Animacja osób 50+

Studia na kierunku animacja osób 50+ to studia licencjackie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata).

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym)

Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

Studia na kierunku animacja osób 50+ zostały stworzone z myślą o osobach, które chciałyby rozwinąć swoje umiejętności i wiedzę z pogranicza psychologii, pedagogiki czy innych nauk społecznych. W trakcie nauki można nauczyć się więc, jak zadbać o efektywną komunikację, rozwiązywać spory czy pomagać w realizacji osób dojrzałych, które każdego dnia chcą czerpać z życia to, co najlepsze.

Animacja osób 50+ to innowacyjne studia, po których można rozpocząć pracę w różnorodnych instytucjach. Czekają nie tylko domy kultury, domy dziennego pobytu czy ośrodki rehabilitacyjne. Absolwenci tego kierunku mogą realizować się również w rolach coachów czy mentorów wspierających rozwój i jak najlepsze funkcjonowanie osób dojrzałych, którym zależy na aktywności i niezależności.

 

Jakie przedmioty zdawać na maturze?

Przy rekrutacji na animację osób 50+, na większości uczelni brane są pod uwagę następujące przedmioty: język polski, język obcy nowożytny, matematyka, jeden przedmiot do wyboru spośród: biologia, chemia, geografia, historia, wiedza o społeczeństwie.

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK ANIMACJA OSÓB 50+

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
  typ studiów
  tryb studiów

  Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

  grupa kierunku

   Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

   Nie znaleziono żadnej uczelni

   SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA NA KIERUNKU ANIMACJA OSÓB 50+

   Tryb studiów
   Typ studiów
   Miasto
   Województwo
   SORTOWANIE:

   Nic nie znaleziono

   Wiedza, którą zdobędziesz, studiując animację osób 50+

   Program studiów i przedmioty

   Brzmi enigmatycznie? Tylko z pozoru, bo studia na kierunku animacja osób 50+, to okazja do zdobycia konkretnej, ale także interdyscyplinarnej wiedzy. Jako przyszły animator osób 50+, zgłębisz podstawy psychologii – dowiesz się czym jest dobra komunikacja interpersonalna. nauczysz się jak postępować z ludźmi: prowadzić wartościową rozmowę, rozwiązywać spory, przekazywać wiedzę.

   Zdobędziesz merytoryczne zaplecze swojej przyszłej działalności, opanowując podstawy geriatrii i gentrologii społecznej. Poznasz zasady funkcjonowania instytucji kultury, placówek edukacyjnych oraz ośrodków medycznych, by stać się wszechstronnym doradcą osób starszych. Opanujesz także bardzo praktyczną wiedzę z zakresu zdrowego żywienia oraz pierwszej pomocy.

    

   Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

   • organizacji aktywności seniorów na polu zawodowym, kulturalnym, rekreacyjnym i społecznym
   • opieki medycznej nad osobami starszymi (geriatria, pierwsza pomoc, żywienie)
   • twórczego myślenia
   • zasad funkcjonowania instytucji
   • psychologii i komunikacji interpersonalnej
   • tendencji demograficznych
   • działalności wolontaryjnej
   • rekreacji i animowania czasu wolnego

   Jak wyglądają studia na kierunku animacja osób 50+ ?

    

   1. Typ i tryb studiów

   Kierunek animacja osób 50 + dostępny jest jedynie w trybie stacjonarnym, który będzie idealnym wyborem dla osób ambitnych, które chcą w pełni poświęcić się nauce i zdobywaniu wykształcenia. W tym przypadku zajęcia będą odbywać się od poniedziałku do piątku.

    

   Studia na kierunku animacja osób 50+ możemy podzielić na:

   1. Typ:

   • Studia I stopnia (licencjackie)

    

   2. Tryb:

   • studia stacjonarne

    

   Studenci, którzy aplikują na powyższe studia zdobędą wszechstronne wykształcenie szczególnie z obszaru nauk społecznych, psychologicznych oraz nauk o zdrowiu.

    

   2. Program studiów i przedmioty

   Program nauczania na kierunku animacja osób 50+ będzie oscylował wokół kwestii powiązanych z szeroko pojętą aktywnością fizyczną i kulturową. Studenci rozwiną także swoją wiedzę z zakresu nauk społecznych i psychologicznych. W siatce zajęć przewidziano wiele ciekawych przedmiotów związanych z powyższą tematyką, między innymi:

    

   • Podstawy geriatrii
   • Pierwsza pomoc przedmedyczna
   • Pozarządowe inicjatywy senioralne
   • Aktywny senior

    

   Ponadto, w czasie studiów dowiesz się w jaki atrakcyjny sposób zorganizować czas wolny osobom starszym. Program nauczania zakłada również realizacje obieralnych modułów specjalizacyjnych, których aktualną ofertę znajdziesz na oficjalnej stronie internetowej uczelni.

