów

Szukasz innowacyjnego kierunku z dziedziny studiów humanistycznych, który wychodzi naprzeciw zapotrzebowaniom obecnego rynku pracy? Jeżeli tak to Humanistyka drugiej generacji może być kierunkiem dla Ciebie! Czym właściwie jest Humanistyka drugiej generacji i czego nauczysz się w ramach studiów na tym kierunku? Humanistyka drugiej generacji jest niczym innym jak połączeniem zasobów humanistyki (tekstów, narracji, obrazów) i nowoczesnych technologii oraz mediów. W przeciągu Twojej edukacji nauczysz się wykorzystywać źródła sieciowe, ale także będziesz w stanie tworzyć własne aplikacje czy bazy danych.

Czytaj więcej: Humanistyka drugiej generacji studia - kierunek studiów

Humanistyka w szkole studia - kierunek studiów

Czujesz, że Twoim powołaniem jest praca nauczyciela, a dodatkowo Twoją mocną stroną są…

Humanistyka w szkole studia - kierunek studiów

Czujesz, że Twoim powołaniem jest praca nauczyciela, a dodatkowo Twoją mocną stroną są nauki humanistyczne? Jeżeli tak to Humanistyka w szkole. Polonistyczno-humanistyczne studia nauczycielskie będą świetnym kierunkiem dla Ciebie! Czego nauczysz się w ramach studiów na kierunku Humanistyka w szkole. Polonistyczno-humanistyczne studia nauczycielskie? Przede wszystkim zdobędziesz specjalistyczną wiedzę z zakresu dydaktyki języka polskiego, historii oraz wiedzy pedagogiczno-psychologicznej. Dodatkowo przewidziane są ćwiczenia i zajęcia praktyczne, które jeszcze lepiej przygotują Ci do przyszłego zawodu nauczyciela i prowadzenia zajęć w szkole podstawowej lub gimanzjum.

Czytaj więcej: Humanistyka w szkole studia - kierunek studiów

Humanistyka w szkole. Polonistyczno-historyczne studia nauczycielskie studia - kierunek studiów

Preferujesz nauk humanistyczne? Potrafisz nawiązać kontakt z dziećmi? Interesujesz się…

Humanistyka w szkole. Polonistyczno-historyczne studia nauczycielskie studia - kierunek studiów

Preferujesz nauk humanistyczne? Potrafisz nawiązać kontakt z dziećmi? Interesujesz się zagadnieniami historycznymi? W takim razie zapoznaj się z możliwościami jakie daje swoim absolwentom  kierunek Humanistyka w szkole. Polonistyczno-historyczne studia nauczycielskie. Czemu jest to świetna propozycja? Przede wszystkim dlatego, że zdobywasz interdyscyplinarną wiedzę, a dodatkowo możesz uzyskać kwalifikacje nauczycielskie.

Czytaj więcej: Humanistyka w szkole. Polonistyczno-historyczne studia nauczycielskie studia - kierunek studiów

Indywidualne studia międzyobszarowe w obszarach nauk ścisłych, nauk przyrodniczych i nauk społecznych studia - kierunek studiów

Szukasz ciekawego interdyscyplinarnego kierunku i nie chcesz się ograniczać do jednej, zawężonej…

Indywidualne studia międzyobszarowe w obszarach nauk ścisłych, nauk przyrodniczych i nauk społecznych studia - kierunek studiów

Szukasz ciekawego interdyscyplinarnego kierunku i nie chcesz się ograniczać do jednej, zawężonej dziedziny? Jeżeli tak to Indywidualne studia międzyobszarowe w obszarach nauk ścisłych, nauk przyrodniczych i nauk społecznych mogą okazać się świetnym początkiem Twojej kariery zawodowej! Studia mają charakter indywidualny, co oznacza, że każdy student znajduje się pod opieką opiekuna (tutora) z którym wybiera odpowiedni program zajęć i wyznacza cele, co zdecydowanie podnosi efektywność kształcenia. A czego nauczysz się w ramach tego kierunku? Przede wszystkim zdobędziesz wiedzę z zakresu szeroko pojętych nauk matematyczno-przyrodniczych z naciskiem na rozumowanie matematyczne oraz posługiwanie się narzędziami informatycznymi.

Czytaj więcej: Indywidualne studia międzyobszarowe w obszarach nauk ścisłych, nauk przyrodniczych i nauk społecznych studia - kierunek studiów

Infobrokerstwo, zarządzanie dokumentacją i archiwistyka studia - kierunek studiów

W dzisiejszym społeczeństwie informacyjnym umiejętność zarządzania informacją jest…

Infobrokerstwo, zarządzanie dokumentacją i archiwistyka studia - kierunek studiów

W dzisiejszym społeczeństwie informacyjnym umiejętność zarządzania informacją jest niezwykle istotna, dlatego specjaliści w tej dziedzinie są jak najbardziej poszukiwani przez pracodawców. Jeżeli zatem dobrze odnajdujesz się w gąszczu wiadomości to na pewno będzie to odpowiedni kierunek dla Ciebie! Obecnie panuje tendencja spadkowa w zatrudnienie osób w tradycyjnych sektorach gospodarki. Nie dziwi zatem tak intensywny rozwój nauk zajmujących się informatyką i szybkim zdobywaniem informacji. Jako infobroker będziesz potrafić wyszukiwać niezbędne wiadomości oraz tworzyć bazy danych.

Czytaj więcej: Infobrokerstwo, zarządzanie dokumentacją i archiwistyka studia - kierunek studiów

Informacja naukowa i bibliotekoznawstwo studia - kierunek studiów

Chcesz uzyskać przygotowanie zawodowe do pracy w nowoczesnej bibliotece – ośrodku…

Informacja naukowa i bibliotekoznawstwo studia - kierunek studiów

Chcesz uzyskać przygotowanie zawodowe do pracy w nowoczesnej bibliotece – ośrodku informacji naukowej? Jeżeli tak to świetnym kierunkiem dla Ciebie będzie Informacja naukowa i bibliotekoznawstwoCzego nauczysz się w ramach studiów na kierunku Informacja naukowa i bibliotekoznawstwo? Przede wszystkim nauczysz się weryfikować i szukać odpowiednich informacji. Będziesz posługiwać się zarówno klasycznym bibliotekoznawstwem jak i nowoczesnym przekazem informacji w oparciu o systemy informacyjno-wyszukiwawcze.

Czytaj więcej: Informacja naukowa i bibliotekoznawstwo studia - kierunek studiów

Informacja w e-społeczeństwie studia - kierunek studiów

Społeczeństwo informacyjne postawiło przed rynkiem pracy nowe wyzwania. Obecnie poszukiwani…

Informacja w e-społeczeństwie studia - kierunek studiów

Społeczeństwo informacyjne postawiło przed rynkiem pracy nowe wyzwania. Obecnie poszukiwani są specjaliści w zakresie wyszukiwania i umiejętnego opracowania informacji nie tylko w formie tradycyjnej, ale również cyfrowej. Infobroker określany jest jako „zawód przyszłości”, a biorąc pod uwagę rozwój nowoczesnych technologii jest to stwierdzenie jak najbardziej prawdziwe. Jeżeli zatem świetnie odnajdujesz się w gąszczu informacji, a dodatkowo czujesz się jak ryba w wodzie w przestrzeni internetowej to może to być odpowiedni kierunek dla Ciebie! Studia wprowadzą Cię w świat informatologii, czyli nauki zajmującej się wiedzą informacji. Zapoznasz się też z prawnym i administracyjnym aspektami komunikacji dotyczących ochrony własności intelektualnej i przemysłowe.

Czytaj więcej: Informacja w e-społeczeństwie studia - kierunek studiów

Informacja w instytucjach e-społeczeństwa studia - kierunek studiów

Obecnie Internet staje się głównym narzędziem gromadzenia i uzyskiwania informacji.…

Informacja w instytucjach e-społeczeństwa studia - kierunek studiów

Obecnie Internet staje się głównym narzędziem gromadzenia i uzyskiwania informacji. Dlatego też narodziła się potrzeba wykształcenia specjalistów w dziedzinie informacji cyforwej. Jeżeli zatem jesteś osobą, która świetnie odnajduję się w przestrzeni internetowej, a dodatkowo sprawnie klasyfikujesz i selekcjonujesz znalezione wiadomości to powinieneś wziąć ten kierunek pod uwagę podczas wyboru Twojej ścieżki edukacyjnej. Czego nauczysz się w ramach studiów na kierunku Informacja w instytucjach e-społeczeństwa? Przede wszystkim skupisz się na nauce zajmującej się wiedzą informacji - informatologii. Zapoznasz się też z prawnym i administracyjnym aspektami komunikacji dotyczących ochrony własności intelektualnej i przemysłowe

Czytaj więcej: Informacja w instytucjach e-społeczeństwa studia - kierunek studiów

Informacja w przestrzeni publicznej studia - kierunek studiów

Zbyt duża ilość informacji zamieszczonych w Internecie prowadzi coraz częściej do wielu…

Informacja w przestrzeni publicznej studia - kierunek studiów

Zbyt duża ilość informacji zamieszczonych w Internecie prowadzi coraz częściej do wielu konfliktów i nieporozumień. Dlatego tak potrzebni są obecnie specjaliści, którzy świadomie funkcjonują w przestrzeni społeczeństwa informacyjnego. Szybkie analizowanie i przetwarzanie informacji są podstawowymi czynnikami konkurencyjności na obecnym rynku. Jeżeli zatem świetnie odnajdujesz się w gąszczu informacji to kierunek Informacja w przestrzeni publicznej może okazać się początkiem ciekawej kariery zawodowej w dziedzinie studiów humanistycznychObecnie proces przepływu informacji wspomagany jest nowoczesnymi technologiami. Komunikacja werbalna oraz niewerbalna wzbogacona jest współcześnie o możliwości związane z siecią komputerową.

Czytaj więcej: Informacja w przestrzeni publicznej studia - kierunek studiów

Informatologia stosowana studia - kierunek studiów

Informatologia to stosunkowo nowa dziedzina nauki zajmująca się badaniem zasobów…

Informatologia stosowana studia - kierunek studiów

Informatologia to stosunkowo nowa dziedzina nauki zajmująca się badaniem zasobów informacji oraz procesów informacyjnych. Powstała na potrzeby społeczeństwa informacyjnego, które w dobie natłoku wiadmości nie może obyć się bez specjalistó w tej dziedzinie. Dzięki Informatologii stosowanej możesz dołączyć do tego grona! Czego nauczysz się w ramach kierunku Informatologia stosowana? Przede wszystkim skupisz się na ogólnej wiedzy z zakresu informatologii oraz procesów informacyjnych. Nacisk będzie kładziony na gromadzenie, dokumentowanie, selekcję, przetwarzanie, archiwizowanie informacji i dystrybucję informacjii w formie tradycyjnej i cyfrowej.

