Licea w Piekarach Śląskich

Licea w Piekarach Śląskich

Licea w Piekarach Śląskich

Lubisz dowolność i możliwość dokonywania samodzielnych wyborów? Chcesz sam decydować o tym, czego będziesz się uczył? Jeśli tak, to LO w Piekarach Śląskich jest miejscem dla Ciebie! Szkoła nie narzuca przedmiotów realizowanych w rozszerzonym toku nauczania. Dzięki temu możesz dostosować tryb nauki do swoich indywidualnych potrzeb. Pozwoli Ci to na zdawanie matury z wybranych przez Ciebie przedmiotów, dzięki czemu masz szansę na dostanie się na wymarzony kierunek studiów.

 

Jeśli jesteś osobą aktywną, która uwielbia sport, to powineneś zdecydować się na klasę mistrzostwa sportowego. Jej uczniowie mają aż 16 godzin tygodniowo poświęconych zajęciom sportowym. Gwarantuje to jeszcze lepszą sprawność fizyczną, a współpraca szkoły z Akademią Wychowania Fizycznego to szansa na podjęcie studiów na tej uczelni w przyszłości. Liceum podejmuje również działania wraz z Uniwersytetem Śląskim, Politechniką Śląską, Śląskim Uniwersytetem Medycznym oraz wieloma innymi instytucjami naukowymi.

 

Szkoła daje możliwość na uczestniczenie w konkursach i olimpiadach, które pozwalają na poszerzanie swojej wiedzy i osiąganie sukcesów, które z pewnością zaprocentują w przyszłości. Liczne zajęcia dodatkowe, konferencje, warsztaty i wykłady organizowane na terenie szkoły i poza nią to szansa na zdobywanie ponadprogramowej wiedzy. Jedno liceum, a tyle możliwości! Dzięki samodzielnemu wyborowi przedmiotów rozszerzonych masz pełną dowolność. Możesz również zdecydować się na wybór klasy sportowej, gdzie również samodzielnie wybierasz przedmioty rozszerzone. Sam zadecyduj o swojej przyszłości. 

przedmioty rozszerzone
języki
dzielnica
profile klas - przedmioty rozszerzone języki adres patronat
Liceum ogólnokształcące w Akademickim Zespole Szkół idź do strony szkoły >
profile klas - przedmioty rozszerzone

Klasa ogólna A, B, C - do wyboru: język angielski, język polski, matematyka, fizyka, chemia, biologia, historia, geografia, WOS.
Klasa mistrzostwa sportowego- uczniowie sami wybierają przedmioty, wychowanie fizyczne

języki
  • angielski
  • hiszpański
  • niemiecki
adres
ul. Gimnazjalna 24
41-940 Piekary Śląskie
32 287 29 60
azspiekary@gmail.com

Dzielnica
Szarlej

patroni
-
idź do strony szkoły >

Komentarze (0)