Terminy rekrutacji na studia Drzwi otwarte na uczelniach Terminy matury Terminy egzaminu ósmoklasisty
Zielona gospodarka i zrównoważona konsumpcja to propozycja kształcenia, która wprowadza zainteresowanych studentów w obszar, w którym dominują zagadnienia związane z najważniejszymi problemami ekonomii zrównoważonego rozwoju.
W toku kształcenia studenci zaznajamiają się między innymi z: rolą państwa w kształtowaniu zrównoważonej gospodarki, koncepcją społecznej odpowiedzialności biznesu, zasadami zrównoważonej polityki energetycznej, zasadami zrównoważonej polityki mobilności, zjawiskami występującymi w obrębie zielonej gospodarki, ideą ekonomii współdzielenia, a także koncepcją zrównoważonej konsumpcji. Nabywają umiejętności w zakresie: analizowania procesów zachodzących w sektorach zielonej gospodarki, badania związków zielonej gospodarki z otoczeniem instytucjonalnym, stosowania instrumentów marketingowych w zielonej gospodarce, interpretowania mierników zrównoważonego rozwoju, oceniania efektywności działań w kontekście zasobów ekonomicznych, społecznych i środowiskowych.
Co po studiach? Absolwenci Zielonej gospodarki i zrównoważonej konsumpcji posiadają wiedzę, umiejętności oraz kompetencje społeczne, dzięki którym mogą znaleźć zatrudnienie w roli specjalistów do spraw rozwoju przedsiębiorstwa, specjalistów w jednostkach samorządowych, menedżerów w firmach produkcyjnych i usługowych czy menedżerów w jednostkach non- profit.