Czytaj więcej: Informatologia stosowana studia - kierunek studiów

Język i społeczeństwo: interdyscyplinarne studia nad dyskursem studia - kierunek studiów

Globalizacja oraz złożoność form komunikacji we współczesnym świecie wytworzyła…

Język i społeczeństwo: interdyscyplinarne studia nad dyskursem studia - kierunek studiów

Globalizacja oraz złożoność form komunikacji we współczesnym świecie wytworzyła potrzebę wykształcenia specjalistów doskonale odnajdujących się w tej dziedzinie. Jeżeli zatem świetnie posługujesz się polszczyzną, a dodatkowo szukasz ciekawych interdyscyplinarnych studiów magisterskich w tym zakresie to te studia powinny spełnić Twoje wszystkie oczekiwania! Czego nauczysz się w ramach studiów na kierunku Język i społeczeństwo: interdyscyplinarne studia nad dyskursem? Przede wszystkim skupisz się na praktycznym wymiarze zajęć z zakresu perspektywy językowej i społecznej.

Czytaj więcej: Język i społeczeństwo: interdyscyplinarne studia nad dyskursem studia - kierunek studiów

Język polski w komunikacji społecznej studia - kierunek studiów

W dobie ciągłego rozwoju środków komunikacji oraz idącej za tym globalizacji niezbędne…

Język polski w komunikacji społecznej studia - kierunek studiów

W dobie ciągłego rozwoju środków komunikacji oraz idącej za tym globalizacji niezbędne jest wykształcenie specjalistów w dziedzinie wiedzy o języku, kulturze i historii połączonej z naukami społecznymi. Dzięki temu absolwent kierunku język polski w komunikacji społecznej zodbędzie praktyczne umiejętności, które umożliwią mu szybkie znalezienie pracy na wymagającym rynku. Jeżeli zatem masz "lekkie pióro", a dodatkowo świetnie dogadujesz się z ludźmi to ten kierunek może być świetnym połączeniem Twoich zainteresowań i jednocześnie początkiem Twojej przyszłej kariery zawodowej. Czego nauczysz się w ramach studiów na kierunku Język polski w komunikacji społecznej? 

Czytaj więcej: Język polski w komunikacji społecznej studia - kierunek studiów

Judaistyka studia - kierunek studiów

Kultura polskich Żydów to niezwykle ważny aspekt historii naszego kraju. Jeżeli…

Judaistyka studia - kierunek studiów

Kultura polskich Żydów to niezwykle ważny aspekt historii naszego kraju. Jeżeli zatem chciałbyś zgłębić jej tajniki, a dodatkowo nauczysz się języka jidysz to Judaistyka może być świetnym początkiem Twojej przyszłej kariery zawodowej w tym zakresie. Czego nauczysz się w ramach studiów na kierunku Judaistka? Przede wszystkim zgłębisz wiedzę z zakresu kultury oraz dziejów polskich Żydów. Co więcej zdobędziesz interdyscyplinarną wiedzę z zakresu historii, literaturoznawstwa oraz kulturoznawstwa. Jest to z pewnością gratka dla osób zainteresowanych funkcjonowaniem środowisk żydowskich we współczesnej Polsce.

Czytaj więcej: Judaistyka studia - kierunek studiów

Kognitywistyka studia - kierunek studiów

Kognitywistyka to nauka zajmująca się obserwacją i analizą działania zmysłów,…

Kognitywistyka studia - kierunek studiów

Kognitywistyka to nauka zajmująca się obserwacją i analizą działania zmysłów, mózgu i umysłu, w szczególności ich modelowaniem. Jest nauką interdyscyplinarną, czerpiącą wiedzę z wielu dyscyplin, takich jak: psychologia, neurobiologia czy sztuczna inteligencja. Jako nauka jest to stosunkowa nowa dziedzina, ukształtowana w połowie XX wieku, najszybciej rozwijająca się w Stanach Zjednoczonych. Ze względu na coraz szersze zainteresowanie tą nauką Kognitywistyka może być świetnym kierunkiem dla osób, których ciekawi percepcja, rozumowanie oraz pamięć człowieka oraz wpływ tych aspektów na społeczeństwo. Obecnie coraz więcej dyscyplin posiada swoją kognitywistyczną odmianę, co stwarza duże możliwości dla absolwentów tego kierunku. 

Czytaj więcej: Kognitywistyka studia - kierunek studiów

Kognitywistyka i komunikacja studia - kierunek studiów

Kogniwistyka to dziedzina, która zajmuje się poznaniem mechanizmów funkcjonowania…

Kognitywistyka i komunikacja studia - kierunek studiów

Kogniwistyka to dziedzina, która zajmuje się poznaniem mechanizmów funkcjonowania umysłu ludzkiego oraz zgłębieniem problematyki podejmowania decyzji, komunikacji oraz sztucznej inteligencji. Jeśli interesuje Cię ta tematyka to studia na kierunku Kognitywistyka i komunikacja są właśnie dla Ciebie. Poszerzysz nie tylko wiedzę z tego obszaru, ale również zyskasz kompetencje, które będziesz mógł wykorzystać na wielu stanowiskach pracy!

Czytaj więcej: Kognitywistyka i komunikacja studia - kierunek studiów

Kognitywistyka komunikacji studia - kierunek studiów

Nauka jaką jest kognitywistyka zajmuje się wiedzą o poznawczej i komunikacyjnej aktywności…

Kognitywistyka komunikacji studia - kierunek studiów

Nauka jaką jest kognitywistyka zajmuje się wiedzą o poznawczej i komunikacyjnej aktywności człowieka. Jest to stosunkowa nowa dziedzina, ukształtowana w połowie XX wieku, najszybciej rozwijająca się w Stanach Zjednoczonych. Łączy ona wiele nauk, głównie z zakresu psychologii, neurobiologii czy sztucznej inteligencji. Ze względu na coraz szersze zainteresowanie tą nauką Kognitywistyka komunikacji może być świetnym kierunkiem dla osób, których ciekawi percepcja, rozumowanie oraz pamięć człowieka oraz wpływ tych aspektów na społeczeństwo. Głównym celem Twoich studiów będzie budowanie empirycznie trafnych modeli poszczególnych funkcji mentalnych: rozumowania, percepcji, pamięci, świadomości, emocji, czy wrażliwości moralnej.

Czytaj więcej: Kognitywistyka komunikacji studia - kierunek studiów

Komparystyka literacko - kulturowa studia - kierunek studiów

Szukasz ciekawego kierunku, który umożliwi Ci naukę aż dwóch języków…

Komparystyka literacko - kulturowa studia - kierunek studiów

Szukasz ciekawego kierunku, który umożliwi Ci naukę aż dwóch języków obcych, a także poszerzy Twoje zainteresowania z zakresu nauk humanistycznych? Obecnie znajomość języka angielskiego jest jedynie minimalnym kryterium do uzyskania wymarzonej pracy, dlatego też warto inwestować w kierunki studiów posiadające w swoim programie szeroką ofertę językową. Taki program został skonstruowany na kierunku Komparystyka literacko-kulturowa! Jeżeli zatem czujesz, że języki obce są Twoją przepustką do przyszłej kariery zawodowej, a na dodatek Twoją mocną stroną są nauki humanistyczne to Komparystyka literacko-kulturowa może być kierunkiem dla Ciebie!

Czytaj więcej: Komparystyka literacko - kulturowa studia - kierunek studiów

Komunikacja biznesowa w języku rosyjskim studia - kierunek studiów

Komunikacja w obrębie państw europejskich wymaga nieprzeciętnych umiejętności oraz wiedzy…

Komunikacja biznesowa w języku rosyjskim studia - kierunek studiów

Komunikacja w obrębie państw europejskich wymaga nieprzeciętnych umiejętności oraz wiedzy z zakresu historii oraz obecnych stosunków międzykrajowych. Dzięki kierunkowi Komunikacja biznesowa w języku rosyjskim staniesz się ekspertem w sprawach relacji z Europą Wschodnią, co w obecnej sytuacji daje świetne możliwości zatrudnienia. Ponad trzysta milionów ludzi na świecie posługuje się obecnie językiem rosyjskim. Daje to wiele możliwości podjęcia pracy nie tylko w Polsce, ale także za granicą. W ramach studiów będziesz uczestniczyć w zajęciach z języka rosyjskiego, a ponadto poznasz specjalistyczny aspekt tego języka z zakresu biznesu czy turystyki.

Czytaj więcej: Komunikacja biznesowa w języku rosyjskim studia - kierunek studiów

Komunikacja promocyjna i kryzysowa studia - kierunek studiów

Komunikacja promocyjna i kryzysowa to kierunek, który wychodzi naprzeciw zapotrzebowaniom…

Komunikacja promocyjna i kryzysowa studia - kierunek studiów

Komunikacja promocyjna i kryzysowa to kierunek, który wychodzi naprzeciw zapotrzebowaniom nowoczesnego rynku. Jak w odpowiedni sposób promować produkty oraz zarządzać informacją? Jak prowadzić rozmowy negocjacyjne, aby osiągnąć sukces? Tego i wiele więcej nauczysz się studiując Komunikację promocyjną i kryzysową! Jeżeli zatem świetnie odnajdujesz się w komunikacji interpersonalnej, masz głowę pełną pomysłów i chęć przekazania ich innym to Komunikacja promocyjna i kryzysowa to może być kierunek dla Ciebie! Czego nauczysz się w ramach studiów na kierunku Komunikacja promocyjna i kryzysowa? Kierunek kształci w zakresie nauk społecznych kładąc nacisk na formowanie poprawnych stosunków między podmiotami funkcjonującymi w sferze publicznej.

Czytaj więcej: Komunikacja promocyjna i kryzysowa studia - kierunek studiów

Komunikacja wizerunkowa studia - kierunek studiów

Studia na kierunku Komunikacja wizerunkowa to możliwość rozwoju w takich dziedzinach…

Komunikacja wizerunkowa studia - kierunek studiów

Studia na kierunku Komunikacja wizerunkowa to możliwość rozwoju w takich dziedzinach jak: reklama, branding czy public relations. Studia te są świetną ofertą dla osób kreatywnych i otwartych na nowe pomysły i działania. Marketing to bowiem branża nieznosząca nudy i potrzebująca osób potrafiących dotrzymać tempa tak szybko rozwijającemu się przemysłowi. Jeżeli zatem wpisujesz się w powyższą charakterystyką to Komunikacja wizerunkowa to może być kierunek dla Ciebie! Czego nauczysz się w ramach studiów na kierunku Komunikacja wizerunkowa? Studia przekażą Ci wiedzę o funkcjonowaniu mediów masowych w skali ogólnoświatowej porównywania, klasyfikowania różnych systemów medialnych oraz o analizie rynku medialnego pod kątem prawnym, politologicznym czy ekonomicznym.

Czytaj więcej: Komunikacja wizerunkowa studia - kierunek studiów

Kreatywność społeczna studia - kierunek studiów

Studia na kierunku Kreatywność społeczna to szansa na zdobycie kompetencji, które…

Kreatywność społeczna studia - kierunek studiów

Studia na kierunku Kreatywność społeczna to szansa na zdobycie kompetencji, które będziesz mógł wykorzystać w wielu obszarach zawodowych. To możliwość rozwinięcia umiejętności logicznego myślenia, podejmowania twórczych działań oraz podnoszenia ich skuteczności. Jeśli chcesz stać się atrakcyjnym absolwentem na rynku pracy, zapoznaj się z poniższym opisem, który przybliży Ci szczegóły przedstawianej propozycji kształcenia!

