Licea w Łodygowicach

Licea w Łodygowicach

przedmioty rozszerzone
języki
LO im. Władysława Jagiełły LO im. Władysława Jagiełły
Profile klas - przedmioty rozszerzone

ABSOLWENCI GIMNAZJUM I SZKOŁY PODSTAWOWEJ

Klasa medyczna z elementami psychologii - rozszerzona biologia, do wyboru: chemia, fizyka, j. angielski
Klasa artystyczno-medialna z elementami edukacji teatralnej - rozszerzony j. polski, historia, j. angielski
Klasa lingwistyczno-geograficzna - rozszerzony j. angielski, geografia, j. niemiecki lub matematyka

Języki
  • angielski
  • francuski
  • niemiecki
  • rosyjski
Adres
ul. Piłsudskiego 121
34-325 Łodygowice
(33) 863 15 81
zso_lodygowice@poczta.onet.pl

Dzielnica
-

Partnerzy
-
idź do strony szkoły >

Licea w Łodygowicach

Właśnie stoisz przed wyborem liceum i wydaje Ci się, że szkoła w małym mieście nie ma nic ciekawego do zaproponowania? Nic bardziej mylnego! LO w Łodygowicach to kameralna szkoła, zapewniająca bezpieczeństwo. Oprócz interesujących profili klas, oferuje ona również liczne zajęcia dodatkowe i ciekawe rozwiązania dla osób, które pragną poszerzać swoją wiedzę. Profile klas mają wskazać Ci kierunek, jednak nie narzucają konkretnych przedmiotów rozszerzonych. O tym, czego będziesz uczył się najwięcej, decydujesz samodzielnie.

Jeśli interesujesz się naukami humanistycznymi i myślisz o studiach dziennikarskich lub prawniczych, to świetnie odnajdziesz się w klasie dziennikarsko-prawniczej. Warsztaty dziennikarskie, oraz współpraca szkoły z dziennikarzami, mediami i prawnikami, pozwoli Ci na rozwijanie swoich pasji i zainteresowań. Jeśli interesujesz się podróżowaniem, a nauka języków obcych nie sprawia ci kłoptów, to powinieneś pomyśleć o klasie turystyczno-rekreacyjnej. To również propozycja dla osób, które lubią aktywność fizyczną i nie potrafią usiedzieć w miejscu. Z myślą o nich, szkoła prowadzi treningi klubu sportowego, który szkoli młodych sportowców.

Interesujesz się ekonomią? A może myślisz o pracy finansisty lub w księgowości? Osoby o takich zainteresowaniach z pewnością odnajdą swoje miejsce w klasie ekonomicznej. Jeśli zdecydujesz się na wybór rozszerzonej matematyki, to dostanie się na wymarzone studia nie sprawi Ci kłopotu. Interesujesz się biologią? Chcesz studiowac na uczelni medycznej lub technicznej? Jeśli tak, to powinieneś wybrać klasę biotechniczną. To tam uczą się przyszli lekarze i inżynierowie. 

Co jeszcze przygotowało dla was LO w Łodygowicach? Wymiany polsko-niemieckie, które są szansą na szkolenie języka oraz poznawanie nowych kultur i państw! Szkoła ta będzie dobrym wyborem dla osób o duszach artystycznych. Zajęcia z gry na pianinie oraz plastyczne to coś, co usatysfakcjonuje miłośników muzyki i malarstwa. Sprawdź dokładną ofertę LO w Łodygowicach i wybierz odpowiednią klasę! 

Komentarze (0)