    

   3. Nabywane umiejętności

   Jako że studia na kierunku animacja osób 50+ będą miały w dużej mierze charakter praktyczny, to jako student wykształcisz szereg cennych umiejętności i kwalifikacji, które z powodzeniem wykorzystasz w swojej przyszłej karierze zawodowej.

   W czasie studiów nauczysz się technik aktywizacji osób starszych i organizacji ich czasu wolnego z naciskiem na aktywność fizyczną i kulturę. Co więcej, dowiesz się w jaki sposób udzielać pierwszej pomocy przedmedycznej. Program kształcenia zakłada także realizacje warsztatów, na których rozwiniesz swoje umiejętności z obszaru dietetyki i prawidłowego żywienia.

    

   4. Dla kogo ten kierunek

   Rozwinięta empatia nie jest umiejętnością, którą posiadają wszyscy. Rodzimy się z określoną zdolnością do przyjęcia perspektywy obcej nam osoby, ale niektórzy potrafią dodatkowo ją rozwijać i wykorzystywać w praktyce. Żyjemy w starzejącym się społeczeństwie, więc potrzeby osób w wieku 50+ są dziś ważnym tematem, skupiającym uwagę pracodawców, społeczników, działaczy kultury.

   W odpowiedzi na zapotrzebowanie rynku powstał kierunek kształcący specjalistów, którzy doskonale rozumieją potrzeby seniorów oraz są w stanie przyczynić się do tworzenia narzędzi i instytucji, które w przyszłości będą wspierać społeczny, kulturalny i fizyczny rozwój osób starszych.

   Jeśli współodczuwanie jest Twoją żelazną umiejętnością, zawsze potrafiłeś dogadać się z pokoleniem swoich rodziców czy dziadków, jesteś aktywny i w każdego dnia przychodzą Ci do głowy kreatywne i innowacyjne pomysły na przedsięwzięcia, powinieneś rozważyć studia na kierunku animacja osób 50+.

    

   5. Gdzie studiować animację osób 50+

   Popularne uczelnie na których można studiować kierunek animacja osób 50+:

   Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

   Studia na kierunku animacja osób 50+ trwają 3 lata (studia I stopnia).

   animacja osób 50+ można realizować tylko na pierwszym stopniu. W tym przypadku na naukę poświęcisz trzy lata, czyli sześć semestrów. Po tym czasie zdobędziesz tytuł licencjata.

   Czas trwania studiów na kierunku animacja osób 50+ na poszczególnych uczelniach

   Tryb studiów
   Typ studiów
   Miejscowość
   Województwo
   SORTOWANIE:
   I stopnia II stopnia jednolite

   Brak wyników

   Szczegółowe informacje na temat czasu trwania należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej"

   Jaka praca, gdzie będziesz pracował po kierunku animacja osób 50+?

   Praca po studiach

   Nie jest przesadą stwierdzenie: animacja osób 50+ - studia przyszłości. Demografii nie da się oszukać. Specjalista, który bezbłędnie rozpoznaje potrzeby osób starszych i umie na nie odpowiedzieć, będzie coraz bardziej pożądanym pracownikiem.

   Jako absolwent tego kierunku znajdziesz zatrudnienie w domach i klubach seniora – jako opiekun, wychowawca lub instruktor, w ośrodkach rehabilitacyjnych, instytucjach kulturalnych (domy kultury, biblioteki) i wolontariackich, na dedykowanych seniorom portalach internetowych, jako prywatny doradca osoby 50+ a także w sanatoriach i uzdrowiskach.

    

   Absolwent kierunku animacja osób 50+ znajdzie zatrudnienie w/jako:

   • opiekun, instruktor, wykładowca w domach seniora, klubach seniora oraz w organizacjach opieki
   • pracownik domu kultury
   • pracownik uzdrowiska, sanatorium
   • tłumacz języka migowego
   • rehabilitant
   • prywatny opiekun
   • pracownik biura podróży
   • wolontariusz

   MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU ANIMACJA OSÓB 50+

   Komentarze (0)