Czytaj więcej: Kreatywność społeczna studia - kierunek studiów

Kultura i praktyka tekstu: twórcze pisanie i edytorstwo studia - kierunek studiów

Masz lekkie pióro i chciałbyś przełożyć ten talent na ciekawy zawód, który…

Kultura i praktyka tekstu: twórcze pisanie i edytorstwo studia - kierunek studiów

Masz lekkie pióro i chciałbyś przełożyć ten talent na ciekawy zawód, który umożliwi Ci rozwój Twoich zainteresowań? Interesujesz się literaturą i chciałbyś mieć wpływ na jej końcowy wygląd, między innymi dzięki umiejętności edytowania tekstów? Jeżeli tak to Kultura i praktyka tekstu: twórcze pisanie i edytorstwo będzie dla Ciebie świetnym kierunkiem łączącym pasję z edukacją oraz przyszłą pracą! Czego nauczysz się w ramach studiów na kierunku Kultura i praktyka tekstu: twórcze pisanie i edytorstwo? Kierunek kształci nie tylko w zakresie wiedzy teoretycznej, ale także oferuje wiele godzin warsztatów oraz ćwiczeń edytorskich czy w zakresie technik dziennikarskich.

Czytaj więcej: Kultura i praktyka tekstu: twórcze pisanie i edytorstwo studia - kierunek studiów

Kultura śródziemnomorska studia - kierunek studiów

Studia na kierunku Kultura śródziemnomorska to świetna okazja do poznania historii…

Kultura śródziemnomorska studia - kierunek studiów

Studia na kierunku Kultura śródziemnomorska to świetna okazja do poznania historii tego regionu od czasu starożytnych aż po współczesność oraz nauki jednego z języków tego obszaru: włoskiego, hiszpańskiego lub grecki, a także zapoznania się z łaciną. Jeżeli zatem bliskie są Ci klimaty południowej Europy i chcesz przełożyć swoje zainteresowania na Twoją ścieżkę kariery zawodowej to Kultura śródziemnomorska może być świetnym kierunkiem dla Ciebie! W ramach studiów na kierunku Kultura śródziemnomorska poznasz tajniki tego kręgu kulturowego poprzez zajęcia z zakresu historii krajów Śródziemnomorza, filozofii, historii sztuki, literatury, historii kultury krajów śródziemnomorskich, geografii, językoznawstwa.

Czytaj więcej: Kultura śródziemnomorska studia - kierunek studiów

Kulturoznawstwo studia - kierunek studiów

Czy wiesz, że oprócz Watykanu Malta jest najbardziej religijnym krajem w Europie?…

Kulturoznawstwo studia - kierunek studiów

Czy wiesz, że oprócz Watykanu Malta jest najbardziej religijnym krajem w Europie? Czym różni się Włoch z południa od tego z północy kraju? Czy zdawałeś sobie sprawę z tego, że Japończycy używają maseczek ochronnym nie tylko ku protekcji, ale także jako ozdoby? Tego i wiele więcej nauczysz się w ramach studiów na kierunku Kulturoznawstwo! Jeżeli zatem jesteś osobą otwartą na inne mentalności oraz chciałbyś poznać kulturę innych krajów to być może jest to kierunek dla Ciebie! Czego nauczysz się w ramach studiów na kierunku Kulturoznawstwo? Jest to kierunek z zakresu nauk humanistycznych, kształcący w dziedzinie kultury.

Czytaj więcej: Kulturoznawstwo studia - kierunek studiów

Kulturoznawstwo – cywilizacja śródziemnomorska studia - kierunek studiów

Interesujesz się kulturą Włoch, Hiszpanii czy Grecji oraz chciałbyś poznać jeden z języków…

Kulturoznawstwo – cywilizacja śródziemnomorska studia - kierunek studiów

Interesujesz się kulturą Włoch, Hiszpanii czy Grecji oraz chciałbyś poznać jeden z języków tego regionu? Jeżeli zatem bliskie są Ci klimaty południowej Europy i chcesz przełożyć swoje zainteresowania na Twoją ścieżkę kariery zawodowej to Kultura śródziemnomorska może być świetnym kierunkiem dla Ciebie! W ramach studiów na kierunku Kultura śródziemnomorska poznasz tajniki tego kręgu kulturowego poprzez zajęcia z zakresu historii krajów Śródziemnomorza, filozofii, historii sztuki, literatury, historii kultury krajów śródziemnomorskich, geografii, językoznawstwa.

Czytaj więcej: Kulturoznawstwo – cywilizacja śródziemnomorska studia - kierunek studiów

Kulturoznawstwo – wiedza o kulturze studia - kierunek studiów

Interesujesz się kulturą, chciałbyś mieć wpływa na kształtowanie pod tym względem…

Kulturoznawstwo – wiedza o kulturze studia - kierunek studiów

Interesujesz się kulturą, chciałbyś mieć wpływa na kształtowanie pod tym względem naszego społeczeństwa, a dodatkowo Twoją mocną stroną są nauki humanistyczne? Jeżeli tak to Kulturoznawstwo – wiedza o kulturze może być świetnym poczatkiem Twojej przyszłej kariery zawodowej w tej dziedzinie. Jeżeli nie masz problemu z komunikacją interpersonalną to może to być kierunek dla Ciebie! Czego nauczysz się w ramach studiów na kierunku Kulturoznawstwo – wiedza o kulturze? Jest to kierunek z zakresu nauk humanistycznych, kształcący w dziedzinie kultury.

Czytaj więcej: Kulturoznawstwo – wiedza o kulturze studia - kierunek studiów

Kulturoznawstwo Azji i Afryki studia - kierunek studiów

Azja oraz Afryka to kontynenty różnorodności, obfitujące w ciekawe geograficznie…

Kulturoznawstwo Azji i Afryki studia - kierunek studiów

Azja oraz Afryka to kontynenty różnorodności, obfitujące w ciekawe geograficznie atrakcje turystyczne oraz dysponujące niezwykłym dorobkiem kulturowym. Co więcej, to kontynenty kryjące wiele ciekawostek. Wśród jakiego ludu kobiety tatuowały sobie wąsy? Czy w Afryce można spotkać pingwiny? Tego i wiele więcej dowiesz się studiując Kulturoznawstwo Azji i Afryki! Jeżeli zatem interesujesz się kulturą tych regionów to może być to kierunek dla Ciebie! Czego nauczysz się w ramach studiów na kierunku Kulturoznawstwo Azji i Afryki? Dzięki temu kierunkowi zdobędziesz wiedzę z zakresu studiów nad kulturą, cywilizacją, społeczeństwem Azji oraz Afryki, a także poznasz historię tego regionu.

Czytaj więcej: Kulturoznawstwo Azji i Afryki studia - kierunek studiów

Kulturoznawstwo europejskie studia - kierunek studiów

Kultura Europy to temat niezwykle rozległy, a przy obecnej globalizacji niezwykle istotny…

Kulturoznawstwo europejskie studia - kierunek studiów

Kultura Europy to temat niezwykle rozległy, a przy obecnej globalizacji niezwykle istotny z punktu widzenia pracodawców, gdyż zapotrzebowanie na specjalistów w tej dziedzinie nieustannie wzrasta. Dzięki ciekawym specjalizacjom w obszarze krajów niemieckojęzycznych lub Wielkiej Brytanii każdy powinien znaleźć coś dla siebie w ramach studiów na kierunku Kulturoznawstwo europejskie. Jeżeli zatem chciałbyś zgłębić wiedzę w tym zakresie to może być to kierunek dla Ciebie! Czego nauczysz się w ramach studiów na kierunku Kulturoznawstwo europejskie? Kierunek kształci w zakresie teorii, historii, antropologii i semiotyki kultury.

Czytaj więcej: Kulturoznawstwo europejskie studia - kierunek studiów

Kulturoznawstwo i wiedza o mediach studia - kierunek studiów

W dobie globalizacji oraz wzrastającego znaczenia mediów niezwykle ważne jest wykształcenie…

Kulturoznawstwo i wiedza o mediach studia - kierunek studiów

W dobie globalizacji oraz wzrastającego znaczenia mediów niezwykle ważne jest wykształcenie specjalistów w dziedzinie kultury spełniających wymagania współczesnego rynku. Co więcej, media stają się tym środkiem przekazu, który najbardziej wpływa na kształtowanie postaw społeczeństwa, a co za tym idzie kultury. Jeżeli zatem interesujesz się życiem kulturalnym i chciałbyś mieć wpływ na jego wydźwięk w różnych aspektach życia społecznego to Kulturoznawstwo i wiedza o mediach może być świetnym kierunkiem dla Ciebie! Czego nauczysz się w ramach studiów Kulturoznawstwo i wiedza o mediach? Kształcenia na tym kierunku będzie opierało się na terminologii kulturoznawczej oraz medialnej, zaawansowanych metod badawczych tekstów i instytucji kultury, przekazów czy instytucji medialnych.

Czytaj więcej: Kulturoznawstwo i wiedza o mediach studia - kierunek studiów

Kultury mediów studia - kierunek studiów

W dobie globalizacji niezwykle ważną rolę w zakresie kultury społeczeństwa oraz komunikacji…

Kultury mediów studia - kierunek studiów

W dobie globalizacji niezwykle ważną rolę w zakresie kultury społeczeństwa oraz komunikacji pełnią media. Współczesne procesy komunikacyjne wytworzyły silną potrzebę wykształcenia specjalistów w zakresie mediów, którzy wyjdą naprzeciw zapotrzebowaniu obecnego rynku. Studia dają możliwość zrozumienia przemian jakie zaszły pod wpływem nowoczesnych technologii. Jeżeli zatem jesteś zainteresowany szeroko pojętymi mediami to Kultury mediów mogą być świetnym kierunkiem dla Ciebie! Czego nauczysz się w ramach studiów na kierunku Kultury mediów? Jest to kierunek, który skupia się na multimedialności mediów oraz kształci w zakresie nowych kompetencji niebędnych do sprawnego poruszania się we współczesnych procesach komunikacyjnych.

Czytaj więcej: Kultury mediów studia - kierunek studiów

Lingwistyka – studia magisterskie studia - kierunek studiów

Studia magisterskie na kierunku Lingwistyka dedykowane są przede wszystkim absolwentom…

Lingwistyka – studia magisterskie studia - kierunek studiów

Studia magisterskie na kierunku Lingwistyka dedykowane są przede wszystkim absolwentom studiów filologicznych. Jeśli należysz do tego grona, poszukujesz ciekawej możliwości dalszego kształcenia, dzięki której będziesz mógł dalej rozwijać swoje kompetencje językowe, to ta propozycja jest właśnie dla Ciebie! Jeśli chcesz poznać dalsze szczegóły na temat studiowania na kierunku Lingwistyka, przeczytaj poniższy opis.

Czytaj więcej: Lingwistyka – studia magisterskie studia - kierunek studiów

Lingwistyka praktyczna i copywriting studia - kierunek studiów

Jako student kierunku Lingwistyka praktyczna i copywriting będziesz miał możliwość…

Lingwistyka praktyczna i copywriting studia - kierunek studiów

Jako student kierunku Lingwistyka praktyczna i copywriting będziesz miał możliwość zdobywania wiedzy z zakresu prowadzenia badań społecznych oraz poznasz problematykę psychologii zarządzania zasobami ludzkimi. Dodatkowo możesz wybrać jeden z czterech modułów kształcenia: komunikacja publiczna, komunikacja międzykulturowa, copywriting i retoryka praktyczna oraz turystyka literacko-kulturowa. Oprócz zajęć teoretycznych, w trakcie nauki będziesz zobowiązany do odbywania praktyk, dzięki czemu już na studiach zdobędziesz cenne doświadczenie zawodowe!

