Licea w Żarkach

Licea w Żarkach

Licea w Żarkach

Właśnie stoisz przed wyborem szkoły średniej? Jeśli myślisz o podjęciu nauki na uczelni wyższej to powinieneś zdecydować się na wybór liceum ogólnokształcącego. W Żarkach jest jedna szkoła tego typu, jednak wierzymy, że może Cię zainteresować. Przeczytaj poniższy tekst i sam zdecyduj. Wybór profilu klasy ma duży wpływ na to, co będziesz studiować w przyszłości i jaką podejmiesz pracę. Dlatego zastanów się dobrze i dokonaj właściwego wyboru.

LO w Żarkach ma w swojej ofercie dwie klasy. Profil biologiczno-chemiczny to miejsce dla osób, które wiążą swoją przyszłość ze studiowaniem medycyny, ratownictwa medycznego, farmacji, inżynierii medycznej, biotechnologii i innych kierunków związanych z biologią i chemią. Są to kierunki wymagające i dostanie się na nie jest dość trudne. Dlatego też dobre przygotowanie do matury jest niezbędne do osiągnięcia zamierzonego celu. 

Jeśli jesteś humanistą i planujesz podjąć studia prawnicze, fiolologiczne, dziennikarskie, historyczne lub inne związane z przedmiotami humanistycznymi, to LO w Żarkach również ma coś dla Ciebie. Klasa z rozszerzonym programem nauczania z języka polskiego, historii, wiedzy o społeczeństwie i geografii to coś, co z pewnością przypadnie Ci do gustu. 

Szkoła anagażuje się również w liczne projekty, a wśród nich ERASMUS+. Jego uczestnicy biorą udział w zagranicznych wymianach uczniowskich. Mają szansę na nauke języków, poznawanie innych kultur i zwiedzanie nowych miejsc. Zatem jeśli oczekujesz od szkoły czegoś więcej niż czasu spędzonego w szkolej ławce, to wybierz LO w Żarkach. Jesteśmy pewni, że nie będziesz żałował tej decyzji!

 

przedmioty rozszerzone
języki
profile klas - przedmioty rozszerzone języki adres patronat
Liceum Ogólnokształcące w ZS im. Tadeusza Kościuszki idź do strony szkoły >
profile klas - przedmioty rozszerzone

Klasa A - biologia, chemia, matematyka, język angielski
Klasa B - język polski, historia, wiedza o społeczestwie, geografia

języki
  • angielski
  • niemiecki
  • rosyjski
adres
ul. Myszkowska 50
42-310 Żarki
(34) 314 80 24
sekretariat@zs-zarki.edu.pl

Dzielnica
-

patroni
-
idź do strony szkoły >

Komentarze (0)