Licea w Zawierciu

Licea w Zawierciu

przedmioty rozszerzone
języki
I LO im. Stefana Żeromskiego I LO im. Stefana Żeromskiego
Profile klas - przedmioty rozszerzone

Klasa A-1 - rozszerzony język polski, historia, wiedza o społeczeństwie
Klasa A-2 (dwuzjęzyczna) - rozszerzony język polski, historia, wiedza o społeczeństwie
Klasa B - rozszerzony język angielski, matematyka, geografia
Klasa C - rozszerzona matematyka, informatyka, fizyka
Klasa D - rozszerzona biologia, chemia

Języki
  • angielski
  • francuski
  • niemiecki
Adres
ul. Wojska Polskiego 55
42-400 Zawiercie
(32) 672 29 27
sekretariat@zeromski.zawiercie.powiat.pl

Dzielnica
-

Partnerzy
-
idź do strony szkoły >
II LO im. Heleny Malczewskiej II LO im. Heleny Malczewskiej
Profile klas - przedmioty rozszerzone

Klasa A - rozszerzona biologia, chemia, j. angielski
Klasa B - rozszerzony język polski, historia
Klasa C - rozszerzona matematyka, fizyka, informatyka
Klasa D - rozszerzona matematyka, język angielski, geografia

Języki
  • angielski
  • niemiecki
Adres
ul. Daszyńskiego 2
42 - 400 Zawiercie
(32) 672 27 46
sekretariat@malczewska.zawiercie.powiat.pl 

Dzielnica
-

Partnerzy
idź do strony szkoły >

Licea w Zawierciu

Przyszedł czas na dokonanie pierwszego, odpowiedzialnego i samodzielnego wyboru- czas na wybór liceum. Jeśli planujesz zdawanie matury i dalszą edukację na uczelni wyższej to polecamy Ci wybór liceum ogólnokształcącego. Otrzymasz tam doskonałe przygotowanie do zdawania matury, które pozwoli Ci dostać się na wymarzony kierunek studiów. Sprawdź co proponują dwa licea w Zawierciu. Jesteśmy przekonani, że spośród tak różnorodnej oferty, uda Ci się znaleźć coś dla siebie. 

Chciałbyś pomagać ludziom? Nauka nie sprawia ci kłopotów, a do tego lubisz przedmioty takie jak biologia i chemia? Jeśli tak to powinieneś pomyśleć o studiach medycznych. Zawód lekarza jest bardzo ważny i prestiżowy, jednak dostanie się na medycynę nie jest proste. Dlatego też powineneś wybrać klasę biologiczno-chemiczną, w której otrzymasz przygotowanie niezbędne do uzyskania dobrych wyników na maturze. Zarówno I jak i II LO w Zawierciu ma w swojej ofercie takie profile klas. Zwolennicy biologii oraz geografii mogą pomyśleć nad klasą w I LO, która oferuje te przedmioty jako rozszerzone. 

Jeśli jednak bliżej Ci do zostania inżynierem niż lekarzem, to klasy matematyczno-fizyczne czekają właśnie na Ciebie! Rozszerzona matematyka, fizyka oraz informatyka to prawdziwa gratka dla przyszłych inżynierów mechaniki, automatyki i robotyki czy też informatyków. Zawód informatyka wciąż jest bardzo cenny i osoby o takim wykształceniu są poszukiwane na współczesnym rynku pracy. Zatem jeśli zadania matematyczne nie sprawiają ci kłopotu, to powinieneś zastanowić się nad wyborem właśnie tej klasy. Jeśli pomimo zamiłowania do królowej nauk, nie myślisz o byciu inżynierem, to również coś się dla Ciebie znajdzie. Klasa z rozszerzoną matematyką, geografią i językiem angielskim to miejsce dla osób, które chciałyby studiować na kierunkach ekonomicznych oraz tych związanych z finansami i rachunkowością.

Jak maluje się przyszłość humanistów? Całkiem kolorow, bo po liceum mają oni bardzo szeroki wybór kierunków studiów. Dwie klasy humanistyczne powinny zaspokoić potrzeby wszystkich miłośników nauki języków obcych, historii czy też wiedzy o społeczeństwie. Jeśli myślisz o studiowaniu filologii, dziennikarstwa, historii czy też kierunków artystycznych, to powinieneś wziąć pod uwagę ten profil!

Tak szeroka oferta może sprawiać, że wybór nie będzie wcale taki prosty. Przeanalizuj dobrze wszystkie za i przeciw, zastanów się nad tym co lubisz robić i wybierz coś dla siebie! Właściwy wybór z pewnością zaprocentuje w przyszłości. 

Komentarze (0)