Czytaj więcej: Lingwistyka praktyczna i copywriting studia - kierunek studiów

Lingwistyka stosowana studia - kierunek studiów

Obecnie globalizacja oraz umiędzynarodowienie rynku pracy sprawiają, że zapotrzebowanie…

Lingwistyka stosowana studia - kierunek studiów

Obecnie globalizacja oraz umiędzynarodowienie rynku pracy sprawiają, że zapotrzebowanie na pracowników władających minimum dwoma językami obcymi nieustannie rośnie. Badania pokazują, że obecnie ponad czterdzieści procent Polaków mówi jedynie w języku obcym, a popyt na poliglotów wzrasta. Dlatego też studiowanie Lingwistyki stosowanej może być świetnym pomysłem oraz początkiem Twojej przyszłej kariery zawodowej! Czym właściwie jest lingwistyka stosowana? Jest to dziedzina nauki zajmująca się językiem oraz rozwiązywaniem występujących w praktyce problemów językowych.

Czytaj więcej: Lingwistyka stosowana studia - kierunek studiów

Lingwistyka stosowana – translatoryka – glottodydaktyka studia - kierunek studiów

Pracodawców, którzy szukają pracowników władających dwoma językami…

Lingwistyka stosowana – translatoryka – glottodydaktyka studia - kierunek studiów

Pracodawców, którzy szukają pracowników władających dwoma językami obcymi jest coraz więcej. W dobie globalizacji zapotrzebowanie na poliglotów nieustannie wzrasta, a wszystko wskazuje na to, że ta tendencja będzie się utrzymywać. Badania pokazują, że obecnie ponad czterdzieści procent Polaków mówi jedynie w języku obcym, podczas gdy popyt na poliglotów wzrasta. Dlatego też studiowanie Lingwistyki stosowanej – translatoryka – glottodydaktyka może być świetnym pomysłem oraz początkiem Twojej przyszłej kariery zawodowej! Czym właściwie jest lingwistyka stosowana i czym będziesz się zajmować się w ramach studiów nad translatoryką oraz glottodydaktyką?

Czytaj więcej: Lingwistyka stosowana – translatoryka – glottodydaktyka studia - kierunek studiów

Lingwistyka stosowana: angielsko-ukraińska studia - kierunek studiów

Nikogo nie trzeba przekonywać, że w dzisiejszych czasach znajomość języków obcych…

Lingwistyka stosowana: angielsko-ukraińska studia - kierunek studiów

Nikogo nie trzeba przekonywać, że w dzisiejszych czasach znajomość języków obcych to jeden z najważniejszych kryteriów w trakcie rekrutacji na wymarzone stanowisko. Jeżeli chcesz zwiększyć swoją konkurencyjność na rynku pracy, zdecydowanie powinieneś rozważyć podjęcie studiów na kierunku Lingwistyka stosowana: angielsko-ukraińska. Jest to doskonała okazja na zdobycie biegłej znajomości dwóch całkowicie odmiennych języków. Jeśli jesteś zainteresowany taką ścieżką rozwoju zawodowego to zapoznaj się z poniższym opisem!

Czytaj więcej: Lingwistyka stosowana: angielsko-ukraińska studia - kierunek studiów

Lingwistyka stosowana: asystent językowy studia - kierunek studiów

Specjalność asystent językowy jest realizowana w ramach kierunku Lingwistyka stosowana.…

Lingwistyka stosowana: asystent językowy studia - kierunek studiów

Specjalność asystent językowy jest realizowana w ramach kierunku Lingwistyka stosowana. Dzięki interdyscyplinarnemu wykształceniu będziesz mógł podjąć zatrudnienie w wielu miejscach, zatem bez trudu dopasujesz przyszłe miejsce pracy do swoich oczekiwań. Dodatkowo zyskasz biegłą znajomość kilku języków obcych, co sprawi, że staniesz się jeszcze bardziej atrakcyjnym pracownikiem!

Czytaj więcej: Lingwistyka stosowana: asystent językowy studia - kierunek studiów

Lingwistyka stosowana: język francuski z językiem arabskim studia - kierunek studiów

Studia na kierunku Lingwistyka stosowana: język francuski z językiem arabskim to…

Lingwistyka stosowana: język francuski z językiem arabskim studia - kierunek studiów

Studia na kierunku Lingwistyka stosowana: język francuski z językiem arabskim to możliwość kształcenia, która pozwoli Ci na rozwijanie kompetencji językowych oraz poznawanie kultury i historii krajów z wybranych obszarów językowych. Jeśli chciałbyś uzyskać unikatowe kompetencje, a tym samym wyróżnić się na rynku pracy, to weź pod uwagę studia Lingwistyka stosowana: język francuski z językiem arabskim!

Czytaj więcej: Lingwistyka stosowana: język francuski z językiem arabskim studia - kierunek studiów

Lingwistyka stosowana: język francuski z językiem hiszpańskim studia - kierunek studiów

Interesujesz się innymi kulturami? Ciekawią Cię nowe miejsca? Lubisz uczyć się języków…

Lingwistyka stosowana: język francuski z językiem hiszpańskim studia - kierunek studiów

Interesujesz się innymi kulturami? Ciekawią Cię nowe miejsca? Lubisz uczyć się języków obcych? Chciałbyś zdobyć umiejętności, które będziesz mógł wykorzystać w wielu miejscach pracy? Studia na kierunku Lingwistyka stosowana: język francuski z językiem hiszpańskim są doskonałą okazją na zdobycie unikatowych kompetencji oraz dają możliwość poznania nowych kultur. Jeśli poszukujesz dla siebie ciekawej propozycji kształcenia, przeczytaj poniższy opis, by dowiedzieć się więcej na temat powyższej propozycji kształcenia!

 

Czytaj więcej: Lingwistyka stosowana: język francuski z językiem hiszpańskim studia - kierunek studiów

Lingwistyka stosowana: język rosyjski z językiem czeskim studia - kierunek studiów

Ciekawe perspektywy zawodowe. Możliwość uczenia się dwóch języków obcych.…

Lingwistyka stosowana: język rosyjski z językiem czeskim studia - kierunek studiów

Ciekawe perspektywy zawodowe. Możliwość uczenia się dwóch języków obcych. Poznawanie historii i kultury innych państw. To wszystko zapewni Ci kierunek Lingwistyka stosowana: język rosyjski z językiem czeskim, zatem jeśli nie podjąłeś jeszcze decyzji odnośnie dalszej drogi kształcenia, to koniecznie zapoznaj się z poniższą propozycją studiów, ponieważ obok takiej możliwości nie można przejść obojętnie! W programie kształcenia znalazły się przedmioty, dzięki którym będziesz rozwijał swoje umiejętności językowe. Oprócz praktycznej nauki rosyjskiego i czeskiego, będziesz poznawał historię, kulturę i literaturę wybranego obszaru językowego.

Czytaj więcej: Lingwistyka stosowana: język rosyjski z językiem czeskim studia - kierunek studiów

Lingwistyka stosowana: język włoski z językiem hiszpańskim studia - kierunek studiów

Studia na kierunku Lingwistyka stosowana: język włoski z językiem hiszpańskim to…

Lingwistyka stosowana: język włoski z językiem hiszpańskim studia - kierunek studiów

Studia na kierunku Lingwistyka stosowana: język włoski z językiem hiszpańskim to propozycja dla osób, które chciałyby zdobyć umiejętności translatorskie oraz językowe, tym samym dając sobie szansę na różnorodne możliwości zatrudnienia. Jeśli należysz do tego grona to prawdopodobnie ta propozycja jest właśnie dla Ciebie! Co oferuje program kształcenia? Uczęszczając na zajęcia będziesz rozwijał swoje umiejętności językowe z zakresu języka włoskiego oraz hiszpańskiego, zatem możesz oczekiwać zagadnień związanych z gramatyką i fonetyką. Oprócz tego poznasz włoską i hiszpańską kulturę oraz literaturę.

Czytaj więcej: Lingwistyka stosowana: język włoski z językiem hiszpańskim studia - kierunek studiów

Literatury świata – studia magisterskie studia - kierunek studiów

Ukończyłeś studia I stopnia i szukasz unikatowej propozycji kształcenia? Chciałbyś rozwijać…

Literatury świata – studia magisterskie studia - kierunek studiów

Ukończyłeś studia I stopnia i szukasz unikatowej propozycji kształcenia? Chciałbyś rozwijać swoje umiejętności i poszerzać wiedzę z zakresu kultury i literatury? W takim razie powinny zainteresować Cię studia magisterskie na kierunku Literatury świata, w trakcie których odbędziesz podróż po światowych dziełach literackich. Dodatkowo będziesz rozwijał swoje kompetencje językowe, które są cenione na dzisiejszym rynku pracy. Jeśli chciałbyś uzyskać bliższe szczegóły na temat tej propozycji kształcenia, zapoznaj się z poniższym tekstem i sam zadecyduj, czy to jest to czego szukasz!

Czytaj więcej: Literatury świata – studia magisterskie studia - kierunek studiów

Logopedia studia - kierunek studiów

Logopeda to osoba zajmująca się zaburzeniami mowy oraz jej profilaktyką, a także stymulacją…

Logopedia studia - kierunek studiów

Logopeda to osoba zajmująca się zaburzeniami mowy oraz jej profilaktyką, a także stymulacją jej odpowiedniego rozwoju. Pierwsze nieprawidłowości pojawiają się już w wieku przedszkolnym, dlatego tak ważna jest profilaktyka. Dzięki studiom na kierunku Logopedia będziesz mógł dołączyć do grona osób odpowiedzialnych za wspomaganie rozwoju kompetencji językowych! Jeżeli zatem posiadasz dobrą wymowę i chciałbyś zająć się tym aspektem zawodowo to Logopedia może być kierunkiem dla Ciebie! Czego nauczysz się w ramach studiów na kierunku Logopedia? Logopedia to studia łączące wiedzę z dziedzin: językoznawstwa, foniatrii, neurologii, audiologii, ortodoncji, anatomii, fizjologii, psychologii i pedagogiki.

Czytaj więcej: Logopedia studia - kierunek studiów

Logopedia z audiologią studia - kierunek studiów

Obecnie logopedia to złożona, interdyscyplinarna dziedzina, co daje wiele możliwości badawczych…

Logopedia z audiologią studia - kierunek studiów

Obecnie logopedia to złożona, interdyscyplinarna dziedzina, co daje wiele możliwości badawczych na tle lingwistycznym, komunikacyjnym czy psychologicznym. Program studiów obejmuje kształcenia z dziedziny szeroko pojętej teorii mowy. Staniesz się specjalistą w zakresie jej zaburzeń oraz uwarunkowań. Jeżeli zatem interesujesz się tą tematyką i chciałbyś zgłębić ten obszar wiedzy to Logopedia z audiologią może być kierunkiem dla Ciebie! Czego nauczysz się w ramach studiów na kierunku Logopedia z audiologią? Będzie to wiedza z zakresu biologicznych, społecznych i psychicznych uwarunkowań mowy, ontogenezy języka, mechanizmów i rodzajów zaburzeń zachowań językowych u dzieci, młodzieży i dorosłych, metodyki przełamywania zaburzeń mowy.

