Licea w Krynicy-Zdroju

Licea w Krynicy-Zdroju

przedmioty rozszerzone
języki
LO w ZSP im. Jana Pawła II LO w ZSP im. Jana Pawła II
Profile klas - przedmioty rozszerzone

ABSOLWENCI GIMNAZJUM I SZKOŁY PODSTAWOWEJ

Klasa humanistyczna - rozszerzony język polski, historia, język angielski
Klasa ratownicza - rozszerzona biologia, geografia, język angielski

Języki
  • angielski
  • niemiecki
Adres

ul.Nadbrzeżna 3
33-380 Krynica-Zdrój
(18) 471 54 43
sekretariat@krynica.szkola.pl

Dzielnica
-

Partnerzy
-
idź do strony szkoły >

Licea w Krynicy-Zdroju

Krynica-Zdrój to dla Ciebie jedynie miejsce, w którym znajduje się uzdrowisko? W takim razie musisz wiedzieć, że jest tu również szkoła, która jest warta Twojej uwagi. Jeżeli właśnie stajesz przed wyborem szkoły średniej to powinieneś się bardzo dobrze zastanowić. Jeśli zależy Ci na jak najlepszych wynikach na maturze, to liceum ogólnokształcące będzie dla Ciebie najlepszym rozwiązaniem. Być może to właśnie LO w Krynicy Zdrój jest dla Ciebie...

Klasa humanistyczna to miejsce dla wszystkich miłośników literatury, sztuki, historii i języków obcych. LO w Krynicy-Zdrój oferuje humanistom elementy psychologii oraz mediów cyfrowych. Takie przedmioty dodatkowe dają możliwość rozwijania swoich zainteresowań i ułatwiają start na studiach wyższych. Co można robić będąc absolwentem klasy humanistycznej? Studiowanie kierunków takich jak dziennikarstwo, prawo, psychologia lub filologia będzie w zasięgu Twoich możliwości. Cykliczne spotkania z prawnikiem oraz udział w rozprawach sądowych to coś, co zadowoli przyszłych studentów prawa.

Chciałbyś pomagać ludziom oraz ratować ich zdrowie i życie? Jeśli tak, to klasa ratownicza z pewnością Cię zainteresuje. Rozszerzony program nauczania z biologii i geografii pozwoli Ci w przyszłości na podjęcie studiów przyrodniczych lub medycznych. Jednak to nie wszystko! Uczniowie tej klasy odbywają kurs przedmedycznej oraz kurs młodszego ratownika WOPR. Szkoła współpracuje z różnymi instytucjami ratowniczymi, dzięki czemu uczniowie mają szansę zdobywać wiedzę praktyczną pod okiem zawodowców. 

Obok tak interesującej oferty nie można przejść obojętnie. Jeśli profile klas utworzone w LO w Krynicy-Zdroju odpowiadają Twoim zaintersowaniom, to bez wahania możesz wybrać właśnie tę szkołę. Wysoki poziom nauczania w połączeniu z licznymi zajęciami dodatkowymi i możliwością uczestniczenia w zagranicznych wymianach uczniowskich to szansa na rozwój i lepszy start w przyszłości. 

Komentarze (0)