Licea w Rabce-Zdroju

Licea w Rabce-Zdroju

przedmioty rozszerzone
języki
I LO im. Eugeniusza Romera I LO im. Eugeniusza Romera
Profile klas - przedmioty rozszerzone

ABSOLWENCI GIMNAZJUM I SZKOŁY PODSTAWOWEJ

Klasa humanistyczna - rozszerzony język polski, język angielski, historia
Klasa biologiczno-chemiczna - rozszerzona biologia, chemia, język angielski
Klasa matematyczno-fizyczna - rozszerzona matematyka, fizyka, język angielski
Klasa matematyczno-geograficzna - rozszerzona matematyka, geografia, język angielski

Języki
  • angielski
  • niemiecki
Adres

ul. Jana Pawła II 41
34-700 Rabka-Zdrój
(18) 267 70 30
sekretariat@romer.nowotarski.pl

Dzielnica
-

Partnerzy
-
idź do strony szkoły >
II LO im. ks. prof. Józefa Tischnera II LO im. ks. prof. Józefa Tischnera
Profile klas - przedmioty rozszerzone

ABSOLWENCI GIMNAZJUM I SZKOŁY PODSTAWOWEJ

Klasa A - rozszerzona matematyka, język angielski, fizyka lub geografia
Klasa B - rozszerzona język polski, język angielski, geografia lub historia
Klasa C - rozszerzona biologia, chemia

Języki
  • angielski
  • niemiecki
  • rosyjski
Adres

ul. Kościuszki 9
34-700 Rabka-Zdrój
(18) 267 70 29
lo2r@wp.pl

Dzielnica
-

Partnerzy
idź do strony szkoły >

Licea w Rabce-Zdroju

Rabka-Zdrój to miasto, które kryje w sobie coś więcej niż jedynie uzdrowisko. Znajdują się tutaj dwa licea, których oferta edukacyjna może Cię zainteresować. Współpraca szkół z uczelniami wyższymi oraz możliwość rozwijania swoich pasji i zainteresowań- to i znacznie więcej da Ci nauka w Rabce-Zdrój. Przeczytaj poniższy tekst i sam zdecyduj czy ta szkoła jest tym, czego szukasz. 

Matematyka nie sprawia Ci kłopotów? W takim razie masz bardzo szerokie możliwości. Ucząc się pilnie matematyki i fizyki możesz w przyszłości kontynuować naukę na uczelni technicznej. Kierunki takie jak mechatronika, budownictwo czy tez inżynieria produkcji gwarantują swoim absolwentom dobrą pracę i atrakcyjne wynagrodzenie. Natomiast połączenie matematyki z geografią i językiem obcym to doskonałe rozwiązanie dla przyszłych ekonimistów oraz finansistów. Właśnie takie klasy oferują licea w Rabce-Zdroju. I LO może pochwalić się również dodatkowymi zajęciami z matematyki i fizyki w ramach współpracy z Akademią Górniczo-Hutniczą. 

Humaniści nie muszą się obawiać, oni również mają wiele możliwości. Mogą się pochwalić znajomością języków, która doskonale się sprawdzi we wszystkich branżach. Coraz więcej firm podejmuje się współpracy z zagraniczymi przedsiębiorcami, w Polsce swoje oddziały tworzą międzynarodowe korporacje. Zapotrzebowanie na osoby posługujące się kilkoma językami obcymi stale rośnie. Dlatego warto wybrać klasę humanistyczną. Jej absolwenci decydują się również na studia dziennikarskie, prawnicze, psychologiczne i pedagogiczne. 

Każde liceum powinno mieć w swojej ofercie klasę biologiczno-chemiczną. Władze szkół w Rabce-Zdrój wiedzą o tym doskonale, dlatego też utworzyły profile, które są chętnie wybierane przez osoby planujące związać swoją przyszłośc z służbą zdrowia. Medycyna, farmacja, stomatologia oraz biotechnologia i inżynieria medyczna- to zaledwie kilka kierunków, na które decydują się uczniowie klasy biologiczno-chemicznej. 

Szkoły w niewielkiej miejscowości mogą spełniać bardzo wiele oczekiwań młodych ludzi. Licea w Rabce-Zdroju to szkoły o dobrym poziomie nauczania, w których stawia się na jak najlepsze przygotowanie do matury. Powinny na nie zwrócić uwagę osoby planujące dalszą edukację na uczelni wyższej. 

Komentarze (3)

XYZ odpowiedz pokaż odpowiedzi (2)

Łatwo sie dostac czy trudno?

ZYX W odpowiedzi do: XYZ odpowiedz

Łatwo

YXZ W odpowiedzi do: ZYX odpowiedz

Jaki jest próg punktowy