Czytaj więcej: Logopedia z audiologią studia - kierunek studiów

Media i cywilizacja studia - kierunek studiów

Społeczeństwo na przestrzeni wielu lat niezwykle się zmieniło, a co za tym idzie zmienia…

Media i cywilizacja studia - kierunek studiów

Społeczeństwo na przestrzeni wielu lat niezwykle się zmieniło, a co za tym idzie zmienia się podejście ludzi do mediów oraz ich wymagania i potrzeby. Obecnie jest to temat bardzo ważny ze względu na nieustanny rozwój mediów. Współczesne społeczeństwo nastawione jest na szybkie odbieranie oraz dostarczanie informacji, za co odpowiedzialne są nowoczesne media. Jeżeli zatem chciałbyś się dowiedzieć o drodze komunikacji na przestrzeni wieków to Media i cywilizacja może być świetnym kierunkiem dla Ciebie! Czego nauczysz się w ramach studiów na kierunku Media i cywilizacja? Będzie to wiedza niezbędna do poznawania i rozumienia zasad oraz form wymiany myśli i informacji, z uwzględnieniem specyfiki cywilizacyjnej, w wymiarze globalnym, lokalnym i indywidualnym.

Czytaj więcej: Media i cywilizacja studia - kierunek studiów

Media interaktywne i widowiska studia - kierunek studiów

Studia na kierunku Media interaktywne i widowiska są przeznaczone dla osób…

Media interaktywne i widowiska studia - kierunek studiów

Studia na kierunku Media interaktywne i widowiska są przeznaczone dla osób zainteresowanych współczesną rzeczywistością medialną, sztukami wizualnymi i performatywnymi, wideo, nowymi mediami, nową muzyką oraz różnymi innymi formami komunikacji. Studia pozwolą Ci zatem na przełożenie Twoich pasji na karierę zawodową. Jeżeli zatem interesujesz się współczesną sztuką to Media interaktywne i widowiska mogą być świetnym kierunkiem dla Ciebie! Czego nauczysz się w ramach studiów na kierunku Media interaktywne i widowiska? Studia kształcą w zakresie nie tylko wiedzy teoretycznej, ale także praktyki. W trakcie będziesz mieć możliwość rozwijania swoich indywidualnych umiejętności i poszerzania własnego warsztatu zawodowego.

Czytaj więcej: Media interaktywne i widowiska studia - kierunek studiów

Mediacja międzykulturowa studia - kierunek studiów

Obecnie żyjemy w społeczeństwie informacyjnym, nastawionym na wszechdostępną informację.…

Mediacja międzykulturowa studia - kierunek studiów

Obecnie żyjemy w społeczeństwie informacyjnym, nastawionym na wszechdostępną informację. Dzięki tak szybkiemu jej rozprzestrzenianiu mamy do czynienia z procesem globalizacji. Większość firm posiada swoje filie międzynarodowe, a co za tym idzie, zatrudnia pracowników pochodzących z różnych kręgów kulturowych. Niezwykle ważne jest by wykształcić specjalistów w dziedzinie mediacji, którzy będą świadomi różnic, a co więcej będą w stanie je skutecznie niwelować. Jeżeli zatem Twoją mocną stroną jest komunikacja interpersonalna oraz języki obce to Mediacja międzykulturowa może być świetnym kierunkiem dla Ciebie! Czego nauczysz się w ramach studiów na kierunku Mediacja międzykulturowa?

Czytaj więcej: Mediacja międzykulturowa studia - kierunek studiów

Mediacje i negocjacje studia - kierunek studiów

Już od lat siedemdziesiątych mediacje oraz negocjacje są jednym z najbardziej popularnych…

Mediacje i negocjacje studia - kierunek studiów

Już od lat siedemdziesiątych mediacje oraz negocjacje są jednym z najbardziej popularnych sposobów rozwiązywania konfliktów. Obecnie jest to niezwykle ważny element kultury zachodniej, a ze względu na wysokie koszty procesów sądowych także i polscy przedsiębiorcy coraz częściej sięgają po mediatorów najróżniejszych sporów. Studia na kierunku Mediacje i negocjacje to zatem kierunek wychodzący naprzeciw zapotrzebowaniu nowoczesnego rynku. Jeżeli zatem świetnie czujesz się wśród ludzi i nie masz najmniejszego problemu z komunikacją interpersonalną to może być to kierunek dla Ciebie! Czego nauczysz się w ramach studiów na kierunku Mediacje i negocjacje? Studia kształcą w zakresie komunikacji interpersonalnej, psychologii konfliktu, technik wywierania wpływu społecznego oraz prawa karnego i cywilnego.

Czytaj więcej: Mediacje i negocjacje studia - kierunek studiów

Mediteranistyka studia - kierunek studiów

Ciekawi Cię kultura krajów śródziemnomorskich, ich kontakty międzynarodowe…

Mediteranistyka studia - kierunek studiów

Ciekawi Cię kultura krajów śródziemnomorskich, ich kontakty międzynarodowe czy historia? Chcesz poznać lepiej region basenu morza Śródziemnomorskiego? Właśnie dla takich osób został stworzony kierunek Mediteranistyka! Jeżeli zatem chciałbyś przełożyć swoje zainteresowania na przyszłą karierę zawodową to Mediteranistyka może być świetnym kierunkiem dla Ciebie! Czego nauczysz się w ramach studiów na kierunku Mediteranistyka? Zdobędziesz wszechstronną wiedzę z zakresu śródziemnomorskiego kręgu kulturowego poprzez zajęcia z zakresu historii krajów tego regionu, filozofii, historii sztuki, literatury, historii kultury krajów śródziemnomorskich, geografii czy językoznawstwa.

Czytaj więcej: Mediteranistyka studia - kierunek studiów

Międzynarodowe studia kulturowe studia - kierunek studiów

Obecny postęp globalizacji sprawia, że zapotrzebowanie na specjalistów w zakresie…

Międzynarodowe studia kulturowe studia - kierunek studiów

Obecny postęp globalizacji sprawia, że zapotrzebowanie na specjalistów w zakresie przemian społeczno-kulturowych nieustannie wzrasta. Dlatego też studenci kierunków kulturowych będą mogli znaleźć ciekawą pracę w różnych sektorach. Jeżeli zatem Twoją mocną stroną są nauki humanistyczne, a dodatkowo interesujesz się sytuacją polityczną i kulturową na świecie to Międzynarodowe studia kulturowe mogą być świetnym początkiem Twojej przyszłej kariery zawodowej w tym zakresie! Czego nauczysz się w ramach studiów na kierunku Międzynarodowe studia kulturowe? Zdobędziesz ogólną wiedzę z zakresu nauk społecznych i antropologicznych.

Czytaj więcej: Międzynarodowe studia kulturowe studia - kierunek studiów

Międzynarodowe studia polskie studia - kierunek studiów

Adresatem tych studiów są nie tylko Polacy, ale także obcokrajowcy zainteresowani…

Międzynarodowe studia polskie studia - kierunek studiów

Adresatem tych studiów są nie tylko Polacy, ale także obcokrajowcy zainteresowani dziedzictwem oraz kulturą naszego kraju. Kierunek da Ci możliwość poznania kultury polskiej z perspektywy międzynarodowej oraz międzykulturowej. Dostępnych jest kilka ciekawych specjalności, co sprawi, że każdy znajdzie dla siebie interesujący aspekt w zakresie tego obszernego tematu. Niezależnie od tego czy chcesz zostać doradcą kulturowym, dziennikarzem czy literaturoznawcą Międzynarodowe studia polskie są ciekawą możliwością zgłębienia wiedzy na temat bogatej przeszłości oraz obecnych relacji międzynarodowych naszego kraju! Studia są także przeznaczone dla obcokrajowców, jednak muszą oni posiadać wystarczające do komunikacji kompetencje w zakresie języka polskiego, poświadczone certyfikatem lub egzaminem przeprowadzonym przez uniwersytet.

Czytaj więcej: Międzynarodowe studia polskie studia - kierunek studiów

Międzyobszarowe indywidualne studia humanistyczne i społeczne studia - kierunek studiów

Jesteś osobą o szerokich zainteresowaniach i uzdolnieniach interdyscyplinarnych w dziedzinach…

Międzyobszarowe indywidualne studia humanistyczne i społeczne studia - kierunek studiów

Jesteś osobą o szerokich zainteresowaniach i uzdolnieniach interdyscyplinarnych w dziedzinach humanistycznych i społecznych? Szukasz ciekawych studiów, które pozwolą Ci na przełożenie Twoich pasji na przyszłą karierę zawodową? Jeżeli tak, a dodatkowo masz "lekkie pióro" i głowę pełną pomysłów to Międzyobszarowe indywidulane studia humanistyczne i społeczne mogą być świetnym kierunkiem dla Ciebie! Czego nauczysz się w ramach studiów na kierunku Międzyobszarowe indywidualne studia humanistyczne i społeczne? Studia kształcą w zakresie ogólnym z takich dyscyplin o powiązaniach kulturowych, a także w zakresie szczegółowym. Ten obszar uzależniony jest od indywidualnego podejścia studenta, który wraz z opiekunem naukowym wybiera zajęcia, które najbardziej odpowiadają jego zainteresowaniom.

Czytaj więcej: Międzyobszarowe indywidualne studia humanistyczne i społeczne studia - kierunek studiów

Migracje międzynarodowe studia - kierunek studiów

W obecnej sytuacji dotyczącej imigrantów zapotrzebowanie na specjalistów w…

Migracje międzynarodowe studia - kierunek studiów

W obecnej sytuacji dotyczącej imigrantów zapotrzebowanie na specjalistów w zakresie migracji nieustannie rośnie. Dzięki tym studiom zdobędziesz wszechstronną wiedzę o przyczynach i skutkach migracji, a także będziesz w stanie rozwiązywać problemy pojawiające się w ramach tego globalnego problemu. Jeżeli zatem interesuje Cię sytuacja polityczna, gospodarcza i społeczna oraz ich skutki to Migracje międzynarodowe mogą być świetnym kierunkiem dla Ciebie! Czego nauczysz się w ramach studiów na kierunku Migracje międzynarodowe? Zdobędziesz bogatą i zróżnicowaną wiedzę na temat współczesnych migracji międzynarodowych.

Czytaj więcej: Migracje międzynarodowe studia - kierunek studiów

Nauczanie języków obcych studia - kierunek studiów

Szacuje się, że na świecie jest używanych ok. 6-7 tysięcy języków oraz niekiedy…

Nauczanie języków obcych studia - kierunek studiów

Szacuje się, że na świecie jest używanych ok. 6-7 tysięcy języków oraz niekiedy uważa się, że wywodzą się one od jednego prajęzyka, który nazywany jest Proto-Human. Ich przeważająca część jest jednak używana w formie bezpiśmiennej. Najpopularniejszymi w Europie językami są język angielski, niemiecki, hiszpański, francuski, włoski, rosyjski. Językami tymi można jednak porozumiewać się również na innych kontynentach świata, ze szczególnym naciskiem na język angielski, który nieoficjalnie ma status pierwszego uniwersalnego języka świata. Szacując w zaokrągleniu – co szósta osoba na świecie się nim posługuje. Można wynuć na tej podstawie wniosek, o tym jak ważne jest nauczanie tego języka, ale i pozostałych wymienionych wcześniej, aby ułatwiać komunikację międzyludzką.

