Licea w Żywcu

Licea w Żywcu

przedmioty rozszerzone
języki
dzielnica
I LO im. Mikołaja Kopernika I LO im. Mikołaja Kopernika
Profile klas - przedmioty rozszerzone

Klasa uniwersytecka humanistyczna - rozszerzona historia, j. angielski, j. polski
Klasa uniwersytecka matematyczna - rozszerzona matematyka, fizyka, j. angielski
Klasa biologiczno - chemiczna (dwa oddziały) - rozszerzona biologia, chemia
Klasa matematyczna dwujęzyczna - rozszerzona geografia, matematyka, j. angielski
Klasa humanistyczna (społeczno-medialna) - rozszerzony j. angielski, wos, j. polski

Języki
  • angielski
  • francuski
  • hiszpański
  • niemiecki
  • rosyjski
Adres
ul. Słowackiego 2
34-300 Żywiec
(33) 861 21 13
biuro@lo-zywiec.pl

Dzielnica
Śródmieście

Partnerzy
idź do strony szkoły >
III LO w ZSME III LO w ZSME
Profile klas - przedmioty rozszerzone

Klasa sportowa - rozszerzona biologia, chemia, geografia
Klasa policyjna - rozszerzony język angielski, język niemiecki, historia, 

Języki
  • angielski
  • niemiecki
Adres
ul. Komisji Edukacji Narodowej 3
34-300 Żywiec 
(33) 861 34 28
biuro@zsme.zywiec.pl

Dzielnica
Osiedle 700-lecia

Partnerzy
-
idź do strony szkoły >
V LO w ZSAiO V LO w ZSAiO
Profile klas - przedmioty rozszerzone

ABSOLWENCI GIMNAZJUM I SZKOŁY PODSTAWOWEJ

Klasa mundurowa - język angielski, historia, geografia
Klasa mundurowo-integracyjna - język angielski, historia, geografia

Języki
  • angielski
  • niemiecki
Adres
ul. Moszczanicka 9
34-300 Żywiec  
(33) 475 05 70
zsaio@moszczanica.pl

Dzielnica
Moszczanica

Partnerzy
-
idź do strony szkoły >

Licea w Żywcu

Stoisz przed wyborem szkoły średniej i nie wiesz co wybrać? Zastanawiasz się nad typem szkoły i profilem klasy? Jeśli jesteś zdecydowany na studiowanie w przyszłości to warto pomyśleć o liceum ogólnokształcącym. To miejsce, gdzie otrzymasz bardzo solidne przygotowanie do matury, która pozwoli na studiowanie na wymarzonym kierunku. Jeśli zastanawiasz się nad rozpoczęciem nauki w Żywcu to powinieneś sprawdzić, co proponują szkoły w tym mieście. Oferta jest naprawdę szeroka, więc na pewno znajdziesz tutaj coś dla siebie.

Humaniści mogą wybrać jedną z dwóch klas w I LO w Żywcu. Klasa humanistyczna to miejsce dla osób, które mają lekkie pióro, lubią historię oraz języki obce. Zatem jeśli myślisz o studiach filologicznych, historycznych lub innych związanych z naukami humanistycznymi, to powinieneś wziąć tę klasę pod uwagę. Studia prawnicze cieszą się dużym prestiżem i zapewniają dobrą pracę. Jeśli chciałbyś w przyszłości być prawnikiem, to klasa o profilu prawniczym z pewnością Cię zainteresuje. 

Jeśli od pisania, lepiej idzie Ci rozwiązywanie zadań z matematyki, to powinieneś to wykorzystać. Absolwenci kierunków ścisłych i uczelni technicznych są poszukiwani przez pracodawców i nie mają problemu ze znalezieniem dobrej i dobrze płatnej pracy. Nauka w klasie z rozszerzoną matematyką, fizyką i językiem angielskim pomoże Ci w dostaniu się na wymarzoną uczelnię. Jeśli oprócz nauki przedmiotów ścisłych lubisz również rysować, to powinieneś pomyśleć o studiach architektonicznych. Oczywiście nie jest łatwo się na nie dostać, wymaga to sporo pracy nad rysowaniem. I LO w Żywcu ma w swojej ofercie klasę architektoniczną. Będąc jej uczniem, otrzymasz niezbędne przygotowanie do studiowania architektury.

Kolejnym prestiżowym kierunkiem, który z pewnością marzy się niejednemu z Was, jest medycyna. Jeśli chcielibyście studiować w przyszłości na uczleni medycznej, to na maturze musicie zdawać takie przedmioty jak biologia, chemia czy też fizyka. Jak się dobrze do tego przygotować? Najlepszym rozwiązaniem będzie wybór klasy biologiczno-chemicznej!

Kochasz sport? Jesteś aktywny fizycznie i nie wyobrażasz sobie pracy przy biurku? Chciałbyś w szkole robić coś więcej niż tylko siedzenie w szkolnej ławce i zakuwanie do sprawdzianów? Jeśli tak, to powinieneś zdecydować się na naukę w klasie sportowej. Większa ilość zajęć z wychowania fizycznego oraz możliwość udziału w zawodach sportowych to doskonała okazja to szlifowania swoich umiejętności. Możesz wybrać specjalizację odpowiednią dla siebie. Siatkówka, piłka nożna, koszykówka, piłka ręczna, lekkoatletyka, a nawet taniec- jest w czym wybierać! Dla osób, które chcą zasilić szeregi służb mundurowych, VI LO w Żywcu utworzyło klasę mundurową.

Co sądzisz o ofercie szkół w Żywcu? Naszym zdaniem jest ona bardzo ciekawa i różnorodna. Jesteśmy przekonani, że każdy z Was znajdzie tutaj coś dla siebie. Wybór ten nie jest prosty. Należy dobrze się zastanowić, a następnie wybrać profil związany ze swoimi zainteresowaniami i upodobaniami. To sprawi, że czas spędzony w liceum będzie czystą przyjemnością!

Komentarze (0)