Licea w Świętochłowicach

Licea w Świętochłowicach

przedmioty rozszerzone
języki
dzielnica
I LO im. Jana Kochanowskiego I LO im. Jana Kochanowskiego
Profile klas - przedmioty rozszerzone

ABSOLWENCI GIMNAZJUM

Klasa uniwersytecka z językiem chińskim- rozszerzona historia, j. polski, j. angielski
Klasa rekreacyjno-sportowa - rozszerzona biologia, geografia, j. angielski
Klasa dwujęzyczna - rozszerzona geografia, j. angielski, wos
Klasa biologiczna z elementami ratownictwa medycznego - rozszerzona biologia, j. angielski, chemia
Klasa psychologiczno-pedagogiczna- rozszerzony j. polski, j. angielski, historia

ABSOLWENCI SZKOŁY PODSTAWOWEJ

Klasa uniwersytecka z językiem chińskim- rozszerzona historia, j. polski, j. angielski
Klasa dwujęzyczna - rozszerzona geografia, j. angielski, wos
Klasa matematyczna - rozszerzona geografia, j. angielski, matematyka
Klasa biologiczna z elementami ratownictwa medycznego - rozszerzona biologia, j. angielski, chemia
Klasa psychologiczno-pedagogiczna- rozszerzony j. polski, j. angielski, historia
Klasa sportowa z piłki siatkowej - rozszerzona biologia, geografia, j. angielski

Języki
 • angielski
 • hiszpański
 • niemiecki
 • chiński
Adres
ul. Licealna 1
41-600 Świętochłowice
(32) 245 27 97
zso1swiet@gmail.com

Dzielnica
Centrum

Partnerzy
-
idź do strony szkoły >
II LO im. Mikołaja Reja II LO im. Mikołaja Reja
Profile klas - przedmioty rozszerzone

ABSOLWENCI GIMNAZJUM

Klasa ogólna - rozszerzony j. angielski, do wyboru: biologia, fizyka, geografia, historia, chemia, j. polski, matematyka
Klasa mundurowa - rozszerzony j. angielski, do wyboru: biologia, fizyka, geografia, historia, chemia, j. polski, matematyka
Klasa ogólna integracyjna- rozszerzony j. angielski, do wyboru: biologia, fizyka, geografia, historia, chemia, j. polski, matematyka

ABSOLWENCI SZKOŁY PODSTAWOWEJ

Klasa mundurowa - rozszerzony j. angielski, wos, geografia
Klasa ogólna - rozszerzony j. angielski, historia, j. polski
Klasa ogólna integracyjna - rozszerzony j. angielski, j. polski, geografia

Języki
 • angielski
 • francuski
 • niemiecki
 • rosyjski
 • włoski
Adres
ul. Sudecka 5
41-608 Świętochłowice
(32) 770 76 39
(32) 245 60 52
zso2swietochlowice@interia.pl

Dzielnica
Chropaczów

Partnerzy
-
idź do strony szkoły >
Salezjańskie LO Salezjańskie LO
Profile klas - przedmioty rozszerzone

ABSOLWENCI GIMNAZJUM I SZKOŁY PODSTAWOWEJ

Klasa dziennikarsko-prawnicza - rozszerzony język angielski, język polski, historia
Klasa medyczna - rozszerzony język angielski, biologia, chemia
Klasa politechniczna - rozszerzony język angielski, matematyka, fizyka

Języki
 • angielski
 • niemiecki
Adres
ul. Wojska Polskiego 82
41-603 Świętochłowice
(32) 345 21 66
swietochlowice@salezjanie.com.pl

Dzielnica
Zgoda

Partnerzy
idź do strony szkoły >

Licea w Świętochłowicach

Oferta szkół w Świętochłowicach może wydawać się skromna- są tam zaledwie trzy licea. Jednak jest ona wyjątkowa. Szkoły proponują klasy, które są bardzo rzadko spotykane, zatem warto sprawdzić ich ofertę. Jeśli chcesz uczyć się innych języków obcych niż większość Twoich równieśników lub pragniesz kształcić się w kierunku, który nie jest dostępny w każdej szkole, to świętochłowickie licea mogą sporstać Twoim oczekiwaniom. Klasy stworzone z myślą o humanistach, umysłach ścisłych oraz miłośnikach nauk przyrodniczych- jesteśmy pewni, że uda Ci się wybrać coś dla siebie.