Czytaj więcej: Nauczanie języków obcych studia - kierunek studiów

Nauki o rodzinie studia - kierunek studiów

Czym jest rodzina? Chyba każdy z nas zna odpowiedź na to pytanie. Rodzina jest najważniejszą…

Nauki o rodzinie studia - kierunek studiów

Czym jest rodzina? Chyba każdy z nas zna odpowiedź na to pytanie. Rodzina jest najważniejszą i podstawową komórką społeczną, na której opiera się całe społeczeństwo - oto jak socjologowie ją definiują w najprostszy sposób. Jeśli jesteś osobą, której z łatwością przychodzi pomoc innymi, wyrozumiałą, komunikatywną, emaptyczną, a w dodatku ze zdolnościami pedagogicznymi i lubisz dzieci - powinieneś zastanowić się nad studiami na kierunku nauki o rodzinieNie powinno ujść Twojej uwadze współczesne pojmowanie rodziny przez rozmaite środowiska światopoglądowe, religijne, polityczne. Wybierając zatem uczelnię, na której chciałbyś podjąć naukę, powinieneś pamiętać o tym, że przekazywana wiedza może się różnić w zależności od tego, czy uniwersytet jest świecki, czy kościelny.

Czytaj więcej: Nauki o rodzinie studia - kierunek studiów

Niemcoznawstwo studia - kierunek studiów

Ile tak naprawdę wiemy o naszych najbliższych zachodnich sąsiadach? Poprzez stulecia historii…

Niemcoznawstwo studia - kierunek studiów

Ile tak naprawdę wiemy o naszych najbliższych zachodnich sąsiadach? Poprzez stulecia historii nasze losy były nierozerwalnie złączone czy w czasach pokoju, czy w czasach licznych wojen. Jednak nasza relacja opiera się również na wymianie handlowej, przyjaźni oraz wielu rodzinnym koneksjom. W historii naszych narodów również poszczególne ziemie przechodziły z jednych rąk w drugie, co zaowocowało kulturalną miksturą na terenach przygranicznych. Są to jedne z wielu powodów, które możnaby było podać osobie, która zastanawia się nad podjęciem studiów ukierunkowanych na język niemiecki i tamtejszą kulturę.

Czytaj więcej: Niemcoznawstwo studia - kierunek studiów

Organizacja turystyki historycznej studia - kierunek studiów

Geografia i historia tak naprawdę bardzo często idą razem w parze. Kiedy uczymy się o…

Organizacja turystyki historycznej studia - kierunek studiów

Geografia i historia tak naprawdę bardzo często idą razem w parze. Kiedy uczymy się o starożytnych cywilizacjach uczymy się również na jakich terenach mieszkali ci ludzie, jakie zboże uprawiali, jaki panował tam klimat, jakie ziemie podbijali, z jakimi sąsiadami walczyli, a z jakimi zawierali sojusze. Uczymy się również o ich kulturze i społeczeństwie - tak jak podczas zajęć w szkole, na których poruszane są tematy wielkich odkrywców takich jak Kolumb, którzy pożeglowali przez ocean i odnaleźli inny ląd, na którym zastali jego rdzennych mieszkańców z ich zwyczajami, kuchnią, sposobem życia czy przystosowaniem do innego kliatu. Wszystko to zamyka się w zakresie historii, geografii, wiedzy o kulturze i nauk o społeczeństwie.

Czytaj więcej: Organizacja turystyki historycznej studia - kierunek studiów

Orientalistyka studia - kierunek studiów

O czym myślisz w pierwszej kolejności, gdy słyszysz słowo “orient”? Czym dla…

Orientalistyka studia - kierunek studiów

O czym myślisz w pierwszej kolejności, gdy słyszysz słowo “orient”? Czym dla Europejczyków jest orientalistyka? Jako filologia orientalna zajmuje się na pewno tematyką języka, literatury, sztuki, historii, społeczeństwa, polityki, religii i obyczajów danej kultury orientalnej. Ale czym właśnie jest ta kultura orientalna? Tóre kraje czy obszary świata są “orientalne”? Znaczna większość powie, że to nauka o kulturach Bliskiego i Dalekiego Wschodu, inni powiedzą, że to nauka o ludach tzw. Czarnej Afryki, a jeszcze inni w interpretacjach bardzo skrajnych zaliczą do kultury orientalnej Oceanię, a nawet Europę Środkowo-Wschodnią.

Czytaj więcej: Orientalistyka studia - kierunek studiów

Politologia studia - kierunek studiów

Chcesz piąć się po szczeblach kariery politycznej? Interesujesz się sytaucją w kraju…

Politologia studia - kierunek studiów

Chcesz piąć się po szczeblach kariery politycznej? Interesujesz się sytaucją w kraju oraz na świeciem, a dodatkowo chciałbys mieć wpływ na życie społeczeństwa? Dzięki studiom na kierunku politologia kariera polityczna stoi przed Toba otworem? Jeżeli zatem chciałbyś przenieść swoje zainteresowania na przyszłą karierę zawodową w tej dziedzinie to politoligia jest kierunkiem, dzięki któremu będziesz mógł dołączyć do grona środowiska politycznego! Czego nauczysz się w ramach studiów na kierunku politologia? Najpierw wyjaśnijmy, czym jest politologia. Jest to nauka zajmująca się analizą zjawisk i procesów politycznych, skupiająca się na prawidłowościach oraz zasadach życia politycznego. Głównym celem Twoich studiów będzie zrozumienie procesów politycznych, które zachodzącą nie tylko w skali lokalnej lub krajowej, ale także globalnej.

Czytaj więcej: Politologia studia - kierunek studiów

Polityka publiczna studia - kierunek studiów

Polityka to niewątpliwie dziedzina, która ma swój wydźwięk w prawie wszystkich…

Polityka publiczna studia - kierunek studiów

Polityka to niewątpliwie dziedzina, która ma swój wydźwięk w prawie wszystkich aspektach życia. Dlatego niezwykle istotne jest odpowiednie podejście do relacji międzyludzkich, a także biznesowymi między różnymi instytucjami oraz firmami. Takie zapotrzebowanie na specjalistów w tej dziedzinie wytworzyło potrzebę utworzenia w Polsce kierunku polityka publiczna, który na Zachodzie cieszy się ogromną popularnością. Jeżeli zatem nie są dla Ciebie problemem kontakty międzyludzkie, a dodatkowo śledzisz wydarzenia polityczne to polityka publiczna może być świetnym kierunkiem dla Ciebie! Czego nauczysz się w ramach studiów na kierunku polityka społeczna? Studia kształcą w zakresie wiedzy dotyczącej społeczeństwa obywatelskiego, które boryka się z różnego rodzaju wyzwaniami etycznymi i problemami politycznymi.

Czytaj więcej: Polityka publiczna studia - kierunek studiów

Polityka społeczna studia - kierunek studiów

Polityka społeczna to studia interdyscyplinarne łączące takie nauki jak: politologia,…

Polityka społeczna studia - kierunek studiów

Polityka społeczna to studia interdyscyplinarne łączące takie nauki jak: politologia, prawo, medioznawstwo czy socjologia. To na pewno studia dla ludzi, którzy chcą rozwiązywać praktyczne problemy społeczeństwa, a dodatkowo mają głowę pełną pomysłów oraz mnóstwo energii. Wpisujesz się w powyższy opis? Jeżeli zatem interesujesz się współczesną sytuacją kraju to polityka społeczna będzie świetnym kierunkiem dla Ciebie! Czego nauczysz się w ramach studiów na kierunku polityka społeczna? Studia kształcą w zakresie społecznego aspektu politologii. Oznacza to, że nauczysz jak zapobiegać oraz zwalczać problemy wynikające z konfliktów społecznych. Co więcej, będziesz wiedzieć jak funkcjonują instytucje społeczne oraz jak zarządzana jest polityka społeczna pod względem finansowym czy prawnym.

Czytaj więcej: Polityka społeczna studia - kierunek studiów

Polonistyka – komparatystyka studia - kierunek studiów

Komparatystyka to nauka zwana inaczej literaturą porównawczą. Zajmuje się głównie…

Polonistyka – komparatystyka studia - kierunek studiów

Komparatystyka to nauka zwana inaczej literaturą porównawczą. Zajmuje się głównie postrzeganiem oraz analizą literatury w różnych kontekstach kulturowych, często odnosząc się także do innych dziedzin, czego przykładem jest malarstwo czy muzyka. Studia na kierunku Polonistyka – komparatystyka dadzą Ci możliwość zapoznania się z dziedzictwem kulturowym Polski oraz jego wydźwiękiem w literaturze światowej. Jeżeli zatem Twoją mocną stroną są nauki humanistyczne, a książki Twoją pasją to polonistyka – komparatystyka może być kierunkiem, dzięki któremu przełożysz swoje zainteresowania na karierę zawodową w tym zakresie! Czego nauczysz się w ramach studiów na kierunku polonistyka – komparatystyka? Studia kształcą w zakresie kilku bloków tematycznych, Pierwszy z nich to ten dotyczący polonistyki.

Czytaj więcej: Polonistyka – komparatystyka studia - kierunek studiów

Religioznawstwo studia - kierunek studiów

Czym dla współczesnego człowieka jest religia? Jedne z najnowszych badań i analiz…

Religioznawstwo studia - kierunek studiów

Czym dla współczesnego człowieka jest religia? Jedne z najnowszych badań i analiz ujawniają, że na świecie jest coraz więcej ludzi, którzy za swoją religię uznają… brak religii - nie wierzą w nic. Dla nas Europejczyków pierwszą myślą, jaka pojawia nam się w głowie, gdy słyszymy słowo religia najczęściej jest chrześcijaństwo, coraz częściej islam, czasem może buddyzm. Dzieje się tak nie bez przyczyny, ponieważ są to trzy największe systemy wierzeń na świecie, a na gruncie chrześcijańskim powstawał cały dorobek kulturalny Europy. Za religie uważa się jednak nie tylko takie jak te systemy wierzeń, ale i różne praktyki, kulty, rytuały, doktryny, różne kościoły czy nawet mistykę

Czytaj więcej: Religioznawstwo studia - kierunek studiów

Retoryka stosowana studia - kierunek studiów

Sztuka budowania dobrej, perswazyjnej czy artystycznej wypowiedzi dziś bardziej niż kiedykolwiek…

Retoryka stosowana studia - kierunek studiów

Sztuka budowania dobrej, perswazyjnej czy artystycznej wypowiedzi dziś bardziej niż kiedykolwiek jest na wagę złota - szczególnie w świecie i branży medialnej oraz naukach i wystąpieniach politycznych czy ogólnie mówiąc - publicznych. W starożytności - skąd czerpie swoje źródła - była nawet filarem kultury, ideałem życiowym oraz dziedziną sztuki i nauki. W późniejszych wiekach, jak na przykład w średniowieczu, była wykładana w ramach sztuk wyzwolonych jako podstawowy przedmiot szkolny. Przez lata dziejów była zatem uważana za elementarny, niezbędny i konieczny etap kształcenia - najczęściej uważana za zwieńczenie i ukoronowanie całej edukacji i wychowania danego ucznia.

