Licea w Sędziszowie Małopolskim

Licea w Sędziszowie Małopolskim

przedmioty rozszerzone
języki
LO im. ks. Piotra Skargi LO im. ks. Piotra Skargi
Profile klas - przedmioty rozszerzone

ABSOLWENCI GIMNAZJUM I SZKOŁY PODSTAWOWEJ

Klasa A menadżerska - rozszerzona matematyka, geografia, informatyka lub język angielski
Klasa B politechniczna - rozszerzona matematyka, fizyka, informatyka lub język angielski
Klasa C ratowniczo-medyczna - rozszerzona biologia, chemia, matematyka lub język angielski
Klasa D inżynieryjna - rozszerzona matematyka, chemia, fizyka lub język angielski
Klasa E prozdrowotna z programem sportowym - rozszerzona geografia, biologia, wiedza o społeczeństwie lub język angielski
Klasa F lingwistyczno-prawna - rozszerzona wiedza o społeczeństwie, język polski, historia lub język angielski
Klasa G psychologiczna - rozszerzona biologia, język polski, wiedza o społeczeństwie lub język angielski
Klasa H bezpieczeństwo wewnętrzne - rozszerzona geografia, biologia, historia lub język angielski

Języki
  • angielski
  • hiszpański
  • niemiecki
  • rosyjski
Adres

ul. Fabryczna 5
39-120 Sędziszów Małopolski
(17) 22 16 112
losedziszow@pro.onet.pl

Dzielnica
-

Partnerzy
-
idź do strony szkoły >

Licea w Sędziszowie Małopolskim

Sędziszów Małopolski oferuje jedynie jedno liceum. Ale jak to mówia- mniej znaczy więcej. 6 klas o różnorodnych profilach to wybór, który może usatysfakcjonować niejednego gimnazjalistę. Klasa menadżerska to propozycja dla osób, które myślą o wysokich stanowiskach w dużych firmach i korporacjach. Realizuje ona rozszerszony program nauczania w zakresie matematyki, geografii oraz informatyki lub języka angielskiego. Chcesz zostać inżynierem lub architektem? Zrób pierwszy krok w kierunku swoich marzeń i złóż podanie do klasy politechnicznej! Otrzymasz tam doskonałe przygotowanie z przedmiotów ścisłych, co pomoże Ci osiągnąć lepsze wyniki na maturze. Klasa ratowniczo-medyczna to miejsce rozwoju dla przyszłych lekarzy i ratowników medycznych. Kręci Cię nauka języków obcych? A może chcesz zwiedzać świat? Jeśli tak, to klasa lingwistyczna jest miejscem dla Ciebie. LO w Sędziszowie Małopolskim daje Ci możliwość wyboru spośród czterech języków obcych. Z pewnością znajdziesz tam coś dla siebie. Uczniowie zainteresowani zagadnieniami związanymi z prawem, którzy myślą o studiowaniu na wydziale prawa, powinni rozważyć wybór klasy prawnej. Natomiast klasa bezpieczeństwa narodowego przygotowuje swoich uczniów do przyszłej pracy w służbach mundurowych lub studiowania kierunków związanych z bezpieczeństwem i obroną kraju. Liceum w Sędziszowie Małopolskim jest zaangażowane w program AIESEC. Dzięki temu uczniowe mogą wyjeżdżać na wymiany za granicę oraz gościć kolegów z innych krajów. Daje to ogromne możliwości poznawania świata i szkolenia języka. 

 

Komentarze (1)

Lukas odpowiedz

Szkoła jak najbardziej OK . Jest jednak pewna rysa , mianowicie SELEKCJA przy naborze. Nie wiem czy ma to związek z pieniędzmi , które " idą " do placówki za każdym uczniem czy też z niżem demograficznym. Faktem jednak jest to , że przyjmowani są tam tacy uczniowie dla , których LO powinno być nieosiągalnym marzeniem ! Na takiej polityce cierpią wszyscy , a najbardziej uzdolnieni młodzi ludzie zmuszeni do nauki z uczniami, którzy egzamin gimnazjalny lub ośmioklasisty napisali na poziomie kilku lub kilkunastu procent ! To jest problem tej szkoły i tak długo pozostanie jak długo będzie prowadzona taka polityka , a Ci najlepsi z rejonu - poza nielicznymi przypadkami, dalej będą uciekać do Rzeszowa !