 

Lubisz pisać? Czytasz dużo książek i artykułów? Chcesz związać przyszłość ze swoją pasją? Jeśli tak, to klasa dziennikarsko-prawnicza jest dla Ciebie. Kształcą się tam nie tylko pasjonaci dziennikarstwa, ale również przyszli studenci prawa. Szkoła współpracuje z telewizją, sądami oraz Wydziałem Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego. Uczniowie uczestniczą w warsztatach prawniczych, które pozwalają im na zdobycie wiedzy, która z pewnością przyda się podczas studiowania na kierunkach związanych z prawem. Dla miłośników podróżowania również coś się znajdzie. Klasa turystyczno-językowa gromadzi młodych miłośników podróżowania. Języki obce są niezbędne podczas dalszych podróży. Jeśli chciałbyś pracować w biurze podróży lub zostać przewodnikiem podczas wycieczek, to znajomość języków obcych będzie Ci bardzo potrzebna. Absolwenci tej klasy doskonale radzą sobie również na kierunkach filologicznych. W kwestii języków, I LO w Świętochłowicach ma dla Was coś wyjątkowego! Klasa uniwersytecka daje swoim uczniom możliwość nauki języka chińskiego. Język ten jest bardzo pożądany przez wielu pracodawców, a osoby wykazujące się jego znajomością są dobrze wynagradzane.

 

Jeśli interesujesz się naukami związanymi z medycyną, psychologią i pedagogiką to zwróć uwagę na kilka profili klas, które zostały utworzone w liceach w Świętochłowicach. Klasa psychologiczno-medyczną, w której przedmiotami rozszerzonymi są biologia i chemia, to szansa na dobre wyniki na maturze i dostanie się na wymarzone studia. I LO oferuje klasę psychologiczno-pedagogiczną. Klasa uniwersytecka o specjalności ratownictwo medyczne to oferta skierowana do osób, które poważnie myślą o pracy w służbie zdrowia. Jeśli jednak bliżej Ci do spraw technicznych i nauki przedmiotów ścisłych, to polecamy Ci wybór klasy biznesowo-politechnicznej. Kształcą się tam przyszli inżynierowie, ekonomiści, finansiści i maklerzy. Dla zainteresowanych naukami ścisłymi (w tym informatyką) utworzono klasę multimedialną. Ten niespotykany profil klasy pozwala na naukę podstaw projektowania grafiki i animacji.

 

Jeśli lubisz sport i aktywność fizyczną, to dobrze trafiłeś. Klasa sportowa gwarantuje większą ilość godzin wychowania fizycznego. Skupia się na treningu siatkówki chłopców i dziewcząt. Zatem zachęcamy młodych siatkarzy i młode siatkarki do wybrania tego profilu! Natomiast dla osób zainteresowanych wojskiem lub pracą w innych służbach mundurowych możemy zaproponować klase mundurową. Uczniowie uczestniczą w zajęciach na poligonie wojskowo-pożarniczym, uczą się praktycznych umiejętności potrzebnych do pracy w służbach mundurowych. Mają oni również okazję brać udział w uroczystościach wojskowych.

 

Jeszcze nie wiesz co chcesz robić w przyszłości i martwisz się, ponieważ nie potrafisz wybrać profilu dla siebie? Bez obaw, na to też mamy sposób. Klasa ogólna nie narzuca z góry przedmiotów rozszerzonych- sam je wybierasz po pierwszym roku nauki. Dzięki temu masz więcej czasu na zastanowienie. Wybór jest duży, zatem nie jest on prosty. Jesteśmy pewni, że każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Sprawdź dokładnie całą ofertę liceów w Świętochłowicach i sam zadecyduj o swojej przyszłości.

Komentarze (0)