Czytaj więcej: Retoryka stosowana studia - kierunek studiów

Socjologia studia - kierunek studiów

Nauka, która systematycznie bada funkcjonowanie i zmiany w społeczeństwie to socjologia.…

Socjologia studia - kierunek studiów

Nauka, która systematycznie bada funkcjonowanie i zmiany w społeczeństwie to socjologia. Badane są chociażby społeczne reguły, procesy i kultury, które łączą lub dzielą ludzi. Badane są jednostki w kontakcie z innymi grupami społecznymi, ale również całe grupy społeczne jak rodzina, stowarzyszenia czy inne zrzeszenia. Za ojców tej nauki uważa się trzech mężczyzn: Platona, Giambattistę Vico oraz - uznawanego za tego jedynego i największego - Auguste Comte. Wielu teoretyków natomiast uważa, że po wielkich przemianach industrialnych, głównym przedmiotem badań socjologii jest nowoczesność i społeczeństwo przemysłowe.

Czytaj więcej: Socjologia studia - kierunek studiów

Stosunki międzynarodowe studia - kierunek studiów

Nie trzeba nikogo przekonywać, że globalizacja i istnienie “globalnej wioski”…

Stosunki międzynarodowe studia - kierunek studiów

Nie trzeba nikogo przekonywać, że globalizacja i istnienie “globalnej wioski” jest nieprawdziwe i wyssane z palca. Żyjemy w świecie, który technologiczie czy transporotowo umożliwia nam zawieranie kontaktó międzynarodowych w sposób łatwiejszy, niż kiedykolwiek było to możliwe. Nawiązują się stosunki prywatne, gospodarcze, militarne, polityczno-dyplomatyczne, dochodzi do wymiany kulturowej i powstawania społeczeństwa kosmopolitycznego - coraz więcej ludzi deklaruje, że ich ojczyzną nie jest kraj, z którego pochodzą, a cały świat - czują się obywatelami świata. W związku z tymi ruchami społeczeństw powstało i wciąż rośnie zapotrzebowanie na osoby, które będą specjalistami w sferze stosunków międzynarodowych.

Czytaj więcej: Stosunki międzynarodowe studia - kierunek studiów

Studia azjatyckie studia - kierunek studiów

Jeżeli Twoje myśli uciekają w stronę Dalekiego Wschodu, pociąga Cię to co odległe i…

Studia azjatyckie studia - kierunek studiów

Jeżeli Twoje myśli uciekają w stronę Dalekiego Wschodu, pociąga Cię to co odległe i orientalne, egzotyczne miejsca, tak inna od naszej kultura i tryb życia; jeżeli chciałbyś poznać język i zwyczaje ludzi z drugiego końca świata oraz wykorzystać to w praktyce zawodowej, powinieneś wziąć pod uwagę kształcenie wyższe na kierunku studia azjatyckie. Programowo obejmują one całą Azję Wschodnią - ze szczególnym uwzględnieniem Chin, które są najbardziej znaczącym krajem w tamtej części globu, ale również jednym z najbardziej znaczących państw całego świata.

Czytaj więcej: Studia azjatyckie studia - kierunek studiów

Studia azjatyckie: Chiny i Azja Wschodnia studia - kierunek studiów

Jeżeli Twoje myśli uciekają w stronę Dalekiego Wschodu, pociąga Cię to co odległe i…

Studia azjatyckie: Chiny i Azja Wschodnia studia - kierunek studiów

Jeżeli Twoje myśli uciekają w stronę Dalekiego Wschodu, pociąga Cię to co odległe i orientalne, egzotyczne miejsca, tak inna od naszej kultura i tryb życia; jeżeli chciałbyś poznać język i zwyczaje ludzi z drugiego końca świata oraz wykorzystać to w praktyce zawodowej, powinieneś wziąć pod uwagę kształcenie wyższe na kierunku studia azjatyckie: Chiny i Azja Wschodnia. Programowo i zgodnie z ich nazwą obejmują one całą Azję Wschodnią - ze szczególnym uwzględnieniem Chin, które są najbardziej znaczącym krajem w tamtej części globu, ale również jednym z najbardziej znaczących państw całego świata.

Czytaj więcej: Studia azjatyckie: Chiny i Azja Wschodnia studia - kierunek studiów

Studia euroazjatyckie studia - kierunek studiów

Europę od Azji geograficznie dzieli umowna granica, która składa się z biegu rzek,…

Studia euroazjatyckie studia - kierunek studiów

Europę od Azji geograficznie dzieli umowna granica, która składa się z biegu rzek, łańcuchów górskich - w przybliżeniu linia graniczna łączy Morze Czarne i Morze Karskie. Mimo, że te kontynenty dzieli bardziej umowa, niż odległość geograficzna czy bezmiar wód, jak to jest w przypadku Europy i Ameryk - kultura, zwyczaje, ustroje polityczne oraz historia są od siebie pod wieloma względami różne, a im dalej na wschód tym bardziej dla wielu uznawane za orientalne. Ludzie zamiszkujący te obszary żyją inaczej, mają inne tradycje i zwyczaje, ich światopoglądy są uwarunkowane odmiennymi systemami politycznymi i religijnymi.

Czytaj więcej: Studia euroazjatyckie studia - kierunek studiów

Studia nad wojną i wojskowością studia - kierunek studiów

Czym jest wojna - nie trzeba nikomu tłumaczyć. Wszystkim jest doskonale wiadome, że pojedynki,…

Studia nad wojną i wojskowością studia - kierunek studiów

Czym jest wojna - nie trzeba nikomu tłumaczyć. Wszystkim jest doskonale wiadome, że pojedynki, bitwy i wielkie wojny lądowe, morskie, powietrzne mają swoje miejsce w historii ludzkości od zarania dziejów, od początków społecznej organizacji człowieka - poczynając od plemiennych bitew, przechodząc płynnie przez wojny ciągnące się latami, aż do współczesnych wojen atomowych i informacyjnych, co pozwala wysnuć wniosek, że zasięg wojny rozszerza się wraz z rozwojem technologicznym. Prowadzeniem wojen zajmowali się i zajmują specjalnie do tego wyszkolone kadry wojskowe. Historia zna i upamiętnia sylwetki wielkich dowódców, generałów i nadzywczajnych strategów, ludzi, którzy odwracając bieg wojny, odwrócili bieg świata.

Czytaj więcej: Studia nad wojną i wojskowością studia - kierunek studiów

Studia niemcoznawcze i środkowoeuropejskie studia - kierunek studiów

Ile tak naprawdę wiemy o naszych najbliższych zachodnich sąsiadach oraz innych sąsiadach…

Studia niemcoznawcze i środkowoeuropejskie studia - kierunek studiów

Ile tak naprawdę wiemy o naszych najbliższych zachodnich sąsiadach oraz innych sąsiadach z obszaru Środkowej Europy? Poprzez stulecia historii nasze losy, polsko-niemieckie, były nierozerwalnie złączone czy w czasach pokoju, czy w czasach licznych wojen. Jednak nasza relacja opiera się również na wymianie handlowej, przyjaźni oraz wielu rodzinnym koneksjom. W historii naszych narodów również poszczególne ziemie przechodziły z jednych rąk w drugie, co zaowocowało kulturalną miksturą na terenach przygranicznych.Są to jedne z wielu powodów, które możnaby było podać osobie, która zastanawia się nad podjęciem studiów ukierunkowanych na język niemiecki i tamtejszą kulturę.

Czytaj więcej: Studia niemcoznawcze i środkowoeuropejskie studia - kierunek studiów

Studia polsko-niemieckie studia - kierunek studiów

Republika Federalna Niemiec, RFN, Niemcy. Ile tak naprawdę wiemy o naszych najbliższych…

Studia polsko-niemieckie studia - kierunek studiów

Republika Federalna Niemiec, RFN, Niemcy. Ile tak naprawdę wiemy o naszych najbliższych zachodnich sąsiadach? Poprzez stulecia historii nasze losy były nierozerwalnie złączone czy to w czasach pokoju, czy w czasach licznych wojen i konfliktów politycznych i zbrojnych. Jednak nasza relacja opiera się również na licznych wymianach handlowwych, przyjaźni międzyludzkich oraz wielu rodzinnym koneksjom. W dziejach naszych narodów również poszczególne ziemie przechodziły z jednych rąk w drugie, co zaowocowało kulturalną miksturą na terenach przygranicznych.

Czytaj więcej: Studia polsko-niemieckie studia - kierunek studiów

Studia wschodnioeuropejskie studia - kierunek studiów

Zawsze najbardziej pociągający wydawał się zachód. Wszelkie wyprawy odkrywcze,…

Studia wschodnioeuropejskie studia - kierunek studiów

Zawsze najbardziej pociągający wydawał się zachód. Wszelkie wyprawy odkrywcze, pogonie za pieniądzem, karierą, rozwojem odbywały się w kierunku zachodnim. Zawsze staramy się dorównać “zachodowi”. Czy słusznie? Przecież istnieją jeszcze inne kierunki świata: północ, południe czy wschód - oferujące nie mniej, niż posiada coraz bardziej zatłoczony “zachód”. Dla ludzi, którzy właśnie tak uważają powstał specjalny kierunek studiów, a mianowicie studia wschodnioeuropejskie. Są to dokładne i skrupulatne studia nad zróżnicowanymi, a mimo wszystko podobnymi pod pewnymi względami wschodnimi społeczeństwami, prowadzone pod kątem kulturoznawstwa, religionawstwa, politologii i tym podobnym.

Czytaj więcej: Studia wschodnioeuropejskie studia - kierunek studiów

Sztuka pisania studia - kierunek studiów

Pismo jest głównym środkiem przekazu dorobku cywilizacyjnego Jak wiemy, jest ono…

Sztuka pisania studia - kierunek studiów

Pismo jest głównym środkiem przekazu dorobku cywilizacyjnego Jak wiemy, jest ono systemem znaków, za pomocą których przedstawiany jest język mówiony. Jest to wynalazek intelektualny i stanowi odzwierciedlenie ludzkich myśli i mowy. Na początku ludzie porozumiewali się za pomocą znaków i symboli, czyli pisma piktograficznego, później ideograficznego, analitycznego, a współcześnie porozumiewamy się za pomocą najmłodszego pisma - fonetycznego. Słowem pisanym można wzruszyć, zmienić czyjeś nastawienie, można zdenerwować, można wpłynąć na czyjeś decyzje - a wszystko to oraz wiele więcej, gdy tylko wiesz, jak odpowiednio go używać.

Czytaj więcej: Sztuka pisania studia - kierunek studiów

Teksty kultury i animacja sieci studia - kierunek studiów

Copywriter, content manager czy scenarzysta gier to tylko jedne z wielu przykładów…

Teksty kultury i animacja sieci studia - kierunek studiów

Copywriter, content manager czy scenarzysta gier to tylko jedne z wielu przykładów współczesnych zawodów, do których konieczna jest wiedza z zakresu pracy z tekstem w nowych mediach oraz zagospodarowania przestrzeni kulturowej. Dzięki studiom na kierunku Teksty kultury i animacja sieci to Ty możesz mieć w tym swój udział! Jeżeli zatem masz „lekkie pióro” i sprawnie poruszasz się w gąszczu informacji zamieszczonych w Internecie to Teksty kultury i animacja sieci jest kierunkiem, który warto wziąć pod uwagę podczas wyboru Twojej przyszłej ścieżki edukacyjnej!

Czytaj więcej: Teksty kultury i animacja sieci studia - kierunek studiów

Wiedza o filmie i kulturze audiowizualnej studia - kierunek studiów

Światła, kamera... akcja! Chyba każdy kiedyś marzył o pracy w przemyśle filmowym. Występy…

Wiedza o filmie i kulturze audiowizualnej studia - kierunek studiów

Światła, kamera... akcja! Chyba każdy kiedyś marzył o pracy w przemyśle filmowym. Występy na deskach teatrów w światłach reflektorów, przed kamerą... Lub za nią? Od zawsze kochasz film, jesteś zafascynowany całym jego przemysłem, procesem tworzenia, jego teorią, i chcesz zgłębić jego historię. A może nawet coś tworzysz, ale chcesz pogłebić teoretyczną wiedzę i poszerzyć swoje zawodowe kwalifikacje? Brzmi trochę jak Ty? Super, ponieważ znaczy to, że studia na kierunku wiedza o filmie i kulturze audiowizualnej na pewno będą Ci pasować!

Czytaj więcej: Wiedza o filmie i kulturze audiowizualnej studia - kierunek studiów

Wiedza o teatrze studia - kierunek studiów

Teatr jest dziedziną sztuki, która ma imponująco długi rodowód. Wszystko…

Wiedza o teatrze studia - kierunek studiów

Teatr jest dziedziną sztuki, która ma imponująco długi rodowód. Wszystko zaczęło się w starożytnej Grecji w 534 roku przed naszą erą podczas pierwszych Wielkich Dionozji - święta na cześć greckiego boga Dionizosa. Jeśli jesteś miłośnikiem teatru, zapewne nie trzeba Ci tego tłumaczyć - pewnie dlatego właśnie znalazłeś się tutaj. Bez wątpienia kierunek studiów wiedza o teatrze należy zaliczyć do kategorii studiów humanistycznych i artystycznych. Oznacza to, że już na starcie musisz odznaczać się choćby podstawową wiedzę z zakresu takich dziedzin jak historia teatru, historia sztuki, ale i historia ogólna, ponieważ niejednokrotnie teatr czerpał z wydarzeń aktualnych i historycznych.

Czytaj więcej: Wiedza o teatrze studia - kierunek studiów

Zarządzanie bezpieczeństwem państwa studia - kierunek studiów

Studia magisterskie na kierunku Zarządzanie bezpieczeństwem państwa łączą…

Zarządzanie bezpieczeństwem państwa studia - kierunek studiów

Studia magisterskie na kierunku Zarządzanie bezpieczeństwem państwa łączą wiedzę z wielu dziedzin. Program studiów jest elastyczny tzn. część przedmiotów jest obowiązkowa, natomiast każdy student ma możliwość wyboru dodatkowych przedmiotów, które są najbliższe jego zainteresowaniom. Dzięki takiej formie masz realny wpływ na swoją edukację i sam decydujesz czego chcesz się uczyć. W ramach obowiązkowych zajęć zdobędziesz wiedzę dotyczącą różnych rodzajów bezpieczeństwa, zapoznasz się z problematyką terroryzmu na świecie oraz zarządzania w kryzysowych sytuacjach. Oprócz tego zostaną zaprezentowane aspekty związane z systemem bezpieczeństwa państwa i czynnikami zagrażającymi. 

Czytaj więcej: Zarządzanie bezpieczeństwem państwa studia - kierunek studiów

Zarządzanie dokumentacją i archiwistyka studia - kierunek studiów

Wydaje Ci się, że zawód archiwisty jest nudny? Nic bardziej mylnego. Osoba wykonująca…

Zarządzanie dokumentacją i archiwistyka studia - kierunek studiów

Wydaje Ci się, że zawód archiwisty jest nudny? Nic bardziej mylnego. Osoba wykonująca tę pracę musi posiadać szeroką wiedzę z zakresu historii. Jest odpowiedzialna za przechowywanie, gromadzenie i udostępnianie zbiorów archiwalnych. Do niej należy również dbanie o ochronę ważnych dokumentów historycznych by mogły służyć następnym pokoleniom jako niepodważalne źródło wiedzy. Jeżeli zawsze zastanawiałeś się jakie tajemnice kryją stare dokumenty, masz niepowtarzalną szansę samodzielnie je odkryć!W trakcie studiów poznasz nowoczesne metody wykorzystywane w zarządzaniu dokumentacją.

Czytaj więcej: Zarządzanie dokumentacją i archiwistyka studia - kierunek studiów

Zarządzanie dokumentacją i archiwistyka studia - kierunek studiów

Jesteś ciekaw jakie zagadnienia zostaną poruszone na zajęciach? Program studiów…

Zarządzanie dokumentacją i archiwistyka studia - kierunek studiów

Jesteś ciekaw jakie zagadnienia zostaną poruszone na zajęciach? Program studiów został podzielony na pięć głównych modułów, które poruszają tematykę historii i ustroju różnych państw, redagowania tekstów, zarządzania i administrowania placówkami, wykorzystywania systemów komputerowych oraz archiwistyki. W ramach tego ostatniego bloku nauczysz się prawidłowo gromadzić i przechowywać dokumentację, poznasz zasady udostępniania zbiorów osobom trzecim oraz zostaną zaprezentowane najnowsze techniki zarządzania zbiorami archiwalnymi. Czego jeszcze nauczysz się decydując się na ten kierunek? 

Czytaj więcej: Zarządzanie dokumentacją i archiwistyka studia - kierunek studiów

Zarządzanie dziedzictwem kulturowym i ochrona zabytków studia - kierunek studiów

W ramach studiów na kierunku Zarządzanie dziedzictwem kulturowym i ochrona zabytków będziesz…

Zarządzanie dziedzictwem kulturowym i ochrona zabytków studia - kierunek studiów

W ramach studiów na kierunku Zarządzanie dziedzictwem kulturowym i ochrona zabytków będziesz mógł wybrać specjalność, która jest dopasowana do Twoich oczekiwań i zainteresowań. Możesz zdecydować na zabytkoznawstwo lub eksplorację skarbów kultury. Co kryje się pod tymi nazwami? Pierwsza specjalizacja skupia się na kwestiach związanych z poznawaniem miejsc zabytkowych i rozwijaniu umiejętności kierowania nimi. Natomiast druga obejmuje zagadnienia z obszaru analizowania i tworzenia opisów zabytków. A czego dokładnie nauczysz się w ramach studiów? 

Czytaj więcej: Zarządzanie dziedzictwem kulturowym i ochrona zabytków studia - kierunek studiów

Zarządzanie informacją i bibliologia studia - kierunek studiów

Czego nauczysz się w ramach studiów? Uczęszczając na zajęcia zdobędziesz wiedzę…

Zarządzanie informacją i bibliologia studia - kierunek studiów

Czego nauczysz się w ramach studiów? Uczęszczając na zajęcia zdobędziesz wiedzę z zakresu historii kultury, podstawowych wiadomości dotyczących Public Relations, medioznawstwa, informatologii oraz bibliologii. Oprócz tego nauczysz się wyszukiwać, przetwarzać i analizować informacje. Dodatkowo zapoznasz się z zasadami zarządzania portalami internetowymi. Należy również wspomnieć o specjalnościach jakie masz do wyboru w trakcie studiów. Możesz zdecydować się na Edytorstwo i rynek książki lub Infobrokering i zarządzanie usługami biblioteczno – informacyjnym.

Czytaj więcej: Zarządzanie informacją i bibliologia studia - kierunek studiów

Zarządzanie oświatą i organizacjami pozarządowymi studia - kierunek studiów

Czego się nauczysz uczęszczając na zajęcia? Program studiów obejmuje zagadnienia…

Zarządzanie oświatą i organizacjami pozarządowymi studia - kierunek studiów

Czego się nauczysz uczęszczając na zajęcia? Program studiów obejmuje zagadnienia dotyczące prawa autorskiego, administracyjnego oraz oświatowego. Dodatkowo nabędziesz podstawowych wiadomości z psychologii społecznej, dzięki czemu łatwiej będzie Ci zrozumieć i interpretować mechanizmy różnych zachowań oraz tworzenia się poglądów luszkich. Co jeszcze? Uczęszczając na zajęcia zapoznasz się z historią i filozofią kultury, jak również dowiesz się na jakich zasadach funkcją organizacje pozarządowe. W ramach programu rozwiniesz także umiejętności kierownicze, które są cenione na rynku pracy!

Czytaj więcej: Zarządzanie oświatą i organizacjami pozarządowymi studia - kierunek studiów

Zarządzanie państwem studia - kierunek studiów

Na początku należy wspomnieć o trzech ciekawych specjalnościach realizowanych w ramach…

Zarządzanie państwem studia - kierunek studiów

Na początku należy wspomnieć o trzech ciekawych specjalnościach realizowanych w ramach programu. Pierwsza z nich to Administracja publiczna, która przygotowuje do pracy w instytucjach państwowych oraz samorządowych. Druga możliwość to Zarządzanie wizerunkiem w instytucji publicznej i jest ona dedykowana dla ludzi, którzy chcieliby działać zawodowo w obszarze Public Relations. Trzecia specjalność, czyli Zarządzanie funduszami i projektami Unii Europejskiej z całą pewnością będzie w dalszym ciągu ceniona na rynku pracy, ze względu na nieustanne dofinansowania do różnych projektów. Uczęszczając na zajęcia zdobędziesz także przydatną wiedzę na temat struktury i zasad funkcjonowania państwa. Oprócz tego zostaną zaprezentowane treści z takich dziedzina jak prawo, psychologia, ekonomia czy socjologia.

Czytaj więcej: Zarządzanie państwem studia - kierunek studiów

{matura_kierunki}

Komentarze (4)

 • kasdan

  Najważniejsze, żeby szukać studiów, które są przyszłościowe, po których można znaleźć pracę. Ja wybrałem politykę społeczną w WSP im. J. Korczaka (uczelnia specjalizuje się w tej dziedzinie). Swoją drogą, nie wiem dlaczego polityka społeczna została tutaj pominięta. Politycy społeczni już teraz są potrzebni, ktoś musi się przecież zajmować problemami związanymi np. z uchodźcami i emigrantami, wykluczeniem społecznym, demografią, bezrobociem. Te problemy niestety szybko nie znikną. Pracę po tym kierunku można znaleźć np. w organizacjach pozarządowych, a tych jest przecież mnóstwo.

 • admin

  otouczelnie.pl nie pomijają nieczego ;) http://www.otouczelnie.pl/artykul/1339/Polityka-spoleczna

 • gość

  A co z prawem? ;)

 • admin

  kierunek prawo znajdziesz w dziale studia prawnicze: http://otouczelnie.pl/artykul/474/Studia-prawnicze